Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Google AdSense Account Disabled

- - - - -
  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#1
BuGaS

BuGaS

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 12.10.2006
Google mi-a banat contul de Adsense . Motivul :

While going through our records recently, we found that your AdSense
account has posed a significant risk to our AdWords advertisers. Since
keeping your account in our publisher network may financially damage
our advertisers in the future, we've decided to disable your account.

Please understand that we consider this a necessary step to protect the
interests of both our advertisers and our other AdSense publishers. We
realize the inconvenience this may cause you, and we thank you in
advance for your understanding and cooperation.

Sincerely,

The Google AdSense Team.

Mai pot vreodata sa imi recuperez contul cu tot cu banii pe care ii aveam in el ?

#2
- Rares -

- Rares -

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 04.08.2007
Cred ca era mai constructiv daca iti puneai problema asta inainte de a te juca cu focul.

#3
BuGaS

BuGaS

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 12.10.2006
Dar nu am facut nimic iesit din comun.. nu am incalcat regulamentul. Am pus reclamele pe site si atat.

#4
- Rares -

- Rares -

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 04.08.2007
Nu stiu ce sa zic....
Multi incalca regulamentul fara sa-si dea seama.

Imi pare rau pt tine!

#5
Sorin84k

Sorin84k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,682
  • Înscris: 17.02.2008
In primul rand este o problema daca tu intrii pe site sa tot vezi cum arata.
Acele impresii care se inregistreaza afecteaza pe advertiseri, ca in functie de ele si rata de click iti vine tie venitul.
Si eu am primit warning de la adsense si stiu si de ce.
Cand am facut contul tot intram pe pagini sa vad cum arata, asa am facut 1000 si ceva de impresii, abia apoi am citit tot ce era legat de adsense si am vazut ca asta este o problema pentru cei care platesc.
Adsense te avertizeaza si inchide conturi si pt lucruri facute in urma nu neaparat ce ai facut luna aceasta ori cea trecuta.
Eu mai am aproape 3 dolari si ajung la 100.
Nu am pus niciodata prietenii sa dea clickuri pe reclame insa da le-am zis adresa pt ca erau curiosi cum arata siteul, cand unu a fost mai greu de cap si a dat click, l-am raportat la echipa adsense.

#6
soul4blade

soul4blade

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,144
  • Înscris: 28.04.2006

 Sorin84k, on Jul 16 2008, 00:27, said:

Nu am pus niciodata prietenii sa dea clickuri pe reclame insa da le-am zis adresa pt ca erau curiosi cum arata siteul, cand unu a fost mai greu de cap si a dat click, l-am raportat la echipa adsense.
Pe sistemul asta ma si vad raportandu-i pe toti aia care dau click la mine pe sait, pentru ca eu nu le-am dat saitul decat sa se uite pe el...

#7
Sorin84k

Sorin84k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,682
  • Înscris: 17.02.2008

 soul4blade, on Jul 17 2008, 21:25, said:

Pe sistemul asta ma si vad raportandu-i pe toti aia care dau click la mine pe sait, pentru ca eu nu le-am dat saitul decat sa se uite pe el...
Cand dai adresa unui prieten, acela intreaba de regula care e faza cu reclamele, si unii vrand sa ma ajuta dau click, inainte sa apuc sa scriu sa nu dea click.
Nu e acelasi lucru ca atunci cand da click unul care nu imi este prieten, ala da pt ca este interesat de produsul sau serviciul respectiv prezentat in reclama.

Edited by Sorin84k, 17 July 2008 - 20:52.


#8
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
hai ca ajungeti prea departe
de unde doamne iarta-ma stie google ca ala care da click e prietenul tau sau ca tu l-ai pus sa dea click?

#9
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007
Stati mai calmi, mie imi dadeau clickuri baietii din lista si mai si dadeau mesaj :

"Ti-am dat 1 click pe adsense ;) " pentru ca asa considerau sa-mi multumeasca ca-i ajutam cand aveau probleme la scripturi, si am actualmente 782 de persoane in lista, ghici cat de des luam clickuri "de la prieteni" ? :lol:

Si am si acum contul activ, dar nu-l mai folosesc din alte ratiuni...

Edited by lord_ice, 17 July 2008 - 22:46.


#10
Sorin84k

Sorin84k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,682
  • Înscris: 17.02.2008
Daca nu ai site cu trafic mare vede ca a venit scriind direct adresa in browser.
Daca se intampla sa fie cateva intrari din orasul tau acestia fiind prieteni, dau click si ridica CTR-ul in sus, astfel cand echipa adsense analizeaza vede ca desi nu e un site popular, au rata de click mare formata din cine?
Sunt astia de pe tot globul?
Nu, sunt doar din orasul tau, recunoscuti dupa IP marea parte din iei daca nu toti.
Poti spune ca ai facut promovare in ziar, oi fi facut adsense nu zice nu dar rata de click e imens de mare, ceea ce da de banuit clar ca e frauda.

#11
StefanD

StefanD

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 04.11.2005
Care este tema site-ului pe care ai pus reclamele de la Google ?

#12
B3aT

B3aT

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 749
  • Înscris: 02.03.2005
ma bucur sa vad ca google are grija de advertiseri. Din partea mea ar putea sa inchida 50% din siteurile .ro deoarece 90% din clickuri sunt false.
Da cred ca e o problema globala..nu doar la noi.

Bugas cati $ aveai de te agiti ? 100 ? 1000 ?

#13
BuGaS

BuGaS

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 12.10.2006
Am 2 bloguri ,amandoua sunt in limba engleza , la unu tema este serialul LOST , toate episoadele sunt postate pe blog iar celalalt este un blog pe care sunt postate o data la cateva zile clipuri funny de pe Youtube .Unul dintre ele il am la Profile . In cont aveam aproape 90$ facuti in 3 luni jumate.

Edited by BuGaS, 18 July 2008 - 16:49.


#14
Sorin84k

Sorin84k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,682
  • Înscris: 17.02.2008

 BuGaS, on Jul 18 2008, 17:48, said:

Am 2 bloguri ,amandoua sunt in limba engleza , la unu tema este serialul LOST , toate episoadele sunt postate pe blog iar celalalt este un blog pe care sunt postate o data la cateva zile clipuri funny de pe Youtube .Unul dintre ele il am la Profile . In cont aveam aproape 90$ facuti in 3 luni jumate.
Ce inseamna ca episoadele erau postate pe blog?
Aveai torrenti?
Aveai poze sau subtitrari?
In ambele cazuri incalci ceva din TOS-ul adsense.

#15
BuGaS

BuGaS

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 12.10.2006
Episoadele erau luate de pe siteuri din china sau alte siteuri gen youtube  , nu sunt pt download este ca si cum as pune un clip de pe youtube embed pe siteu meu. Aveam cateva poze .. unele sunt puse pe serverul siteului iar altele sunt de pe imageshack , flickr etc.

#16
Sorin84k

Sorin84k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,682
  • Înscris: 17.02.2008
Poate cauza este prea mult continut din alta parte si prea putine lucruri originale.
Continutul scris de tine daca era putin, este o cauza.

#17
delbosche1

delbosche1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 04.07.2008

 BuGaS, on Jul 15 2008, 14:04, said:

Google mi-a banat contul de Adsense . Motivul :

While going through our records recently, we found that your AdSense
account has posed a significant risk to our AdWords advertisers. Since
keeping your account in our publisher network may financially damage
our advertisers in the future, we've decided to disable your account.

Please understand that we consider this a necessary step to protect the
interests of both our advertisers and our other AdSense publishers. We
realize the inconvenience this may cause you, and we thank you in
advance for your understanding and cooperation.

Sincerely,

The Google AdSense Team.

Mai pot vreodata sa imi recuperez contul cu tot cu banii pe care ii aveam in el ?

eu am avut un cont de care nici nu m`am atins 2 zile si mi l`au inchis :)) .... "prezit un pericol pt clientzii adwords"  .....n`ai cu cine..... niste tzarani :|

#18
fiumm

fiumm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 25.06.2008

 Sorin84k, on Jul 16 2008, 00:27, said:

In primul rand este o problema daca tu intrii pe site sa tot vezi cum arata.
Acele impresii care se inregistreaza afecteaza pe advertiseri, ca in functie de ele si rata de click iti vine tie venitul.
Si eu am primit warning de la adsense si stiu si de ce.
Cand am facut contul tot intram pe pagini sa vad cum arata, asa am facut 1000 si ceva de impresii, abia apoi am citit tot ce era legat de adsense si am vazut ca asta este o problema pentru cei care platesc.
Adsense te avertizeaza si inchide conturi si pt lucruri facute in urma nu neaparat ce ai facut luna aceasta ori cea trecuta.
Eu mai am aproape 3 dolari si ajung la 100.
Nu am pus niciodata prietenii sa dea clickuri pe reclame insa da le-am zis adresa pt ca erau curiosi cum arata siteul, cand unu a fost mai greu de cap si a dat click, l-am raportat la echipa adsense.

in cazul in care intru pe site de 50 de ori pe zi pt ca adaug stiri etc este o problema

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate