Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54
 Aplicatie medicala / asistent med...

Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 

Parcuri auto Germania/Ungaria/Austria!

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
cove_adrian

cove_adrian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 16.10.2005
Buna!

Doresc achizitionarea unui automobil de maxim 6.000 euro SH din strainatate (gen VW Golf IV, Opel Astra sau Corsa).

Ca prim site am accesat mobile.de.

Bineinteles oferta e f diversa, insa localitatile returnate de site sunt foarte indepartate unele de celelalte.
Cei care au fost in DE stiu f bine acest lucru. Acu intreb si eu....pt a cumpara ma uit pe mobile.de si de acolo...gasesc. Insa, nu exista un parc de autovehicule unde sa pot vedea si alte masini si o oferta cat mai diversa?

In ce orase exista asa ceva? Si daca au si site e si mai bine.

O zi buna!

#2
roofcrash

roofcrash

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 22.01.2006
asta incerc si eu sa aflu... parcuri din germania

Edited by roofcrash, 22 October 2010 - 11:48.


#3
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006
Ultima masina pe care am luat-o din germania a fost de la www.dresen.de . De vazut si Tölke & Fischer, Fleischhauer si A2-autowelt pentru VW&co.

Edited by Marius3k, 22 October 2010 - 12:06.


#4
terner

terner

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,323
  • Înscris: 02.06.2009
Si eu as fi foarte interesant de unde iau romanasii nostrii masini. Trebuie sa fie ceva site-uri...

#5
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006
De obicei samsarii (romani, turci, etc.) le iau inainte de a fi aparut in vreun anunt pe internet sau chiar ziar. Am auzit cazuri cand se handlerul primea ziarul de luni sambata ori duminica, astfel avea timp sa rezerve sau chiar sa cumpere masinile cu titlu de ocazie.
Romanii nostrii au filiere, au oameni care le cumpara din .de si ei doar le conduc pana acasa, cu celebrele numere de zoll galbene.

#6
mitar

mitar

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 21.05.2007
incearca si :  http://www.schuster-automobile.de/

#7
terner

terner

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,323
  • Înscris: 02.06.2009
Si, totusi, trebuie sa existe niste site-uri din Germania de unde se aprovizioneaza "romanasii" nostrii. Eu nu stiu decat mobile.de dar este de toata jena, unele autoturisme sunt mai scumpe decat la noi, deci este exclus.

#8
aria_cluj

aria_cluj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 996
  • Înscris: 01.08.2010
mai stie cineva parcuri auto din DE sau AUSTRIA?

#9
smoke

smoke

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,725
  • Înscris: 08.10.2004
nu o sa ai acces niciodata la masini ieftine si bune daca nu te duci prin cineva care cunoaste. samsarii cu experienta nu mai iau de pe mobile.de sau autoscout.de ci de pe site-uri de licitatii online, preturi mult mai mici, acces restrictionat, recupereaza tva...iar daca vre-un particular are o masina buna la un pret bun nici nu ajunge in vanzare anuntu, asa cum s-a spus exista o intreaga retea care vaneaza masinile bune.

#10
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,023
  • Înscris: 08.08.2002

 terner, on 30th October 2010, 19:07, said:

Eu nu stiu decat mobile.de dar este de toata jena, unele autoturisme sunt mai scumpe decat la noi, deci este exclus.

Mai scumpe, adica mai aproape de valoarea reala si pt. ca la noi baietii le mai "aranjeaza" pana sa ajunga postate pe autovit.

Edited by MD, 25 June 2012 - 21:42.


#11
kmyson

kmyson

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 295
  • Înscris: 21.08.2011

 aria_cluj, on 25th June 2012, 18:52, said:

mai stie cineva parcuri auto din DE sau AUSTRIA?
In Austria sint cred ca patru site-uri mai importante unde poti gasi parcuri auto.

#12
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003

 terner, on 30th October 2010, 19:07, said:

Si, totusi, trebuie sa existe niste site-uri din Germania de unde se aprovizioneaza "romanasii" nostrii. Eu nu stiu decat mobile.de dar este de toata jena, unele autoturisme sunt mai scumpe decat la noi, deci este exclus.

Pe langa smecheria cu TVA-ul, este evident ca o masina prezentata aici cu 80.000 km aveam dublu cand a luat-o, o masina prezentata impecabila, cel mai probabil a luat-o lovita si a reparat-o el. Si tot asa...

#13
jucator

jucator

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 15.02.2009
Daca doriti sa va cumparati o masina din Germania fara sa fi-ti pacaliti e bine sa cunoasteti pe cineva care locueste in Germania . Sa va ia cu masina de la autobus , sa va cazeze la o pensiune ieftina , 20, 30 de euro pe nopate . A doua zi de dimineata sa va duca cu masina la Händlern , unde aveti posibilitate sa alegeti , si sa va puna la dispozitie un laptop cu internet unde peteti cauta masini . Si sa mearga cu voi sa face actele masinii . Si totul pentru 100 EURO
M-ai aveti nevoie de un GPRS , sa va puteti intoarce acasa cu masina ;)

puteti sa imi scrieti pe : [email protected]  

Doresc si ofer seriozitate !!!!

#14
rexkroki

rexkroki

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,191
  • Înscris: 24.11.2006

 jucator, on 2nd July 2012, 08:02, said:

M-ai aveti nevoie de un GPRS , sa va puteti intoarce acasa cu masina ;)

GPRS zici...  aha... trebuie neaparat unul 3G sau merge si unul 2G ?   :roflmao:

#15
LucianGraz

LucianGraz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 31.05.2014
Salutare

www.troddel.com este un search unde poti gasi anunturile actuale din toate site-urile de profil din Austria (in viitorul apropiat vor fi si anunturi din Germania si Elvetia).

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate