Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Info Coronavirus/Vaccinare vs Fake News

Pelerinaj in Egipt

Caut aplicatie android inregistra...

Factura Orange marita
 Pentru lipsa de procedura, amana ...

[ANCOM] Toti operatorii de telefo...

Lovitura de stat (dejucata) in Ge...

Boxe PA audio home use - nivel av...
 Boxe wifi

Modem WiFi Huawei

Recomandare scaun de birou

E mai bine sa te dai de alta nati...
 Cosmin Seleși, la Pro TV, di...

The Men Who Sold the World Cup (2...

La multi ani @WestPoint!

Problema joc de pe Steam

Extemporal la dirigentie

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

ungureaa

ungureaa

Junior Member

• Grup: Members
Buna tuturor,
Pentru cei care-si amintesc filmul "Extemporal la dirigentie" scos in 1987...
Deci intr-o seara, Anca a spus bunicii sale ca merge la teatru, si defapt a mers cu Doru la un spectacol de muzica usoara in care erau vreo cinci fete care dansau pe o muzica super ! Secventa dureaza citeva secunde, in care Anca ii spune lui Doru sa inchida gura ca poate-i intra o musca...
Intrebarea este : ce melodie e aceea ?? Ca as dansa-o si eu !
Merci ! :kisstogether:

gogu_ologu

gogu_ologu

Junior Member

View Postungureaa, on Aug 7 2008, 15:32, said:

Buna tuturor,
Pentru cei care-si amintesc filmul "Extemporal la dirigentie" scos in 1987...
Deci intr-o seara, Anca a spus bunicii sale ca merge la teatru, si defapt a mers cu Doru la un spectacol de muzica usoara in care erau vreo cinci fete care dansau pe o muzica super ! Secventa dureaza citeva secunde, in care Anca ii spune lui Doru sa inchida gura ca poate-i intra o musca...
Intrebarea este : ce melodie e aceea ?? Ca as dansa-o si eu !
Merci ! :kisstogether:

Stela Enache - Diminetile mele (sau ceva de genul asta)

De aici cred ca e simplu :)

Inca ceva: sarcina asta (de a cauta o melodie dupa cateva note sau ceva de genul asta) e extrem de grea inca pt un computer si nici nu prea exista "baze de date" Mie unul mi-ar fi utila o astfel de "functie de cautare"

Va mai uitai la filme mai vechi din astea? Credeam ca numai pe mine ma apuca (am 30 de ani)

Edited by gogu_ologu, 28 August 2008 - 12:00.

ungureaa

ungureaa

Junior Member

Eh ne uitam...la 34 de ani ai mei ;)
Merci o sa caut sa vad despre ce e vorba :)

View Postgogu_ologu, on Aug 28 2008, 05:55, said:

Stela Enache - Diminetile mele (sau ceva de genul asta)

De aici cred ca e simplu :)

Inca ceva: sarcina asta (de a cauta o melodie dupa cateva note sau ceva de genul asta) e extrem de grea inca pt un computer si nici nu prea exista "baze de date" Mie unul mi-ar fi utila o astfel de "functie de cautare"

Va mai uitai la filme mai vechi din astea? Credeam ca numai pe mine ma apuca (am 30 de ani)

ungureaa

ungureaa

Junior Member

Revin, merci asta e melodia, merci !  ;)  Stie cumva cineva ce tip de muzica (instrumentala) asculta Anca in camera sa ? (tot din acelasi film).

Referitor la gasit o melodie dupa ritmul sau, iata un site util : http://www.bored.com/songtapper/

E cool, numai ca nu cred ca merge pentru cintecele romanesti din pacate ;)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate