Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Home Cinema

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
craniu3000

craniu3000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 22.09.2007
Va rog frumos sa ma ajutati si pe mine intr-o alegere de home cinema

Sistem Home Cinema LG HT502TH

Sistem Home Cinema PHILIPS HTS3357

Sistem Home Cinema SAMSUNG HT-THX25

Philips am inteles ca are unele probleme cu sunetul din spate (rear) ca s-ar auzi mai incet ca cele din fata, iar subtitrarea nu are central european, iar la celelalte nu am gasit nimic despre ele

Va rog frumos sa imi spune-ti si mie avantaje/dezavantaje, daca se pot conecta la PC, fidelitatea suntelui, etc

Va multumesc tuturor ce ma ajuta cu o parere

#2
herren

herren

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 871
  • Înscris: 25.03.2006
Mergi pe Samsung,si LG-urile sunt bune.Samsungurile au avantajul (HDMI).Se pot conecta la PC daca au AUX,eu alta metoda nu stiu (sincer nici nu m-am interesat,LG-ul meu l-am conectat prin AUX).
LE:LG-urile au AUX,Samsung-urile nu cred ca au.

Edited by herren, 10 July 2008 - 20:40.


#3
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007
am eu un lg dintr-ala cum vrei tu doar ca e cu sateliti mici. e mai mult pe post de suport pt praf.
despre partea video, divxurile si xvidurile incercate au mers toate cu subtitrare. font destul de mare.

partea audio. se aude tare si fara distorsiuni suparatoare. chiar si la max de pe cd. are racire activa cu senzor de temp.
subwooferul e puternic dar are un bass mai aproape de niste boxe normale.
de sateliti nu prea sunt 100% multumit de cum se aud. la varianta cu sateliti inalti e posibil sa sa auda mai bine pt ca am impresia ca au si dif de inalte. partea proasta e ca nu poti sa ii schimbi, sunetul fiind egalizat cumva dupa raspunsul satelitilor originali. cu altii se aude foarte naspa.
sincer, pt filme il folosesc doar la cele cu efecte mai deosebite care chiar au nevoie de subwoofer si 5.1.
la ce pot sa zic ca se preteaza cel mai bine sistemul este ascultat tare MP3uri. pt petreceri si chestii de genul e numai bun.
are un radio excelent. 2 aux (unul jack in fata si unul rca cu 2 mufe in spate). usb.

pt divxuri de pe calculator prefer 2 piticanii de magnat monitor 110 puse pe o statie stereo de vreo 5 ori mai puternica  :D .
mm110 pe filme, spre 8-10w pe canal te scot afara din casa. despre detalii nu mai vorbesc...
nu iti vine sa crezi cat de bine aud. inclusiv bass la un film normal. le prefer in loc de orice HC ieftin sau mediu.
pt muzica full range sunt niste mizerii. distorsioneaza suparator chiar si la o putere de sub 10 w pe canal.

Edited by undercoverbrother, 10 July 2008 - 20:58.


#4
craniu3000

craniu3000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 22.09.2007
deci in concluzie ar trebui sa merg pe samsung ca pot sal conectez la PC mai usor ca celelalte ?

#5
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007
pai si pe lg poti sa il conectezi. ai 2 aux-uri si digital (optic?).
nu stiu cat de bun e samsungul pe partea de codecuri video.

#6
herren

herren

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 871
  • Înscris: 25.03.2006
De obicei samsung stau bine la mai toate capitolele,mergi pe lg pentru o conectare mai simpla la pc,daca te intereseaza asta.

#7
craniu3000

craniu3000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 22.09.2007
ok......va multumesc, pt pareri.....o sa revin cu opinii cand imi voi cumpara unu dintre cele mentionate

#8
craniu3000

craniu3000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 22.09.2007
Dupa o cantarire mare a parerilor mam decis sa imi iau Samsung HT-TX35R

Toate bune si frumoasa, am ajuns acasa, dau sa mil conectez la PC, sufletu, nu mi se auzeau toti sateliti, avand 2 aux-iliare pe dvd, mam gandit ca poate merge cu una dintre ele, am bagat in prima (Left) se auzea doar front Left tare, rear L si rear R incet, iar front Right deloc.

Bun am bagat si in celalalt aux-iliar (Right) la fel, se auzea doar front Right tare, rear L si R incet,iar front Left deloc.

Tin sa precizez ca am sunet on-bord 5.1. Am facut la teste de mi sa acrit, de la stereo la 5.1. nici un stres sa mi se auda toate boxele sistemului. acum am ramas fara idei

Ce pot spune ca la partea video sunt destul de multumit, claritate excelenta, subtitrarea are diacritice, se vede destul de mare, totu bine si frumos
La partea cu sunetu ma cam dezamagit putin nestiind ce sa ii fac sa mi se auda toti sateliti la PC, dar dupa cum se aude un satelit, pot spune ca are potential, numa sa mearga toti, subu nu pot spune ca imi vibreaza scaunu chiar asa de tare, dar dupa cum am spus nu am reusit sai dau de cap

Daca aveti idei sau pareri v-as fi recunoscator.
Va multumesc

Edited by craniu3000, 13 July 2008 - 00:23.


#9
herren

herren

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 871
  • Înscris: 25.03.2006
Ca sa se auda in toti sateliti,umbla la setarile SOUND ale dvd player-ului.
Daca se aude numai in 2 sateliti,probabil melodia care vrei sa o asculti este stereo,in cazul asta seteaza DVDplayerul pe mondul de sunet MATRIX.

#10
craniu3000

craniu3000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 22.09.2007
pai majoritatea mp3-iurilor sunt in stereo, intrun final am reusit sa imi conectez sistemu la pc printrun aux-iliar frontar sub forma de jack, practic am conectat jack pe jack, unu in placa de sunet (in jack-u verde) iar cealalalt in jack-u din fatza dvd-ului.
acum buba mare e ca nu mi se aude la fel de tare rear Left cand e conecatat la PC, se aude putin cu ecou, am incercat diferite moduri, de la Matrix, Music, etc, insa fara succes

Daca aveti sugestii v-as fi recunoscator

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate