Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

caut un audio guru

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
2 replies to this topic

#1
ciureanuc

ciureanuc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,294
  • Înscris: 27.11.2005
OK, cine e cel mai cel mai din zona? Daca nu, macar cel mai... cel mai putin mai... din zona. :)
Vreau sa fac ceva si am nevoie de ajutor calificat:

1. vreau un "robot telefonic" de Skype. Exista asa ceva?  Adica, ma suna unu' pe skype si cand suna, robotul rapsunde: hello, sunt costelus, lasati mesajul - si sa inregistreze mesajul. (asta pentru un computer care nu sta inchis niciodata)

2. Vreau sa fac mixing cu mp3 si "IN" microfon sau alt fel de "IN", oricum, ceva care nu exista ca fisier pe calculator... cu ce soft recomandati si... e "live" sau salveaza in fisier? (vreau iesire "live").

3. Se pot instala 2 placi de sunet pe aceeasi plaza de baza - sa le configurez independent si sa le utilizez independent? De exemplu, sa scot "out" de la una si sa pun in "IN" la alta, sau sa folosesc ambele "IN"-uri si sa le mixez intr-un "OUT" live sau mp3.  Daca nu exista, ce recomandati ca inlocuitor??

Help!!

Thanks!



edit: m-am grabit sa scriu fara sa caut pe gugle... mai las aici, poate citeste cineva si vrea si el:
1. robot de Skype:
SAM Skype Answering Machine description
SAM is a simple voice answering machine for Skype users
SAM is a simple voice answering application for Skype users.

When you are away from your PC and there is no one to answer your incoming Skype? calls, SAM will pick up the call, play a greeting message and the "all-time clasic beep" so that the calling party will leave a voice recorded message.

SAM will play a Video Greeting of your choosing while recording the voice message. And for your business you can record all your Skype? conversations for later reference.

Edited by ciureanuc, 18 July 2008 - 18:01.


#2
da_nashu

da_nashu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 26.02.2008
1 ai gasit singur raspunsul cred
2 nu am nici o idee
3 da se poate din cate stiu eu dar mai bine ai mai intreba pe cineva

#3
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,422
  • Înscris: 08.12.2006
2. Cubase, de ex.
3. Da, se poate, mai multe plăci audio sau una cu mai multe intrări/ieșiri. Sau Virtual Audio Cable, search pe aici pe forum.
4. Topicul ăsta se închide. Când mai ai o problemă, folosește search. Dacă nu găsești nimic, faci un topic pentru problema ta. Una, nu toate. Fiecare topic cu problema lui.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate