Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Facultatea de drept?!

- - - - -
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#19
thesouloflove

thesouloflove

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 27.12.2008
Ce admitere? :huh: La Cluj stiu ca e pe dosare!!La politie e cu examen

#20
Giuly

Giuly

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 21.10.2007
Admitere la Lb Romana-gramatica si Economie.Un examen de 4 ore in care ai 100 intrebari grila,dintre care 60 la romana si 40 la economie.

Edited by Giuly, 21 February 2009 - 18:51.


#21
koss_x_treeme

koss_x_treeme

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 776
  • Înscris: 01.10.2007
Sunt la drept, Anul 2. Sunt la zi. Pe primul an am 4 restante iar pe asta 2 la care nu m-am trezit sa ma duc. In rest e usor, Nu trebuie sa tocesti. Trebuie sa iti placa si sa intelegi. Sunt 15 examene pe an. E o facultate super, lejera. Daca m-as fi straduit un pic as fi trecut toate examenele cu 9, 10 insa am avut unele probleme, de sanatate mai ales si am zis ca nu are rost sa ma stresez.

Edited by koss_x_treeme, 21 February 2009 - 23:41.


#22
Giuly

Giuly

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 21.10.2007
si te duci in fiecare zi la facultate ? cam cate ore stai pe zi ? :D

#23
koss_x_treeme

koss_x_treeme

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 776
  • Înscris: 01.10.2007
De exemplu pe semenstrul al II-lea am 4 ore marti 2 luni si 2 vineri restul sunt seminarii care nu sunt asa importante :P

Edited by koss_x_treeme, 22 February 2009 - 21:35.


#24
Giuly

Giuly

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 21.10.2007
multumesc pentru lamuriri,acum totul depinde  de mine si de cat de bine ma pregatesc. :D
Numai bine!

#25
jamaikn

jamaikn

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 29.05.2008
spuneti-mi si mie va rog ce se cere la admiterea la FAcultatea de Drept de la Universitatea din BUcuresti! Media la bac,media anilor de studiu din liceu etc pt ca nu am gasit p site-ul lor....Multumesc anticipat....

#26
shadowgign2

shadowgign2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,822
  • Înscris: 01.06.2008

 koss_x_treeme, on Feb 22 2009, 22:34, said:

restul sunt seminarii care nu sunt asa importante :P



sa o crezi tu pe asta ;)

#27
Giuly

Giuly

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 21.10.2007

 jamaikn, on May 7 2009, 12:29, said:

spuneti-mi si mie va rog ce se cere la admiterea la FAcultatea de Drept de la Universitatea din BUcuresti! Media la bac,media anilor de studiu din liceu etc pt ca nu am gasit p site-ul lor....Multumesc anticipat....
Am mai zis:Admitere la Lb Romana-gramatica si Economie.Un examen de 4 ore in care ai 100 intrebari grila,dintre care 60 la romana si 40 la economie. Nu conteaza media de la BAC,sau media din liceu,a claselor 9-12.

#28
Lauryzina

Lauryzina

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 02.06.2009
buna. as vrea sa fac facultatea de drept. dar inca nu prea stiu cat de greu sau cat de complicat e. daca ar putea cineva sa vb pe id sau ceva de genu asta ca sa fie mai explicit :D


#29
gabriela precup

gabriela precup

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 14.04.2007
Buna! E cineva care e student la Facultatea de Drept din Cluj-Napoca? Sunt in clasa a 12-a si vreau sa intru la Drept.Se da concurs pentru admitere sau conteaza doar media generala?Am cautat informatii pe site-ul lor insa nu am gasit foarte multe informatii.Multumesc!

#30
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008

 gabriela precup, on 4th September 2009, 12:42, said:

Buna! E cineva care e student la Facultatea de Drept din Cluj-Napoca? Sunt in clasa a 12-a si vreau sa intru la Drept.Se da concurs pentru admitere sau conteaza doar media generala?Am cautat informatii pe site-ul lor insa nu am gasit foarte multe informatii.Multumesc!
Si eu vreau sa intru la Cj la Drept!Dar azi am aflat o chestie care m-a izbit pur si simplu.CA sa faci acea "practica" cu un avocat pentru 3 luni tariful este de...nici mai mult nici mai putin de 500 de milioane! Mi se pare mie sau astia ne vor prosti?

#31
AiradAleinad

AiradAleinad

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 21.07.2017

 thesouloflove, on 21 februarie 2009 - 18:45, said:

Ce admitere? Posted Image La Cluj stiu ca e pe dosare!!La politie e cu examen
Imi pare rau sa te desamagesc,dar la cluj se da dupa parerea mea cea mai grea admitere,din rationament logic.Bineinteles,ma refer la UBB care ii de sta,la Dimitrie Cantemir probabil este pe baza de dosar

 gabriela precup, on 04 septembrie 2009 - 11:42, said:

Buna! E cineva care e student la Facultatea de Drept din Cluj-Napoca? Sunt in clasa a 12-a si vreau sa intru la Drept.Se da concurs pentru admitere sau conteaza doar media generala?Am cautat informatii pe site-ul lor insa nu am gasit foarte multe informatii.Multumesc!
Trebuie sa dai admitere din rationament logic,adica un test foarte greu care consta din 60,iar pentru rezolvarea lui ai la dispozitie doar o ora.Succes

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate