Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim
 

Bristish Airways

- - - - -
  • Please log in to reply
63 replies to this topic

#55
adysab

adysab

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 174
  • Înscris: 15.04.2006
Putin peste 400 de euro. Era 630 parca direct cu QA Buc - Krabi cu escala scurta in Doha.
Daca puteam pune un stop-over de vreo 2/3 zile si in Londra, il puneam si pe asta :))) Dar nu stiu de ce aproape imi dubla tariful :)) Bine, la intors era de inteles ca vin cu doar cateva zile inainte de Paste.  
Stau 5 luni, deci am timp destul pentru o buna parte din Asia de Sud-Est Posted Image)

Edited by adysab, 25 April 2017 - 09:40.


#56
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,483
  • Înscris: 19.04.2009
Tu pentru ce an ai făcut rezervarea? Ca pastile parca o trecut :lol:

Prețul e bunicel/ iș.

Sa zicem ca puteai gasi preț chiar și mai bun :) (cu escala undeva prin India și luate fu una/ doua luni înainte nu cu un an).
De asemenea, ai grija la modificările orarului de zbor. E mult pana departe.

#57
adysab

adysab

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 174
  • Înscris: 15.04.2006
Da, stiu, m-am grabit un pic cu rezervarile ... Dar am zis sa le am facute :)) Plec la inceput de noiembrie, vin la sfarsitul lui martie.
Chestia e ca am mai avut o tentativa de asta de a pleca asa de nebun prin lume ca tine, Lex .. si pana la urma am renuntat .. din diverse motive mai mult sau mai putin obiective. Asa acum stiu sigur macar ca am biletele :)))
M-am uitat sa gasesc ceva cu escala lunga in Sri Lanka, dar n-am gasit. Poate o sa dau o fuga de vreo 10 zile din Kuala Lumpur. Programul pentru alea cinci luni nu mi-l mai fac de acum :))
Tu esti tot prin Turcia, nu? Parca asa vazusem pe instagram. Poate ajungi prin Asia SE la iarna :))

#58
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,483
  • Înscris: 19.04.2009
Is in Georgia de ieri, am fost ținut ostatic lol in Trabzon intr-un magazin de mobila 😂

La iarna ajung și eu prin zona, India/ Sri Lanka, văd. Văd cât o sa ma țină vizele :) dacă trebuie sa ma grăbesc sau nu. Plus ca trebuie sa fug cât mai departe ca am o nunta in romania la care o trimit pe mama ca eu n-am bani de bilet :))

Pentru KL îți ajung 3-4 zile :) nu știu ce ai putea face prea mult pe acolo, plus ca-i scump.

Distracție faina și ai grija in Asia de SE la bani, alcool, gagici și droguri. La modul cel mai serios. Mor prea mulți in special in Thai/ Vietnam din prostiile astea.

Intra pe grupul de FB sa vezi discuțiile despre zona. Dacă nu știi care da-mi PM și te adaug.

E bine sa-ți faci un antrenament înainte sa pleci. :)




#59
mccrya

mccrya

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,351
  • Înscris: 05.03.2005

View PostLex404, on 25 aprilie 2017 - 14:20, said:

Pentru KL îți ajung 3-4 zile Posted Image nu știu ce ai putea face prea mult pe acolo, plus ca-i scump.


ce e scump d-le in Kuala Lumpur   ? Ca eu am fost de doua ori si nu  mi s-a parut nimic scump :lol: . Cazari faine cu camere mari si moderne, haleala ieftina chiar si in mall sub turnurile Petronas, transportul in comun e destul de convenabil.

Daca compari KL cu India sau Pakistan, poate e scumpa...dar daca o compari cu Singapore, e parfum de ieftina :lol:

#60
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,483
  • Înscris: 19.04.2009
Așa ma. Cap de bila ce mi-s.

Plm. Am citit KL și m-am gândit la Singapore 😂 ma și miram ce naiba sa facă 10 zile in singapore 😂

Bun. Ma duc sa găsesc o cafea.

#61
mccrya

mccrya

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,351
  • Înscris: 05.03.2005
good morning Posted Image Posted Image  !

Nu mai vorbesc de faptul ca pretul la litru de motorina a aproape ca cel al apei minerale :lol: http://www.globalpet.../diesel_prices/ .

Singapore chiar daca e scump, merita vazut macar o data in viata :)

Edited by mccrya, 25 April 2017 - 15:04.


#62
adysab

adysab

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 174
  • Înscris: 15.04.2006
Cred ca o dam putin in off-topic aici dar ma bazez pe Lex ca e moderator Posted Image)

Nici in Kuala Lumpur nu o sa stau 10 zile, probabil maxim 5. O sa o iau mai mult inspre Melaka, Cameron Highlands, Penang si Langkawi. Inteleg ca pentru partea cealalta din Malaysia nu e perioada potrivita. Ma duc si in Singapore, am vazut ceva hosteluri cu preturi cat de cat ok. Daca nu gasesc atunci, incerc cu couchsurfing poate.

Nu sunt mare bautor de alcool din fericire, doar in limite normale in cele mai multe cazuri Posted Image  .. de fumat/droguri nici atat Posted Image) Un plus la sanatate si un plus si la buget Posted Image

Sper sa nu am probleme cu mancarea si cu tantarii prin zone gen Myanmar/Laos/Cambodgia. Inca nu sunt hotarat cu vaccinurile daca merita sau nu sa le fac.

Sunt pe ceva grupuri de fb legate de Backpacking pentru fiecare zona in partea si cel de Nomazi Digitali. Ne 'auzim' pe PM sa imi mai zici tu ce info/grupuri mai sti de acolo.
Toamna trecuta aveam si eu programata Georgia si toata zona + Kurdistan. Ceva probleme personale m-au dat insa peste cap si am anulat toata povestea. Dar din ce info gasisem eu, Georgia parea cea mai misto dintre toate Posted Image Distractie faina!

Edited by adysab, 25 April 2017 - 20:04.


#63
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,483
  • Înscris: 19.04.2009
Lol, o sa iti trimit linkul pe pM cu grupul.

Azi o postat cineva poza unui pasaport francez care furase dintr-un hostel.

O tipa, 2 ore mai tarziu l-o vazut si l-o trantit la podea + sunat politia :lol:

In Vietnam.

Fa vaccinurile mai ales ca mergi pe perioada lunga. Plus, nu stiu exact cum ti-e ruta dar in unele situatii ai nevoie de dovada vaccinarii pentru vize.

#64
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,059
  • Înscris: 20.12.2007
Mare echipa venita la Bucuresti sa deschida customer support center pana in toamna. S-or fi scumpit indienii.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate