Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

The Dark Knight (2008)

- - - - -
  • Please log in to reply
176 replies to this topic

#73
the_nightfly

the_nightfly

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,128
  • Înscris: 27.12.2006

View PostMorticia, on Aug 2 2008, 10:16, said:

Filmul nu e deloc slab, e clar cel mai bun Batman de pana acum, desi Bale mi se pare mai sters decat unii predecesori.
Nici nu e un film genial, are totusi o actiune normala pt. un Marvel, diferenta o face Heath Ledger care a reusit sa fie un joker mai convingator decat Nicholson si asta spune multe.
Probabil nu va ramane pe locul 1 si va reveni Godfather, desi din punctul meu de vedere nici ala nu are ce cauta acolo....

*cough DC Comics *cough

#74
Morticia

Morticia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,885
  • Înscris: 05.05.2005

View Postthe_nightfly, on Aug 2 2008, 15:32, said:

*cough DC Comics *cough
Busted.

#75
virusel2013

virusel2013

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,215
  • Înscris: 24.04.2006
Am vazut mai inainte Batman Begins, ce sa zic :wub:, abia astept sa apara The Dark Knight

#76
the_nightfly

the_nightfly

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,128
  • Înscris: 27.12.2006

View Postvirusel2013, on Aug 2 2008, 19:06, said:

Am vazut mai inainte Batman Begins, ce sa zic :wub:, abia astept sa apara The Dark Knight

Se poate vedea si la cinema, nu e nevoie sa astepti un DVD Rip ;)

#77
Vidike

Vidike

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 290
  • Înscris: 31.07.2006
L-am vazut sambata la cinema. Mi-a placut foarte mult, mai ales cum a jucat Ledger.

#78
yezidis

yezidis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 321
  • Înscris: 10.08.2006
Filmul e probabil cel mai bun care a aparut anul asta, si va lua cateva Oscare next year.

Off: Tocmai m-am uitat in top 250 si am vazut ca Shawshank a trecut pe 2  :D

#79
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005

View Postyezidis, on Aug 5 2008, 10:11, said:

Off: Tocmai m-am uitat in top 250 si am vazut ca Shawshank a trecut pe 2  :D
Asta era deja pe 2...fiindca The Godfather era pe 1.

#80
the_nightfly

the_nightfly

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,128
  • Înscris: 27.12.2006

View PostM0n0, on Aug 5 2008, 12:38, said:

Asta era deja pe 2...fiindca The Godfather era pe 1.

Uimitoare logica  :lol:

#81
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005

View Postthe_nightfly, on Aug 5 2008, 13:44, said:

Uimitoare logica  :lol:
Da, si nu e gresita deloc. The Godfather era pe primul loc, Shawshank pe 2 (ca si acum) si tot asa...
Dupa aparitia lui TDK a fost votat asta pe primul loc, iar fanii hardcore al acestui film au inceput sa voteze The Godfather cu nota 1 sa il coboare din clasament sa intre mai usor si sigur TDK. L-au notat cu 1 incat a coborat 2 locuri.

Deci? Care e problema?

#82
the_nightfly

the_nightfly

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,128
  • Înscris: 27.12.2006

View PostM0n0, on Aug 5 2008, 15:00, said:

Da, si nu e gresita deloc. The Godfather era pe primul loc, Shawshank pe 2 (ca si acum) si tot asa...
Dupa aparitia lui TDK a fost votat asta pe primul loc, iar fanii hardcore al acestui film au inceput sa voteze The Godfather cu nota 1 sa il coboare din clasament sa intre mai usor si sigur TDK. L-au notat cu 1 incat a coborat 2 locuri.

Deci? Care e problema?

Why so serious?  :lol:

Ordinea initiala era The Godfather(1) > Shawshank Redemption(2), Batman nu era inca :P
Ordinea normala dupa trecerea lui TDK pe primul loc, ordine care a si fost pana de curand, este TDK(1) > TG(2) > SR(3).

Din afirmatia ta initiala se intelege ca ordinea, dupa trecerea lui TDK pe primul loc, ar trebui sa fie TDK(1) > SR(2) > TG(3) pentru ca SR era deja pe locul 2 in ordinea initiala, TG(1) > SR(2) :)

Edited by the_nightfly, 05 August 2008 - 16:39.


#83
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005

View Postthe_nightfly, on Aug 5 2008, 17:38, said:

Ordinea initiala era The Godfather(1) > Shawshank Redemption(2), Batman nu era inca :P
Cunosc.

View Postthe_nightfly, on Aug 5 2008, 17:38, said:

Ordinea normala dupa trecerea lui TDK pe primul loc, ordine care a si fost pana de curand, este TDK(1) > TG(2) > SR(3).
Ordinea asta nu e atat de normala pe cat ai vrea. Shawshank era deja in spatele lui Godfather, dar nu cu mult. Fanii TDK au dat note de 1 numai celei mai apropiate amenintari, Nasul...aruncandu-l cu mult dupa Shawshank.

View Postthe_nightfly, on Aug 5 2008, 17:38, said:

Din afirmatia ta initiala se intelege ca ordinea, dupa trecerea lui TDK pe primul loc, ar trebui sa fie TDK(1) > SR(2) > TG(3) pentru ca SR era deja pe locul 2 in ordinea initiala, TG(1) > SR(2) :)
Nu am vrut sa fie luat asa. Eu am zis de perioada de dinaintea lui TDK cand Shawshank era pe 2 si TG pe 1, ignorand perioada scurta cat Shawshank a fost pe 3, revenind pe 2 tot din cauza lui TG.

Sper ca e clar... :)

#84
the_nightfly

the_nightfly

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,128
  • Înscris: 27.12.2006
Am inteles perfect ce ai vrut sa zici, dar fara completarile aferente, afirmatia initiala e un pic ilara :)

Ca fapt divers, am impresia ca a fost un fel de complot la care au luat parte atat fanii TDK cat si cei ai SR, la un moment dat pe boardul SR era un thread maricel care indemna toti fanii sa noteze TG cu 1.
Ce oameni...  :bored:

#85
Pantaleon

Pantaleon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 21.03.2008
Nu prea cred in topul de pe IMDB si mi se pare extrem de deplasata pozitionarea acestui film brusc pe locul 1. Sa fim seriosi.
The Shawshank Redemption e o capodopera, Saving Private Ryan, Misery, ce mai vreti voi, si alte filme care se zbat pe undeva pe locurile 150-200. Ce sa-ti spun, rolul vietii lui Ledger. Dumnezeu sa-l odihneasca, dar numai mare actor nu era. Al Pacino si De Niro ar rade si cu fundul. Sunt satul de rahaturi de genul asta, filme votate de toti aschilopatii japonezi sau coreeni(si nu numai).
Le-as recomanda filme de o suta de ori mai tari, gen Amores Perros sau About Schmidt (exemple la intamplare) care sunt de sute de ori mai bune decat niste fantasmagorii colorate cu efecte speciale.
Asadar, rahat si rusine. Sa pui cacanaria aia de film inaintea a sute de filme exceptionale, e o treaba de lipsa de creier. Pe bune.

#86
the_nightfly

the_nightfly

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,128
  • Înscris: 27.12.2006
Eu as zice sa vezi filmul inainte.
Impartaseam parerea ta despre Heath Ledger inainte sa vad filmul si pot sa spun ca am ramas mut de uimire cand am vazut cat de bine joaca. Mai ales ca joaca un rol atipic pentru el.

#87
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005

View PostPantaleon, on Aug 5 2008, 18:15, said:

Ce sa-ti spun, rolul vietii lui Ledger. Dumnezeu sa-l odihneasca, dar numai mare actor nu era. Al Pacino si De Niro ar rade si cu fundul.
Putea sa devina un actor mare, iar cei care au vazut filmul asta si-au dat seama de asta si de ce mare pierdere a fost, ca actor.

View PostPantaleon, on Aug 5 2008, 18:15, said:

...care sunt de sute de ori mai bune decat niste fantasmagorii colorate cu efecte speciale.
Ma, tu sigur ai vazut filmul? Ca numai colorat nu e.
Iar efectele speciale sunt colosale si nu pot fi luate peste picior. De nimeni.

#88
Morticia

Morticia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,885
  • Înscris: 05.05.2005

View PostPantaleon, on Aug 5 2008, 18:15, said:

Nu prea cred in topul de pe IMDB si mi se pare extrem de deplasata pozitionarea acestui film brusc pe locul 1. Sa fim seriosi.
The Shawshank Redemption e o capodopera, Saving Private Ryan, Misery, ce mai vreti voi, si alte filme care se zbat pe undeva pe locurile 150-200. Ce sa-ti spun, rolul vietii lui Ledger. Dumnezeu sa-l odihneasca, dar numai mare actor nu era. Al Pacino si De Niro ar rade si cu fundul. Sunt satul de rahaturi de genul asta, filme votate de toti aschilopatii japonezi sau coreeni(si nu numai).
Le-as recomanda filme de o suta de ori mai tari, gen Amores Perros sau About Schmidt (exemple la intamplare) care sunt de sute de ori mai bune decat niste fantasmagorii colorate cu efecte speciale.
Asadar, rahat si rusine. Sa pui cacanaria aia de film inaintea a sute de filme exceptionale, e o treaba de lipsa de creier. Pe bune.
Partial ai dreptate. Topul IMDB e influentat si de votanti de 2 lei. Si sustin ca TDK nu are ce cauta pe primul loc.
Dar Ledger joaca perfect, asta nu ai cum sa o negi. Am mai zis-o, il joaca pe Joker mai bine decat Nicholson, care e totusi un mare actor.

#89
black_dizzy

black_dizzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,270
  • Înscris: 26.07.2007

View PostMorticia, on Aug 2 2008, 10:16, said:

Bale mi se pare mai sters decat unii predecesori.

poate si din cauza ca e eclipsat total de heath. nu auzit decat cuvinte de lauda la adresa lui ledger si trebuie sa recunosc ca pana si eu (care sunt indragostita de bale) am fost fascinata total de el si am uitat total de ceilalti actori, inclusiv de bale.

filmul a fost... altfel decat imi imaginam. ma asteptam la o serie de efecte speciale care sa puna in umbra povestea, sa se puna mai mult accent pe cat de smecher arata decat pe ideea filmului. si nu a fost asa, dimpotriva. a avut momente de tensiune bine realizate, urmariri, efecte speciale &co, dar s-a folosit si de simboluri, a ridicat niste probleme morale etc. cu alte cuvinte, nu numai pustii de 16 ani fascinati de filmele de actiune aveau ce sa vada, ti se oferea si alta perspectiva din care sa il privesti (daca vroiai). si mi-a mai placut ca e mult mai serios, dramatic si intunecat decat filmele lui burton.

#90
Morticia

Morticia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,885
  • Înscris: 05.05.2005

View Postblack_dizzy, on Aug 6 2008, 15:46, said:

poate si din cauza ca e eclipsat total de heath. nu auzit decat cuvinte de lauda la adresa lui ledger si trebuie sa recunosc ca pana si eu (care sunt indragostita de bale) am fost fascinata total de el si am uitat total de ceilalti actori, inclusiv de bale.

filmul a fost... altfel decat imi imaginam. ma asteptam la o serie de efecte speciale care sa puna in umbra povestea, sa se puna mai mult accent pe cat de smecher arata decat pe ideea filmului. si nu a fost asa, dimpotriva. a avut momente de tensiune bine realizate, urmariri, efecte speciale &co, dar s-a folosit si de simboluri, a ridicat niste probleme morale etc. cu alte cuvinte, nu numai pustii de 16 ani fascinati de filmele de actiune aveau ce sa vada, ti se oferea si alta perspectiva din care sa il privesti (daca vroiai). si mi-a mai placut ca e mult mai serios, dramatic si intunecat decat filmele lui burton.
Nu stiu ce sa zic, poate e pentru ca il eclipseaza Heath Ledger, dar mie oricum nu imi place Bale. Pe de alta parte, ca Batman, mi-a placut Keaton. Parea mai chinuit....

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate