Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...
 

Branhamistii

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
178 replies to this topic

#163
7culori

7culori

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,467
  • Înscris: 19.02.2010
stiai si de ce?

#164
Denaly

Denaly

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 777
  • Înscris: 21.12.2012

View Post7culori, on 20 decembrie 2012 - 13:28, said:

? A zis ,

Ce profeţii a împlinit cuvântul distinsului tău profet?

View Post7culori, on 23 decembrie 2012 - 12:36, said:

stiai si de ce?

Ca s-o dea jos când vroia unul să i-o dea în freză, sătul de elucubraţiile acestuia?

Edited by Denaly, 24 December 2012 - 10:33.


#165
blueday

blueday

    blue monday

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,134
  • Înscris: 20.12.2010

View Post7culori, on 23 decembrie 2012 - 12:36, said:

stiai si de ce?

ca racea des??? el mare profet vindecator?

dar tu stiai ca Branham impusca de placere veverite? iti dai seama ce om rau la suflet era?

#166
yx_dark

yx_dark

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 512
  • Înscris: 03.09.2010

View Postblueday, on 20 decembrie 2012 - 15:32, said:

stiati ca Branham  purta peruca?

Da, cica in timpul liber facea pe travestitul.

#167
tabarca

tabarca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 18.05.2012
Ereziile si lucrarea blasfemiatorului William Branham
In continuare vom trece in revista o serie de aspecte din ideologia si lucrarea lui WB pentru a avea o imagine cat mai completa asupra acestui personaj lugubru.
  • Ocultul Franklin Hall la influentat pe WB prin doua carti: “Puterea atomica lui Dumnezeu prin post si rugaciune” si “Reintoarcerea imortalitatii”. Branham a fost deasemeni interesat in astrologie si piramidologie. Avea relatii bune cu loja masonica si cuvinte de apreciere pentru ei.
  • In Iunie 1933, WB organizeaza un eveniment in vechea loje masonica pe strada Meggs, in localitatea Jeffersonville. Aici el primeste sapte viziuni printre care profetia ca sfarsitul lumii va fii in 1977. Bineinteles ca a fost o profetie falsa ca a iehovistului mason Charles Taze Russell. Nu este la intamplare ca WB si C.T. Russell au ca pietre de mormant o piramida.
  • In doua ipostaze, atat astrologi cat si ghicitoare prezente la expunerile lui WB, au spus acestuia ca el este nascut sub un semn astrologic si ca are un dar special.
  • WB afirma ca, Cuvantul lui Dumnezeu se gaseste in egala masura in Zodiac, in Piramide, si in Scriptura.
  • WB blasfemiaza punandu-se in locul lui Cristos in cartea Apocalipsa. Am sa-l citez. “…in timpul acela am vazut sapte ingeri intr-o forma de piramida care au venit repede in jos si m-au luat. Si am fost adus in partea de est sa rup cele sapte peceti/sigilii ale lui Dumnezeu (Comisioned by seven mighty angels, 1963).
  • Cine este vredic sa rupa cele sapte peceti din cartea Apocalipsa? Blasfemiatorul WB? Nu! Doar Cristos!
    “Apoi am văzut în mîna dreaptă a Celui ce şedea pe scaunul de domnie o carte, scrisă pe dinlăuntru şi pe dinafară, pecetluită cu şapte peceţi. Şi am văzut un înger puternic, care striga cu glas tare: ,,Cine este vrednic să deschidă cartea şi să -i rupă peceţile?“ Şi nu se găsea nimeni nici în cer, nici pe pămînt, nici supt pămînt, care să poată deschide cartea, nici să se uite în ea. Şi am plîns mult, pentrucă nimeni nu fusese găsit vrednic să deschidă cartea şi să se uite în ea.Şi unul din bătrîni mi -a zis: ,,Nu plînge: Iată că Leul din seminţia lui Iuda, Rădăcina lui David, a biruit ca să deschidă cartea, şi cele şapte peceţi ale ei”. (Apocalipsa 5:1-5)
  • Alte blasfemii si erezii ale lui WB: a afirmat ca doctrina Trinitatii este de la diavolul, Dumnezeu a avut trup din totdeauna (The mighty God unveiled before us, p. 20) prin aceasta negand eternalitatea lui Dumnezeu. A negat ca Cristos a fost Fiul lui Dumnezeu si ca a fost evreu, mai tarziu a spus ca Dumnezeu a avut trei fii (Fiul lui Dumnezeu, Fiul Omului, Fiul lui David), a negat iadul. A zis ca Duhul Sfant a fost un gand manifestat- prin aceasta negand persoana Duhului Sfant, A spus ca pacatul Evei a fost o relatie sexuala cu diavolul din care a rezultat Cain, numit de el “samanta diavolului”.
  • WB a abordat o falsa umilinta, dar pretentile lui au fost divine. Lui ii se potriveste descrierea data de cartea Apocalipsa profetului mincinos care va lucra cu Anticrist. Acesta se va prezenta ca un miel, dar va vorbi ca o fiara. La fel a fost si WB, comportandu-se umil dar fiind plin de blasfemii si experiente oculte. “Apoi am văzut ridicîndu-se din pămînt o altă fiară, care avea două coarne ca ale unui miel, şi vorbea ca un balaur”. (Apocalipsa 13:11)
  • WB a fost intrebat de Kurt Koch daca el face vindecari prin Duhul Sfant, iar acesta a negat spunand ca ingerul care il insoteste face vindecari prin el.
  • Doua persoane de incredere Aflred Pohl si David W. Cloud, relateaza cum WB, in timp ce se pregatea sa faca vindecari, a spus persoanei de la dreapta lui pe scena sa nu stea acolo, ca in dreapta lui sta ingerul lui WB prin care face vindecari. El la descris pe inger ca un om bine facut, cu par negru si brate incrucisate. Acest inger/demon il insotea pe WB zi si noapte. Autorul Kurt Koch marturiseste ca WB a intalnit un pastor implicat in spiritism si magie, si spontan WB ia spus pastorului spiritist: “Tu arati exact ca ingerul care imi apare in fiecare zi”.
  • WB a deturnat invatatura despre rapire folosind argumentatia cunoscutului predicator C. Larkin, amenintand ca doar cei care primesc invatatura lui WB vor fii rapiti, iar ceilalti vor primi semnul fiarei. Asemenea bazaconii sunt specifice Adventistilor, Iehovistilor, Mormonilor, si la tot felul de secte. Desigur, fiecare secta are modul ei particular in doctrina si manipulare.
  • WB chema pe crestini sa paraseasca bisericile lor si sa asculte invatatura lui care “ii va feri de semnul fiarei”.
  • WB este cel care a pus accentul pe vindecare prin punerea mainilor si scoaterea demonilor. Tot el a venit si cu conceptul de “Cuvinte de Descoperire”.
  • WB afirma ca femeia este cea mai josnica fiinta de pe pamant si cauza oracarui pacat intre oameni (The spoken word, vol. 3 nr. 12, 13, 14, p. 81-82).
  • WB a jucat un rol esential al lansarea falsei treziri din Canada in 1948, numita “Ploaia Tarzie”. Miscarea carismatica contemporana isi are o parte din inspiratie si resurse in el.
  • Mari manipulatori de mase, carismatici arsi cu fierul rosu in cugetul lor, ca de exemplu Oral Roberts, Kenneth Hagin, Kenneth Copland, Benny Hinn, Todd Bentley, Ted Haggard si Chris Oyakilome, incearca sa-l emuleze pe WB.
  • WB a pretins ca el restaureaza credinta biblica originala si ca el pregateste revenirea lui Cristos prin ruperea celor sapte peceti Apocaliptice. In realitate el a fost un prototip al profetului lui Anticrist.
  • Gordon Lindsey un lider din denominatia Assemblies of God, contemporan cu WB a fost mare suporter a acestuia si chiar a scris o carte in aprecierea lui numita “Un om trimes de Dumnezeu”. Ce orbire! WB era trimes de Diavolu

William Branham, ocultism si false minuni


Istoria lui William Branham investigata de profesorul Douglas Weaver cat si de Kurt Koch o autoritate in materie de ocultism
La faza aceasta a analizarii lui WB, este important sa vedem cateva lucruri semnalate de Douglas Weaver, profesor de religie la universitatea Baylor. Profesorul Weaver si-a scris teza de doctorat luand ca si caz de studiu viata si lucrarea lui WB. Teza lui a devenit o carte care se numeste The Healer Prophet (Profetul Vindecator). Se pune intrebarea: de ce a luat Weaver ca subiect activitatea lui WB? Deoarece WB este intr-un fel, tatal carismatismului contemporan American. Iata cateva lucruri definitorii descrise de Weaver in lucrarea lui, care sunt confirmate si de alte multe surse credibile. Am sa le pun sub o forma de idei principale.
  • WB spunea ca doar el este profet in generatia lui si ca era insotit de doua semne ale “darului” lui: 1. Mana stanga i se umfla si tremura cand persoana ce trebuia vindecata avea o boala infectioasa. 2. El stia totul despre identitatea si viata personala a celor care veneau pentru vindecare, fara ca cineva sa-i fi dat informatii in prealabil.
  • WB, pe langa rangul de vindecator, era considerat si un profet la statura celor din Vechiul Testament (p. 79).
  • WB avea transe in care calatorea zeci de ani in timp, vazand ce au facut acele persoana carora el le spunea trecutul
    (p. 79).
  • WB omitea sa spuna ca era ghidat de un inger (demon), dar alte ori spunea ca ingerul care il insotea facea vindecarile
    (p. 81).
  • Persoanele vindecate trebuia sa afirme ca el are darul vindecarilor, ca este profet, ca ei trebuie sa creada in Isus si in WB; audienta era amenintata ca daca cineva il va contesta pe el ca profet, Dumnezeu il va omori; WB predica oamenilor ca iertarea pacatelor implica totdeauna si vindecarea trupului, ca toti oamenii trebuie vindecati, iar bolile sunt cauzate de prezenta demonica, si autorul imbonlavirilor este Satana (p. 84,85,86).
  • Cei care au analizat critic lucrarea lui WB l-au acuzat de telepatie mintala, ghicitorie, spiritism, si ca el era ghidat de un inger ocult; chiar sustinatori ai vindecarilor miraculoase se gandeau ca WB era un spiritist (p. 87,88).
  • Cand WB facea vindecari, transele in care cadea il epuizau atat de mult ca fiul sau trebuia sa-l care in brate de pe scena. El redevenea constient in doua, trei ore. WB spunea ca prezenta ingerului pe scena in timpul vindecarilor il infricosa atat de tare in cat pierdea orice vlaga (p. 88).
Evaluare: Din cercetarile minutioase facute de profesorul Weaver, rezulta ca WB a fost un vrajitor deosebit de puternic cu multiple directii de actiune. De fapt asa cum se va vedea in ultimul articol, WB a fost un prototip al proorocului mincinos a lui Anticrist. In mod constant manipula audienta pentru a spune ca el era profetul Ilie din Maleahi 4: 6 pregatind a doua venire a lui Cristos (de fapt a lui Anticrist). Propaga o teologie falsa afirmand ca toti oamenii trebuie vindecati si ca pacatul, demonii, si Satana sunt autorii tuturor imbonlavirilor. Transele care il epuizau erau de fapt episoade de posesiune demonica. Este demn de mentionat ca Iosif Ton, cand a devent carismatic, a propagat o erezie similara cu WB ca bolile sunt originate de posesiune demonica si de cel rau, si ca bonlavii trebuie exorcizati ca sa fie vindecati.
O alta personalitate care trebuie citata in aceasta investigatie este Kurt Kock, Ph.D, credincios german care a scris una din cele mai reusite carti in ce priveste ocultismul din perspectiva crestina. Lucrarea lui se numeste Occult ABC: Exposing Occult Practices and Ideologies. O recomand tuturor cititorilor. Kurt Koch a fost martor ocular cand, in Germania, WB a venit sa faca vindecari. In timp ce WB se pregatea sa vindece cu puteri oculte, Kurt Koch era in sala impreuna cu mai multi credinciosi si s-au rugat ca daca WB era de la Dumnezeu, el sa fie o binecuvantare pentru toti, iar daca este de la cel rau, sa fie oprit. WB a marturisit ca nu putea sa faca vindecari in acel moment, deoarece erau puteri contrare la lucru.

#168
7culori

7culori

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,467
  • Înscris: 19.02.2010
Este bazaconie ce scrie mai sus ,mi-au sarit citeva propozitii, in ochi!pe acesti farsori care defaimeaza pe Domnul Branham ii poti dibui/incerca cu Cuvintul scris.

Ai sters ce am scris ,eu am crezut ca intelegi ce inseamna Branham este D-zeu in acest timp.Faptul ca ai sters denota o neputinta a ta/poticnire/o neclaritate/o ura!?

Sa explic, Domnul a zis Domnului Meu-zicea David! TOT asa, DOMNUL  IISUS a zis Domnului Meu , -Branham .......asa cum botezatorul....tot asa ,tu....iar Biblia zice ca avem un SINGUR DOMN si tot ea ca EL este Domnul Domnilor ,d-zeul dumnezeilor.

Iata ce scrisem , am salvat ! Daca stergi din nou ,care o fi scuza?!Exista ochi facuti/creati pe loc de Domnul,nu doar ochi ,ci globi oculari.
Aceasta minune a fost facuta de Domnul prin Branham ,unei fetite.
In cartea asta scrie ,din pacate unii o dau pe bani ,altii nu sunt destul de priceputi sa le puna pe net.
De umor ziceam in discutia Domnului cu Moise ,ci nu la subiectul topicului ,asa ca , scuze.
Eu n-as fi crezut niciodata Biblia ,daca nu as fi inteles mesajul vorbit de Branham, si chiar daca acum o cred e ca o poveste fara dovezi, fara nimic ce mi-ar da motive s-o cred ,sunt ateu cemai!dar cind e vorba de Branham ,am vocea lui integistrata , am martori, am inscrisuri ,orice alte dovezi pe care  orice instanta de judecata adevarata ce cere pentru a confirma un adevar implinit.
D-aia zic , Biblia nu foloseste nimanui ,fara acea parte din ea care se numeste Branham .
Fiecare profet din alcatuirea Bibliei a fost Absolutul timpului sau ,impreuna cu oamenii/generatiile aferente.
Avem o mare diferenta si intre dizidenti/cei iesiti afara din culte, unii au iesit ca in felul alora din exodul din Egipt!
Cine va citi predicile scrise sau inregistrate ale lui Branham ,va capata viziunea totala a timpurilor ,va intelege Taina descoperita ,va fi schimbat intr-o faptura noua , adica se va naste din nou spiritual.
Deci pentru mine D-zeu este Branham ,ci nu IISUS. Iisus este D-zeu pentru cei din vremea Lui
Dovezi am vis-a-vis de Branham ,de IISUS ,nici nu stiu daca a fost , daca mai e !
Martorii oculari din vremea aceea aveau macar 15-20 de ani ,acum ar avea ,60-65 de ani ,fiecare din ei depun marturie .
Bineinteles ,Branham ne-a facut de cunoscut pe IISUS ,ca si noi astazi sa credem ca acum 2000 de ani ,aia!.
Branham nu a rupt pecetile ,asa cum incearca cei religiosi sa minta ,ci lui i s-a descoperit intelesul .Cele 7 tunete ,au tunat pe rind ,descoperind in fiecare seara ,timp de 7 seri ,cite un mesaj /o pecete, Ce a vorbit Branham , IOan doar le-a scris sub forma de simboluri /imagini.
Perspicacitatea crestinilor /intelepciunea, se va vedea ,prin buna rinduire a cuvintului lui Branham in Biblie.
Iata citeva lucruri care dau batai de cap!
A fost continutul celor 7peceti ,ceea ce au spus cele 7 Tunete?
Cine sunt cele 7 tunete? sunt ingerii ,sunt glasul direct al lui D-zeu?Aceste tunete se intimpla pentru Neamuri sau pentru Israel?
Ce scrie in Biblie in Apoc. cap1-4 este pentru Neamuri iar restul capitolelor este pentru evrei/Israel?
Daca e asa , s-a implinit sau nu Apocalipsa cap.10?
A rinduit D-zeu un rob credincios si intelept /Mat 24.45-47, pentru Neamuri dupa moartea lui Branham? Sau nu?
Din momentul venirii celor doi profeti la Israel ,mai sunt 3ani si 1/2 ,sau 7 ani?
Exista un interval de timp intre ultima epoca Laodicea si venirea Lui?
Sunt multe alte intrebari , iar acestea vor sdruncina inimile sincere care cu adevarat cauta pe D-zeu, si nimeni nu va avea liniste ,pina ce ,Adevarul va fi stabilit in inima fiecaruia!

#169
blueday

blueday

    blue monday

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,134
  • Înscris: 20.12.2010
daca Branham a fost Ilie, de ce au trecut aproape 50 de ani de la moartea sa, fara a se intampla nimic?

#170
7culori

7culori

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,467
  • Înscris: 19.02.2010
Si eu ma intreb,!acum 20 ani ,la inceputuri!,aveam pe cei mai batrini care aveau 40-50 de ani si care auzisera primii despre Branham si care i-au propovaduit mesajul si in RO, era asa o credinta de ziceai ca, gata IISUS vine ,fanatismul era asa de mare ca unii ,nu mai se preocupau de lucruri firesti normale!
Apoi incet incet ,dragostea s-a racit ,pe cit mesajul a devenit popular ,au inceput tot mai multe fractiuni/concepte personale ,etc ,dar fiecare cred ,merge inainte si nu s-a lasat ,cei pe atunci tineri si puternici ,plini de rivna Evangheliei mesajului,care cistigau suflete ,noi cei din linia intii!,acum sunt batrini !/rezerve!

Da ,a trecut ceva timp ,dara daca tinem cont de Cuvint care spune ca Evanghelia aceasta trebuie sa patrunda in orice tara,inseamna ca e vorba de o rabdare desavirsita care a Domnului care priveste toti oamenii,alt motiv ,nu stiu de ce.
Ar mai fi si faptul ca trebuie sa vedem implinirea unor profetii ca d-aia au fost facute ,caderea comunismului a zidului de la Berlin , femeia catolica ce va cuceri popoarele americane, intoarcerea evreilor, aparitia acelei masini fara volan ,scufundarea Californiei in ocean ,bombardarea aviatica a SUA de catre Rusia, implinirea legamintului dintre Papa si marile religii, restituirea rinduielii in Biserica ,despre care IISUS spune ca atunci revine,cind va fi stabilita total ,sfirsirea Tainei lui D-zeu ,descoperirea tuturor tainelor ascunse, pacatul din Eden , botezul in apa si cu Duhul Sfint , taina dumnezeirii, Numele, taina anticristului , babilonul -Roma , ,apoi fiarele  cea cu doua coarne, cea cu 7 capete, semnul fiarei ,taina casatoriei si divortului,  etc toate acestea sunt profetii despre ele .

Sa avem rabdare ,deci!sa nu ne-o pierdem ci sa cercetam si mai adinc predicile lui Branham. Unii sunt atit de convinsi ca dupa moartea profetului a fost ridicat Ewald Frank sa duca mai departe mesajul lui Branham, altii chiar fiul fr.Branham, Iosif, este responsabilul cu impartirea mesajului sub forma de predici scrise sau inregistrate pe benzi cu vocea profetului ,care sunt duse in toata lumea ,cert este ca acest mesaj este adevarat ,altul nu este.

E drept e greu ,sa pastrezi Credinta neclatinata ,dar cine reuseste isi va cistiga sufletul. Si trupul! E cel mai logic,cel mai normal ,cel mai bun mesaj care ne da credinta,speranta si Dragostea. N-am cuvinte sa vorbesc mai departe ,decit atit cititi predicile lui Branham si intelegeti , inainte de aceasta ,scapati de rautatea din inima pentru a va putea concentra la cele citite,e un razboi intern dar cine reuseste se mintuieste .
Omul este propriul sau dusman .Prin gindurile care se lupta in mintea lui,de aceea trebuie ca mesajul sa coboare la nivel de inima , cum vine cu inima asta nustiu!

O sa citesc din nou ,predica lupta cea mai mare , sau/si demonologie fizica,religioasa!,e bine sa le cititi si sa veniti cu citate sau epuneri izvorite din mesaj ci nu din alte surse .Numai asa putem zidi, construi slefui acel nestemat care prin prisma lui reflectoare ne incalzeste /incarca cu energia luminoasa de care avem nevoie sa ne transformam trupurile in ingeri de lumina atotputernica ,stelara,calatoare!
Nu vreau sa mai citesc baliverne ,uneori nici ale mele ,d-apai ale altora! Vreau cum zicea Pavel, cuvinte de zidire ,sfatuire, descoperire,vreau conlucrare coroborare!/colaborare/partasie in cuvinte.
Daca sunt macar doi pe Softpedia ,e si Domnul acolo,daca nu ,nu .Un crestin pretuieste in ochii Domnului cit un milion de necredinciosi,de aceea nici un efort nu este in zadar,punct.
Si de la capat! Asteptam sa vedem care va fi acel legamint/tratat /conventie/etc al Papei cu religiosii din culte,sau un cutremur aiurea care ia de obicei oameni pe nepregatite!sau alte rele sau bune ce se vor intimpla. Sa asteptam pe Domnul sa nu ne pierdem speranta/nadejdea ,caci EL a trimis deja pe ILIE cu mesajul de avertizare,apoi judecata pentru tot pamintul.
Sa imploram pe Domnul sa-i pazeasca pe cei dragi dar necredinciosi ,macar in necazul cel mare sa fie si ei mintuiti ,cind vor vedea ,ca ce am spus se implineste!
N-as vrea sa prind acei ani care urmeaza ,am militat /militez pentru cel mai mare Har din istoria mintuirii ,mura in gura de la Domnul pentru cei care vor sa fie ,rapiti /luati,/taransformati/schimbati /extraterizati! ,in vazduh, de vii!  Phhhaaaaai !,ce Har, ce mila ,ce privilegiu,poate d-aia nu crerdem ca e prea prea! Dar  e .
Dar e. eeeee! traiasca Domnul !,aleluiaaaaaaaaaaaaa,eea ,da aaaa,iessss,aaaaa.

Nu urez la multi ani ,ca mi se pare o idiotenie!!!!!!!!!!!doresc insa viata eterna alaturi de Domnul-D-zeu-IISUS HRISTOS.

#171
Denaly

Denaly

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 777
  • Înscris: 21.12.2012

View Post7culori, on 29 decembrie 2012 - 11:54, said:

eeeee! ,eea ,da aaaa,iessss,aaaaa.



Iar ai greşit pastilele.

Du-te învârtindu-te cu vrăjitorul tău al cărui sfârşit a fost pe măsura blasfemiilor sale.

Edited by Denaly, 29 December 2012 - 12:03.


#172
7culori

7culori

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,467
  • Înscris: 19.02.2010
hihihhihhihihhihhhhhhhhh!hihihhihhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!hgauhaahauuhahahhhhhhhhh!!!!!!!!!!!!!!!




Lasind gluma, veselia la o parte ,ma tot gindesc care sa fie acea neimplinire ,rautate ,care sa impiedice Credinta!
Oricine ,imi poate spune prin PM /mesaj privat ,ca unui frate de cruce , si jur ca nu spun decit Domnului.
Ca sa fim ajutati sa credem si implinim ce trebuie.

Edited by 7culori, 29 December 2012 - 12:43.


#173
blueday

blueday

    blue monday

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,134
  • Înscris: 20.12.2010
Ewald Frank

prin ce face dovada ca este "chemat" ?

#174
7culori

7culori

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,467
  • Înscris: 19.02.2010
Pai sa vedem !,in Biblie cum se face dovada ca esti chemat?
Imi vine in minte cum a fost chemat de Eli ,Samuel care l-a uns pe David ,sau mai intii pe Saul.

http://www.ebible.ro...scu/samuel-1/2/

#175
blueday

blueday

    blue monday

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,134
  • Înscris: 20.12.2010

View Post7culori, on 31 decembrie 2012 - 20:51, said:

Pai sa vedem !,in Biblie cum se face dovada ca esti chemat?
Imi vine in minte cum a fost chemat de Eli ,Samuel care l-a uns pe David ,sau mai intii pe Saul.


si eu te ung pe tine...cat de ridicol poti sa fii !

iata:

Semnele unui apostol le-ati avut printre voi in toata rabdarea, prin semne, puteri si minuni care au fost facute intre voi. (2Cor.12:12)

poate spune E. Frank aceleasi lucruri? ma indoiesc!

#176
7culori

7culori

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,467
  • Înscris: 19.02.2010
Frank ,in toate adunarile ,pe unde merge se roaga colectiv pentru bolnavi , se mai roaga si personal,am vazut, el a dat marturie ca in adunarea de la Krefeld ,au fost cancere vindecate ,cred ca mai multe despre acest lucru stie Ieremia , daca vrea ,ne spune el .

Sau spuneti voi!

Dar despre Branham ,ce zici ,el o fi avut semnele unui trimis ,sau ale unui prooroc adevarat?

#177
blueday

blueday

    blue monday

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,134
  • Înscris: 20.12.2010

View Post7culori, on 01 ianuarie 2013 - 12:08, said:

Frank ,in toate adunarile ,pe unde merge se roaga colectiv pentru bolnavi


fix pix

se roaga, fara rezultate.

View Post7culori, on 01 ianuarie 2013 - 12:08, said:


Dar despre Branham ,ce zici ,el o fi avut semnele unui trimis ,sau ale unui prooroc adevarat?

da, a avut.

#178
7culori

7culori

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,467
  • Înscris: 19.02.2010
Unul era profet, 'cest 'lalt !este invatator.  http://www.ebible.ro...ere=1&book_id=1

#179
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,549
  • Înscris: 16.03.2004

View Postdapix, on 30 iunie 2018 - 22:42, said:

pentru ca Branham?
LE: joci go în slip? De ce ar trebui sa ma intereseze aspectul? Este noua definitie a modalismului?

Branham a preluat dogma de la adunarea Jesus only, pe care o frecventa, fără să schimbe ceva.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate