Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Reggae!

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
93 replies to this topic

#1
al33xxxx

al33xxxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 667
  • Înscris: 04.07.2008
as dori deschiderea unei rubrice despre muzica reggae,cultura rastafari,e putin popularizata desi are atat de mult de oferit,cine asculta reggae e rugat sa posteze aici.Rasta will never go under!!

#2
forcewithin

forcewithin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 21.06.2008
Eu ascult Bob Marley , un muzician si un om extraordinar. Tot respectul pentru el.

Alt reggae (daca asa se scrie) nu prea ascult.


Old pirate ships yes they rob I
Sold I to the merchant ships
Minutes after they took I
From the bottomless pit
But my hand was made strong...

Redemption Song
:inlove:  

PEACE

#3
al33xxxx

al33xxxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 667
  • Înscris: 04.07.2008
dak vrei am sa postez eu niste nume mari,credema e o muzica peste care nu se merita sa treci asa usor,tot respectul pentru bob marley,a aratat ca dak am gandi cu inima am putea muta muntii din loc,si din pacate ce era atunci e si acum.No War.Peace!!!

Edited by al33xxxx, 12 July 2008 - 23:11.


#4
forcewithin

forcewithin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 21.06.2008
Da, poti sa dai niste nume, sunt deschis spre orice gen de muzica de calitate

#5
al33xxxx

al33xxxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 667
  • Înscris: 04.07.2008
pentru inceput,iti multumesc ca ai avut rabdarea sa citesti topicul asta,si sa incep:Joe Higgs(considerat parintele reggaeului),Abyssinians,Lee Scratch Perry,Burning Spear,King Tubby,Augustus Pablo,Gregory Issacs,Bob Marley,Ethiopians,Dennis Brown,Jimmy Cliff,Horace Andy,Wayne Wade,wayne Jarrett,Barrinton Levy,U Roy,I Roy,African Brothers,Black Uhuru,Clint Eastwood,Ini Kamose,Eek-A-Mouse,Fredie McGrogor,Johny Clarke,Toots& The Maytals,Junior Delgado,aici am insiruit niste nume mai mari,din ce au aparut mai nou sunt Ziggy Marley,Buju Banton,Prince Malachi,Capleton,Anthony B,mai e Junior Reid de la Black Uhuru care sa apucat de hip hop,aici am insiruit toate genurile reprezentative:rocksteaddy,Dub,roots,mie imi place rootsul vechi si dub,in special Augustus pablo,Gregory Issacs,King Tubby.dak mai vrea cineva sa imi spuna

#6
al33xxxx

al33xxxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 667
  • Înscris: 04.07.2008
pacat de muzica asta,se pare ca moare

#7
al33xxxx

al33xxxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 667
  • Înscris: 04.07.2008
nimeni nu zice nimic de reggae,daca ziceam cv de rbd,tokio bordel sau altii se sarea,rastaman-ilor unde sunteti?peace

#8
beligerantu

beligerantu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 396
  • Înscris: 04.09.2008

View Postal33xxxx, on Sep 27 2008, 18:46, said:

nimeni nu zice nimic de reggae,daca ziceam cv de rbd,tokio bordel sau altii se sarea,rastaman-ilor unde sunteti?peace
fumeaza iarba si isi fac codite, ce naiba crezi ca fac???

#9
tralala_chris

tralala_chris

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 30.09.2008
Bob Marley & The Wailers, Lee Scratch Perry, Inner Circle, Diana King, Patrice, Aswad, Jimmy Cliff sunt doar cativa dintre artistii care pot fi ascultati la cel mai nou radio online marca ProFM. Astfel, ritmurile jamaicane vor curge catre ascultatori oferind un mediu relaxant... ca pe taramuri rastafariene, zi de zi, fara pauze, fara spoturi publicitare!

Dancin` and livin` it on the finest jamaican sound! Ya be listening to the sounds of freedom only on ProFm Reggae!

#10
al33xxxx

al33xxxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 667
  • Înscris: 04.07.2008
jah!!!!!rastafar-i!!!!

#11
John_Biggun

John_Biggun

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,416
  • Înscris: 31.03.2008
Damian "Jr. Gong" Marley (un reggae mai modern)

#12
gabrolio

gabrolio

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,246
  • Înscris: 01.07.2007
Wayne Wade - Lady (cea mai tare piesa) ;)

#13
al33xxxx

al33xxxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 667
  • Înscris: 04.07.2008
mikey dread - warior style,original general,r.i.p!!!!jah

#14
smerphies

smerphies

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 14.02.2009
nu pot sa ma laud ca as fi in mare cunostinta de cauza,oricum imi place ft mult sizzla,ziggy marley,jimmy cliff..in special sizzla :x

#15
d4nc34l1f3

d4nc34l1f3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 609
  • Înscris: 21.04.2007

View Postal33xxxx, on Jul 12 2008, 15:48, said:

as dori deschiderea unei rubrice despre muzica reggae,cultura rastafari,e putin popularizata desi are atat de mult de oferit,cine asculta reggae e rugat sa posteze aici.Rasta will never go under!!
Offtopic:
As dori deschiderea unei rubrici despre limba romana, cultura, e foarte putin studiata, desi e folosita zilnic. Cine vorbeste corect limba romana sa ii scrie lui al33xxxx. Multumesc.

#16
al33xxxx

al33xxxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 667
  • Înscris: 04.07.2008

View Postd4nc34l1f3, on Feb 15 2009, 16:53, said:

Offtopic:
As dori deschiderea unei rubrici despre limba romana, cultura, e foarte putin studiata, desi e folosita zilnic. Cine vorbeste corect limba romana sa ii scrie lui al33xxxx. Multumesc.
cand mi-am dat seama de greseala pe care am facut-o era tarziu,nu am mai putut edita,oricum nu conteaza exprimarea,ci mesajul muzicii reggae,toate cele bune.e greseala mea

#17
smerphies

smerphies

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 14.02.2009
nu e prea multa lume interesata din pacate ...  :mellow:

#18
al33xxxx

al33xxxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 667
  • Înscris: 04.07.2008

View Postsmerphies, on Feb 20 2009, 21:49, said:

nu e prea multa lume interesata din pacate ...  :mellow:
asta e,vad ca in ultima vreme se cam asculta si pe la noi,el negro a adus aerul reggae,desi ei canta de mult timp,oricum antipanica e un super album..... evenimente vor mai fi organizate in tara asa ca tot sa ne bucuram de ele....toate cele bune,apropo daca mai stiti ceva artisti reggae buni :P ....toate cele bune

Edited by al33xxxx, 20 February 2009 - 22:10.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate