Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri
 

PIZZA

- - - - -
  • Please log in to reply
126 replies to this topic

#19
fuuun

fuuun

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 29.07.2008

View Postorsineus, on Aug 3 2008, 12:32, said:

Reclama gratuita ??? Pentru ce si mai ales cui ... Era o intrebare despre pizza , asteptam pareri nu agresiuni !

ihi   :D  ai 4 posturi in care lauzi acest restaurant. coincidenta?  :rolleyes:  da-da  :P

macar raspunde-i fetei - sau is chiar asa terifiante preturile?

#20
orsineus

orsineus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 01.08.2008

View Postvlad2006, on Jul 30 2008, 18:12, said:

pizza de la pizza hut  e una dintre cele mai proaste pe care le-am mancat in viata mea. daca mai pui si pretul mare obtii un raport pret/calitate groaznic. e facuta cu multa grija sa nu consume prea multe ingrdiente, e foarte subtire, iar cand se raceste are un gust oribil.
la "pizza hut" numele vinde. pe principiu ce ii place romanului : vertu, posetuta de firma, mersul la mamaia, x5/q7, sa mearga la mall....pizza de la pizza hut.

PS: cea mai buna pizza la mine e facuta in familie....rude pricepute :)


mai, mai ... de cand merge pizza hut cu vertu si q7 ? Ala e un mcdonald's dar cu pizaa ! Toate sunt aduse congelate dupa care se pun in farfurii . Peste tot in lume e un local mediu catre ieftin ! Problema sunt buzunarele noastre !!!

View PostMADONNA, on Jul 29 2008, 19:18, said:

Am incercat destule pizzerii, nu chiar pe toate, si nu mi s-au parut cine-stie-ce. . .m-am saturat sa dau bani pe porcarii !!
De-asta mi frica sa nu incerc si Pizza Hut, 40 RON pe ceva si sa nu-mi placa.........nu-mi permit !!

Acasa ? Niciodata nu mi-a iesit, si care le-am incercat facute de prieteni, tot cam nashpa erau !!

O pizza buna si klumea e buna la gust pt absolut oricine !! Restaurantele se bazeaza f mult pe recomandarile clientilor, cel putin in Occident !!


Jumatate din pizza aia buna pe care o visati voi vine din cuptorul special , de regula cuptorul vechi de paine cum aveau bunicii nostri ! asa ca pizza de casa poate fi doar daca mai aveti cuptoarele cu lemne la tara , restul sunt povesti culinare ...

View Postfuuun, on Aug 3 2008, 13:38, said:

ihi   :D  ai 4 posturi in care lauzi acest restaurant. coincidenta?  :rolleyes:  da-da  :P

macar raspunde-i fetei - sau is chiar asa terifiante preturile?

Ia explica-ne tu ce intelegi prin reclama ?  Dupa care trecem mai departe :)
aaa , ce inseamna pret terifiant ?
Cu ce bani de buzunar te lasa pe tine parintii duminica in oras ?

#21
Britney-Spears

Britney-Spears

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 30.07.2008

View PostJonica76, on Aug 3 2008, 10:38, said:

:coolspeak: pofta buna...
Rosa unde e? E cumva in Grigorescu? Ca acolo am mancat odata o pizza la fel de proasta ca cea de la pizza hut.

Rosa stiam ca e in Sora la etaj !!  ;)

View Postorsineus, on Aug 3 2008, 12:32, said:

o plimbare buna nu a stricat nimanui ... :) Esti pe centru ... te mai vede lumea in oras !

Raspunde la ce te-am intrebat. . .  <_<

#22
Jonica76

Jonica76

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 28.04.2007

View PostBritney-Spears, on Aug 3 2008, 14:16, said:

Rosa stiam ca e in Sora la etaj !!  ;)



Raspunde la ce te-am intrebat. . .  <_<
daaa, acum stiu.

#23
floaredeiasomie

floaredeiasomie

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 03.08.2008

View PostMADONNA, on Jul 29 2008, 17:33, said:

Cine stie cele mai bune pizzerii din Cluj-Napoca ? ?  :D

Vad pe forumuri persoane care se mandresc ca "vai, cea ma buna pizza am mancat-o la Cj", dar daca-i intrebi numele localului "pfuaaa, nush, avea un nume ciudat, bla bla. . ."  :rolleyes:

Asa ca, va rog recomandati-mi si mie niste restaurante klumea din CJ, unde se mananca o pizza adevarata ! !  :peacefingers:

1. il milanese - dar e in floresti, un sat de langa cluj; oricum, aproape :)
2. club italia
3. napoli centrale. desi la ei sunt adevarate pastele, pizza e doar ... decenta, comuna...fara savoare.

despre pizza de la baracca : nu merita banii. mai buna decit la marty sau new croco dar mai slaba decit napoli centrale.

Edited by floaredeiasomie, 04 August 2008 - 04:41.


#24
codruta

codruta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 915
  • Înscris: 31.03.2005

View Postfloaredeiasomie, on Aug 4 2008, 04:40, said:

1. il milanese - dar e in floresti, un sat de langa cluj; oricum, aproape :)
2. club italia
3. napoli centrale. desi la ei sunt adevarate pastele, pizza e doar ... decenta, comuna...fara savoare.

despre pizza de la baracca : nu merita banii. mai buna decit la marty sau new croco dar mai slaba decit napoli centrale.


Foarte adevarat, nu stiu cum de am uitat de Il Milanese. O sa merg saptamana asta si la Baracca si revin cu impresii.

#25
Britney-Spears

Britney-Spears

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 30.07.2008
Daca mergi la Baracca sa-ti pregatesti bine portofelu' !!  :naughty:

Nu stiti va rog adresa la Club Italia ? ?  ^_^

#26
codruta

codruta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 915
  • Înscris: 31.03.2005

View PostBritney-Spears, on Aug 4 2008, 15:13, said:

Daca mergi la Baracca sa-ti pregatesti bine portofelu' !!  :naughty:

Nu stiti va rog adresa la Club Italia ? ?  ^_^

Strada Pavlov nr 27 undeva inainte de parc.

#27
Britney-Spears

Britney-Spears

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 30.07.2008
Mersi  :D

#28
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005

View Postorsineus, on Aug 3 2008, 14:25, said:

Ia explica-ne tu ce intelegi prin reclama ?  Dupa care trecem mai departe :)

cam ce-am zis mai sus, doar ca inmultit cu 2 :D aaa, stiu, se dubleaza sansele sa fie doar o coincidenta ca nu stii vorbi despre nimic altceva. sau se impart la 2? ;)

Quote

aaa , ce inseamna pret terifiant ?

ce inseamna pret decent la restaurantul tau de fitze? hai, nu te jena, da o cifra :P

Quote

Cu ce bani de buzunar te lasa pe tine parintii duminica in oras ?


doar looool :lol:

#29
yagmur

yagmur

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 08.03.2008
Parerea mea  :)
1. Il Milaneze
2. Casa Italia
3. Napoli Centrale

#30
orsineus

orsineus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 01.08.2008
[quote name='mianna' date='Aug 5 2008, 23:29' post='5010257']
cam ce-am zis mai sus, doar ca inmultit cu 2 :D aaa, stiu, se dubleaza sansele sa fie doar o coincidenta ca nu stii vorbi despre nimic altceva. sau se impart la 2? ;)


ce inseamna pret decent la restaurantul tau de fitze? hai, nu te jena, da o cifra :P



:)  loool

ce inseamna pentru tine fitze ... stii , strugurii nu sunt acri de fapt !

am zis si mai sus .. 14 ron carbonara si 15 ron pizza . Clar nu sunt preturi de raft din  Cora (10,5 ron Pizza Dr. Oetker in Cora dar mai trebuie incalzita ) .
Urmatorul dialog ar putea fi unul constructiv . Stii ce zicea cineva odata : " Daca vrei sa pari inteligent , neaga tot ! "

#31
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,952
  • Înscris: 03.12.2005
Esti venit de o saptamana, ai 9 posturi in care ori lauzi un singur anume restaurant, ori ii combati pe cei care nu iti impartasesc parerea. Acum zi si tu, nu pute?

#32
Loreley

Loreley

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 478
  • Înscris: 14.07.2007

View PostJonica76, on Jul 30 2008, 20:14, said:

Glumesti, nu?
Eu am mancat si la Bucuresti si la Cluj si ambele sunt o gretosenie....din pacate. Firma conteaza. La ei sunt bune doar salatele.
Mie mi se pare cea mai buna pizza Peperoni de la Pizza Hut. Ciudat ca am comandat si in alte locuri dar gustul ala de salam condimentat nu l-am mai gasit in alt loc. Deci, gusturile difera de la om la om.

#33
Britney-Spears

Britney-Spears

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 30.07.2008

View Postorsineus, on Aug 6 2008, 11:03, said:

am zis si mai sus. . .14 ron carbonara si 15 ron pizza. Clar nu sunt preturi de raft din Cora (10,5 ron Pizza Dr. Oetker in Cora dar mai trebuie incalzita).
Urmatorul dialog ar putea fi unul constructiv. Stii ce zicea cineva odata: "Daca vrei sa pari inteligent, neaga tot !"

15 RON pizza la Barac ?? Glumesti nu ??  :death:  Preturile sunt afisate afara, si pizzele in nici un caz nu erau sub 40 RON !!  :naughty:

#34
orsineus

orsineus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 01.08.2008

View PostBritney-Spears, on Aug 6 2008, 14:09, said:

15 RON pizza la Barac ?? Glumesti nu ??  :death:  Preturile sunt afisate afara, si pizzele in nici un caz nu erau sub 40 RON !!  :naughty:


Sorry ...se poate sa ai dreptate ! O sa trec azi pe acolo si imi notez . Dar daca ai gresit .. ce dai ? :)

View Postsebulbus, on Aug 6 2008, 13:10, said:

Esti venit de o saptamana, ai 9 posturi in care ori lauzi un singur anume restaurant, ori ii combati pe cei care nu iti impartasesc parerea. Acum zi si tu, nu pute?

Vorbeam despre Pizza ! Pute ? Sau trebuia sa mai "cresc" pana sa imi pot pune o parere ... si inca ceva ... de ce atata tapaj pe tema asa zisei reclame ascunse ??  Trebuie sa platesc cuiva , ceva atunci cand  spun nume propriu ? Adevarul e ca nu am citit regulamentul acestui forum ...mea culpa !!!!

#35
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,952
  • Înscris: 03.12.2005
Asa, da-te lovit, si maine o iei de la capat. Daca vorbesti despre pizza imi inchipui ca nu e ala singurul loc din oras, ia mai zi-ne 2-3-5 aici rapid.

#36
orsineus

orsineus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 01.08.2008

View Postsebulbus, on Aug 6 2008, 17:06, said:

Asa, da-te lovit, si maine o iei de la capat. Daca vorbesti despre pizza imi inchipui ca nu e ala singurul loc din oras, ia mai zi-ne 2-3-5 aici rapid.

1. Il Milanesse - Pe Pizzer il Cheama Mihai , trebuie sa ajungi cand e el de serviciu , reteta buna de pizza de acolo zice ca e a lui :)

2. Pizza Italia - Pavlov - patronii sunt mereu acolo

3. Tortuga - Calea Motilor

4. New Croco - Pasteur

5 . Pizza Ritm - Babes

6. Occabianca - Iulius Mall (restaurantul de la parter )

Precis mai sunt - dar aici am trecut preferintele nu locatiile existente :)

View Postorsineus, on Aug 6 2008, 17:12, said:

1. Il Milanesse - Pe Pizzer il Cheama Mihai , trebuie sa ajungi cand e el de serviciu , reteta buna de pizza de acolo zice ca e a lui :)

2. Pizza Italia - Pavlov - patronii sunt mereu acolo

3. Tortuga - Calea Motilor

4. New Croco - Pasteur

5 . Pizza Ritm - Babes

6. Occabianca - Iulius Mall (restaurantul de la parter )

Precis mai sunt - dar aici am trecut preferintele nu locatiile existente :)

Si CEA MAI BUNA PIZZA - este mai nou descoperita ! Vreau sa vad daca mai stie cineva ??? E o pizzerie cu trei mese in care munceste patronul Italian , sotia lui si atat ! Super pizza !!!! Hai sa vedem daca stie cineva unde e pizzeria asta ! Britney iti suna si tsie chestia asta ... dar preturile nu sunt mici, atentie :))) in schimb la trei mese si doi angajati ..precis nu poti spune ca e de fitze ...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate