Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Ce miniafacere as putea sa deschid cu...

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
GaiusBaltar

GaiusBaltar

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 665
  • Înscris: 20.10.2007
Deci se da un buget de 2000 euro.Ce s-ar putea face cu banii astia sa mai aduca ceva pe acolo?

#2
doktorofsat

doktorofsat

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,901
  • Înscris: 04.04.2008
vanzare-cumparare de aur ...da cu grija sa nu fentat cu cupru... :naughty:

#3
GaiusBaltar

GaiusBaltar

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 665
  • Înscris: 20.10.2007

View Postdoktorofsat, on Aug 11 2008, 16:49, said:

vanzare-cumparare de aur ...da cu grija sa nu fentat cu cupru... :naughty:
da nu ma pricep la aur.... :)

#4
penny_s

penny_s

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 825
  • Înscris: 19.10.2006

View PostGaiusBaltar, on Aug 11 2008, 12:45, said:

Deci se da un buget de 2000 euro.Ce s-ar putea face cu banii astia sa mai aduca ceva pe acolo?
imobiliare!

#5
bubalus

bubalus

    Membru chel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,206
  • Înscris: 15.02.2005

View Postpenny_s, on Aug 11 2008, 16:55, said:

imobiliare!
mda... cu melci

#6
ReVaNgEr

ReVaNgEr

    si...... tot eu....

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,677
  • Înscris: 13.08.2007
La mine in zona ai face bani grei cu o spalatorie, grei. (Bistrita, 2 ore de Tg Mures)

#7
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,980
  • Înscris: 24.02.2006
nu ai ce afaceri imobiliare sa faci cu 2000 euro. nici cu o spalatorie n-ai sanse (nu-ti ajung banii).

banii sunt insuficienti pt orice tip de afacere, daca nu mai contribui cu ceva: timpul. cat timp esti dispus sa investesti ?

#8
deyoo

deyoo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 22.06.2006
baga-i la bursa.  :P

#9
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Eu ti-as recomanda ceva in domeniul IT, sau deschide o shaormerie :)

#10
Trafficante

Trafficante

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 22.02.2007
:) nu asculta mai de forumisti aici fiecare isi da o parere ...

Uite eu cu 1000 de euro am inceput o afacere micuta....aduc haine din europa....acuma cred ca o sa ma asociez cu cineva ptr ca aici in cluj sunt ffffscumpe spatiile...si se vinde repede..si tre marfa multa....



Iti recomand acolo in targu mures sa faci : un totul la 10 ron... mergi in europa sau iti recomand sa scrii la cautare pe www.stocuri.com "haine"

credema 2000 de euro sunt suficient sa-ti ridici un bussines...acolo la targu mures;) oras mici...spatiile nu-s asa scumpe asa...ca....da-i sa sune!

daca mergi la dragonu rosu/europa cumperi produse... cu 5 lei si le vinzi lejer cu 150-200 d mii :) e si un castig nu? aduci vreo 5-6 sute de produse..treninguri,bluze,incaltaminte.. doar blugi sa nu aduci..ca nu prea merita!!! sau un second hand sa deschizi www.haineanglia.ro ! cumperi cativa saci vreo 20-30 si dai fiecare obiect cu 5 lei ...ar merge! eu asta verau sa fac la cluj! bafta ! daca ai nevoie de help si idei sa mai pove apeleaza-ma id yahoo zmeulzmeilor2003

#11
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Acum serios vorbind, ce sarman isi cumpara haine SH de pe internet?  :huh:

#12
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,980
  • Înscris: 24.02.2006
te referi la site-ul ala, haineanglia.ro ?
probabil ca respectivii nu vand la bucata ci la sac. un soi de importatori/distribuitori :)

#13
_NiCKo_

_NiCKo_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 184
  • Înscris: 24.03.2008

View PostTrafficante, on Aug 12 2008, 03:23, said:

:) nu asculta mai de forumisti aici fiecare isi da o parere ...

Uite eu cu 1000 de euro am inceput o afacere micuta....aduc haine din europa....acuma cred ca o sa ma asociez cu cineva ptr ca aici in cluj sunt ffffscumpe spatiile...si se vinde repede..si tre marfa multa....



Iti recomand acolo in targu mures sa faci : un totul la 10 ron... mergi in europa sau iti recomand sa scrii la cautare pe www.stocuri.com "haine"

credema 2000 de euro sunt suficient sa-ti ridici un bussines...acolo la targu mures;) oras mici...spatiile nu-s asa scumpe asa...ca....da-i sa sune!

daca mergi la dragonu rosu/europa cumperi produse... cu 5 lei si le vinzi lejer cu 150-200 d mii :) e si un castig nu? aduci vreo 5-6 sute de produse..treninguri,bluze,incaltaminte.. doar blugi sa nu aduci..ca nu prea merita!!! sau un second hand sa deschizi www.haineanglia.ro ! cumperi cativa saci vreo 20-30 si dai fiecare obiect cu 5 lei ...ar merge! eu asta verau sa fac la cluj! bafta ! daca ai nevoie de help si idei sa mai pove apeleaza-ma id yahoo zmeulzmeilor2003

@Trafficante:
Am o intrebare, daca ti se pare deplasata poti sa nu-mi raspunzi sau sa raspunzi prin PM: Primesti facturi din Europa sau Dragonul Rosu? Eu am auzit ca nu prea se dau. In primavara o sa deschid si eu ceva de genul asta si sincer parca nu prea ma trage inima dpdv legal :D sa merg acolo dupa marfa. Cred ca e o curiozitate a multora...
Multumesc anticipat!

On: Eu nu cred ca voi avea 2000 de euro la dispozitie :) , totusi ma incumet si cu mai putin. Ceva de genul asta se poate incepe destul de usor. Cred ca te costa mai mult chiria pe spatiu si mobilierul /altele de inceput decat primele stocuri.

#14
delbosche1

delbosche1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 04.07.2008

View Postdeyoo, on Aug 12 2008, 01:23, said:

baga-i la bursa.  :P
baga`i in    c u r    poate fac pui :))

#15
claudelb

claudelb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 389
  • Înscris: 26.01.2004

View Postdeyoo, on Aug 12 2008, 01:23, said:

baga-i la bursa.  :P

Mai ales ca anul asta majoritatea au mers pe minus la bursa e un sfat intr-adevar bun tinand cont si de suma de care dispune.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate