Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...
 Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 Dalți gravare lemn

Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...
 Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo

comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...
 

Tantarii

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#1
alexeyy15

alexeyy15

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 09.07.2008
eu unul is plin de chestii dealea la cat mau ros tantarii! am incercat cu pastile, cu detoate(mai putin spray ca prietena mea e alergica) si tot nam scapat de ei! ce le pot face..da sai fac sa nu mai vina ca mi cam mila sa-i omor...am pus plasa dar tot intra  :deadtongue:

#2
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,756
  • Înscris: 23.05.2013
"Pet world"?! :mellow: Țânțari?! :mellow:
In fine...dacă ai pus plasă, pe unde intră ei?! Iar dacă ai spus că ai incercat cu detoate, mai puțin spray...incearcă cu sprey. Dar nu ar fii prea logic. Incearcă să pui plasele mai bine ca să nu mai intre si gata problema. Sau pune la fereastra o lampă care atrage țânțarii și ii omoara. Poate așa nu mai iși continua drumul prin casa ta. :P

#3
Bobby_ro

Bobby_ro

    Celebru Anonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,629
  • Înscris: 30.04.2005

 alexeyy15, on Jul 16 2008, 01:36, said:

eu unul is plin de chestii dealea la cat mau ros tantarii! am incercat cu pastile, cu detoate(mai putin spray ca prietena mea e alergica) si tot nam scapat de ei! ce le pot face..da sai fac sa nu mai vina ca mi cam mila sa-i omor...am pus plasa dar tot intra  :deadtongue:
sa pui plasa aia cum trebuie sau sa nu deschizi alte geamuri care nu au plasa, cum pot sa iti intre tantari daca ai plase?  :huh: . Iar daca ti-e mila sa ii omori lasa-i sa traiasca dar sa te asiguri ca nu sufera de foame :D

btw, ce pastile ai folosit? la mine dau rezultate de oricare pun dar mult mai eficiente sunt aparatele acelea cu lichid  -_-

#4
alexeyy15

alexeyy15

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 09.07.2008
aaa....avem balcon pe care eu il frecventez mai ales seara si dimineata la o tigara...si usa de la balcon se tot deschide.

#5
omegga13

omegga13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 13.07.2008
eu am o lampa din aceea care electrozcuteaza cand o atungi . Morti toti :> .

#6
alexeyy15

alexeyy15

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 09.07.2008
pai si daca mor ei..su se supara al de sus?siasa ma are pe lista neagra :D
app de lampa ...unde gasesc?

#7
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,756
  • Înscris: 23.05.2013
Nu mai stiu sa-ti spun exact acum, insă nu uita un lucru, lampa aia functioneaza pe un principiu oarecum tampit. Atrage tantarii pentru a ii electrocuta. Deci nu o pune langa tine, pentru ca tantarii in drum spre ea vor trece si peste tine. :P

#8
Blue Wings

Blue Wings

    Nevăstuică deraiantă

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,832
  • Înscris: 01.03.2007
Eu folosesc pastile contra țânțarilor.Sunt foarte eficiente, nu mă mai bâzâie dihăniile.

Edited by Blue Wings, 16 July 2008 - 01:41.


#9
maltese

maltese

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,847
  • Înscris: 16.04.2006
Eu pun seara la bucatarie pe pervaz sa arda o spirala. Miroase urat, dar cu usile deschise in casa face fata destul de bine. Tot plase am la geamuri, dar cred ca de la bucatarie vin multi ca e si aerisirea, si hota.

Incearca cu o spirala in balcon. Mie Aroxol mi s-au parut cele mai bune.

#10
jowadt

jowadt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 221
  • Înscris: 27.04.2008
Exista niste aparate care au ca niste neoane albastrui, f luminoase, le bagi in priza si vin insectele la el. Cand il ating se curenteaza. Poate merge si pt tantari

#11
FolderBulk

FolderBulk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 19.08.2007

 jowadt, on Jul 16 2008, 16:17, said:

Exista niste aparate care au ca niste neoane albastrui, f luminoase, le bagi in priza si vin insectele la el. Cand il ating se curenteaza. Poate merge si pt tantari
merge sigur !
pe unde pot intra tantarii ? pe sub usa , pe langa usa , pe la aerisire. pe langa plasa .

#12
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,756
  • Înscris: 23.05.2013
Ce ușă să ai ca să iți intre tânțarii pe lângă ea?! :mellow: Plasa se prinde bine pe tocul geamului, sau pe o ramă separată, nicidecum nu o atârni la fereastră, ca să treacă tânțarii pe lângă ea. Deci daca faci ceva, bănuiesc că faci lucrul ăla cu cap, și in cazul asta nu iți mai intră țânțarii...
Poți incerca cu o lampă din aceea care ii atrage și ii omoara pe țânțari, insă să fie pusă cam prin locul pe unde intră ei, nu in celălalt colț al casei. Și in plus mai depinde și de persoane, de unele se lipesc ei, de altele nu... :P

#13
Bebeluska

Bebeluska

    Bebelușka Reloaded

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 20.12.2005

 Blue Wings, on Jul 16 2008, 02:41, said:

Eu folosesc pastile contra țânțarilor.Sunt foarte eficiente, nu mă mai bâzâie dihăniile.


Dar de ce ești atât de rea cu niște pet-uri (sau peți?) atât de draguțe? :samui:

#14
omegga13

omegga13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 13.07.2008
eu mi-am luat lampa din practiker , am vazut si la carefour .

#15
maltese

maltese

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,847
  • Înscris: 16.04.2006
Unde sa caut lampa (pe la ce rafturi)? Merge si la tantari?
Am copil de 5 luni si nu prea ma incanta sa inhaleze insecticid toata noaptea.

#16
alexeyy15

alexeyy15

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 09.07.2008

 maltese, on Jul 17 2008, 00:04, said:

Am copil de 5 luni si nu prea ma incanta sa inhaleze insecticid toata noaptea.
sa-ti traiasca :)

nici eu nu vreau sa inhalez insecticid...dar maine caut lampa la hypermarket

#17
FolderBulk

FolderBulk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 19.08.2007

 d4m4g3, on Jul 16 2008, 23:09, said:

Ce ușă să ai ca să iți intre tânțarii pe lângă ea?! :mellow: Plasa se prinde bine pe tocul geamului, sau pe o ramă separată, nicidecum nu o atârni la fereastră, ca să treacă tânțarii pe lângă ea. Deci daca faci ceva, bănuiesc că faci lucrul ăla cu cap, și in cazul asta nu iți mai intră țânțarii...
Poți incerca cu o lampă din aceea care ii atrage și ii omoara pe țânțari, insă să fie pusă cam prin locul pe unde intră ei, nu in celălalt colț al casei. Și in plus mai depinde și de persoane, de unele se lipesc ei, de altele nu... :P
nu este cazul meu , dar am vazut pe la unele blocuri in casa scarii sunt escadrile de tantari . si cum ai deschis usa cum a intrat unul . :). am mai vazut la mine cel putin tantari tineri si super-slim  :D care trec prin orificiile de la plasa .

 maltese, on Jul 17 2008, 00:04, said:

Unde sa caut lampa (pe la ce rafturi)? Merge si la tantari?
Am copil de 5 luni si nu prea ma incanta sa inhaleze insecticid toata noaptea.
am vazut la praktiker pe langa rafturile cu plasa de tantari si pastile , spray-uri insecticide ...

 Bebeluska, on Jul 16 2008, 23:17, said:

Dar de ce ești atât de rea cu niște pet-uri (sau peți?) atât de draguțe? :samui:
pentru ca ustura rau cand te musca . tu ce folosesti contra lor ?

Edited by FolderBulk, 17 July 2008 - 05:35.


#18
omegga13

omegga13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 13.07.2008

 maltese, on Jul 17 2008, 00:04, said:

Unde sa caut lampa (pe la ce rafturi)? Merge si la tantari?
Am copil de 5 luni si nu prea ma incanta sa inhaleze insecticid toata noaptea.
Totul e sa nu puna mana pe ea .. ca e grav.. (R.I.P)
Pe la chestii de gradinarit sau la lampi erau in magazinele mari parca acu nu stiu , tot timpul muta lucrurile dintr-un raion in altul.
In schimb un prioeten si-a luat de la magazinul plus.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate