Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Bristish Airways

- - - - -
  • Please log in to reply
63 replies to this topic

#19
sidewinder

sidewinder

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 561
  • Înscris: 19.05.2009
Nu stiu sa iti zic, dar un prieten a fost Edinburgh-Bucuresti cu KLM prin Amsterdam si a fost ok si ca timpi intre avioane si ca pret.

#20
vali_geodezu

vali_geodezu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 27.11.2009
Mai mult ca sigur ca trebuie sa iti ridici bagajul si apoi sa il predai la celalalt aeroport. Asa am vazut pe site-ul BA la transfer Heathrow - Gatwick. Probabil ca si la City e la fel. Ai grija la transfer pentru ca trebuie minim 3 ore intre zboruri. M-am uitat pe site-ul BA si daca cumperi de la ei am vazut cel putin 4 ore intre aeroporturi asa ca este in regula din punct de vedere al timpului.

#21
fabian23

fabian23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,608
  • Înscris: 06.03.2005

View Postalexandrel, on 1st February 2011, 18:08, said:

Am si eu o intrebare. As vrea sa cumpar un bilet de avion la BA pe ruta Edinburgh-Bucuresti via Londra cu schimbare de aeroport in Londra (EDI-LCY;LHR-OTP) si nu stiu sigur cum este cu bagajele si cu check-in-ul. In mod normal cred ca ar trebui ca de la LCY sa imi iau bagajele, sa ajung la LHR si acolo sa fac din nou check-in si restul.
A fost cineva pe vreo ruta de genul asta?
Multumesc mult!
Pe site-ul BA se specifica ca, tarnsferul intre London City si Heathrow se face pe cheltuiala clientului. In aceste conditii eu personal, sunt aproape convins ca trebuie sa-ti ridici bagajul si sa faci din nou check-in in Heathrow. In conditiile astea poate n-ar fi rau sa cauti si alte oferte pe la alte companii ceva mai avantajoase.

Edited by fabian23, 03 February 2011 - 16:08.


#22
alexandrel

alexandrel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 26.10.2006
Multumesc pentru raspunsuri. Pana la urma am cumparat biletele cu schimb in City, si intr-adevar trebuie carat bagajul prin Londra. Eu m-am gandit ca e cat de cat ok in sensul ca vad si eu un pic din Londra intre LCY si Paddington, si de acolo iau trenul. Stiti cumva daca trenul intre Paddington si LHR este de suprafata sau subteran? Multumesc!

#23
raul_6776

raul_6776

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,550
  • Înscris: 03.04.2010
British Airways ofera preturi speciale pentru America de Nord pana pe 6 iunie 2012, valabile pentru calatorii ce vor avea loc in perioada 01.09.2012 – 31.03.2013.
Destinatii din America de Nord care beneficiaza de bilete cu pret special sunt:
- Dalas = 650 euro,
- Vancouver = 803 euro,
- Calgary = 806 euro,
- New York = 821 euro,
- Boston = 826 euro,
- Orlando = 854 euro,
- Atlanta = 856 euro,
- Miami = 856 euro,
- Philadelphia = 866 euro,
- Washington = 866 euro,
- Chicago = 906 euro,
- Seattle = 921 euro,
- Detroit = 940 euro,
- Las Vegas = 956 euro,
- Los Angeles = 966 euro,
- San Francisco = 966 euro.
Preturile includ toate taxele, suprataxele si sunt valabile la data publicarii. Oferta este supusa unor termeni si conditii si este valabila in limita locurilor disponibile.

#24
MrJack

MrJack

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,067
  • Înscris: 22.01.2006
BA reduce cu 14% preturile biletelor rtn catre America de Nord si Puerto Rico.

Promotie valabila pentru bilete achizitionate in perioada 24OCT2012 - 01NOV2012, cu perioada de calatorie pana la 30APR2013.

#25
raul_6776

raul_6776

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,550
  • Înscris: 03.04.2010
Din date de 28.10.2012 British Airways ( BA ) si Japan Airlines ( JAL ) vor adauga Roma, Milano, Bologna, Amsterdam si Varsovia pe lista oraselor codeshare.

Attached Files



#26
alexxxxx

alexxxxx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,410
  • Înscris: 06.02.2004
Sunt convins ca membrii softpedia clienti fideli ai JAL sunt incantati de noile orase adaugate la codeshare...:)
N-ar trebui sa fie totusi o limita a posturilor astea de tip wiki sau "stiati ca..." pe o arie care este, totusi, de turism?

#27
raul_6776

raul_6776

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,550
  • Înscris: 03.04.2010

View Postalexxxxx, on 26 octombrie 2012 - 12:00, said:

Sunt convins ca membrii softpedia clienti fideli ai JAL sunt incantati de noile orase adaugate la codeshare...Posted Image
N-ar trebui sa fie totusi o limita a posturilor astea de tip wiki sau "stiati ca..." pe o arie care este, totusi, de turism?

Ironiile tale nu ma afecteaza. Nu am scris doar pentru tine.
Afla ca eu am o ruda, care e clienta fidela a acestui forum, locuieste cu familia ei in Japonia si cele scrise s-ar putea sa o ajute.
Sunt convins ca nu este singurul cititor ( roman sau chiar japonez cu resedinta in tara noastra ) al acestui forum pe care il intereseaza acest detaliu.
Cred ca o postare pe acest forum poate fi utila si daca ajuta doar o singura persoana, care urmareste acest forum.

#28
alexxxxx

alexxxxx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,410
  • Înscris: 06.02.2004
Sunt incantat ca o ruda de-a ta din Japonia chiar nu stia cu ce sa ajunga la Roma sau la Amsterdam si acum, cu detaliul asta postat de tine, si-a luat o piatra de pe inima, poate ajunge in acele locatii! :)
E o diferenta intre a posta ceva de interes general si a posta o chestie care, printr-o intamplare, ar putea fi de folos cuiva.
Nu vreau sa mi-o iei in nume de rau, insa majoritatea posturilor tale de la liniile aeriene se incadreaza intr-un forum al pasionatilor de aviatie, unde sunt si eu membru, sau ca fapt divers pe wiki. Nu stiu cata relevanta face ca THY si-a cumparat enspe B777-300, ca Air Berlin deschide niste zboruri spre LA sau Chicago si va decide sa vanda x aeronave sau ca Lufthansa deschide o ruta Dusseldorf-Funchal.
Insa se poate sa ma insel eu, caz in care ma inclin, e doar o parere prieteneasca pe forum.

#29
toceprol

toceprol

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 308
  • Înscris: 20.09.2012
daca iei bilet din timp e si accesibil si super misto. avioane full options , angajati de nota 10 , niciodata intarzaieri. firma serioasa.

e scump daca iei bilet pentru "curand". insa daca iei cu 1 luna 2 inainte e super ok si la pret. pe langa asta pe cursa bucuresti londra (lhr) mai niciodata nu se umple avionul in extrasezon , deci te lafai cum vrei tu.

si f important , cand ajungi in londra aterizezi pe heathrow , nu pe mizerie de luton la mama dracu in afara londrei. de pe lhr , iei direct metroul si ajungi in centru in 25 minute. scurt si la obiect. pentru mine e dublu avantaj ca de la lhr iau direct picadilly line pana la mine acasa. nici nu tre sa schimb metroul. fac 35 minute fara sa schimb.

#30
raul_6776

raul_6776

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,550
  • Înscris: 03.04.2010
Promotie la British Airways in limita locurilor disponibile, pentru destinatii din America de Nord pana pe 20.12.2012, valabile pentru calatorii ( avand ca punct de plecare Marea Britanie ) ce vor avea loc pana la data de 31.05.2013. Preturile includ toate taxele, suprataxele pentru bilete dus-intors in cabina World Traveller (Economy).
Destinatiile din America de Nord care beneficiaza de bilete cu pret special sunt:
1. Coasta de est:
- Boston = 759 euro,
- New York = 658 euro,
- Washington = 793 euro,
- Philadelphia = 828 euro,
- Miami = 746 euro.
2. Centru:
- Detroit = 864 euro,
- Chicago = 708 euro,
- Minneapolis = 883 euro,
- Memphis = 847 euro,
- Atlanta = 785 euro,
- Dalas = 850 euro,
- Houston = 861 euro.
3. Coasta de vest:
- Seattle = 849 euro,
- Los Angeles = 778 euro,
- San Francisco = 887 euro.
4. Canada:
- Montreal = 676 euro,
- Toronto = 644 euro.

#31
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
De ce ne-ar interesa neaparat promotii cu plecare din UK ? Daca tot vrei sa fii util, posteaza newsletterul destinat romanilor.

#32
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,785
  • Înscris: 13.01.2005
Ceva sales la BA. Evident, plecările sunt din UK.

http://www.britishai...in/flights-sale

#33
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,907
  • Înscris: 18.12.2007
Multe zboruri anulate in ultimele zile, inspre si dinspre Heathrow: http://www.bbc.co.uk...ondon-21095656h

#34
MrJack

MrJack

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,067
  • Înscris: 22.01.2006

View PostAlexEn, on 20 ianuarie 2013 - 16:12, said:

Multe zboruri anulate in ultimele zile, inspre si dinspre Heathrow: http://www.bbc.co.uk...ondon-21095656h

Au fost anulate  din cauza caderilor abundente de zapada.

#35
FCBARCELONA

FCBARCELONA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 24.04.2005
Salutare.Vreau sa achizitionez un bilet la BA cu plecare din Bucuresti pt Londra. Ma intereseaza ce metode de plata exista, as vrea sa nu platesc prea multe comisioane(cum stiu ca se percep la blueair sau wizz:taxa de procesare,taxa pt ca platesti cu cardul etc). Detin un card visa electron la ING.
Va multumesc!

#36
lls869

lls869

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 608
  • Înscris: 21.07.2011

View PostFCBARCELONA, on 21 ianuarie 2013 - 21:40, said:

Salutare.Vreau sa achizitionez un bilet la BA cu plecare din Bucuresti pt Londra. Ma intereseaza ce metode de plata exista, as vrea sa nu platesc prea multe comisioane(cum stiu ca se percep la blueair sau wizz:taxa de procesare,taxa pt ca platesti cu cardul etc). Detin un card visa electron la ING.
Va multumesc!

Salut,
Eu am cumparat,direct de pe site-ul lor, un bilet dus intors, folosind ca metoda de plata un card de credit iar comisionul a fost 0. Cred ca asta e cea mai buna solutie. Nu stiu daca la agentii vei gasi bilete mai ieftine fata de ce au afisat ei pe site.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate