Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...
 Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur
 Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?
 

trilulilu.ro

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
venkplay

venkplay

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 02.04.2005
cat de legal este crocodilu` asta ? daca imi pun si eu TOS si disclaimer`ele lor scap si eu de mana lunga a legii?

#2
avramseby

avramseby

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,028
  • Înscris: 07.09.2006

 venkplay, pe Jul 12 2008, 17:57, a scris:

cat de legal este crocodilu` asta ? daca imi pun si eu TOS si disclaimer`ele lor scap si eu de mana lunga a legii?
trebuie sa ti le scrii tu nu sa le copii de la ei

#3
venkplay

venkplay

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 02.04.2005
De exemplu:
Am cautat melodia Usher - in this club .... si am gasito pe site... oricine o poate asculta, foarte adevarat doar asculta, neavand posibilitate de download....
sa zicem ca vine "casade discuri" si le zice ca este piesa lor si sa o stearga de pe site, si fara sa ii dea in judecata sau ceva de genu.....ei o dau jos, pun vina pe seama uploaderului si fac in continuare bani?

#4
Jaguar Paw

Jaguar Paw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,051
  • Înscris: 27.03.2007

 biteme, pe Jul 12 2008, 18:00, a scris:

Tinand cont ca este considerat un YouTube al Romanie nu vad nimic ilegal.Sunt bani multi la mijloc si un staff destul de mare.Cand ceva se face ilegal sunt dati in judecata etc.

Si YouTube are zeci de procese cu firme la fel de mari ca si ei si vor castiga multe dar si cele pe care le vor pierde...
Va veni timpul si pt trilulilu sa raspunda pt materialele SUB LICENTA de pe site-ul lor, acum inca nu-i baga nieni in seama dar va veni si timpul lor...

Sa  nu se inteleaga gresit, mie imi place trilulilu si il folosesc dar ce fac ei nu e tocmai legal, nu ma intereseaza pe mine asta
eu ma bucur ca pot sa ascult muzica gratuit, luati-o ca pe-o precizare

deja a aparut un script care te lasa sa descarci GRATUIT muzica SUB LICENTA de pe site-ul lor!

Edited by darkangelbv, 12 November 2008 - 18:44.


#5
B3aT

B3aT

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 749
  • Înscris: 02.03.2005
daca un user sau mai ales proprietarul materialului trimite un mesaj la youtube/trilulilu continutul va fi indepartat ..simplu

Nu poti verifica sute/mii de videouri adaugate zilnic si nici nu cred ca isi asuma responsabilitatea (nuam citit TOS)

#6
demos

demos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,993
  • Înscris: 05.11.2006

 Jaguar Paw, pe Jul 14 2008, 17:34, a scris:

Si cu programele si site-urile care descarca gratuit de pe YouTube ce facem (e aceeasi problema) ?
Asta e un fel de`a arunca vina, tipic romanesc...
pai nu este asa?

#7
roly_f1

roly_f1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 06.07.2008
Cat despre site-uri de download de pe youtube si trilulilu: materialele sub licenta nu este pe serverelel lor, ci pe serverele youtube si trilulilu. Siteurile de download nu isi asuma responsabilitate pentru continutul serverului altuia. Exista foarte multe pluginuri pt mozilla, chiar pe siteul oficial mozilla. Atunci cum e? Daca ei aproba pluginurile, cum sa fie ilegal?

#8
queensoft

queensoft

    Trust no one

  • Grup: Banned
  • Posts: 16,079
  • Înscris: 26.11.2005
Poti sa pui pe un site din asta cam ce vrei... ma rog in niste limite !!!
http://www.techcrunc...ube-and-others/

#9
Jaguar Paw

Jaguar Paw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,051
  • Înscris: 27.03.2007
Trilulilu.ro are o tona de materiale sub copyright la ei pe site

Eu am urcat un fisier video de la WCG pe youtube si dupa 2 ore mi-a aparut mesajul ca fisierul a fost sters pt ca incalca legile de copyright iar apoi l-am urcat pe trilulilu.ro unde sta bine mersi

Va veni si vremea cand trilulilu va trebui sa raspunda pt ce fac ei acum...nu-mi doresc asta dar stiu ca asa va fi ~

Edited by darkangelbv, 12 November 2008 - 18:43.
Deja e nesimtire cu reclama


#10
Owidiu

Owidiu

    ***

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,360
  • Înscris: 11.08.2008
Trilulilu nu este un săituleț facut de niste copilasi.
Este o companie SC Trilulilu S.A.
Si-a impus propriile reguli, care apoi au fost aprobate.
Deci, site-ul este perfect legal.

#11
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007

 Owidiu, pe Nov 12 2008, 14:53, a scris:

Si-a impus propriile reguli, care apoi au fost aprobate.
Deci, site-ul este perfect legal.

Deci =>
1. Trilulilu e mai presus de lege.
2. Trilulilu e legal pentru ca SC Trilulilu SA spune asa.
3. Noi daca ne facem un site ca trilul suntem in ilegalitate pentru ca legea se aplica in cazul nostru deoarece nu ne numim Trilililu si nu suntem societate pe actiuni.


:peacefingers:

#12
Owidiu

Owidiu

    ***

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,360
  • Înscris: 11.08.2008

 lord_ice, pe Nov 12 2008, 17:18, a scris:

Deci =>
1. Trilulilu e mai presus de lege.
2. Trilulilu e legal pentru ca SC Trilulilu SA spune asa.
3. Noi daca ne facem un site ca trilul suntem in ilegalitate pentru ca legea se aplica in cazul nostru deoarece nu ne numim Trilililu si nu suntem societate pe actiuni.


:peacefingers:
Nu inteleg de unde le-ai scos tu pe alea  :blink:

Veți fi singurul răspunzător de materialele pe care le postați și de consecința postării sau publicării lor. http://www.trilulilu...eni-si-conditii

Edited by Owidiu, 12 November 2008 - 18:24.


#13
Danbog_1920

Danbog_1920

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,910
  • Înscris: 24.10.2008
Mda, este cu totul ilegal sa furi de pe serverele unui site, iar fisierul.as.ro, triluliludownload.totalh.com  si cate si mai cate o fac "fara" probleme. Doar pana la urma, melodiile sunt furate de pe hard disckurile lor nu?:D

#14
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,658
  • Înscris: 13.12.2006
nu s-a gandit nimeni ca poate trilulilu s youtube platesc niste cotizatii babane la "drepturile de autor"???? sau cum naiba se numeste asociatia aia de autori

#15
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007

 VipeR85, pe Nov 12 2008, 18:31, a scris:

nu s-a gandit nimeni ca poate trilulilu s youtube platesc niste cotizatii babane la "drepturile de autor"???? sau cum naiba se numeste asociatia aia de autori

Nu ne-am gandit sa stii...pentru ca nu pot plati pentru toate materiale nici pe departe  :nonobad:
Oricum...buna gluma  :thumbup:

 Owidiu, pe Nov 12 2008, 18:23, a scris:

Nu inteleg de unde le-ai scos tu pe alea  :blink:

Din quote-ul acela, adica ce ai scris tu :) Recunoasc ca nu am citit mai sus  :notangel:

Oricum, ironia le era adresata lor nu tie ;)

Edited by lord_ice, 12 November 2008 - 18:46.


#16
Jaguar Paw

Jaguar Paw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,051
  • Înscris: 27.03.2007

 Owidiu, pe Nov 12 2008, 18:23, a scris:

Veți fi singurul răspunzător de materialele pe care le postați și de consecința postării sau publicării lor. http://www.trilulilu...eni-si-conditii


hahaha, hai ca asta-i tare...m-am distrat bine
in aceeasi situatie sunt si tracker-ele de torrente si totusi multe sunt inchise de autoritati


in primul rand trilulilu nu are cum sa platesca pt fisierele de pe site, ar da faliment daca ar plati
un "disclaimer" nu te poate feri de rigorile legii...e logic eu nu inteleg ce e asa de greu de priceput

dar n-am inteles nici de ce oamenii au votat cu PSD-ul ...nici de ce unii se arunca in cap de pe bloc pt o femeie
si nici de ce e atata nesimtire in tara asta dar ...nu poti sa-i intelegi pe toti

#17
RCG

RCG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,386
  • Înscris: 20.09.2006

 Jaguar Paw, pe Nov 13 2008, 15:45, a scris:

hahaha, hai ca asta-i tare...m-am distrat bine
in aceeasi situatie sunt si tracker-ele de torrente si totusi multe sunt inchise de autoritati

Nu e nici un tracker de torrente inchis de politie. Singurul care a fost inactiv o perioada a fost torrentbits asta pentru ca yve (adminul) facea piraterie cu filme ;).

#18
Jaguar Paw

Jaguar Paw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,051
  • Înscris: 27.03.2007
S-au inchis vreo 2 "de frica" cum e -fara-warez-aici care acum e doar forum...parca si iplay

Oricum nu despre asta era vorba, ziceam de principiu...acum daca in Romania nu se aplica legile asta e altceva
dar in tari civilizate s-au inchis trackere

L-am auzit zilele trecute la radio pe un comisar de militie zicand ca pe ei nu-i intereseaza end-user-ii ci doar cei care comercializeaza ...cei care incearca sa scoata profit din soft distribuit ilegal

Nu-i asa ca traim intr-o tara minunata !?

Astia de la czone sunt acolo, in nasul politiei dar lor nu le pute nimic!
czone nu stiu daca scot vreun profit insa cei de la warez_spam sigur scot profit !

Ironia e ca militienii care  vin sa te aresteze pt ca distribui ilegal software sunt la randul lor utilizatori de software distribuit ilegal ca nu s-au nascut ei politai sa-si permita sa cumpere software si chiar daca isi permit sa isi cumpere nu
isi cumpara ..."daca e gratis de ce sa cumpar?"

Toti procurorii si politaii tineri au folosit software distribuit ilegal in special jocuri de calculator...aici e ironia, ca daca li s-ar face lor un control acasa sigur s-ar gasi zeci de filme si jocuri piratate~si tot ei vin sa te aresteze pe tine pt ca utilizezi soft
piratat  :rolleyes:

Vor fi probleme pt trilulilu cand va mai creste si il vor baga in seama cei care se ocupa cu drepturile de autor
din UE si SUA, atunci se va trezi si militia de la noi...

N-am nimic cu trilulilu, chiar imi place si ma folosesc de ceea ce ofera ei  !
Parerea mea !

Edited by Jaguar Paw, 14 November 2008 - 13:34.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate