Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

(CRG) Un bordei in Corbeanca

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
1227 replies to this topic

#37
adriangogan

adriangogan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 04.01.2008
Salut CRG.
Am reusit si eu sa discut cu doamna arhitecta, e super OK...
azi i-am dat actele pentru CU si mi-a zis ca in max 30 zile ar trebui sa iasa... (sa inteleg ca tot ea se ocupa de documentatie si la tine...)
tot fara spagi??....

Acum astept propunerile de proiect de la ea (eu i-am dat tema de gandire...)

#38
toma

toma

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 374
  • Înscris: 18.11.2002
CRG, iti dau un sfat... Du-te intr-o zi la Corbeanca la Primarie si incearca sa stai 10 minute in biroul de Urbanism. Iti vei da seama dupa aia, brusc si crd, ca nu vei avea NICIODATA vreun document de acolo. Am vazut acolo liste si dosare cu oameni care depusesera de 45-60 de zile. Iar altele pierdute pe sub vrafuri de hartii. Deci, daca vrei sa iti faci casa anul asta du-te si cotizeaza rapid, iti vei lua documentele in cateva zile (mai putin Autorizatia de Cosstrucite care va dura 1-2 saptamani, tot cu "taxa de urgenta" :D). Si inca ceva. Uita-l pe mosul ala cu barba alba, ca nu stie cum il cheama. Du-te la Mihai si ala ii da sa semneze lui mosu. Altfel degeaba platesti taxa de urgenta la mos, ala si uita ce primeste. Nu o face intentionat, sa nu te superi pe el.

#39
paulsistefy

paulsistefy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 17.07.2008

 CRG, on Aug 13 2008, 10:33, said:

Cam asa sper sa arate parterul si etajul. Este versiune facuta pe www.floorplanner.com (multumesc celui care ne-a dat pontul, super site), foarte asemanator cu ce am primit de la arhitect. Criticile sunt binevenite.

Din cauza ca n-am dat atentii, n-am primit nici acum CU de la "spagaria" Corbeanca. Noroc ca nu ma grabesc...

:proud:

probleme in paradis cu uploadu'
salut CRG si mult succes in derularea proiectului...incerca sa deservesti tot parterul la un grup sanitar nu numai dormitorul ...o sa ai musafiri si nu prea este normal sa iti intre in dormitor si dupa aceea in g.s....in rest ...putere multa si rabdare...tantareanu ce zice? :D

#40
CRG

CRG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,959
  • Înscris: 30.08.2005
Multumesc de sfaturi Toma si Paulsistefy. Le iau pe amandoua in calcul. Tot vorbesc la telefon cu un nene cu voce groasa pe care nici nu stiu cum il cheama. Eu ii zic: domle, vin la tine sa ne vedem, sa te cinstesc; el nu si nu, ca sa astept sa coboare actele de la semnat ca poate vin degeaba. Ultima oara am vorbit cu el acum 10 minute si mi-a zis sa revin peste 1 ora. Si uite asa o tin de la 17 iulie incoace..

Legat de parter, ai mare dreptate cu baia, am mai adaugat o usa intre dormitor si holul de acces al baii dupa discutia de aseara cu arhitecta mea super-meseriasa. Vreau sa spun ca m-a batut la fundulet cu planul meu de casa, cel putin parterul. In acest moment este aceeasi compartimentare, dar altfel dispuse incaperile. O sa iasa super ! :)

#41
CRG

CRG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,959
  • Înscris: 30.08.2005
Mda, am obtinut CU dupa ce am intrat in birou la barbos (Vlad) si n-am mai iesit pana nu mi l-a facut. Tot am ajuns sa-i dau ceva in plic ca sa se miste. Sa fi vazut cata lume intra si urla la ei...

Util pentru cine-si face casa, niste documente ce trebe completate pentru AC.

Am si numere pentru pile (cu spaguta de rigoare, of course) la Mediu si Electrica pentru cine este interesat...

Stiu ca lumea se interesa de noul PUG Corbeanca: am vorbit cu nea arhitect sef si mi-a spus neoficial ca nu e scos si ca nici nu exista interese sa fie scos... Sorry...

Attached Files



#42
toma

toma

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 374
  • Înscris: 18.11.2002
Foarte bine ca ai scos si ca ai relatii la Mediu si Electrica. Am si eu un jurnal de casa aici, dar nu m-am tinut de el, acum imi fac o casa in Corbeanca.

Ce voiam sa te intreb, am vazut ca ai scris ceva de PUG, ai idee daca va trece prin Corbeanca viitoarea Centura?

#43
mookie123

mookie123

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 15.04.2008
Declaratia pentru utilitati e de vis....

putea sa urmeze fain-frumos: "si, de asemenea, ma oblig sa contribui la bugetul local si cel de stat cu taxe si impozite, fara sa am pretentia la transparenta privind destinatia sumelor incasate.........." si poate continua.

Niste nesimtiti ordinari.

Edited by mookie123, 14 August 2008 - 19:51.


#44
CRG

CRG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,959
  • Înscris: 30.08.2005
L-am mai postat pe alte topicuri, il mai pun o data (vechiul PUG Corbeanca). Era deja prevazuta zona de trecere a centurii nord acolo.

La DN1 se va intersecta exact unde se termina azi strada Balantei (cea asfaltata si lunga ce ajunge la benzinaria Petrom de pe DN1). Inspre Mogosoaia (nu se vede acolo) continua relativ tangential cu axa X :D

Am si PUG Caciulati pentru cine este interesat ;)

Attached Files



#45
CRG

CRG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,959
  • Înscris: 30.08.2005
Si un scan dupa ultimul CU, pentru cine este interesat:

Attached Files



#46
toma

toma

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 374
  • Înscris: 18.11.2002
PUG-ul asta il am si eu. Intrebarea e: se va respecta si se va face acolo centura sau nu? Eu sunt undeva pe Ogorului, in zona in care se face acel cot, deci ma cam intereseaza. :)

#47
CRG

CRG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,959
  • Înscris: 30.08.2005
compartimentarea interioara in versiune finala. Trecem la volumetrie si fatade ;)

Attached Files



#48
metalu666

metalu666

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 19.02.2008

 toma, on Aug 16 2008, 19:54, said:

PUG-ul asta il am si eu. Intrebarea e: se va respecta si se va face acolo centura sau nu? Eu sunt undeva pe Ogorului, in zona in care se face acel cot, deci ma cam intereseaza. :)
  din auzite,e posibil ca viitoarae centura sa nu mai treaca pe langa Corbeanca

#49
toma

toma

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 374
  • Înscris: 18.11.2002
Dar pe unde?

#50
metalu666

metalu666

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 19.02.2008
la 25 km de actuala centura,cam pe la Saftica

#51
toma

toma

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 374
  • Înscris: 18.11.2002
Asa e mult mai logic, zona Corbeanca era mult prea aproape de actuala centura, nu avea rost.

#52
CRG

CRG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,959
  • Înscris: 30.08.2005
Astept pareri crude si nemiloase   :o  despre aceasta prima versiune de volumetrie.

Multumesc

Attached Files



#53
MirelaLucia

MirelaLucia

    Senior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4,433
  • Înscris: 11.01.2007

 CRG, on Sep 9 2008, 13:07, said:

Astept pareri crude si nemiloase   :o  despre aceasta prima versiune de volumetrie.

Multumesc


mie nu-mi place ca nu ai acces direct la bucatarie, tranzitezi cu noroiul pe picioare si cu sacosele in mana tot livingul. atat. In rest arata bine.

#54
CRG

CRG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,959
  • Înscris: 30.08.2005
Nu e chiar asa. Locurile de parcare sunt in spatele casei (am lasat 4 metri acolo latime). Cel mai probabil o sa intru cu sacosele in bucatarie prin spate ;)

Ok, atunci sa va spun ce ma deranjeaza pe mine: nu vad rostul la balconul de la pod. Iar frontul stradal (cel cu usa de intrare) mis e pare sterp, cam aiurea cu prea multa fatada in plan vertical (ma refer la ce este deasupra mini-acoperisului de la intrare).

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate