Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 

Camera miniDV Panasonic NV GS330EP-S

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#37
vulturu0707

vulturu0707

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 13.08.2008
Am fost plecat, abea acum am ajuns acasa. Mersi mult :D

#38
VICON

VICON

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 19.03.2011
Salut !
Sper sa-mi poata raspunde cineva la acest mesaj.
Sunt si eu posesor de NV GS330 inca din iulie 2009, dar nu mi-am batut capul pina acum cu capitolul captura pe calculator, dar de cind cu baietelul la gradinita....
Asa ca trec la subiect, nu reusecs sa fac captura cu sonor :) mentionez ca folosec Vegas Pro 10.0 , nu stiu daca trebuie sa fac o anumita setare sau ce se intimpla.
Daca vizionez filmuletul cu extensia de captura din Vegas Pro (Vidcap60.exe) am sonor , dar cu oricare alt player nu se aude NIMIC.


Va rog sa ma ajutati !

P.S. mentinez ca si vizonare prin cablu USB cu mplayer am imagine dar nu am sonor

#39
vgabi

vgabi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,449
  • Înscris: 07.08.2008
Se recomandă transferul standard ca la orice cameră dv prin FireWire, placă+cablu 4-6 pini. Și soft WinDV.
Se poate și prin USB 2.0 dar nu prea face nimeni așa.

#40
VICON

VICON

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 19.03.2011
Multumesc pentru raspun!

Am sa te rog sa totusi daca esti familiarizat cu procedeul sa discutam mai pe larg.Nu stiu nimic despre acest lucru si vreau sa invat.Am incercat doar cu mijloacele care le-am avut la indemina, mini cablul USB  si programul de captura al camerei care este sub orice critica calitatea imagini lasa mult de dorit asa ca am incercat cu mplayer si Vegas Pro unde calitatea imaginii  este super dar nu am sonor .(!?)
Bun, acum despre raspunsul tau, placa de baza pe care o am pe pc. are deja placa FireWire , optiune pe care am vrut-o atunci cind am compus sistemul, ar mai ramine doar cablul cablu FireWire 4-6 pini, dar camera are aceste cnectivitati :ConectoriAV;S-Video;DV si USB 2.0 High Speed (mini B) , pe care ar trebui sa-l conectez la cablul FireWire, si ultima intrebare, am gasit WinDV-1.2.3.zip si Win-src-1.2.3.zip , care dintre acestea?


Multumesc pentru intelegere si rabdare !

#41
vgabi

vgabi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,449
  • Înscris: 07.08.2008
Dacă ai mufă fw la placa de bază atunci te duci și cumperi un cablu fw 4-6 pini.
La cameră mufa fw cu 4 pini se află sub baterie și nu o poți confunda. DV
WinDv de aici Download http://windv.mourek.cz/

Edited by vgabi, 19 March 2011 - 12:25.


#42
VICON

VICON

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 19.03.2011
Multumesc foarte mult vgabi !

Multumesc foarte mult vgabi !

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate