Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 

Google AdSense Account Disabled

- - - - -
  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#19
dangerboa

dangerboa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 10.06.2008
M-am inscris si eu de doua zile. Am citit politicile programului AdSense si mi-am dat seama ca este un program foarte instabil. Pai in primul rand pe Gogu' il doare la basca de faptul ca pierde un nimic de u-ser si nu cere explicatii sau nu da explicatii de ce ai fost eliminat. Uite ce probleme am gasit eu cu Adsense:
1) daca un nebun apasa (cu [rea] intentie) de n ori pe reclame? unde n>un numar mare
2) daca un [alt] nebun iti ia scriptul AdSense din codul sursa (care e foarte usor de identificat) si il pune pe un site ilegal?
Ei stiu ca e scriptul cerut de tine, din contul tau dar nu sta nimeni sa-ti ceara explicatii de genul "Ce cauti aici?"
Am observat ca in sursa paginii ai acelasi script pe care ti-l dau ei cand vrei sa pui reclama... elimini cateva randuri.
Acum ziceti si voi? Cum te poti apara de asa ceva? Sper ca nu va invat la prostii. Eu am de gand sa fiu corect. Salutare

#20
Sorin84k

Sorin84k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,682
  • Înscris: 17.02.2008
@dangerboa https://www.google.c...mp;answer=67340 ca sa nu poata orice nebun sa utilizeze codul tau adsense pentru a te alege cu contul sters.
De asemenea daca ai ghinionul sa fi dat afara, trimitele log cu toate accesarile la site, cpanel stiu ca are access la logarile apache, banuiesc ca si plesk are.
Cred ca nimic nu e mai bun decat o dovada in acest mod ca nu tu faci chestiile astea.
De asemenea daca observi multe clickuri invalide, care apar si apoi sunt sterse de sistem, trimite email la adsense si intreabai cu ce loguri ii poti ajuta, ca nu vrei sa ai tu probleme pentru ce fac cei rau intentionati, multumestele anticipat si spera ca va fi totul bine.
PS: @fiumm utilizeaza programul Senseguard, nu generezi astfel impresii si eviti clicurile accidentale.

Edited by Sorin84k, 20 August 2008 - 18:34.


#21
mr_ady_bmw

mr_ady_bmw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 789
  • Înscris: 06.06.2006
Daca ai linkuri de downloadat  torerent-uri care nu sunt gazduite pe serverul meu gogu nu este de acord si imi va suspenda contul?

#22
Sorin84k

Sorin84k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,682
  • Înscris: 17.02.2008
Depinde ce ai in acele torente.
Daca sunt programe shareware sau freeware cred ca Google nu se supara, dar mai bine citeste conditiile google adsense, daca exclud din start orice tip de torente sau doar cele cu warez si filme, muzica protejate de copyright.

#23
mr_ady_bmw

mr_ady_bmw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 789
  • Înscris: 06.06.2006

View PostSorin84k, on Aug 20 2008, 17:06, said:

Depinde ce ai in acele torente.
Daca sunt programe shareware sau freeware cred ca Google nu se supara, dar mai bine citeste conditiile google adsense, daca exclud din start orice tip de torente sau doar cele cu warez si filme, muzica protejate de copyright.
Poi sunt filme :D dar am vazut un site cu o sumedenie de torenturi pe el si avea si reclame adsense, cam de mult timp 2-3 luni :D, Sper ca nu o sa se supere chiar acuma cand mai am cativa centi pana la suta :D

#24
Sorin84k

Sorin84k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,682
  • Înscris: 17.02.2008
Au fost conturi inchise si in ziua cand trebuiau sa efectueze plata.
Pot sa te plateasca acum si sa iti inchida contul data viitoare, depinde de iei.

#25
redeye

redeye

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 483
  • Înscris: 13.10.2007
si mie mi-a inchis 2 conturi...

primul cont mi l-a inchis FARA MOTIV si aveam vreo 90$

iar al doilea pe motiv ca se dau clicuri ilegal....

#26
delbosche1

delbosche1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 04.07.2008

View Postredeye, on Aug 20 2008, 23:24, said:

si mie mi-a inchis 2 conturi...

primul cont mi l-a inchis FARA MOTIV si aveam vreo 90$

iar al doilea pe motiv ca se dau clicuri ilegal....
Voi tot nu intelegetzi ca orice atzi face orice le`atzi spune lor...ei oricum inchid conturi ? :).....eu am avut cont de 960 $ si mi l`au inchis in ziua cand trebuiau sa vina bani....am avut n conturi de google....sunt niste viermi inelatzi....trust me ;)

#27
akkad

akkad

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 384
  • Înscris: 05.10.2006
de curiozitate, ce eCPM aveai ?

#28
vlad_gidea

vlad_gidea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 277
  • Înscris: 28.07.2007
acum adsense e cazut..probabil niste verificari etc etc..mai ales ca au pus chestia nou pentru feeduri...

am un strong sensation ca iau ban.. iar :| am rugat niste lume sa dea clickuri sa trec repede de 10 dolari sa'mi poata trimita pinul..
si aveam un ctr maaare..
foarte mare..si am vazut intr-un topic ca asta e de rau.. :| la naiba..

ce asi putea sa fac acum?


---------------------------


The Google AdSense website is temporarily unavailable. Please try back later.
We apologize for any inconvenience.

Google AdSense ? web ???????????????????????????????????????????
????????????????????????

Die Google AdSense-Website ist vorübergehend nicht verfügbar. Bitte versuchen Sie es später noch einmal.
Wir entschuldigen uns für eventuell enstandene Unannehmlichkeiten.

Edited by vlad_gidea, 23 August 2008 - 19:43.


#29
radetzy

radetzy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 995
  • Înscris: 15.03.2006

View Postvlad_gidea, on Aug 23 2008, 20:42, said:

The Google AdSense website is temporarily unavailable. Please try back later.

Stai linistit. In fiecare sambata adsense e "picat" pentru lucrari de mentenanta: Site maintenance on Saturday, August 23

#30
fiumm

fiumm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 25.06.2008

View PostSorin84k, on Aug 20 2008, 19:33, said:

@dangerboa https://www.google.c...mp;answer=67340 ca sa nu poata orice nebun sa utilizeze codul tau adsense pentru a te alege cu contul sters.
De asemenea daca ai ghinionul sa fi dat afara, trimitele log cu toate accesarile la site, cpanel stiu ca are access la logarile apache, banuiesc ca si plesk are.
Cred ca nimic nu e mai bun decat o dovada in acest mod ca nu tu faci chestiile astea.
De asemenea daca observi multe clickuri invalide, care apar si apoi sunt sterse de sistem, trimite email la adsense si intreabai cu ce loguri ii poti ajuta, ca nu vrei sa ai tu probleme pentru ce fac cei rau intentionati, multumestele anticipat si spera ca va fi totul bine.
PS: @fiumm utilizeaza programul Senseguard, nu generezi astfel impresii si eviti clicurile accidentale.

in cazul in care site-ul apare ca pagina de start cand este accesat netul, adica accesari multe si inutile uneori de acelasi viziitator poate fi o problema multumesc

#31
radetzy

radetzy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 995
  • Înscris: 15.03.2006
Da, poti avea probleme daca incarci site-ul (reclamele) de prea multe ori. Era un articol pe blogul adsense (nu-l mai gasesc) in care spuneau ca inteleg daca se fac cateva impresii in plus decat de obicei (atunci cand updatezi site-ul), dar sa nu se intample prea des acest lucru (ceva de genu spuneau in acel articol).

#32
Andrax

Andrax

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 03.10.2006
astazi mi l au inchis si mie si trebuia sa primesc banii zilele astea vorba unuia de aici ce vrei ba niste tarani :P

#33
soul4blade

soul4blade

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,144
  • Înscris: 28.04.2006
eu nu pot decat sa ma uit cu suparare la declaratiile celor carora au avut contul inchis...
incep sa cred ca si la capitolul asta o sa devenim o tara fruntasa: cele mai multe conturi adsense inchise...
si uite-asa, dorinta unor oameni cu bun simt de a eclata prin spirit lucrativ e tavalita de niste pusti cu mucii legati de trotineta care cred ca au descoperit mina de aur de la Borsa cand au dat de cuvantul Adsense pe ecran...

as vrea sa intelegem destul de clar:
Adsense nu este un serviciu in care trebuie sa lucrezi si esti platit pentru reclame, ci este un serviciu care poate aduce beneficii saitului tau. Asadar, ai fost acceptat in reteaua Adsense? Ai reclame Adsense la tine pe sait? OK, atunci lucreaza in continuare la SAIT, ignora reclamele si vezi-ti de treaba in continuare...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate