Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

scipt anunturi auto GRATIS cu optiune de plata

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1
stefy

stefy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 18.04.2006
deci imi trebuie un script gratis care sa faca 3 lucruri
sa-l pot introduce in site-ul meu
sa aiba o modalitate de plata
userul sa poata adauga anunturi auto(sau un script ce s-ar putea customiza pentru auto)

are cineva idee de asa ceva gratis?sau daca nu macar la un pret acceptabil?

#2
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007
Orice script de anunturi merge daca are optiune de poza si custom fields.

Edited by lord_ice, 01 August 2008 - 21:28.


#3
netul

netul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,261
  • Înscris: 30.10.2005
xzeroscripts.com

#4
stefy

stefy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 18.04.2006
xzero pare bunicel la un pret rezonabil,ms
lord_ice:merge dar cu plata cum as putea face pentru un script care nu are inclus deja?

#5
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007
Iti faci un mic modul :)

#6
stefy

stefy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 18.04.2006
uandarful!cum de nu m-am gandit pana acum :wallbash: :)?
si ala se poate face daca nu am nici o cunostinta de programare in afara de html si css?..banuiesc deja ca NU
xzeroscript tocmai l-am incercat :e bunicel dar are niste probleme destul de stresante(esti obligat sa faci chestia cu regiune,oras, neaparat trebuie sa ai o si o subcategorie)
alte script-uri destul de "customizabile"??
Ca vreau sa fac un site cu anunturi auto.Ma gandeam ca cumpar un script in jur de 50$(poate peste).Construiesc in jurul lui un layout frumos.Il customizez sa fie ideal pentru ce vreau.Si voila! am site
La firme de web design cred ca cel mai ieftin am vazut cu 700 euro sa-ti faca tot site-ul
script-uri mai "aratoase" costa cam mult:carscripts e 150$ iauto e parca 220$
stie cineva cum e cu licenta la script-urile de la built2go?ca am vazut ca este 70$ pentru 3 luni.Inseamna ca 3 luni dureaza licenta sau 3 luni pot downloada de acolo(ca iau cont de 3 luni,downloadez tot ce e pe site in 1 zi:) si am rezolvat)???
eu cel putin asa inteleg ca in 3 luni poti downloada tot siteul si ai licenta lifetime.

Edited by stefy, 02 August 2008 - 14:21.


#7
Trafficante

Trafficante

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 22.02.2007

View Poststefy, on Aug 2 2008, 15:17, said:

uandarful!cum de nu m-am gandit pana acum :wallbash: :)?
si ala se poate face daca nu am nici o cunostinta de programare in afara de html si css?..banuiesc deja ca NU
xzeroscript tocmai l-am incercat :e bunicel dar are niste probleme destul de stresante(esti obligat sa faci chestia cu regiune,oras, neaparat trebuie sa ai o si o subcategorie)
alte script-uri destul de "customizabile"??
Ca vreau sa fac un site cu anunturi auto.Ma gandeam ca cumpar un script in jur de 50$(poate peste).Construiesc in jurul lui un layout frumos.Il customizez sa fie ideal pentru ce vreau.Si voila! am site
La firme de web design cred ca cel mai ieftin am vazut cu 700 euro sa-ti faca tot site-ul
script-uri mai "aratoase" costa cam mult:carscripts e 150$ iauto e parca 220$
stie cineva cum e cu licenta la script-urile de la built2go?ca am vazut ca este 70$ pentru 3 luni.Inseamna ca 3 luni dureaza licenta sau 3 luni pot downloada de acolo(ca iau cont de 3 luni,downloadez tot ce e pe site in 1 zi:) si am rezolvat)???
eu cel putin asa inteleg ca in 3 luni poti downloada tot siteul si ai licenta lifetime.


da si eu vreau un script de genu asta.... xzeroscript.... ! si mi se pare super ok la banii astia parerea mea!

#8
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007
Uite unul free : http://openautoclassifieds.com/

Hai sa fiu sincer cu tine. Chiar crezi ca la suma accea vei gasi un script bun?

iAuto Standard Edition - $519.00 Buy now
iAuto Special Edition - $219.00 Buy now
iAuto Hosted Version - $49.95/mo

http://www.iautosoftware.com/ Un exemplu clar.

Mai multe : http://www.google.ro...e...utare&meta=

Iti recomand sa arunci un ochi prin extensions pe la Joomla, are f multe componente auto, low-cost, ai putea gasi ceva...

Offtopic concludent:
---------------------------
Problema nu este ca va luam noi la mishto cand zicem ca sa invatati php, problema este ca voi ne luati pe noi mult mai des fara sa va dati seama, si sunt convins ca toti developerii indiferent de ce lucreaza simt asta!

"Caut script auto cu 50$" , hai sa vedem , un script auto custom face cca 5000$ , si da, nu glumesc deloc, chiar repet : NU glumesc! Si eu vreau o casa , mi-o faci tu cu 500 de euro? Daca da, iti fac eu scriptul, iti platesc cei 500 de euro si imi vreau casa!
---------------

Edited by lord_ice, 02 August 2008 - 14:29.


#9
soul4blade

soul4blade

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,144
  • Înscris: 28.04.2006
700 euro sa-ti faca tot site-ul?
erau incepatori?  :naughty:

pai: daca tot ai buget redus, de ce nu investesti in putina documentare?
cu alte cuvinte de ce nu vrei sa inveti? ca nu e greu...
mie mi se pare alan-dala sa iau un script si sa incep sa bâjbâi prin el, poate-poate scot ceva...
ca imi ia mult mai mult sa stau sa citesc fiecare linie ca sa inteleg ce-a vrut programatorul ala
decat sa ma apuc sa imi fac singur...

dar, am inteles: ce e gratis sau ieftin e mai bun decat unul facut de mana ta...

acum hai s-o luam practic:
ai deja un script luat care sa faca partea de anunturi?
daca ai... ce mare lucru sa pui in el o optiune de plata - cum spunea si lord_ice -
te uiti la partea care face finalizarea anuntului (introducerea datelor in baza)
- acolo adaugi inca un camp in baza care intra default cu valoarea "neplatit"
- construiesti un formular cu care utilizatorul sa faca plata (si care sa isi ia drept ID unic, id-ul anuntului tocmai introdus)
- omul pleaca la "ghiseul" de plata (paypal - de exemplu), face plata si se intoarce la tine in sait...
- tu verifici plata si confirmi anuntul - adica schimbi valoarea "neplatit" cu "platit"...
- evident, ca si conditie de afisare vei pune doar anunturile care au valoarea din urma...
si nu-mi spune ca nu te pricepi...

eu nu inteleg asta cu "pai nu ma pricep"...
pai si atunci ce cauti tu cu mana prin saituri daca nu te pricepi?
esti sigur ca "script-urile" gratis pe care le iei - SI CU PLATA - fac ceea ce vrei tu?
daca scriptul ala are un backdoor?...

daca din 10 clienti platitori peste 1 luna toti raman fara banii de pe card si vin la tine pentru ca tu ai fost singurul sait pe care au folosit acel card si iti inghesuie la usa 10 mascati de la DIICOT, iti pune un sigiliu mic pe hard si inca unul mai mare peste incheietura mainilor? Daca - intr-un final - tu te dovedesti nevinovat si apar altii carora li s-a intamplat la fel...

Edited by soul4blade, 02 August 2008 - 14:53.


#10
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007

View Postsoul4blade, on Aug 2 2008, 15:32, said:

daca din 10 clienti platitori peste 1 luna toti raman fara banii de pe card si vin la tine pentru ca tu ai fost singurul sait pe care au folosit acel card si iti inghesuie la usa 10 mascati de la DIICOT, iti pune un sigiliu mic pe hard si inca unul mai mare peste incheietura mainilor? Daca - intr-un final - tu te dovedesti nevinovat si apar altii carora li s-a intamplat la fel...

Nimeni nu-si face probleme dintrastea pana nu o pateste  -_-  Nimeni nu-si da seama ca a incasa bani nu este o mega responsabilitate, dar a inregistra date de acces la conturi bancare si alte detalii de genul poate insemna puscarie nevinovat!

-_-  Soul, stii bine, ca vbm degeaba!

Edited by lord_ice, 02 August 2008 - 14:38.


#11
Trafficante

Trafficante

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 22.02.2007

View Postlord_ice, on Aug 2 2008, 15:38, said:

Nimeni nu-si face probleme dintrastea pana nu o pateste  -_-  Nimeni nu-si da seama ca a incasa bani nu este o mega responsabilitate, dar a inregistra date de acces la conturi bancare si alte detalii de genul poate insemna puscarie nevinovat!

-_-  Soul, stii bine, ca vbm degeaba!


soul4 si lord_ice tot respectu!!! oameni care stiu cu ce se manca afacerile pe net online! dintr-o chestie ca asta daca esti incepator si te arunci sfarsesti 3-4 ani la bulanes !!!

#12
soul4blade

soul4blade

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,144
  • Înscris: 28.04.2006
prietene, nu vrei sa stii cum e sa vezi sirul de mascati aliniati ca alaiul de nuntasi la cununia civila...

eu nu spun ca zugravul ar trebui sa-si fabrice singur lavabilul ca sa fie sigur ca-i iese culoarea, insa daca esti lipsit de experienta, daca n-ai mai bagat mâna in var pana acum, suna-l repede pe nea Petcu... ala' stie exact ce face, isi ia halatu' multicolor, aspiratorul la sub-brat, iti arde un tinci si patru pufuri, iar la sfarsit iti da chitanta (ca e persoana fizica autorizata), iar daca-ti ies pete pe pereti exista o parghie prin care iti poti recupera paguba...

ori daca tu iei var "pe gratis", pui bomba in galeata ca Mr. Bean, la ce te poti astepta?

#13
stefy

stefy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 18.04.2006
ei bine multumesc pentru opinii
as cumpara un script cu 500 euro sau as plati 5000 pentru unul daca as sti ca imi scot banii inapoi.Dar avand in vedere ca e un site de anunturi auto iar eu nu am pic de experienta cu asa ceva tare ma indoiesc ca o sa scot mai mult de 50 euro.Mai ales ca nu doresc sa fac vreun super brand,ci o foarte mica afacere online doar ca sa capat experienta cu asa ceva.
de acord ca ma pot si documenta sa invat sa fac eu script-ul.Dar nu cred ca se merita tot timpul investit(cu toate ca raman cu ceva).Cam in fiecare script care l-am vazut cred ca erau cel putin 200 fisiere php.....
chestia cu backdooru si mascatii diicot...nu sunt de acord:si la magazin daca iti iei un salam CU PLATA :) se poate sa aiba nu stiu ce boala in el.Asta nu e un motiv sa iei 2 porci la tine acasa si sa-l faci home-made.


LE:ideea era sa iau un var cu functiile anti-mascati  deja facute si sa-i mai adaug eu cateva chimicale incat sa iasa si culoarea
si nu ma pricep la php si alte limbaje de programare serioase dar adaugand cateva imagini sau modificandu-le pe cele deja existente nu vad ce porblema poate aparea

Edited by stefy, 02 August 2008 - 15:00.


#14
soul4blade

soul4blade

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,144
  • Înscris: 28.04.2006
te uiti pe eticheta :)

pai...
fa exact cum ti-am descris mai sus... ca nu-ti trebuie 200 de fisiere...
te iau la mine la birou si te tin 3 zile si iti arat ca-ti faci singur saitul...

de ce trebuie sa ai 200 de fisiere?
daca ne chinuim si strangem din ochi putem sa facem totul intr-un singur fisier (index)...

#15
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007

View Poststefy, on Aug 2 2008, 15:55, said:

as cumpara un script cu 500 euro sau as plati 5000 pentru unul daca as sti ca imi scot banii inapoi.

^_^  Amuzanta mentalitatea asta Romaneasca. Uite de asta unii incaseaza mii de $ per luna iar altii stau si se uita pe net crezand ca fiecare script de pe net e downloadat de pe un site de warez.

#16
stefy

stefy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 18.04.2006
de acord ca unii scot ceva bani din treaba asta..nu stiu daca chiar mii cum spui tu
dar in cazul meu in care nu am pic de experienta cu asa ceva cred ca nu e o problema de mentalitate ci de realitate

mi s-ar parea normal sa investesc o astfel de suma(5000) daca as sti cu ce se mananca si as avea si potentialul financiar
dar momentan nu indeplinesc nici una dintre acestea
lord,tu personal scoti astfel de sume?

Edited by stefy, 02 August 2008 - 15:41.


#17
soul4blade

soul4blade

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,144
  • Înscris: 28.04.2006
faina nu iese fara sa bagi grâul in moara...

#18
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007

View Poststefy, on Aug 2 2008, 16:38, said:

de acord ca unii scot ceva bani din treaba asta..nu stiu daca chiar mii cum spui tu
dar in cazul meu in care nu am pic de experienta cu asa ceva cred ca nu e o problema de mentalitate ci de realitate

mi s-ar parea normal sa investesc o astfel de suma(5000) daca as sti cu ce se mananca si as avea si potentialul financiar
dar momentan nu indeplinesc nici una dintre acestea
lord,tu personal scoti astfel de sume?

Am o mica retea proprie de advertising.
Eu personal, cunosc destule persoane care au boala de a ma suna la 4 noaptea ca nush ce li se pare lor la site, dar ei fac intradevar peste 1-2000$ per luna din ads.  ^_^  
Stiu ca in urmatoarele 10 minute voi fi bombardat de intrebari pe mess, dar cum am spus, nu mai ofer consultanta gratuita. -_-

View Postsoul4blade, on Aug 2 2008, 16:46, said:

faina nu iese fara sa bagi grâul in moara...

Adevarat. "Povesti" de succes sunt multe...fara risc nu exista sansa de castig.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate