Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Mail 2 SMS automatizat

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
costyn05

costyn05

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 05.02.2005
Salut !

As dori sa stiu daca exista pe piata din RO un site care ofera un serviciu de alerta SMS la primirea unui mail
Spre exp. Primesc mail de la adresa de mail [email protected] si vreau sa fiu anuntat prin SMS sau printr-un apel scurt (beep) ca am primit mail de la adresa respectiva.
Ma intereseaza doar sa fiu anuntat, eventual, daca este posibil sa primesc si continutul mail-ului pe SMS. Insa important e sa aflu ca am primit mail de la adresa respectiva.

Un serviciu de acest gen e disponibil insa numai pentru cei cu resedinta in Germania si Austria pe site-ul celor de la gmx.net (Link aici).
Cu un astfel de cont (GMX TopMail) poti face forward la mailuri de la anumite adrese catre telefonul mobil in schimbul a 5 EUR lunar.

Ar mai fi smslink.ro si smsgateway.ro insa nu am vazut o astfel de optiune la ei pe site
Stiu ca exista si un serviciu de mail2sms al celor de la Vodafone insa este cu totul diferit de ceea ce doresc eu.

Va rog sa postati daca stiti un astfel de serviciu (cu plata sau fara) sau o extraoptiune a unui operator de telefonie mobila din RO

Multumesc anticipat pentru orice sfaturi sau idei !

#2
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,386
  • Înscris: 20.10.2006
Se poate, si inca gratis la Orange iar la Zapp gratis dar limitat.

#3
GaiusBaltar

GaiusBaltar

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 665
  • Înscris: 20.10.2007

 costyn05, on Aug 7 2008, 12:52, said:

Salut !

As dori sa stiu daca exista pe piata din RO un site care ofera un serviciu de alerta SMS la primirea unui mail
Spre exp. Primesc mail de la adresa de mail [email protected] si vreau sa fiu anuntat prin SMS sau printr-un apel scurt (beep) ca am primit mail de la adresa respectiva.
Ma intereseaza doar sa fiu anuntat, eventual, daca este posibil sa primesc si continutul mail-ului pe SMS. Insa important e sa aflu ca am primit mail de la adresa respectiva.

Un serviciu de acest gen e disponibil insa numai pentru cei cu resedinta in Germania si Austria pe site-ul celor de la gmx.net (Link aici).
Cu un astfel de cont (GMX TopMail) poti face forward la mailuri de la anumite adrese catre telefonul mobil in schimbul a 5 EUR lunar.

Ar mai fi smslink.ro si smsgateway.ro insa nu am vazut o astfel de optiune la ei pe site
Stiu ca exista si un serviciu de mail2sms al celor de la Vodafone insa este cu totul diferit de ceea ce doresc eu.

Va rog sa postati daca stiti un astfel de serviciu (cu plata sau fara) sau o extraoptiune a unui operator de telefonie mobila din RO

Multumesc anticipat pentru orice sfaturi sau idei !

Aplicatia MAIL2SMS al celor de la VODAFONE se poate folosi ptr ce vrei tu,in sensul in care se foloseste MICROSOFT OUTLOOK,se poate crea regula ca in momentul in care soseste un mail,aplicatia MAIL2SMS sa trimita un sms care sa contina avertizarea si HEADER-ul mailului.
Multumesc

#4
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,386
  • Înscris: 20.10.2006
Cu precizarea ca trebuie lasat un calculator deschis non-stop.

#5
costyn05

costyn05

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 05.02.2005

 GaiusBaltar, on Aug 7 2008, 15:40, said:

Aplicatia MAIL2SMS al celor de la VODAFONE se poate folosi ptr ce vrei tu,in sensul in care se foloseste MICROSOFT OUTLOOK,se poate crea regula ca in momentul in care soseste un mail,aplicatia MAIL2SMS sa trimita un sms care sa contina avertizarea si HEADER-ul mailului.
Multumesc

 LunaCrystal, on Aug 7 2008, 22:38, said:

Cu precizarea ca trebuie lasat un calculator deschis non-stop.

In ambele cazuri este necesar sa am PC-ul deschis ceea ce este exclus din start.

Ideea este sa fie un serviciu care sa nu depinda de pc-ul meu.
Vreau ca firma respectiva sa ofere acest serviciu pe infrastructura ei fara a mai implica si ceva din partea mea.

Oricum cred ca se poate implementa destul de usor ceea ce doresc eu pentru ca deja sunt asa numitele "alerte prin SMS" numai ca acestea nu depind neaparat de mail.

#6
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,386
  • Înscris: 20.10.2006
Cu Orange Mobile Email nu e nevoie sa ai PC-ul deschis.

Edited by LunaCrystal, 08 August 2008 - 12:34.


#7
Mega_Bytu

Mega_Bytu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 12.05.2004
Salutare!

Poti incerca sa utilizezi serviciul SMS Alerts de la SMSLink.ro, este lansat recent si este special facut pentru a primi alerte prin SMS in momentul in care primesti un e-mail. Este compatibil cu orice client de e-mail instalat sau webmail care suporta e-mail forwarding. Aici intra GMail, Outlook, Outlook Express, Mozilla Thunderbird, Yahoo! Mail Plus si multe altele. Practic 90% din clientii de e-mail existenti.

Detalii la http://www.smslink.ro/sms/alerts/

Ca si completare SMS Alerts iti transmite SMS la numarul ales de tine cu urmatoarele date:
- expeditor
- subiect
- data
- dimensiune KB

Tarifele sunt foarte mici pentru 1 SMS, un pachet de 50 SMS costa cam 10 RON.

Edited by Mega_Bytu, 18 August 2008 - 15:47.


#8
costyn05

costyn05

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 05.02.2005

 Mega_Bytu, on Aug 18 2008, 16:46, said:

Salutare!

Poti incerca sa utilizezi serviciul SMS Alerts de la SMSLink.ro, este lansat recent si este special facut pentru a primi alerte prin SMS in momentul in care primesti un e-mail. Este compatibil cu orice client de e-mail instalat sau webmail care suporta e-mail forwarding. Aici intra GMail, Outlook, Outlook Express, Mozilla Thunderbird, Yahoo! Mail Plus si multe altele. Practic 90% din clientii de e-mail existenti.

Detalii la http://www.smslink.ro/sms/alerts/

Ca si completare SMS Alerts iti transmite SMS la numarul ales de tine cu urmatoarele date:
- expeditor
- subiect
- data
- dimensiune KB

Tarifele sunt foarte mici pentru 1 SMS, un pachet de 50 SMS costa cam 10 RON.

Prin intermediul lor am rezolvat pana la urma problema !  :)

Chiar la ei am apelat de prima data si pot zice ca sunt profesionisti
Le-am trimis mail cu ceea ce doream sa fie implementat (asta inainte de aparitia SMS Alerts) si in maxim 2 zile am primit raspuns pozitiv.
De asemenea am mai avut unele probleme legate de directionarea anumitor mail-uri pe care le-au rezolvat in timp util

Suportul este extraordinar. La fiecare mail trimis catre [email protected] am primit reply in mai putin de 1 ora.
In opinia mea preturile sunt destul de OK.

Recomand cu caldura SMSLink.ro iar daca aveti vreo intrebare sau nelamurire le puteti trimite mail la [email protected] si cu siguranta veti primi un raspuns prompt

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate