Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Yahoo Messenger pentru Nokia 6230?

- - - - -
  • Please log in to reply
58 replies to this topic

#19
DarkHate

DarkHate

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 137
  • Înscris: 07.07.2003
Asta-i o tampenie. Daca nu erau de acord, de ce au mai facut?

#20
craiuVerde

craiuVerde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,103
  • Înscris: 07.08.2003

701, on Jan 19 2005, 14:34, said:

Restrictie de la Orange si mai nou si de la Connex. Nu se mai conecteaza.Intri pe mail, pe ce vrei dar la messenger ingheata.
Am inteles ca cei de la yahoo nu sunt de acord cu utilizarea de catre "mobili" pt ca probabil (parere persoanal) nu pot vedea reclamele iar d-aici lipsa de $. Si nu-mi spuneti ca cei care intra "mobili" sunt putini, ca nu-i asa. Io folosesc agile messenger care-i spuer beton.

<{POST_SNAPBACK}>


am un prieten pe connex. are un M55. intra pe wap.yahoo.com, completeaza niste form-uri si... gata! mai mereu e mobile!

#21
aproape0m

aproape0m

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 842
  • Înscris: 24.06.2004
salut . eu am un samsung x450 , si dupa ce pun cmessenger, incearca sa se conecteze, si dupa ~30-40 secunde iese din aplicatie. e vreo greseala pe undeva, sau pur si simplu nu se poate pe telefonu` asta ?

aveti idee, merge pe k700 ?

la connex inca mai merge yahoo .

#22
Parise

Parise

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 735
  • Înscris: 23.06.2004
ba traiv-ar telefoanele.... ce naiba le faceti bai nene de va merg... ca la mine nu vrea si gata (ma refer la Cmessenger) spuneti-mi si mie exact ce si cu. adica eu merg pana la eu acolo, pa pagina... finalmente dupa o gramada de scrolling dar de un buton/link login, si cand sa dau pe le.. ma duce la alta pagina pe care scrie new user  :cursing:  ( cu toate ca eu deaja mi-am facut cont pe pagina la ei). si ca sa fie totul complet.. nu gasesc  versiunea in engleza a paginii.. (sau.. are asa ceva?)

#23
aproape0m

aproape0m

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 842
  • Înscris: 24.06.2004
lol , are

problema cred ca e doar la cei de pe dialog , ca mie nu`mi merge nici messengeru de pe wap  , cei de la orange mi`au dat o explicatie ciudata. oricum , cei de pe connex pot sa foloseasca direct de pe wap , iar cei de pe orange pot doar sa spere :((

#24
DSF

DSF

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 609
  • Înscris: 28.11.2001
yahoo messenger (java, symbian) merge doar cu apn internet

#25
andreicnx

andreicnx

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 13.02.2005
yahoo, icq, msn, aol prin www.yamigo.com (folosind serviciul de Instant Messaging/Chat) integrat in tel nokia. La connex, pt a folosi acest serviciu ai nevoie de Mobile Internet (2$ / luna, taxare 0.01 $ / 10 kb). Functie de tipul telefonului, pollingul se face mai mult sau mai putin des.
Va mai recomand COLIBRY  . Va creati un cont de jabber (jabber.ro  sau dtedu.net), adaugati transport catre yahoo/icq/etc..si va conectati prin colibri la jabber. merge chiar instant

#26
Zazie

Zazie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,741
  • Înscris: 20.09.2003

Parise, on Jan 30 2005, 12:47, said:

ba traiv-ar telefoanele.... ce naiba le faceti bai nene de va merg... ca la mine nu vrea si gata (ma refer la Cmessenger) spuneti-mi si mie exact ce si cu. adica eu merg pana la eu acolo, pa pagina... finalmente dupa o gramada de scrolling dar de un buton/link login, si cand sa dau pe le.. ma duce la alta pagina pe care scrie new user  :cursing:  ( cu toate ca eu deaja mi-am facut cont pe pagina la ei). si ca sa fie totul complet.. nu gasesc  versiunea in engleza a paginii.. (sau.. are asa ceva?)

<{POST_SNAPBACK}>

Pagina de WEB este si in engleza, se face cont acolo, editezi contul si adaugi clientul de yahoo, iti incarca lista si de abia pe urma merge cmessenger.

#27
Zazie

Zazie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,741
  • Înscris: 20.09.2003

andreicnx, on Feb 14 2005, 07:03, said:

yahoo, icq, msn, aol prin www.yamigo.com (folosind serviciul de Instant Messaging/Chat) integrat in tel nokia. La connex, pt a folosi acest serviciu ai nevoie de Mobile Internet (2$ / luna, taxare 0.01 $ / 10 kb). Functie de tipul telefonului, pollingul se face mai mult sau mai putin des.
Va mai recomand COLIBRY  . Va creati un cont de jabber (jabber.ro  sau dtedu.net), adaugati transport catre yahoo/icq/etc..si va conectati prin colibri la jabber. merge chiar instant

<{POST_SNAPBACK}>

Fii mai explicit te rog.

#28
andreicnx

andreicnx

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 13.02.2005

Jarrive, on Feb 14 2005, 08:54, said:

Fii mai explicit te rog.

<{POST_SNAPBACK}>




deci pt inceput iti faci un cont la www.yamigo.com si il configurezi (vezi info pe site) sa se logheze pe conturile tale de yahoo/msn/icq/aol...telefoanele Nokia, unele sony ericsson au un meniu de chat integrat. doar acele telefoane vor putea folosi serviciile yamigo. marele avantaj este ca, prin aceasta metoda poti fi online si in acelasi timp sa cauti info in telefon, sa joci, jocuri, trimiti sms, etc, spre deosebire de un client de chat Java, in care caz, cat timp esti logged on nu mai poti folosi tel la altceva.
Legat de Colibry, il gasiti prin search pe google. Colibry e un client Jabber, deci trebuie creat intai un cont de jabber. Spre deosebire de yahoo messenger, msn, etc, la jabber contul nu poate fi creat pe site, si din pacate, colibry nu ofera aceasta functie (de a crea un cont nou). asa ca pt inceput, mergi pe www.jabber.com, iti iei un client jabber pt pc, pe care il vei folosi pentru a-ti crea un cont nou. odata creat contul, poti folosi info de logare direct pe tel, in colibry. din meniul colibry o sa ai optiunea de a te inregistra pe "transports" (adica sa permiti jabber-ului sa aiba acces la yahoo messenger-ul tau, sa te logheze pe yahoo, msn, etc, si sa-ti poti vedea contacts). Stiu ca nu e f facil, dar merita; spre deosebire de yamigo, colibry merge chiar realtime. Cum spuneam, aveti nevoie de Mobile Internet pentru ambele cazuri. Spre deosebire de Wap Start//Free, care nu are abonament lunar dar taxeaza 0.04 $ / 10 kb, Mobile Internet are abonament de 2 $/luna si ofera taxar de 0.01 $ / 10 kb. Eu zic ca merita; initial mi-am activat Wap Free si dupa cateva zile aveam cost trafic cativa dolari, asa ca am trecut pe mobile internet. Spor la chat ! :)

#29
alin179

alin179

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 23.02.2005
ma poate ajuta cineva care a reusit sa se conecteze prin yamigo pe yahoo messenger pe nokia 6230, folosind instant messages. 10x

#30
DjAdi

DjAdi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,535
  • Înscris: 17.03.2003

andreicnx, on Feb 18 2005, 10:08, said:

... si dupa cateva zile aveam cost trafic cativa dolari, asa ca am trecut pe mobile internet. Spor la chat ! :)

<{POST_SNAPBACK}>



Asa mult trafic face messengeru asta? Cativa dolari in cateva zile?

#31
andreicnx

andreicnx

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 13.02.2005

DjAdi, on May 15 2005, 00:56, said:

Asa mult trafic face messengeru asta? Cativa dolari in cateva zile?

<{POST_SNAPBACK}>


Pai face ceva. Dar poti sa-ti iei de la connex extraoptiunea 3G la 3 $/luna, care e gratuita in primele 3 luni. in cele 3 luni promotionale, ai 33 MMS-uri/luna, 33 MB trafic/luna si 3ore33min video call/luna gratuit; dupa ce consumi cei 33 MB inclusi, taxarea se face cu 0.3$/MB, deci e rezonabil...

#32
Valentine

Valentine

    Un Mosotti mai serios.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,279
  • Înscris: 30.11.2003

DSF, on Feb 14 2005, 01:33, said:

yahoo messenger (java, symbian) merge doar cu apn internet

<{POST_SNAPBACK}>

Zise el cugetand adanc. Si nimic nu putea sa fie mai fals. Pe langa faptul ca am vazut aici ca se cauta un messenger pe toate platformele (symbian, java, etc.) pentru 6230i, si (aproape) nimeni nu se gandeste la messengerul incorporat care merge evident pe apn wap. Si CULMEA mai e si gratis.

andreicnx felicitari ca i-ai iluminat pe acesti domni respectabili :) btw la Orange cu Wap Unlimited, la 4$, ai si messenger gratis ;)

#33
aproape0m

aproape0m

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 842
  • Înscris: 24.06.2004
@valentine : da , trebuie fii la orange , sa ai un telefon compatibil wv. problema e yamigo , ca merge bine doar in yamigo , cand te duci pe yahoo.. deja e mai greu . adica nu e ceva pe care sa te poti baza

#34
Zazie

Zazie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,741
  • Înscris: 20.09.2003
DSF
daca ne si explici in ce consta apn wap...

#35
Valentine

Valentine

    Un Mosotti mai serios.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,279
  • Înscris: 30.11.2003

aproape0m, on May 19 2005, 08:56, said:

@valentine : da , trebuie fii la orange , sa ai un telefon compatibil wv. problema e yamigo , ca merge bine doar in yamigo , cand te duci pe yahoo.. deja e mai greu . adica nu e ceva pe care sa te poti baza

<{POST_SNAPBACK}>

Merge foarte bine si pe yahoo si pe msn. Pe k700 si s700 cel putin. Nu stiu despre Nokii. Pe Nokia 6681 nu merge deloc  :cursing: Bine acolo exista Agile :P

#36
alin179

alin179

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 23.02.2005
totusi nu e nimeni care are 6230 si foloseste messengerul incorporat? am 6230, wap prin gprs dela orange, unlimited, mi-am facut cont pe yamigo, incerc sa ma conectez pe yahoo messenger, si... nimic.... pls

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate