Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Panasonic MD 10000

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
wyo

wyo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 17.04.2005
Drimi, cred ca confunzi seria m, care erau vhs sau svhs cu seria md care sunt miniDV. Desi e cumva off topic, imi dau cu parerea si contrazic pe cei care sfatuiesc sa vanda md-ul. Cu trei motive.
unu:  Fiecare serviciu isi are pretul lui in functie de mai multe chestii dar in primul rand dotarea, si aici presupun ca cei cu md-uri s-au orinetat la preturi mai mici pentru care e si mult mai usor sa gasesti clienti;
doi: Chestia cu castigatul de clienti la NBC e cumva improprie; omul are o nunta, eventual 1-2 botezuri (daca ii mai da mana sa le filmeze), nu e ca la frizer, sa trebuiasca se se tot tunda toata viata. Indivizii pot sa fie supermultumiti, daca sunt niste tipi singuratici si tacuti, oricat de multutmiti ar fi, recomandari de la ei ciuciu.
trei: Aproape la fel de important ca si frumusetea materialului livrat este felul in care te prezinti si persistenta in memoria clientilor ca individ. Un cameraman timid, sters, fara personalitate, chiar daca face un supermaterial, va fi uitat repede si o data cu uitarea evident ca nu va mai fi nici recomandat. Cunosc si cazuri destule in care a fost ales un cameraman (fotograf) pe considerentul ca e mai fitzos, aburind pe toata lumea cu aere de mare scula, iar la nunta evident ca totul trebuie sa iradieze a "high class", incluziv cameramaul/fotograful. Deci luati-va md-uri si purtati-va ca niste mari scule de meseriasi. Va spun sigur ca tine.

#20
adr69

adr69

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 04.07.2007
Vand camera Panasonic MD10000 toate accesoriile incluse(incarcator 2 cumulatori, geanta originala, microfon extern-gun-)
Foarte putin folosita (5 nunti x 4 ore = 20 ore folosire). Ingrijita.
Motiv: Nu o mai folosesc (motive personale!).
Pret bun: 2000 ron.
tel: 0741-029552*0728-356725

Attached Files



#21
pif_foto

pif_foto

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,852
  • Înscris: 05.06.2007
Ai incercat la bursa? Aici nu cred ca este interesat cineva de ea (la cat i s-a facut "reclama").

Edited by pif_foto, 12 October 2008 - 23:37.


#22
printzzuu

printzzuu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 20.11.2007
Un manual pentru aceasta camera are cineva???

#23
hy28

hy28

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 392
  • Înscris: 13.03.2011
manual poate are cel de mai sus,dar se vinde cu tot cu camera!:) la asa o camera slaba si minimalista nu pricep la ce ai nevoie de manual...ia-o si joaca-te putin cu ea,experimenteaza,iar unde nu sti ceva mai intreaba-ne.

#24
printzzuu

printzzuu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 20.11.2007
ma intereseaza rezolutia de filmare in 4:3 si 16:9 si daca este diferenta intre ele la trecerea pe dvd

#25
c_anicai

c_anicai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,286
  • Înscris: 25.01.2007
Senzorii au rezolutie de 0.54 Mpx. si dimensiunea de1/6 inch, dar nu stiu daca sunt nativ 16:9 sau 4:3.

4:3 cat si 16:9 au rezolutia 720x576

daca se face taiere din cadru la 16:9 ar fi real folosita din senzor aprox 720x400 daca nu gresesc

Edited by c_anicai, 07 March 2013 - 20:44.


#26
printzzuu

printzzuu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 20.11.2007
salut
ma intereseaza sa cumpar o telecomanda pentru MD10000 dar nu stiu codul,ma poate ajuta cineva
multumesc anticipat!!!

#27
vomhausemy

vomhausemy

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 07.02.2016
Buna ziua ! V-as ruga frumos daca ma puteti ajuta cu un sfat . Am o camera video Panasonic md 10000, care imi inregistreaza si reda imaginea cu dungi. Camera nu a fost folosita mult. Am bagat o caseta de curatat dar degeaba. Ce pot sa fac ? Va multumesc Emil

#28
vomhausemy

vomhausemy

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 07.02.2016
Buna ziua ! V-as ruga frumos daca ma puteti ajuta cu un sfat . Am o camera video Panasonic md 10000, care imi inregistreaza si reda imaginea cu dungi. Camera nu a fost folosita mult. Am bagat o caseta de curatat dar degeaba. Ce pot sa fac ? Va multumesc Emil

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate