Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

The Dark Knight (2008)

- - - - -
  • Please log in to reply
176 replies to this topic

#37
softimiu

softimiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 787
  • Înscris: 08.07.2006

View Postchmihai, on Jul 25 2008, 18:22, said:

da...dar chestia e ca daca te uiti aici http://www.imdb.com/title/tt0468569/ are 9.5, iar in top are 9.4
da,dar pe pagina aceea cu filmu se pun toate voturile pe cand la top numai de la cei care voteaza regulat.

a ajuns la 9.3

#38
m3th0dman

m3th0dman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,269
  • Înscris: 03.01.2007
Şi The Return of The King a fost la început pe 3 (acum pe 14), No Country for Old Men sub 20 (acum peste 70). Probabil este un film resuşit (regizor şi actori în roluri principale, buni), dar nu cred să detroneze categoria grea.
Dacă într-un an prinde Top 20, îi de bine pentru el.

#39
Alexxfl

Alexxfl

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,544
  • Înscris: 04.02.2006

View PostSnavenport, on Jul 25 2008, 17:09, said:

Nu l-am vazut inca dar sunt surprinsa ca inca se mentine pe locul 1. Totusi nu cred, si sper ca nu va ramane prea mult timp acolo, o sa cada incet incet, si sper sa se duca sub locul 10. Sunt prea mult filme bune in top 10 ca sa fie detronate de un film cu Batman...no offence , dar The Goodfather 1 si 2 , The Shawshank Redemption , Casablanca si Pulp Fiction sunt capodopere ale cinematografiei.
un votant de pe imdb zice ca pulp fiction e boring, casablanca nu are nimic special, filmele cu mafioti nu-mi plac si le dau din oficiu 1, iar shawshank ala e mediocru. din top 10, schindler list e singurul care are un 10 din partea mea, cat despre batman, plec azi sa-l vad, dar nu cred ca as putea sa-i dau mai mult de 9

Edited by Alexxfl, 27 July 2008 - 01:46.


#40
chmihai

chmihai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 829
  • Înscris: 22.05.2007
tot 9.3. iar shawshank redemption a ajuns pe 2  :blink:

1. 9.3 The Dark Knight (2008) 135,443
2. 9.1 The Shawshank Redemption (1994) 345,543
3. 9.1 The Godfather (1972) 295,769

Edited by chmihai, 27 July 2008 - 03:10.


#41
Muri0

Muri0

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 28.11.2006

View Postchmihai, on Jul 27 2008, 03:07, said:

tot 9.3. iar shawshank redemption a ajuns pe 2  :blink:

1. 9.3 The Dark Knight (2008) 135,443
2. 9.1 The Shawshank Redemption (1994) 345,543
3. 9.1 The Godfather (1972) 295,769
Da, e cam penibil ce se intampla cu voturile IMDb momentan.. de exemplu fanii The Dark Knight voteaza cu nota 1 The Godfather doar ca acesta sa scada si sa nu revina pe primul loc in top. Pacat ca s-a ajuns la asa ceva..

#42
softimiu

softimiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 787
  • Înscris: 08.07.2006
Ar trebui ca la filmele care ajung in top sa li se stearga notele de 1.

#43
Stapanul_clonelelor

Stapanul_clonelelor

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,340
  • Înscris: 08.07.2008

View PostMuri0, on Jul 27 2008, 04:58, said:

Da, e cam penibil ce se intampla cu voturile IMDb momentan.. de exemplu fanii The Dark Knight voteaza cu nota 1 The Godfather doar ca acesta sa scada si sa nu revina pe primul loc in top.
Democratia. Daca poti vota cu 1 ...asta este, nu conteaza motivul. N-as fi de acord insa ca aceeasi persoana sa-si faca doua sau mai multe conturi si sa voteze de mai multe ori.

#44
eddie91tm

eddie91tm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,048
  • Înscris: 04.02.2007

View PostAlexxfl, on Jul 27 2008, 02:44, said:

un votant de pe imdb zice ca pulp fiction e boring, casablanca nu are nimic special, filmele cu mafioti nu-mi plac si le dau din oficiu 1, iar shawshank ala e mediocru. din top 10, schindler list e singurul care are un 10 din partea mea, cat despre batman, plec azi sa-l vad, dar nu cred ca as putea sa-i dau mai mult de 9

Logică de doi bani, un infantil, care pe lângă că e prost mai și „claxonează”. Și topul „250” e așa de aiurit din cauza tipilor ca el, care pe lângă faptul că nu prea sunt în stare să recunoască un film bun, mai și votează.

Edited by eddie91tm, 27 July 2008 - 12:03.


#45
Alexxfl

Alexxfl

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,544
  • Înscris: 04.02.2006

View Posteddie91tm, on Jul 27 2008, 12:58, said:

Logică de doi bani, un infantil, care pe lângă că e prost mai și „claxonează”. Și topul „250” e așa de aiurit din cauza tipilor ca el, care pe lângă faptul că nu prea sunt în stare să recunoască un film bun, mai și votează.
Daca faptul ca am gusturi diferite fata de ale tale ma face prost, inseamna ca poate asa oi fi si nu merita sa ma cobor/ridic la nivelul tau de geniu neinteles. Eu zic sa mai cresti, eventual de la inceput, poate te ajuta si parintii, si dupa aia sa te apuci sa-i faci pe cei diferiti de tine prosti ;). Daca tot nu ai inteles ce vreau sa zic ma oferi sa-ti desenez :)

#46
eddie91tm

eddie91tm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,048
  • Înscris: 04.02.2007

View PostAlexxfl, on Jul 27 2008, 14:00, said:

Daca faptul ca am gusturi diferite fata de ale tale ma face prost, inseamna ca poate asa oi fi si nu merita sa ma cobor/ridic la nivelul tau de geniu neinteles. Eu zic sa mai cresti, eventual de la inceput, poate te ajuta si parintii, si dupa aia sa te apuci sa-i faci pe cei diferiti de tine prosti ;). Daca tot nu ai inteles ce vreau sa zic ma oferi sa-ti desenez :)

Dacă ai reciti postul meu, ai vedea că nu la tine m-am referit, ci la cel pe care l-ai citat.
Iar atunci când din pură prostie î?i ba?i joc de nepre?uita valoare a unui film, dându-i nota 1, pentru simplul fapt că tu e?ti un nenorocit lipsit de capacitatea de a aprecia arta sau frumosul, nu mai poate fi vorba de gusturi, pentru că nu ai gusturi!

Edited by eddie91tm, 27 July 2008 - 13:22.


#47
Alexxfl

Alexxfl

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,544
  • Înscris: 04.02.2006

View Posteddie91tm, on Jul 27 2008, 14:21, said:

Dacă ai reciti postul meu, ai vedea că nu la tine m-am referit, ci la cel pe care l-ai citat.
Iar atunci când din pură prostie î?i ba?i joc de nepre?uita valoare a unui film, dându-i nota 1, pentru simplul fapt că tu e?ti un nenorocit lipsit de capacitatea de a aprecia arta sau frumosul, nu mai poate fi vorba de gusturi, pentru că nu ai gusturi!
pai nu la mine te-ai referit ... doar m-ai citat pe mine!!! Iar daca tu nu reusesti sa discerni faptul ca unii au alte gusturi fata de ale tale, ca nu toti trebuie sa fie la nivelul tau, ca pe acest subiect se discuta despre un film si ce parere au unii sau altii despre acest film, si nu despre persoane si gusturile lor, culca-te, si dupa aia vino sa postezi. Ca recomandare extrema ti-as sugera chiar sa te intorci pe unde ai venit pe lumea asta, si sa treci iara prin cei 7 ani, folositori unora, nefolositori tie.

Apropo ... cum ti s-a parut filmul? La the dark knight ma refer!!!

#48
eddie91tm

eddie91tm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,048
  • Înscris: 04.02.2007

View PostAlexxfl, on Jul 27 2008, 14:34, said:

pai nu la mine te-ai referit ... doar m-ai citat pe mine!!! Iar daca tu nu reusesti sa discerni faptul ca unii au alte gusturi fata de ale tale, ca nu toti trebuie sa fie la nivelul tau, ca pe acest subiect se discuta despre un film si ce parere au unii sau altii despre acest film, si nu despre persoane si gusturile lor, culca-te, si dupa aia vino sa postezi. Ca recomandare extrema ti-as sugera chiar sa te intorci pe unde ai venit pe lumea asta, si sa treci iara prin cei 7 ani, folositori unora, nefolositori tie.

Apropo ... cum ti s-a parut filmul? La the dark knight ma refer!!!

  :lol:  De pe vremea lu' Caravaggio existau infantili ca tine și ca cel de pe IMDb. Caravaggio e probabil un exemplu pueril, dar și lui îi erau badjocurite neprețuitele opere de toate scursurile, care pe lângă faptul ca nu știau ce însemnă arta, valoarea, comentau, iși foloseau dreptul oferit de constituție  :lol:  acela de a a-și exprima liberi parerea cu toate că greșeau și erau niște DOBITOTCI. Iar toți acești dobitoci l-au ranit pe artist, până a devenit unul cu mici probleme psihice.
Deci, una e să susți că tu ai găsit unele caracteristici negative la o opera de artă și să o notezi cu 1-2 puncte mai puțin decât restul criticilor sau iubitorilor de artă și alta e să demonstrezi că ești prost și să-i intrigi pe iubitorii de arta spunând ca Mona Lisa din Luvru e un tablou de doi lei. La fel a făcut și tipul de pe IMDb subminând valoarea filmul „The Godfather” sau „Casablanca”, pentru simplul fapt că lui nu i-a plăcut sau că nu l-a înteles. Iar când dai nota 1 unei creații artistice de mare valoare fără să ai o justificare, ești ,fără îndoială, un imbecil.

Edited by eddie91tm, 27 July 2008 - 14:10.


#49
Alexxfl

Alexxfl

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,544
  • Înscris: 04.02.2006

View Posteddie91tm, on Jul 27 2008, 15:08, said:

:lol:  De pe vremea lu' Caravaggio existau infantili ca tine și ca cel de pe IMDb. Caravaggio e probabil un exemplu pueril, dar și lui îi erau badjocurite neprețuitele opere de toate scursurile, care pe lângă faptul ca nu știau ce însemnă arta, valoarea, comentau, iși foloseau dreptul oferit de constituție  :lol:  acela de a a-și exprima liberi parerea cu toate că greșeau și erau niște DOBITOTCI. Iar toți acești dobitoci l-au ranit pe artist, până a devenit unul cu mici probleme psihice.
Deci, una e să susți că tu ai găsit unele caracteristici negative la o opera de artă și să o notezi cu 1-2 puncte mai puțin decât restul criticilor sau iubitorilor de artă și alta e să demonstrezi că ești prost și să-i intrigi pe iubitorii de arta spunând ca Mona Lisa din Luvru e un tablou de doi lei. La fel a făcut și tipul de pe IMDb subminând valoarea filmul „The Godfather” sau „Casablanca”, pentru simplul fapt că lui nu i-a plăcut sau că nu l-a înteles. Iar când dai nota 1 unei creații artistice de mare valoare fără să ai o justificare, ești ,fără îndoială, un imbecil.
macar asa limitat cum sunt ma chinui sa nu par un analfabet cult (sau semidoct). Cateodata reusesc, cateodata nu. Justificari exista intotdeauna, pana si faptul ca nu-ti place batman pentru ca marvell rulz peste dc comics, poate fi un motiv pentru a nota un film cu nota mica ... ATENTIE!!! Pt. cei care nu inteleg aici nu prea se discuta despre de ce le place unora sau nu filmele cu mafioti si smecheri, sau westernurile, sau filmele rupte de realitate, considerate de unii de dragoste. !!! ... Intre timp, poti fi atat de inteligent incat sa vorbesti despre filmul cu acelasi titlul ca si subiectul de fata?

#50
eddie91tm

eddie91tm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,048
  • Înscris: 04.02.2007

View PostAlexxfl, on Jul 27 2008, 15:30, said:

macar asa limitat cum sunt ma chinui sa nu par un analfabet cult (sau semidoct). Cateodata reusesc, cateodata nu. Justificari exista intotdeauna, pana si faptul ca nu-ti place batman pentru ca marvell rulz peste dc comics, poate fi un motiv pentru a nota un film cu nota mica ... ATENTIE!!! Pt. cei care nu inteleg aici nu prea se discuta despre de ce le place unora sau nu filmele cu mafioti si smecheri, sau westernurile, sau filmele rupte de realitate, considerate de unii de dragoste. !!! ... Intre timp, poti fi atat de inteligent incat sa vorbesti despre filmul cu acelasi titlul ca si subiectul de fata?

Mă, sunt ce vrei tu, dar semidoct nu sunt. Iar dacă tu mai continui să deduci multe tâmpenii la adresa mea, doar pentru a menține un echilibru în acestă polemică, va trebui să chemi moderatorii. Poți să-ți iei și Marvell-ul și Dc Comics-ul și să ți-l bagi în rect, poate așa vei avea parte de și mai multă admirație față de aceste companii, care demult au întrecut limita creând eroi tot mai stupizi. Iar dacă te interesează parerea mea despre Batman, caută-mi postul din topicul „Ultimul film văzut”, și vei vedea că, în mod surprinzător, acest film mi se a fi pare cel mai bun film cu super-eroi. Și cu toate că el(Batman) provine de la cei față de care port o aversiune nemărginită, nu l-am notat cu nota 1, cum a făcut prietenul tău de pe IMDb cu adevărate capodopere.

Edited by eddie91tm, 27 July 2008 - 15:09.


#51
doktorofsat

doktorofsat

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,901
  • Înscris: 04.04.2008
Batman dark knight er chiar foarte bun.Muult peste eroii scosi de catre Marvell.Nu vad insa  de ce este pus in aceeasi oala cu Godfather ?! :D
Euzic ca nu are rost sa faci o paralela intre filme gen Godfather, Scarface si Batman.

Mai rapid cu Sin City si Indiana Jones dar sipe astea le intrece detasat!! :D
Cat despre IMDB uita-te CINE SCRIE, NU CE SCRIE!! :lol:

#52
Alexxfl

Alexxfl

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,544
  • Înscris: 04.02.2006

View Posteddie91tm, on Jul 27 2008, 16:08, said:

Mă, sunt ce vrei tu, dar semidoct nu sunt. Iar dacă tu mai continui să deduci multe tâmpenii la adresa mea, doar pentru a menține un echilibru în acestă polemică, va trebui să chemi moderatorii. Poți să-ți iei și Marvell-ul și Dc Comics-ul și să ți-l bagi în rect, poate așa vei avea parte de și mai multă admirație față de aceste companii, care demult au întrecut limita creând eroi tot mai stupizi. Iar dacă te interesează parerea mea despre Batman, caută-mi postul din topicul „Ultimul film văzut”, și vei vedea că, în mod surprinzător, acest film mi se a fi pare cel mai bun film cu super-eroi. Și cu toate că el(Batman) provine de la cei față de care port o aversiune nemărginită, nu l-am notat cu nota 1, cum a făcut prietenul tău de pe IMDb cu adevărate capodopere.
Dar ce atunci? Ca vad ca de bocit si de tras concluzii idioate te pricepi la fel de bine! Cat despre aversiuni , nu cred ca stii ce e ala dezgust de ai reusit totusi sa vezi un film pana la capat dintr-o categorie de filme pe care spui ca o dispretuiesti. E ca si cum ai spune ca ai vazut cel mai bun film din categoria 2 girls 1 cup. Poate pentru tine nu e acelasi lucru, poate ca ai diferite niveluri de dispret fata de diferite categorii de filme, etc., dar pana la urma dovedesti ca ti-e greu sa intelegi ca unii au gusturi si preferinte diferite, ce nu tin neaparat de nivelul de inteligenta sau de intelegere al acestora. Si apropo, hartia folosita la revistele de benzi desenate nu e buna de sters la fund cu ea

#53
chmihai

chmihai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 829
  • Înscris: 22.05.2007
eddie, alex a reactionat fiindca, din cate am inteles eu, ala care voteaza pe imdb e el.
"Dacă ai reciti postul meu, ai vedea că nu la tine m-am referit, ci la cel pe care l-ai citat. "

si sunteti offtopic amandoi :P

Edited by chmihai, 27 July 2008 - 16:15.


#54
hustla-

hustla-

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 09.02.2008
A devenit penibil tot topul imdb.Poate ca Dark Night este un film bun,nu l-am vazut inca insa nu poate fi pe locul 1 a unui top cinematografic.Pur si simplu si-au facut conturi copiii de 12-15 ani si ii acorda nota 10 si nu numai,nota 1 la Godfather ! 10,000 de 1 pt. Godfather in ultima saptamana daca nu ma insel.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate