Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme stomac

Sfat achizitie bicicleta oras

Canalele Sky Showtime 1 și S...

Recomandare anvelope lexus rx
 Extindere rețea wireless int...

Configuratie PC

Mufa TV

PPC Energy
 Camera conferinta Tenveo tevo-vl12u

Recomandare rulouri exterioare us...

Gaoyue 858

Telefon performant pe parte audio...
 Aspecte legale https://registratu...

Filtru de apa curata apa de miner...

Unde gasesc borcane mari 5 - litr...

sfat achiziție bicicleta pli...
 

PIZZA

- - - - -
  • Please log in to reply
126 replies to this topic

#37
codruta

codruta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 915
  • Înscris: 31.03.2005
Am scris si in alt loc despre Baracca, aici ma voi limita sa vorbesc doar de pizza. Cea mai ieftina e Margherita la 14 Ron (oricum preferata mea) asa ca din punctul de vedere al preturilor pizza mi s-a parut ok la pret (comparabil cu celelate pizerii bune din oras), din pacate nu la fel de buna. Am luat o pizza italiana (cu mozzarela, rosii proaspete si rucola). E prima data cand blatul de pizza nu era uns cu sos de rosii (eu stiam ca e cam obligatoriu) ceea ce a dus la o pizza cam seaca. In schimb pastele au fost foarte bune.

Orsineus, nu fi rau si tine secretul locului unde gasim cea mai buna pizza din Cluj doar pentru tine! Eu chiar sunt amatoare asa ca promit sa dau o raita si pe la restaurantul cu 3 mese.

#38
orsineus

orsineus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 01.08.2008

View Postcodruta, on Aug 6 2008, 17:54, said:

Am scris si in alt loc despre Baracca, aici ma voi limita sa vorbesc doar de pizza. Cea mai ieftina e Margherita la 14 Ron (oricum preferata mea) asa ca din punctul de vedere al preturilor pizza mi s-a parut ok la pret (comparabil cu celelate pizerii bune din oras), din pacate nu la fel de buna. Am luat o pizza italiana (cu mozzarela, rosii proaspete si rucola). E prima data cand blatul de pizza nu era uns cu sos de rosii (eu stiam ca e cam obligatoriu) ceea ce a dus la o pizza cam seaca. In schimb pastele au fost foarte bune.

Orsineus, nu fi rau si tine secretul locului unde gasim cea mai buna pizza din Cluj doar pentru tine! Eu chiar sunt amatoare asa ca promit sa dau o raita si pe la restaurantul cu 3 mese.

Codruta ... ca sa nu mai vorbim despre Baracca ! hai sa vedem cine se chiar pricepe la pizza si stie unde e locul asta in Cluj ! :)

View Postcodruta, on Aug 6 2008, 17:54, said:

Am scris si in alt loc despre Baracca, aici ma voi limita sa vorbesc doar de pizza. Cea mai ieftina e Margherita la 14 Ron (oricum preferata mea) asa ca din punctul de vedere al preturilor pizza mi s-a parut ok la pret (comparabil cu celelate pizerii bune din oras), din pacate nu la fel de buna. Am luat o pizza italiana (cu mozzarela, rosii proaspete si rucola). E prima data cand blatul de pizza nu era uns cu sos de rosii (eu stiam ca e cam obligatoriu) ceea ce a dus la o pizza cam seaca. In schimb pastele au fost foarte bune.

Orsineus, nu fi rau si tine secretul locului unde gasim cea mai buna pizza din Cluj doar pentru tine! Eu chiar sunt amatoare asa ca promit sa dau o raita si pe la restaurantul cu 3 mese.

Nu am mai ajuns prin centru azi ...dar comunica si cu prietena mea britney - despre preturile la Pizza . " Preturile sunt afisate afara, si pizzele in nici un caz nu erau sub 40 RON  " - ne avertizeaza fata ! :)

#39
Britney-Spears

Britney-Spears

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 30.07.2008

View Postorsineus, on Aug 6 2008, 17:16, said:

Si CEA MAI BUNA PIZZA - este mai nou descoperita ! Vreau sa vad daca mai stie cineva ??? E o pizzerie cu trei mese in care munceste patronul Italian , sotia lui si atat ! Super pizza !!!! Hai sa vedem daca stie cineva unde e pizzeria asta ! Britney iti suna si tsie chestia asta ... dar preturile nu sunt mici, atentie :))) in schimb la trei mese si doi angajati ..precis nu poti spune ca e de fitze ...

Club Italia ??  :rolleyes:   :P

#40
orsineus

orsineus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 01.08.2008

View PostBritney-Spears, on Aug 6 2008, 20:52, said:

Club Italia ??  :rolleyes:   :P


nu ai ghicit - La club Italia au si bucatari si ospatari . locul pe care o sa-l recomand nu are decat 2 (DOI) oameni in schema de personal !

Hai sa vedem .... Pe alea scumpe am inteles ca le urasti si te uiti numai din geam ...da nici pe astea ieftine si bune nu le stii ? :P

#41
Britney-Spears

Britney-Spears

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 30.07.2008

View Postorsineus, on Aug 7 2008, 10:22, said:

nu ai ghicit - La club Italia au si bucatari si ospatari . locul pe care o sa-l recomand nu are decat 2 (DOI) oameni in schema de personal !

Hai sa vedem .... Pe alea scumpe am inteles ca le urasti si te uiti numai din geam ...da nici pe astea ieftine si bune nu le stii ? :P

ei nah nesimtitule...uite ca nu am sa-ti mai raspund !! sa-ti dea altcineva atentie, ca vad ca ti-ai uitat suzeta acasa si esti nervos !!  :naughty:

#42
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Urmatorul care mai comenteaza saptamana asta ceva despre Baracca sau alte restaurante penibile din Cluj ia suspend. :wave:

#43
m3th0dman

m3th0dman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,269
  • Înscris: 03.01.2007
În Atena (sau Athena, sau cum i-o zice), lângă campusul din Observator îi okay.

#44
orsineus

orsineus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 01.08.2008

View PostBritney-Spears, on Aug 7 2008, 17:59, said:

ei nah nesimtitule...uite ca nu am sa-ti mai raspund !! sa-ti dea altcineva atentie, ca vad ca ti-ai uitat suzeta acasa si esti nervos !!  :naughty:


Noutati ? :)

#45
roua

roua

    Purtam marea in buzunarul de la piept.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,901
  • Înscris: 05.11.2006
1. pizza hut
2. new croco
3. il milanese

eu sunt fan pizza hut, e cea mai misto dintre toate, am mancat si la Bucuresti si aici acasa la Cluj si tot mi se pare number one insa e cam piperata la pret  :rolleyes:

mai fac astia de la pizza hut un profiterol de iti vine sa-ti dai tot salaru' acolosa :thumbup:

#46
Giorgi_ana

Giorgi_ana

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 16.08.2008

View PostMADONNA, on Jul 29 2008, 17:33, said:

Cine stie cele mai bune pizzerii din Cluj-Napoca ? ?  :D

Vad pe forumuri persoane care se mandresc ca "vai, cea ma buna pizza am mancat-o la Cj", dar daca-i intrebi numele localului "pfuaaa, nush, avea un nume ciudat, bla bla. . ."  :rolleyes:

Asa ca, va rog recomandati-mi si mie niste restaurante klumea din CJ, unde se mananca o pizza adevarata ! !  :peacefingers:

Am auzit ca la Pizza Hut e f buna, dar m-am speriat cand am vazut preturile de pe meniu si am luat doar un suc !  :death:
Votez pentru Napoli Centrale au preturi dar si pizza... ;)pofta buna!

#47
orsineus

orsineus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 01.08.2008

View PostGiorgi_ana, on Aug 19 2008, 21:08, said:

Votez pentru Napoli Centrale au preturi dar si pizza... ;)pofta buna!


Nu a descoperit nimeni inca pizzeria aceea cu doi angajati ...sot - sotie ?

nu imi vine sa cred . Oare sunt pasionati de pizza pe forum sau doar carcotasi ???????

hai sa va  dau un ajutor .... este in Manastur :)

#48
KoShiMin

KoShiMin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,813
  • Înscris: 06.09.2006
Ba nene, ma-ngrozesti... te-am vazut si pe topicul al'lalt cu dugheana. Parca esti la ala cu "Ghiceste filmul". Daca nu-ti raspunde nimeni, in doua saptamani ne pui si-o poza? (Eventual cu pisica fetei proprietarului, sau cu beamveul parcat in fiecare zi intre orele 6 si 15 langa mertanul nevesti-sii sau ceva la fel de sugestiv, vezi tu). Daca vrei sa faci o recomandare, fa-o nene si lasa-ne-n pace, consuma-ti "energia creatoare" la preludiu cu nevasta, n-o mai tot da in detectivisme.

Ca sa fiu on-topic. Nu prea manac pizza. Cand o fac, mananc la Pizza "Ritm" de pe Pasteur. Habar n-am daca-i buna, savuroasa, elitista, pentru snobi sau doar o pizza si atata tot.

Edited by KoShiMin, 27 August 2008 - 18:16.


#49
orsineus

orsineus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 01.08.2008

View PostKoShiMin, on Aug 27 2008, 19:15, said:

Ba nene, ma-ngrozesti... te-am vazut si pe topicul al'lalt cu dugheana. Parca esti la ala cu "Ghiceste filmul". Daca nu-ti raspunde nimeni, in doua saptamani ne pui si-o poza? (Eventual cu pisica fetei proprietarului, sau cu beamveul parcat in fiecare zi intre orele 6 si 15 langa mertanul nevesti-sii sau ceva la fel de sugestiv, vezi tu). Daca vrei sa faci o recomandare, fa-o nene si lasa-ne-n pace, consuma-ti "energia creatoare" la preludiu cu nevasta, n-o mai tot da in detectivisme.

Ca sa fiu on-topic. Nu prea manac pizza. Cand o fac, mananc la Pizza "Ritm" de pe Pasteur. Habar n-am daca-i buna, savuroasa, elitista, pentru snobi sau doar o pizza si atata tot.


Daca nu mananci pizza cine te pune sa vii aici ? Incearca o conversatie decenta pasionatii de cate ceva si vine un berbec frustrat de be'em'veuri parcate si isi varsa necazurile p'aci ? De ce ? Inscrie-te in Fight Club si da-ti pumni in freza cu prietenii .

Ideea cu dugheana si pizzeria de care vorbim ... are un scop precis si ala nu e sa iti recomande tsie ceva si nu pentru ca nu te pricepi ci pur si simplu pentru ca nu te intereseaza subiectul .

#50
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004

View Postorsineus, on Aug 28 2008, 13:08, said:

Daca nu mananci pizza cine te pune sa vii aici ? Incearca o conversatie decenta pasionatii de cate ceva si vine un berbec frustrat de be'em'veuri parcate si isi varsa necazurile p'aci ? De ce ? Inscrie-te in Fight Club si da-ti pumni in freza cu prietenii .

Ideea cu dugheana si pizzeria de care vorbim ... are un scop precis si ala nu e sa iti recomande tsie ceva si nu pentru ca nu te pricepi ci pur si simplu pentru ca nu te intereseaza subiectul .

Flame, off-topic, jigniri. Continuati, va rog.

#51
lucianf

lucianf

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 03.10.2004

View Postorsineus, on Aug 27 2008, 14:54, said:

Nu a descoperit nimeni inca pizzeria aceea cu doi angajati ...sot - sotie ?

nu imi vine sa cred . Oare sunt pasionati de pizza pe forum sau doar carcotasi ???????

hai sa va  dau un ajutor .... este in Manastur :)
Hai dom'le zi-o o data...astea-s chestii de gradinita...cu ghici ghicitoarea mea. Unii p-aci au trecut de nivelul ala.

#52
KoShiMin

KoShiMin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,813
  • Înscris: 06.09.2006

View Postorsineus, on Aug 28 2008, 13:08, said:

Daca nu mananci pizza cine te pune sa vii aici ? Incearca o conversatie decenta pasionatii de cate ceva si vine un berbec frustrat de be'em'veuri parcate si isi varsa necazurile p'aci ? De ce ? Inscrie-te in Fight Club si da-ti pumni in freza cu prietenii .

Ideea cu dugheana si pizzeria de care vorbim ... are un scop precis si ala nu e sa iti recomande tsie ceva si nu pentru ca nu te pricepi ci pur si simplu pentru ca nu te intereseaza subiectul .

:console:  Nu meriti, puiule, nu meriti... Daca m-as apleca pana la tine mi-e ca fac sciatica. Daca n-ai inteles ideea din primul meu post nu prea mai am ce face, decat eventual sa te invit sa mai dai o tura si pe topicurile cu produsele din peste. Poate te vor ajuta, dar nu garantez. Nu-s frustrat de beemveuri, is frustrat pe snobii care se cred inteligenti si plini de stil daca se-arunca in polemici jalnice pe tema unui amarat de local sau a unei amarate de pizzerii. Cel putin eu am postat si on-topic. Tu esti prea ocupat sa faci sarade, crezi ca te fac sa pari mai destept, probabil. Nu e insa cazul.

Iti repet, poate de data asta intelegi: daca exista o pizzerie care crezi ca merita recomandata intr-un topic de genul asta, RECOMAND-O, nene. Ti-e teama ca daca vorbesti simplu si pe-nteles, fara figuri in cap, o sa creada lumea ca esti prost? Sincer, n-ai de ce sa-ti faci probleme. Din punctul meu de vedere temerile tale sunt tardive.

Si ca sa nu ramai asa:
Nu, nu mananc pizza la micul dejun, la pranz si seara. Mananc ocazional. Si nu, nu consider ca e necesar sa iti dau eu sau altcineva socoteala pe ce topicuri intra si unde posteaza. Daca am ceva de spus, o spun. In cazul tau, care e unul "special", mi se pare normal ca omul sa aiba unul-doua localuri favorite in orasul in care sta. Si eu am. Dar nu m-as chinui sa-i fac topic separat pe forum si nici sa ma iau in gura cu toti aia care nu-s de acord cu mine. Ce naiba, tu tii la dugheana aia de parc-ar fi echipa de fotbal, nu un restaurant ca atatea altele.

#53
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
toata pizza pe care am mincat-o in cluj a fost oarecum penibila. pina cind am fost la pizza hut

#54
Jonica76

Jonica76

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 28.04.2007

View PostMosotti, on Aug 29 2008, 07:36, said:

toata pizza pe care am mincat-o in cluj a fost oarecum penibila. pina cind am fost la pizza hut
unde pizza trece de la penibila la gretoasa

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate