Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 

DESPRE IEPURI

- - - - -
  • Please log in to reply
128 replies to this topic

#73
DavidDragon

DavidDragon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 02.01.2009
Pai daca zici ce iepurii tai traiesc la tara sigur ca sunt diferiti de cei de la apartament.Eu mai am un caine pekinez si se inteleg de minune.

#74
DavidDragon

DavidDragon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 02.01.2009
Ma gandesc ca cei de la tara sunt mai fricosi...

#75
mediatics

mediatics

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 30.06.2008
mi as dori si eu un iepuras, dar nu prea am bani sa mi iau unul, daca vrea cineva sa doneze unul sau sa l vanda il vreau.  ;)

#76
adn_grumpy

adn_grumpy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 09.10.2008
sa stii k nu sunt fricosi deloc pentru ca i-am imblanzit si chiar ma joc cu ei mereu si ii iubesc pe toti.
stiu si eu am si se joaca amandoi, ba chiar e mai mare iepurele decat el :D .
iti dau eu unul, de unde esti?
eu sunt din bacau, daca esti din zona iti dau cu draga inima, dar doar daca il tii nu ca sa il mananci

#77
mediatics

mediatics

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 30.06.2008
:rolleyes: f frumos din partea ta! dar din pacate sunt din bucuresti. Dc ai o poza cu ei sa o postezi, macar sa sa i vad

#78
adn_grumpy

adn_grumpy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 09.10.2008
imi pare rau ca nu pot sa-ti dau.
daca imi spui cum sa pun poze, pun pentru ca am incercat si nu merge, sunt mai mari de 2mb.si altele mai mici nu am.

#79
Marina_C

Marina_C

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 08.08.2008
Iepurasu meu !!!!! era ff speriat din cauza blitzului :)

#80
DavidDragon

DavidDragon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 02.01.2009
vai ce dulce e... :samui: Cat a costat?

#81
Marina_C

Marina_C

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 08.08.2008
30 de lei parca... si cusca 50 de lei  :lol: :lol: :lol:

#82
cbrezaie

cbrezaie

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 29.08.2008
unde gasesc si eu sa cumpar un iepure rasa lop? sunt cei cu urechile lasate. :) caut de 2 sapt si nimic

#83
hyperyon

hyperyon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,776
  • Înscris: 19.12.2003
i`am dat cadou prietenei mele un iepuras de angora..
problema este ca  se ineaca,cu blana. am citit ca trebuie periat cu un pieptane din plastic..in fiecare zi...fac asta insa continua sa se inece..
nu ma pot apropia de bot sa`i tund blanitza (care oricum nu e mare deloc) pentru ca se fereste.. nu sta deloc..
desi nu e mare blana el se ineaca deseori si nu stiu ce pot face.

...help..

#84
adictoma

adictoma

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 13.03.2009
salut

am doi juniori de angora pereche(Bila si Zuza); pustoaica are 4 luni si juniorul peste 6 (nu sunt sigur - nu am intrebat cand l-am luat) :D. desi masculul dadea tarcoale  B)  fetitei de cand au focut cunostinta, in ultima perioada vad ca se "distreaza"  :inlove: cam mult. in plus, de fiecare data cand le schimb asternutul, primul lucru pe care Zuza (aia mica) il face e sa isi ingramadesca intr-un loc mai mult fan, ceva genul unui culcus. M-a cam bagat la idei  :huh: ; cred ca ii cam vine sorocul si nu prea stiu la ce sa ma astept. cum imi pot da seama daca o sa aiba pui? Trebuie cumva despartiti inainte sa faca puii... sau o perioada dupa ce ii fac? stiti pe cineva care sa vrea pui? :D . Ce ar trebui sa le dau sa manance? ...puilor ? :D

De altfel, in ultima vreme, noaptea nu prea au stare; sar si alearga amandoi prin cusca precum doi descreierati; zdrangane toata casa cand incep sa se topaie.

atasez si o poza cu ei :)Attached File  DSCN1271.JPG   569.1K   102 downloads

Edited by adictoma, 13 March 2009 - 15:35.


#85
mediatics

mediatics

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 30.06.2008
Trebuie despartiti pentru ca exista pericolul ca masculul sa manance puii. Sunt sanse ca si mama sa i manance ... se intampla de multe ori, uneori doar la prima nastere. Daca ii vine sa fete o sa ti dai seama imediat ptr ca femela incepe sa-si pregateasca cuibul ... adika o sa si stranga paie sau ce gaseste prin cusca in dinti si intr un colt o sa si faca un cuib. cu o zi doua inainte ... sau chiar mai putin, in ziua in care o sa fete o sa vezi ca femela incepe sa-si smulga parul de pe burta si o sa-l duca in cuib. Este bine sa faci cumva sa separi un colt de restul custii ptr cuib.  La pui nu trebuie sa le dai nimic ptr ca sug pana pe la 3 sapt cand incep sa topaie si sa roada ce mai gaseste prin cusca. Dupa 1 luna , 1 luna si ceva este bine sa i separi.  Daca nu o sa ai cui sa dai puisorii ii vreau eu cu cea mai mare placere  :D , mai ales cand i am vazut pe parinti  :D  (tot ce am zis mai mult se intampla in cazul iepurilor normali ... ptr mai multe info am gasit aici foarte multe detalii http://www.angorarab...anual/index.htm . Bafta! :D

Edited by mediatics, 23 March 2009 - 21:33.


#86
ionut

ionut

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 10.04.2005
salutare  la toata lumea........!!Sunt  foarte trist.....:(...sa va  povestesc.....:am luat un iepuras ...avea  cam 3 luni......totul bine  si frumos......pana  cam dupa 2 saptamani....i s-a blocat piciorusele....de pe spate......nu mai manca.....zacea......am fugit  cu el la veterinar...exact la Faculattea  de medicina veterinara....si...acolo...mi-a  zis ca  e  grav....i-a  facut  o injectie....si.....pana...sa  ajung  acasa  cu el...mi-a murit.:(!!!.....Acum....atasandu-ne  de el.....mai ales mama  mea...am zis   sa iau altul.....am luat un puiusir de la pet shop....de  1 luna.......seara..zburdalnic..prin casa.....manca   de toate......a 2-a  zi....a inceput sa aiba diaree.....zacea  si pana  seara   a murit  si acesta.......:(.....!!Va  rog.....ceva  sfaturi.....ce  s-a intamplat....???am inteles poate primul...s-a imbolnavit.....dar si al doilea....chiar asa  a  2-a zi sa  si moara???:(...o fi ramas vre-un microb  in cusca  de la celalalt.......??chiar nu  inteleg......Va rog...orice   sfat....e  bine  sosit.....!!

#87
mediatics

mediatics

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 30.06.2008
ionut
Sunt sanse f mici ca sa ramana un microb in cusca. Dar in cazul in care a ramas trebuia sa ti zica exact cei de la facultate dc primul a avut o boala specifica lor. Sfatul meu este sa cureti preventiv f bine cusca si urmatorul iepuras pe care l iei sa nu fie fff mic pentru ca cei mici au 1 luna si sunt sensibili iar un lucru f bun ar fi sa ti iei un iepurasi comun si nu unul de rasa. Cei comuni sunt mult mai rezistenti. Plus ca e bine sa ai grija ce ii dai de mancare ... sa nu fie cumva tratat cu substante chimice.

#88
ionut

ionut

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 10.04.2005
Da......acum.....imi e  mila  sa  mai cumpar.....sa nu imi moara  acasa....:(......mancare......a  avut  din belsug......ma gandesc...ca  si primul si al -doilea....mancau foarte mult patrunjel.......si...au facut...inainte sa moara diaree........Am  aruncat si cusca...tot.....tot......:(....am  fost dezamagit.........

#89
TheoAlexa

TheoAlexa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 31.03.2009
Eu am primit un iepuras acum 4 luni, credeam ca este baiat apoi ne-am datseama ca este fetita. Este dulce foc, jucausa, se invarte printre picioarele noasre, alearga inaintea mea in pat, dar mi-a ros toate cablurile de la telefon, net, veioza. Cu toate astea nu l-as da pt nimic in lume.

#90
icx

icx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 635
  • Înscris: 25.02.2007
Acum vreo 8-9 ani am gasit in perioada Pastelui pe cineva care vindea pe strada... si am avut mare noroc ca au fost sanatosi tun. :) Amandoi de angora, superbi, au "facut" 90.000lei. :D I-am dat dupa vreo juma' de an.

De unde as putea cumpara unul? :) (sunt din Bucuresti) Exclus pet shopurile din piata sau zone de genu' asta, n-am incredere. Am vazut mai demult pe la Carrefour Militari...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate