Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 

RPG Gen Gothic

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
rampage994

rampage994

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 19.07.2008
as vrea si eu sa aflu de un rpg gen gothic, da sa nu ma luati cu Elder Scrolls, Morrowind sau Diablo ca sincer dupa parerea mea sunt plictisitoare..

#2
Shadery

Shadery

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 16.07.2008
Altul bun gen Gothic nu prea mai ai, daca te tine bugetul apuca-te de Age of Conan. E mult mai complex decat Gothic, e MMO ( se plateste lunar ) si sigur nu te plictisesti in urmatorii 2 ani.

#3
rampage994

rampage994

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 19.07.2008
momentan ma joc Lord of the Rings Online: Shadows of Angmar care e ceva gen WoW dar mi se pare mai interesant
Age of Conan joaca un prieten si am auzit ca e tare.. o sa ma apuc si eu peste ceva timp probabil.

#4
FIlipq

FIlipq

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 31.12.2007
Joc ca si Gothic nu prea gasesti...asteapta pana oi sa apara RPB...cred ca va fi singurul joc care va intrece Gothicul...dar va aparea in 2009-2010...deci nu cred ca ai rabdare...:P...nici eu na am...
PS:...la Lord of the Rings Online: Shadows of Angmar trebuie sa platesti lunar?

#5
rampage994

rampage994

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 19.07.2008

 rampage994, on Jul 22 2008, 18:48, said:

momentan ma joc Lord of the Rings Online: Shadows of Angmar care e ceva gen WoW dar mi se pare mai interesant
Age of Conan joaca un prieten si am auzit ca e tare.. o sa ma apuc si eu peste ceva timp probabil.

da, dar costa 10$ pe luna.. nu mi se pare enorm, si pentru inceput poti descarca trialul de 14 zile.. :)

#6
gabimada

gabimada

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,582
  • Înscris: 11.08.2006
Incearca Two Worlds.  ^_^

#7
FIlipq

FIlipq

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 31.12.2007
Ai mai putea juca Fable...chiar acuma mi-am amintit de el...ai armuri si arme destul de interesante...si povestea captivanta...merita sa il incerci...daca nu l-ai jucat deja...desigur :P...

Edited by FIlipq, 24 July 2008 - 16:36.


#8
Finkregh

Finkregh

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 220
  • Înscris: 18.02.2007

 gabimada, on Jul 24 2008, 14:12, said:

Incearca Two Worlds.  ^_^

Subscriu. Nu mai sugerati MMO-uri.   <_<  S-a cerut un joc care sa semene cu Gothic, care este dupa cate stiu un RPG single-player. Two Worlds are atributele pe care le cauta un fan Gothic.

Edited by Finkregh, 25 July 2008 - 19:24.


#9
Weaponspervert

Weaponspervert

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 19.01.2007
Nu l-am jucat, dar se pare ca si The Witcher e un joc bun. Nu stiu cat de mult seamana cu Gothic, dar la prima vedere are aspectul acela medieval care pe mine personal m-a fascinat in cazul seriei Gothic.

#10
rampage994

rampage994

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 19.07.2008
Two Worlds am incercat.. dar tinand cont ca are foarte multe erori si nu pot baga patchuri ( nush dc) l am lasat pe raft.. the witcher nu.. hmm.. l am instalat dar habar nu am cum se ataca

#11
wondermoshu

wondermoshu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 24.03.2008

 rampage994, on Jul 28 2008, 08:56, said:

Two Worlds am incercat.. dar tinand cont ca are foarte multe erori si nu pot baga patchuri ( nush dc) l am lasat pe raft.. the witcher nu.. hmm.. l am instalat dar habar nu am cum se ataca

The Witcher, asemanator cu Gothic.
Trebuie sa ai rabdare, nu ataci cand vrei tu...Urmareste cursorul si ai sa prinzi miscarile.
Nu ai jucat partea de inceput, in care inveti?

#12
r3nqu1zZ

r3nqu1zZ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 248
  • Înscris: 30.07.2008
Daca vrei poti incerca Fable : The lost Chapters. Dragut jocul, nu are chiar aer medieval, dar e bunut.

#13
rampage994

rampage994

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 19.07.2008
intr-un fel am realizat ca niciun joc nu se poate compara sau asemana cu gothic.. poate doar ele intre ele :P

#14
wondermoshu

wondermoshu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 24.03.2008
Poate din cauza libertatii de miscare si a posibilitatilor de explorare, pe care nu stiu la cate alte jocuri o gasesti...

#15
ZeuS01

ZeuS01

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 07.08.2007
Nu cred ca este vreun joc la ora actuala care ar putea concura cu gothic... Nici un alt joc nu mi-a placut cum mi-a placut gothic. Cand am inceput sa ma joc, am fost imediat captat de el. Toate 3 sunt geniale... abia astept sa apara 4 :D

Edited by ZeuS01, 12 November 2008 - 10:05.


#16
ilie predator

ilie predator

    from SCI Trek

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,778
  • Înscris: 10.09.2007
Mie imie place oblivion , dar omul sa pare ca a spus sa nu-l luam cu elder scrolls :).

#17
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 50,989
  • Înscris: 31.07.2007

 wondermoshu, on Jul 31 2008, 15:30, said:

Poate din cauza libertatii de miscare si a posibilitatilor de explorare, pe care nu stiu la cate alte jocuri o gasesti...

Este in Fallout 3, diferenta consta in faptul ca in Fallout actiunea se petrece intr-un peisaj postapocaliptic nu medieval.

#18
rampage994

rampage994

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 19.07.2008
Am jucat fallout 3 si chiar mi-a placut. inca nu l-am terminat. singura problema este ca locul de unde iei misiunea este foarte departe de locul in care ai obiectivul si "fast travell" nu merge de oriunde. in rest este un joc foarte interesant

travel*

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate