Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...
 Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua
 sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...
 

UMF "T.Popa" Iasi

- - - - -
  • Please log in to reply
87 replies to this topic

#55
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Fara quote-uri aiurea, nu sunteti clasici. Inca.

#56
Juliee

Juliee

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 23.03.2010
Am intrebat pe un student si mi-a spus ca a aparut cartea la sf lui martie.Eu ma duc maine in iasi si o sa vad cam cat e pretul.Cred ca in jur de 50 ron oricum

#57
Juliee

Juliee

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 23.03.2010
Azi am fost la universitate si mi-a spus doamna de la tipografie ca a aparut doar cartea de chimie.Cartea de bio e la recorectat si apare in MAXIM 2 saptamani.

#58
anotheronetakenD

anotheronetakenD

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 01.03.2012
Mersi pt informatii.Tu faci pregatire la bio in particular sau inveti pur si simplu dintr o carte?

#59
Juliee

Juliee

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 23.03.2010
Pur si simplu invat din cartea de bio+ de pe net.
Nu-mi permit sa fac si la bio inca..:)deja mai am 2 materii.Sper sa intru asa..daca nu , poate mai incerc:)

Tu?

Apropo de carte , ma voi interesa saptamana asta daca nu cumva a aparut pt ca a spus sa ma duc la universitate imediat ce se lanseaza.

#60
anotheronetakenD

anotheronetakenD

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 01.03.2012
Well si eu insa astept grilele fiindca informatiile de acolo se gasesc in 5 carti diferite..zise profa mea de bio.na,si eu sper sa intru din prima dar de acum ma pun serios pe treaba:)

#61
most_wanted_racer_alive

most_wanted_racer_alive

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 737
  • Înscris: 16.04.2009
Grilele de biologie nici acum nu au aparut. Baza pentru ele sunt 2 carti de biologie: cea de la Sigma (ma lasa memoria la autori) si cea de la Corint de Ardelean, ambele editiile mai vechi (ca cele noi sunt o porcarie - multe notiuni scoase). Restul de intrebari ciudate au fost alese din tot felul de manuale vechi. Profesoara mea de biologie cu care am facut eu pregatire stia si chiar poseda manualele de unde erau facute acele intrebari mai ciudatele... Tin minte ca era o intrebare ceva cu pigmeii din nu stiu ce tara africana: de ce sunt ei mici. Si ca variante: lipsa de STH, lipsa de receptori pentru STH etc. Poate mai exista si acum intrebarea asta .... :)

#62
Juliee

Juliee

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 23.03.2010
Da , eu mi-am cuparat Corintul si sunt scoase cateva chestii:(.

Pentru admitere sper totusi sa ajunga!:(.
Am sunat si eu la tipografie , tot n-a aparut+ nici pe site n-a aparut inca modulde admitere, desi pe alte site-uri de umf sunt de mult puse.

#63
most_wanted_racer_alive

most_wanted_racer_alive

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 737
  • Înscris: 16.04.2009
Ultimul update: din ce se pare, cartea cu grilele de biologie apare la 2 saptamani dupa Pasti. Cam tarziu ce e drept, daca e sa comparam cu alti ani.

#64
Juliee

Juliee

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 23.03.2010
Adica la inceputul lui mai?Ce tarziu :( .Ai aflat de la universitate?Mie-mi spusese femeia de acolo ca pana in paste apare , acum s-au schimbat..


Edit:Sunt batuta in cap azi vad si nu inteleg cum e treaba cu admiterea( cu punctele)Imi explica si mie cineva?Vad ca scrie LOCURI TAXA sanatate.La cele fara taxa cand apare modul de admitere?
http://www.umfiasi.r...andidatilor.pdf

Edited by Juliee, 07 April 2012 - 21:38.


#65
Juliee

Juliee

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 23.03.2010
A aparut metodologia admiterii.

75%media test grila 25%Bac.Dupa cum vad ,trb sa obtin medie mare si aici!(bac)
:rolleyes:
Azi sun iar la univ dupa carte, totusi..

Edited by Juliee, 11 April 2012 - 07:58.


#66
Juliee

Juliee

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 23.03.2010
A aparut culegerea.E 32 de lei.

#67
marrria

marrria

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 26.04.2012

 Juliee, on 24th April 2012, 15:47, said:

A aparut culegerea.E 32 de lei.


Ai idee cum as putea face rost de ea?

#68
Juliee

Juliee

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 23.03.2010
Te duci la universitate si langa cladirea de medicina e cladirea de farmacie.Acolo e o biblioteca.Acolo se gaseste.

Mie mi-a luat-o o prietena si a zis ca mai era lume pe acolo intreband de ea deci daca nu reusesti sa gasesti  poti intreba pur si simplu pe acolo la universitate si o gasesti sigur.

Ps:Eu am avut "surpriza" sa vad ca s-au luat intai intrebarile de pe carte "Sigma".Maine ma duc si trag la xerox de la o fosta colega si ma apuc de repetat.

Edited by Juliee, 26 April 2012 - 23:00.


#69
Juliee

Juliee

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 23.03.2010
Am aflat de la un student la MD ca cei de la iasi au de cand sa bage si chimie .De anul acesta sau de anul viitor?totusi pe documentul de pe site la admitere 2012 spune asa https://i.imgur.com/vSFSI.png
*SAU!


Are cineva nr , sau stie cineva sigur?

#70
marrria

marrria

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 26.04.2012

 Juliee, on 26th April 2012, 23:59, said:

Te duci la universitate si langa cladirea de medicina e cladirea de farmacie.Acolo e o biblioteca.Acolo se gaseste.

Mie mi-a luat-o o prietena si a zis ca mai era lume pe acolo intreband de ea deci daca nu reusesti sa gasesti  poti intreba pur si simplu pe acolo la universitate si o gasesti sigur.

Ps:Eu am avut "surpriza" sa vad ca s-au luat intai intrebarile de pe carte "Sigma".Maine ma duc si trag la xerox de la o fosta colega si ma apuc de repetat.


Si daca nu sunt din Iasi, ce as putea face? Oare se poate da comanda?

#71
Juliee

Juliee

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 23.03.2010
Sincer nu cred ca se poate comanda , o poti lua doar de acolo.
Nici eu nu sunt din iasi , trebuie sa faci drumul pana acolo..

#72
micheline19

micheline19

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 26.04.2012
buna la toata lumea! si eu vreau sa dau la medicina iasi desi paradoxal termin sectie umana :D as vrea sa.mi spuneti dac se da test si din chimie...pt ca in cazul asta zic pas :blush: sunt tufa de venetia,am de gand sa fac pregatire vara asta daca o sa iau,si dupa d-zeu cu mila.si inca ceva credeti ca o sa fie concurenta mare anul asta? merci anticipat :peacefingers:

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate