Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 

Iesire video

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
The Kid

The Kid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,229
  • Înscris: 13.07.2007
Buna seara tuturor!

Fiindca in ultima vreme nu ma mai multumeste dimensiunea ecranului de la laptop atunci cand ma uit la filme asa ca am decis sa cumpar un cablu pentru a le vedea pe televizor. Problema este ca nu stiu ce cablu imi trebuie si nici de unde se cumpara (trebuie sa aiba o lungime de cel putin 10m). V-as ruga sa dati un link de unde pot sa comand cablul respectiv online (nu sunt din Bucuresti).
Atasez mai jos pozele cu iesirile de la laptop/intrarile in TV.

Multumesc anticipat!

Attached File  04082008.jpg   87.92K   7 downloads
Attached File  04082008_005_.jpg   224.35K   3 downloads
Attached File  20080804_001_.jpg   216.07K   5 downloads

Edited by The Kid, 04 August 2008 - 20:48.


#2
cristiantel

cristiantel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 698
  • Înscris: 22.07.2005
Cablurile le găsești în destule locații, aproape la orice magazin de componente electronice și la supermarketuri.
Mufa din prima poză e S-Video, a doua nu te interesează, iar la TV ai RCA.
Pentru imagine îți trebuie un cablu S-Video, unul RCA și un adaptor care să le conecteze. S-Video în laptop-adaptor-RCA în TV. Pentru sunet îți trebuie un cablu cu două RCA într-un capăt (care intră în TV) și un jack audio în celălalt capăt, care intră în ieșirea audio din laptop. Eu așa folosesc.
E greu de spus ce să iei, poți să faci mai multe combinații sau, dacă ești norocos, chiar să găsești cablurile gata făcute. Important e să știi în mare cum e treaba și te poți descurca și tu într-un supermarket (Praktiker, Carrefour, etc.) studiind oferta de cabluri. Cel mai bine e să vorbești cu un flăcău din magazin, să-i arăți pozele cu mufele și să-i spui ce vrei să faci.
Și pe net, dacă bagi în Google cabluri video... o să vezi ce rezultate interesante găsești!

Baftă

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate