Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Porcusori de Guinea

- - - - -
  • Please log in to reply
472 replies to this topic

#55
mateivl

mateivl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 17.08.2004
da .... no comment

(in afara faptului ca eu am avut mare grija de el si i-am dat de mancare ce trebuie si chiar m-am ocupat de el ... asa ca nu mai judeca lumea degeaba)

#56
puricutza

puricutza

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 04.08.2006
am nevoie urgent de la voi de un medic veterinar bun, care a mai salvat vieti de porcusori, a mea nu mai manaca si nu mai bea apa in ultimele 3 zile
cine ma poate ajuta?

#57
butterfly

butterfly

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 08.05.2005
este o clinica veterinara pe la maica domnului... prin colentina... intre facultatea de constructii si parcul circului...

am auzit ca au niste medici foarte buni... daca vrei mai multe detalii iti pot oferi!

:console:

#58
puricutza

puricutza

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 04.08.2006

View Postbutterfly, on Aug 4 2006, 20:38, said:

este o clinica veterinara pe la maica domnului... prin colentina... intre facultatea de constructii si parcul circului...

am auzit ca au niste medici foarte buni... daca vrei mai multe detalii iti pot oferi!

:console:

spune-m, te rog!

#59
3com

3com

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 463
  • Înscris: 15.05.2005
poate are Tenie...

#60
butterfly

butterfly

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 08.05.2005

View Postpuricutza, on Aug 4 2006, 20:50, said:

spune-m, te rog!

spune-mi prin ce zona a bucurestiului stai... poate reusesc sa iti explic chiar cum ajungi acolo!

#61
puricutza

puricutza

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 04.08.2006

View Postbutterfly, on Aug 4 2006, 21:09, said:

spune-mi prin ce zona a bucurestiului stai... poate reusesc sa iti explic chiar cum ajungi acolo!
colentina!

View Postpuricutza, on Aug 4 2006, 21:11, said:

colentina!
problema mea e daca e non-stop, mai gasesc eu pe cineva acolo la ora asta?

#62
gika_killeru'

gika_killeru'

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,468
  • Înscris: 03.01.2006
ce varsta are ?

#63
butterfly

butterfly

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 08.05.2005

View Postpuricutza, on Aug 4 2006, 21:11, said:

colentina!


bun...atunci este mai usor...mergand dinspre Doamna Ghica cu autobuzul 282 spre bulevardul Barbu Vacarescu treci printr-o intersectie mare... care se numeste Maica Domnului... exista si o statie de autobuz  care se numeste tot asa! iar clinica asta este undeva langa statie!

daca nu ai inteles... vorbim pe messenger! :)

#64
butterfly

butterfly

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 08.05.2005
nu stiu daca este non stop... imi pare rau! :(

#65
puricutza

puricutza

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 04.08.2006

View Postbutterfly, on Aug 4 2006, 21:16, said:

bun...atunci este mai usor...mergand dinspre Doamna Ghica cu autobuzul 282 spre bulevardul Barbu Vacarescu treci printr-o intersectie mare... care se numeste Maica Domnului... exista si o statie de autobuz  care se numeste tot asa! iar clinica asta este undeva langa statie!

daca nu ai inteles... vorbim pe messenger! :)
o stiu, dar au program doar in timpul zilei, chiar dimineata am vrut sa intru la ei, dar era 8.45 si era inchis, deschid la 9; iti multumesc mult, oricum; mai stiu una p undeva pe la sectia de politie accidente usoare sector 2, dar nici de aia nu stiu daca are program non-stop

#66
butterfly

butterfly

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 08.05.2005
imi pare rau ca nu te-am putut ajuta! mai stiu si eu una totusi... este undeva prin Piata Obor... insa doar am auzit de ea... si nu stiu sa iti explic cum ajungi acolo! :confuzzled:

#67
puricutza

puricutza

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 04.08.2006

View Postbutterfly, on Aug 4 2006, 21:17, said:

nu stiu daca este non stop... imi pare rau! :(
iti multumesc mult

#68
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005
yoyo-pet au program non stop:

Bd. Dimitrie Cantemir nr. 19-21, sector 4 (zona fostului restaurant Budapesta), Tel. 330.91.76

sau Sos. Iancului nr. 11 (intersectia sos. M. Bravu cu Iancului), sector 2 Tel. 250.09.28; 0788.694.221

#69
bogho

bogho

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 02.04.2004

View Postmianna, on Aug 4 2006, 22:30, said:

yoyo-pet au program non stop:

Bd. Dimitrie Cantemir nr. 19-21, sector 4 (zona fostului restaurant Budapesta), Tel. 330.91.76

sau Sos. Iancului nr. 11 (intersectia sos. M. Bravu cu Iancului), sector 2 Tel. 250.09.28; 0788.694.221

yoyo-pet de pe Cantemir au program pana pe la 22
dar aproape tot timpul ii gasesti pana pe la ora 12-01, fiindca au foarte multi pacienti.
acolo e medicul lui Brutus, medicul care e in tura de dupa amiaza. si sunt foarte, foarte multumit de el. practic i-a salvat viata, cand facuse infectia la picior si a avut cateva zile temperatura de peste 41 de grade.

Nu acelasi lucru il pot spune despre medicul din tura de dimineata, ca la el am fost mai intai, insa parea cam imprastiat, stiam eu mai multe despre ce trebuie sa faca lui Brutus sa isi revina. Nu spun ca nu e medic bun, dar in cazul lui Brutus nu mi-a placut cum s-a descurcat. Era si destul de tanar si nu cred ca avea cine stie ce experienta, ca la cateva zile a mai venit un tip seara, care fusese intai dimineata, si nu i-a placut cum tratase rana de la piciorul cainelui.

Edited by bogho, 05 August 2006 - 00:51.


#70
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005
imi cer scuze daca am dat cumva informatii gresite, intr-adevar pe Cantemir nu am fost niciodata, doar la celelalte doua (mai e unul in Militari) care chiar au program non-stop, si ma gandeam ca apartinand aceleiasi firme e si asta la fel.

#71
bogho

bogho

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 02.04.2004
cel din militari:
Bd. Iuliu Maniu, nr 59. Tel 4301710 (locatia fostului restaurant Sheriff's)

#72
puricutza

puricutza

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 04.08.2006

View Postbutterfly, on Aug 4 2006, 21:20, said:

imi pare rau ca nu te-am putut ajuta! mai stiu si eu una totusi... este undeva prin Piata Obor... insa doar am auzit de ea... si nu stiu sa iti explic cum ajungi acolo! :confuzzled:
va multumesc tuturor, am fost azi cu ea la veterinar, i-a facut bcomplex, glicerina si vitamina c si i-a dat si un antibiotic (desi nu avea febra!), am descoperit insa clinica Tetravet si dr. Laurentiu Tudor, toata lumea are numai cuvinte de lauda despre el, va scriu aici, sa va fie de folos atunci cand veti avea nevoie de un veterinar bun de porcusori de guineea:
str. uverturii 16, bl. a2, ap. 64, sector 6(langa teatrul masca-militari), tel. 430.54.15, 0744/58.53.21.; 0744/65.57.98
orar L-V 9-21
S 9-19
D 9-15
deocamdata, pana pe 10 august 2006 e in concediu, sper sa il "prind"

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate