Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

BURSA (schimburi/vînzări) materiale și echipamente

- - - - -
  • Please log in to reply
682 replies to this topic

#1
porphyrogenitus

porphyrogenitus

    priveste profund

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,297
  • Înscris: 30.10.2005
Pe acest topic puteti face diverse anunturi cu vinzare sau schimburi referitoare la materiale, echipamente sau scule folosite pe santier de care nu mai aveti nevoie.

De exemplu, daca in urma executiei mai aveti 3 mc de caramida sau 5 foi plasa STN sau nu stiu cite baxuri de polistiren si sunteti dispusi sa renuntati la ele la un pret competitiv, lasati un mesaj aici. Cine stie?! poate exista useri cu jurnale deschise care ar avea nevoie. Uneori mai trageti cu ochiul poate va ajuta.

1. In acest topic pot posta EXCLUSIV userii cu jurnale deschise.

2. In acest topic NU aveti voie sa postati numere de telefon sau adrese de e-mail. Lasati anuntul si cine este interesat va poate contacta in privat. Ce faceti mai departe ramine o problema strict personala.

3. In acest topic puteti posta anunturi cu CERERI.

4. In acest topic NU se fac recomandari de firme, proiectanti sau alte servicii legate de domeniul constructiilor.

5. In acest topic puteti discuta si negocia, implicit cere cit mai multe lamuriri. La orice discutie pot participa EXCLUSIV userii cu jurnale deschise.

6. In acest topic puteti atasa fotografii la posturile voastre.

Topicul are scopul de a va ajuta sa scapati de obiectele inutile in urma executiei si implicit de a beneficia de ele la costuri mai mici.

Edited by punkt, 02 September 2008 - 11:32.


#2
hanako

hanako

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 898
  • Înscris: 29.12.2006
Voiam sa spun ca nu stiu cine a fost cu ideea, dar a fost destept! Cu siguranta iti raman multe lucruri dupa constructia unei case si iti pare rau de banii dati.

De pilda, eu am cumparat suport de cada universal, am dat peste un milion (detin factura), insa mesterul a preferat sa monteze cada pe caramida. Este nou nout si ma gandeam ce sa fac cu el. Asta imi vine acum in gand, dar am sa fac un inventar si revin cu siguranta!

Ce imi trebuie: dar nu cred sa am eu norocul ala - o plasa de gard SH (daca cineva a inlocuit o solutie provizorie cu una finala). Costa o caruta de bani gardul si nu am acum pentru solutia finala, dar chiar si una intermediara iti scutura bine buzunarul.

#3
mihilc

mihilc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 243
  • Înscris: 10.10.2006
Eu as avea nevoie de niste popi (rigle 8/8) de 3 m.

BTW, cred ca ar trebui impartit topicul pe 2 categorii - oferte, cereri.

Edited by mihilc, 04 August 2008 - 20:47.


#4
kamikz

kamikz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 581
  • Înscris: 04.08.2006
momentan avem asa:

1. tigla jimbolia SH, model 265 (am sa verific maine, dar cred ca acesta este) aprox 300 buc, la pret rezon
2. vana fonta nefolosita

pentru detalii, PM

!postati si preturile va rog

Edited by punkt, 05 August 2008 - 15:36.


#5
Doris-Pepe

Doris-Pepe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 04.05.2008
O idee foarte buna. Chiar ca fiecare dintre noi am ramas cu cate ceva.Noi avem 6 paleti de caramida Porotherm W., daca cineva e interesat.

!postati si preturile va rog.

Edited by punkt, 05 August 2008 - 15:36.


#6
LED

LED

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,716
  • Înscris: 10.04.2006
Am nevoie de 20 de bucati popi de 8x8cm, lungime 4m.

Sau poate are cineva o schela de lemn utilizabila si vrea sa o arunce (contra cost, bineinteles).

#7
LED

LED

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,716
  • Înscris: 10.04.2006
Acuze, am uitat sa specific si acum nu mai pot sa editez. Nu imi trimiteti mesaje private, nu ajung. Cel mai bine mail, adresa (id yahoo) o gasiti in profil.

#8
mihaionescu

mihaionescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 20.07.2006
Container de 6 m,izolat pentru inceperea constructii disponibil in Ianuarie - Februarie. Cine este interesat poate sa ma contacteze si i-l pastrez.
Pret 1100 de euro. Cu transportul clientului.

Mica observatie!
Cind Mirela a decis sa locuiasca in rulota citeva luni am avut impresia ca e ceva inedit dar uitindu'ma destul de des la Travel and Living observ ca aceleasi obiceiuri au si occidentalii cu scopul de a economisi bani.

Edited by punkt, 07 August 2008 - 09:25.


#9
conu71

conu71

    Termopanist

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,047
  • Înscris: 22.06.2004
poze? s-ar putea sa fie un prieten interesat

#10
mihaionescu

mihaionescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 20.07.2006

View Postconu71, on Aug 7 2008, 18:27, said:

poze? s-ar putea sa fie un prieten interesat
Daca e vorba de containerul meu, sunt din Brasov. Acuma nu stiu cine este dispus sa il care din Bv in Bucuresti, dar cine stie.

#11
LED

LED

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,716
  • Înscris: 10.04.2006
Nu mai am nevoie de popi, am cumparat noi, ca sa zic asa. :) 12 ron bucata, de la depozitul vecinului.

#12
ngr

ngr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 364
  • Înscris: 12.03.2008
pot propune sa se faca si un topic, sau poate aici la bursa, cu recomandari? fiecare pe jurnalul lui a recomandat la un moment dat ori echipa de zidari, ori putarul, ori electricianul, ori chiar depozitul cu materiale ieftine sau transport gratuit. se pot pune si aici sau in alta parte separat, chiar daca fara date de contact ? mie spre exemplu mi-ar fi mult mai usor sa gasesc acum dirigintele de santier, excavator, compactor, peste vreo 2 luni echipa pentru acoperis, etc.

multumesc!

NU, recomandarile se fac in privat.

Edited by punkt, 12 August 2008 - 09:33.


#13
conu71

conu71

    Termopanist

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,047
  • Înscris: 22.06.2004
stiu pe cineva care are un munte de cusaci ramasi de la constructia unui bloc. ii vinde la jumatate de pret. problema este transportul. constructia este langa gradina zoologica. cine are de cumparat cantitati mari sa ma caute pe privat

#14
mihilc

mihilc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 243
  • Înscris: 10.10.2006
scuze pt ignoranta dar, cusaci=popi(rigle 8/8)?

#15
conu71

conu71

    Termopanist

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,047
  • Înscris: 22.06.2004
ihi

#16
geo76com

geo76com

    Maninc clone fara memorie si stresez userii bugetari

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,841
  • Înscris: 14.09.2004
Interesanta rubrica.....o sa fac si eu un inventar cu ce imi ramine dupa ce construiesc.....probabil o sa fie cantitati mici dar le voi da la juma de pret ca sa scap de ele din curte si sa mai fac si eu rost de un banut.. :OK:

#17
mihilc

mihilc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 243
  • Înscris: 10.10.2006
Pai poate ai niste popi. Imi trebuiesc cam 150 pana luni.

#18
cgrosu

cgrosu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 692
  • Înscris: 02.01.2008
o sa-mi ramana foarte multi distantieri de placa(1.5cm)), grinzi(2.5cm) si stalpi(2.5cm) - cel putin 300 bucati de fiecare
am nevoie pt santierul din bucuresti de 3tone de nisip pentru zidarie

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate