Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?
 Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 

Schițe Bricolaj

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
286 replies to this topic

#271
aria_cluj

aria_cluj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 996
  • Înscris: 01.08.2010
buna,

vrem sa ne facem un corp de mobilier din pal,in care sa fie cuptorul incorporabil si masina de spalat.
aveti schite sau idei pentru un astfel de corp?

merci anticipat!

#272
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
solicitarea ta n-are legatura cu bricolajul
pentru cuptor gasesti pe topicurile de mobila o prezentare amanuntita
nu exista corp pentru masina de spalat

#273
stefanut23

stefanut23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,138
  • Înscris: 02.06.2009
un pat etajat pentru copii , cabanuta , leagan

Attached Files



#274
FilipT

FilipT

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 13.09.2010
Buna ziua. Vreau sa fac un pat supraetajat din fier. M poate ajuta cineva cu ceva sfaturi, schite? Multumesc anticipat.

#275
rhdghdhs

rhdghdhs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,461
  • Înscris: 22.05.2011
vreau sa construiesc o masuta pentru fiicamea de 5 ani, ma puteti ajuta cu o schita, un sfat?

#276
stefanut23

stefanut23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,138
  • Înscris: 02.06.2009

View Postrhdghdhs, on 01 aprilie 2013 - 16:02, said:

vreau sa construiesc o masuta pentru fiicamea de 5 ani, ma puteti ajuta cu o schita, un sfat?
Ce o fi asa de greu sa cautati ? google  masuta copii.
Dimensiunile in functie de copil loc de amplasare etc

Edited by stefanut23, 06 June 2013 - 21:22.


#277
antonio38

antonio38

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 31.01.2007

View Postadi_master, on 15 august 2008 - 15:45, said:

Pergola__________home-made

Atentie mare la tot ce am scris pe imagini!!

Ma ajuta si pe mine cineva cu niste schite si detalii pentru un foisor simplu, dreptunghiular(umbrar), 4x3m eventual, acoperis intr-o singura apa(sa nu tina zapada prea mult pe el) ? M-ar interesa tipul de lemn, dimensiunile lui, etc. Mentionez ca nu vreau sa torn placa de beton, eventual doar niste cuzineti de beton de care sa prind stalpii de lemn(sau varianta mai simpla a ingroparii stalpilor de lemn).Eventual sa-mi spuneti ce program folositi pentru proiectarea lui desi n-am avut rabdare cu GoogleScketchUp(nu reuseam sa pun barna peste stalpi....).Dar cum e vorba aia" daca nu te pricepi mai bine nu te bagi".  Stiu ca pe aici a mai postat cineva dar doar schite fara detalii de executie, dimensiuni stalpi, barne,grinde,capriori,etc.Am atasat si o poza de aici de pe forum ca sa vedeti cam ce as vrea.

Attached Files



#278
socdan

socdan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 23.02.2008
Buna ziua. Ma poate ajuta cineva cu o schita pentru rafturi pe un perete?...peretele fiind in spatele unui coltar intro sufragerie (spatiu  fiind de aprox. 3m/2 m). Va multumesc !

#279
MagicTrip

MagicTrip

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 14.01.2012
Salut!
Stiu ca s-a discutat mult despre gratarele de gradina.
Mi-am facut si eu unul, imi place la nebunie, fripturile ies... de nu se poate, insa iese si fumul . Nu pe cos ci pe la focar. Cum sa-l calculez, sa-l dimensionez sa nu mai manang fripturile in lacrimi?
Am ridicat cosul pana deasupra coamei foisorului, apoi deasupra coamei casei.... si degeaba... tot in ochi imi vine fumul!!!
Si.... felicitari tuturor celor care si-au lucrat singuri opeele astea de arta!!!

#280
adi_master

adi_master

    sef de tura!-in retragere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,270
  • Înscris: 19.07.2007
Se pare ca fara o mana de ajutor aria asta se duce la fund :(
E timpul pt o revenire.:)

#281
stefanut23

stefanut23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,138
  • Înscris: 02.06.2009
La mine fumul iese doar pe cos

Attached Files



#282
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,410
  • Înscris: 08.12.2005
Mă interesează să dau întrebuințare unui spațiu neutilizat de pe hol (perete stânga și spate, perete parțial dreapta, care dă adâncimea), să-l închid "la față" cu niște uși glisante și să-l transform într-un fel de dressing sau un șifonier mare: spațiul fiind generos, o parte pentru țoale, o parte pentru diverse (răftulețe, sertărașe etc.). Există pe undeva (pe SP sau aiurea) modul de execuție a unui asemenea proiect?

#283
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,410
  • Înscris: 08.12.2005
N-are nimeni idee?

#284
stefanut23

stefanut23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,138
  • Înscris: 02.06.2009
Nu mai construieste nimeni ?

Attached Files



#285
sailor62

sailor62

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,208
  • Înscris: 28.07.2008

View Postursamajor, on 16 august 2016 - 15:26, said:

Mă interesează să dau întrebuințare unui spațiu neutilizat de pe hol (perete stânga și spate, perete parțial dreapta, care dă adâncimea), să-l închid "la față" cu niște uși glisante și să-l transform într-un fel de dressing sau un șifonier mare: spațiul fiind generos, o parte pentru țoale, o parte pentru diverse (răftulețe, sertărașe etc.). Există pe undeva (pe SP sau aiurea) modul de execuție a unui asemenea proiect?
Ai gasit/facut ceva intre timp? Ma intereseaza si pe mine un proiect asemanator DIY

#286
Eagles

Eagles

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 291
  • Înscris: 10.10.2007
Bună ziua,
Vreau să modific sau mai bine zis să refac complet un dulap de pe balcon făcut de foștii proprietari. Lăsând la o parte faptul că e inestetic cu ușile acelea din fier dar atunci când a fost anvelopat blocul a trebuit tăiat ca să se poată deschide geamul.

În partea de jos vor sta anvelopele de schimb pentru mașină și poate peste niște ani un butoi de varză (momentan aducem de la țară).
În partea de sus vor sta unele borcane de gemuri, zacuscă etc. dar și diversele scule: surubelnițe, flex, bormașină etc.
Între cele două aș vrea să amenajez un banc de lucru pe care să pot monta și o menghină portabilă.

Mă poate ajuta cineva cu o schiță și cu sfaturi privind materialele?
Mulțumesc

Attached Files



#287
stefanut23

stefanut23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,138
  • Înscris: 02.06.2009
Aproape am terminat a doua cabanuța iar din resturi am făcut o fântână ornamentala

Attached Files



Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate