Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...
 Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 

Motorola E398

- - - - -
  • Please log in to reply
826 replies to this topic

#19
flex21

flex21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 403
  • Înscris: 25.10.2003
Ce nesimtiti , stai insa sa inteleg ... e o chestie pe care o fac angajatii fara stirea sefilor sau asa au zis sefii sa le vanda ?

#20
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005
nu..cred ca asta e politica firmei...ce am zis eu e doar o presupunere...
dar atat timp cat se da din fabrica cu card si cablu , nu mi se pare normal ... dar ma gandeam ca le-au scos ca sa il puna la pretul asta...  <_<

#21
flex21

flex21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 403
  • Înscris: 25.10.2003
Mi l-am luat azi de la Germanos si nu e asa cum ziceai shobi , iti da cablu usb , memorie de 64 mb si casti la pretul de 3.750.000 cu ab. Am fost la 2 magazine Germanos , deoarece la unul nu mai aveau , iar la cel de-al doilea am prins ultimul telefon de acest tip , insa la amandoua magazinele angajatii de acolo mi-au spus clar ca in toate magazinele se vand complet echipate (iti da cadou si un pix cu radio).
Ca sa revin acum la moibl , e super ... sincer. Nici acum nu imi vine sa cred cat de ieftin l-am luat. Ecranul e mare , telefonul pare solid , la design arata super , displayul se vede belea , are sunet stereo (suporta si mp3) care se aude ca la un mp3 player de marca , are in stanga si in dreapta niste beculete care la intuneric le setezi tu cum vrei si rezultatul este un joc spectaculos de lumini si culori , memoria este de 64 mb + 5 mb , are camera foto cu flash la rezolutie 640 cu 480 (se incadreaza la o calitate a pozelor medie) , un dezavantaj e faptul ca nu filmeaza , insa suporta redarea video , are bluetooth , meniul se misca un pic mai greoi (cateva fractiuni de secunda) fatza de alte mobile , insa nu e ceva care sa ma deranjeze. Ca o concluzie : super telefon , super pret !

#22
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005
te cred frate..n-ar fi rau sa fie ca tine ... problema e ca baietii de la germanos functioneaza in sistem de franciza ... si posibil ca partlitii astia din pitesti sa faca cum mi-au zis .. sau au incercat sa-mi traga tzeapa mie ca m-au vazut mai mic ... mama lor de jegosi ... o sa ma mai duc o data eventual cu taica-meu

ia zi ... e codat connex ??  :huh:


le-am trimis la sugestii chestia asta : motorola e398 la abonament , la pretul de 3 750 000 se da cu tot cu card si cablu ? am intrebat la germanosul din pitesti si mi s-a spus ca  se da doar telefonul si faptul ca trebuie sa cumpar separat cablul si cardul ... posibil ca nu stiti de acest lucru ... va rog sa-mi transmiteti ce contine pachetul .

astept sa vad daca imi raspund .. as fi impresionat daca mi-ar raspunde , si oricum parca vad ca daca imi raspund , o sa imi raspunda dupa ce se termina promotia  :w00t:

Edited by shobi, 09 May 2005 - 22:51.


#23
flex21

flex21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 403
  • Înscris: 25.10.2003
Nu stiu daca e codat connex , nu am o alta cartela din alta retea ca sa il probez (totusi nu cred ca e codat deoarece nu scrie connex pe carcasa), e adevarat , eu l-am luat de la un Germanos din Bucuresti , insa totusi cred ca peste tot se da cu cablul usb , cu castile si cu memoria de 64 mb , cred ca au vrut vanzatorii sa te pacaleasca , mai incearca si la alt Germanos.

#24
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005
pacat ce e doar unul in pitesti...totusi o sa ma duc din nou ... si incerc alta abordare , eventual ii si inregistrez vocal si ii dau in gat  :D
da-i dracu de hoti ,  strica renumele Germanos  B)

#25
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005
flex..ai un id de mess ?? sa vb un pic.. ?!? :huh:


stie cineva daca poti sa pui jocuri si aplicatii java prin cablul care vine cu telefonul ??
ca am vazut cativa pe forum ca pot sa puna doar prin wap ..asa e ?? :deadtongue:

Edited by shobi, 10 May 2005 - 20:44.


#26
Erdman

Erdman

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 510
  • Înscris: 11.12.2003
La E398 jocurile merg puse prin cablu, bluetooth si wap !
Pentru jocuri prin cablu e nevoie de activarea unui meniu in telefon !
Telefonul este bine dotat, are display imens, suna bine si suneriile si ca MP3 player.
Foarte personalizabil ca soft ,putind fi modificate multe lucruri in el !

Dezavantaj nu se blocheaza automat tastatura, nu filmeaza, camera destul de slaba si consum mare din baterie la filmulete si la ascultat MP3 !

#27
flex21

flex21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 403
  • Înscris: 25.10.2003

Erdman, on May 11 2005, 11:37, said:

La E398 jocurile merg puse prin cablu, bluetooth si wap !
Pentru jocuri prin cablu e nevoie de activarea unui meniu in telefon !
Telefonul este bine dotat, are display imens, suna bine si suneriile si ca MP3 player.
Foarte personalizabil ca soft ,putind fi modificate multe lucruri in el !

Dezavantaj nu se blocheaza automat tastatura, nu filmeaza, camera destul de slaba si consum mare din baterie la filmulete si la ascultat MP3 !

<{POST_SNAPBACK}>

Am reusit sa ii bag imagini , mp3-uri si video prin cablu , insa jocurile nu stiu cum , ce meniu sa activez din telefon si cum sa procedez , ca am vazut ca fiecare joculet care este intr-o arhiva .rar are vreo 4 fisiere in care sunt vreo 4 extensii diferite , unde le bag pe fiecare in parte ? De asemeni am vazut pe un forum din afara cum cineva a sters totul de pe el si a instalat un meniu de v620 pe e398 si poate filma video si inregistra sunet , insa isi pierde multe alte avantaje care se gasesc numai in meniul din e398 si nu si la v620 (cum ar fi redarea de mp3 , nu mai recunoaste t-flash-ul , nu mai are acele lumini ritmate etc.)
Shobi , id-ul meu este flexbucuresti.

#28
Erdman

Erdman

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 510
  • Înscris: 11.12.2003
Nu merita sa pui soft de v620 pe el, poti sa pui in schimb soft de V3 pe el si poti pastra in continuare cardul functional!
La jocuri trebuie sa ai doua fisiere, unul cu terminatie .jar si unul cu terminatie .jad!
Pentru jocuri poti citi aici, e acelasi lucru si ai si programelele atasate !

http://forum.softped...showtopic=54539


flex21, on May 11 2005, 12:25, said:

Am reusit sa ii bag imagini , mp3-uri si video prin cablu , insa jocurile nu stiu cum , ce meniu sa activez din telefon si cum sa procedez , ca am vazut ca fiecare joculet care este intr-o arhiva .rar are vreo 4 fisiere in care sunt vreo 4 extensii diferite , unde le bag pe fiecare in parte ? De asemeni am vazut pe un forum din afara cum cineva a sters totul de pe el si a instalat un meniu de v620 pe e398 si poate filma video si inregistra sunet , insa isi pierde multe alte avantaje care se gasesc numai in meniul din e398 si nu si la v620 (cum ar fi redarea de mp3 , nu mai recunoaste t-flash-ul , nu mai are acele lumini ritmate etc.)
Shobi , id-ul meu este flexbucuresti.

<{POST_SNAPBACK}>



#29
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005
episodul 2 din serialul germanos : ma duc azi la germanos sa intreb ce contine pachetul de la e398 si tipa de acolo imi spune ca doar handsfree-ul (pe langa tel si incarcator) si eu : si cablul si cardul ??
ea: e un pachet "light" (de parca am fi la cola noi  <_< )
eu: si alea cat mai costa ??
ea : cablul 700 000 , cardul 600 000 ...

o sa rog pe cineva din bucuresti (sor`mea  :P ) sa se uite in bucuresti sa vada daca e aceeasi situatie

baietii de la Germanos Pitesti se pare ca isi permit acest lucru ca sunt singurii pe o raza de 70 km ....
:puke:  :puke:  :puke:  

o sa mai revin cu noutati  :naughty:

#30
narcotik

narcotik

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 22.03.2005
fratilor am si io o intrebare...mp3-urile de pe card se pot pune ca ton de apel?! daca da va rog sa ma iluminati si pe mine

#31
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005
ce am inteles de pe un forum strain , tre sa le trimiti in memoria interna , si d-abia dup-aia poti sa le pui ca ringtone  :peacefingers:

#32
robyinimadeleu

robyinimadeleu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 11.05.2005
Motorola e398 sau K500i?

#33
flex21

flex21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 403
  • Înscris: 25.10.2003
Narcotik se pot pune , insa numai dupa ce le trimiti de pe cardul t-flash in memoria telefonului , direct de pe cardul t-flash nu se pot pune !
Mi-au trecut ambele prin maini si ... depinde ce vrei tu ... daca vrei redare mp3 ia-ti motorola , daca vrei inregistrare video si sunet ia-ti k500i etc. , la design , sincer sa fiu , mi se pare mai frumos k500i , si mai sunt multe chestii diferite la ele , pe intuneric de ex. motorola are un joc superb de lumini si arata mai "fitzos".

#34
Erdman

Erdman

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 510
  • Înscris: 11.12.2003
La dotari, cum arata, cum se aude, cum se vede, pentru ca are card, bluetooth si alte inca 100 de motive alege E398 !


robyinimadeleu, on May 11 2005, 23:02, said:

Motorola e398 sau K500i?

<{POST_SNAPBACK}>



#35
Erdman

Erdman

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 510
  • Înscris: 11.12.2003

narcotik, on May 11 2005, 21:05, said:

fratilor am si io o intrebare...mp3-urile de pe card se pot pune ca ton de apel?! daca da va rog sa ma iluminati si pe mine

<{POST_SNAPBACK}>


Nu se pot pune tonuri de apel de pe card !

#36
yeu

yeu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,404
  • Înscris: 14.12.2003
trebuie transferate in telefon ca sa fie puse ca ton de apel

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate