Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Cel mai scump host din Romania

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1
Alexandruuss

Alexandruuss

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 313
  • Înscris: 01.04.2008
Aici va puteti da cu parerea despre care host (din Romania) este cel mai scump. La prima privire eu as spune ca cel mai scump este http://www.host-age.ro.

Dupa parearea mea au niste preturi exorbitante. Si acum sa dau si un exemplu de plan de la Host-Age: 200 MB Spatiu, 5 GB Trafic, fara Baze de date, 10 Adrese de email,  5 subdomenii, fara parcare sau adaugare domeniu etc. 20 LEI pe luna! Dar fiti atenti ca asta era cel mai IEFTIN plan al lor... Cel mai scump ajunge la 100 Lei pe luna... :))

Edited by Alexandruuss, 09 July 2008 - 11:23.


#2
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007
300MB spatiu resseler? DAMN! lol

#3
hanzo

hanzo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 30.06.2005
Au serverele la GTS din ce stiu.

Nu RDS, si nu in SUA ca altii.

Edited by hanzo, 09 July 2008 - 17:07.


#4
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006

View Posthanzo, on Jul 9 2008, 18:06, said:

Au serverele la GTS din ce stiu.

Nu RDS, si nu in SUA ca altii.
si? asta inseamna ca pot cere cat au chef? e o chestie de bun simt.

#5
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

Quote

si? asta inseamna ca pot cere cat au chef? e o chestie de bun simt.

era o chestie cu ăla care cere, cu ăla care dă... Cred că știe toată lumea la ce mă refer, nu? :w00t:

#6
bogdan.egazda

bogdan.egazda

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 22.09.2007
Host-age este una din firmele cele mai vechi de pe piata de hosting din Romania.
Au o oferta targetata pe un alt segment de clienti...
Si serverele lor nu mai sunt de multisor la GTS ci la ETP.

#7
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006

View Postbogdan.egazda, on Jul 15 2008, 11:34, said:

Host-age este una din firmele cele mai vechi de pe piata de hosting din Romania.
Au o oferta targetata pe un alt segment de clienti...
Si serverele lor nu mai sunt de multisor la GTS ci la ETP.
Aha, nu au mai avut bani sa tina serverele la GTS si le-au mutat la vecini, unde e mai ieftin  :D

Da @i0nutzb, prost e ala care da, nu ala care cere, dar totusi, sa ceri 20 RON pe luna pentru un host la care nu dai nici macar MySQL e deja nesimtire.

"altii", pentru 3.3 euro fara TVA pe luna dau 500 adrese email, 100 baze de date, 4 domenii gazduite, 800 MB spatiu pe disc si 50 GB trafic.

#8
hanzo

hanzo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 30.06.2005
De ce nu pricepi odata ca

Quote

Au o oferta targetata pe un alt segment de clienti...
Nu toti clientii de pe planeta cauta cel mai mic pret.

Edited by hanzo, 15 July 2008 - 11:15.


#9
SE7EN

SE7EN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,245
  • Înscris: 22.04.2005

View Posthanzo, on Jul 15 2008, 12:15, said:

De ce nu pricepi odata ca


Nu toti clientii de pe planeta cauta cel mai mic pret.
Foarte tare replica asta. Deci unii clienti cauta cel mai mare pret si cu cele mai putine facilitati posibile, daca se poate fara nici o facilitate  :w00t:
Ai vrut tu sa zici ceva dar in cazul asta nu se aplica, sunt pur si simplu nesimtiti

Edited by SE7EN, 15 July 2008 - 14:23.


#10
RCG

RCG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,386
  • Înscris: 20.09.2006
Se refera la faptul ca firmele mari, care se respecta, nu il cauta pe nea' Vasile cu host 100 terra space, unlimited bandwidth si 100000000 de baze de date. Sunt firme care se respecta si cauta ceva serios, cu vechime, traditie si bla bla bla.

#11
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007

View Posthanzo, on Jul 9 2008, 18:06, said:

Au serverele la GTS din ce stiu.

Nu RDS, si nu in SUA ca altii.

S-au dus de mult Rds-uri si SUA ... orice roman stie ca servere in SUA pe site cu trafic european = sinucidere!

#12
Sorin84k

Sorin84k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,682
  • Înscris: 17.02.2008
Si la 19,99 ron nu ofera nici macar 1 baza de date.
Oamenii astia nu stiu in ce tara se afla.
Ce marketing poti face incat sa gasesti persoane care sa dea atatia bani?!

#13
RCG

RCG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,386
  • Înscris: 20.09.2006
Ok...voi macar ati vazut pe cine au clienti? VogelBurda, Chip si Ziua. "Halal" clienti, nu credeti? Ei saracii au niste site-uri HTML de care nu se ocupa nimeni...NOT!

#14
hanzo

hanzo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 30.06.2005
Ca sa-mi continui ideea, desi unii ma vor injura ca scot la lumina asemena adevaruri, sa te bati in piept ca tu ai preturi mici si facilitati multe comparativ cu concurenta, e o idee foarte foarte proasta. Pentru ca clientii de genul amintit de mine (care cauta cea mai buna oferta) vor tzopai din host in host, pana il vor gasi pe cel mai ieftin. Prin definitie, cel mai ieftin nu e decat unul si nu ai cum sa fii chiar tu ala (ci cineva cu enorm de multi clienti si care-si permite sa tina preturile jos). Deci pe clientii astia ii pierzi din start.

Apoi, mai sunt clientii care vor sa fie multumiti de un serviciu si cam atat. Daca tii preturile prea jos deci profit din parti, nu te vei stradui sa-i faci multumiti ("La banii pe care mi-i platesc mai au si pretentii nesimtitii?"), si i-ai pierdut si pe astia.

Si fara nici un tip de client, faliment scrie pe tine.

Edited by hanzo, 16 July 2008 - 18:32.


#15
Sorin84k

Sorin84k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,682
  • Înscris: 17.02.2008
@Hanzo sunt de acord cu tine.
Eu unul nu ma zgarcesc cand vine vb de hosting.
Am avut situatii in care ziceam companiei de hosting ca are probleme, era vb de una din SUA si iei imi ziceau ca probabil gresesc eu ca nici un client nu sa mai plans, faza era ca nu trecusera 15 zile si au trecut sub up-time-ul garantat.
Pe mine nu ma intereseaza cum o duc alti clienti, pe mine ma intereseaza cum o duc eu.
Daca firma se respecta si ofera ceea ce scrie in plan nu am probleme, nu ma mut, dar cand incepe sa se ia la contrazis ca poate tzine, numai sunt deloc multumit.
Patronul acelei companii cand a vazut ca cer refund a propus sa imi dea dublu doar sa nu zic de situatie si la altii.
Adevarul este ca i-am spus cinstit ca nu am nevoie de dublu, doar de cat am platit ca nu am trafic mare ca sa fi pierdut zeci sau sute de euroi.
De situatie am scris dar si de modul in care sa comportat el, f cinstit, tipul de la tehnic era mai greu de cap, nu a inteles ca cel mai naspa e sa superi un client in perioada de 30 days money back guarantee si neavand dreptate, mai ales ca urma sa platesc pe 6 luni dupa ce trecea prima luna, dar tipul nu verificase baza de date.

Edited by Sorin84k, 16 July 2008 - 19:07.


#16
AlfaIT

AlfaIT

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 11.09.2008
:blink: Fratioare.... ,Ce au  serverele alea ...aur? :eek: Este fffff scump :fear: :fear: :surprise:   Cel mai bun si ieftin este cel de la ******* cu siguranta  B)

Edited by darkangelbv, 14 September 2008 - 23:13.
Si marmota ce zicea?


#17
soul4blade

soul4blade

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,144
  • Înscris: 28.04.2006
bre, eu nu comentez in niciun fel pretul, insa ma uit la servicii...
poate ca ceea ce prezentati voi aici e doar o parte din oferta;
se stie ca multe servicii de hosting din romania au inceput sa treaca de mult de etapa cu "ia de-aici spatiu si trafic sa te saturi" si au inceput sa investeasca in siguranta, securitate, fibilitate, support (mai ales support);
asa ca e posibil ca la banii aia sa suni chiar si de revelion si sa fie cineva la support, nu?

#18
hyp3rion

hyp3rion

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,363
  • Înscris: 18.03.2006
Eu am un site gazduit la ei .... de fapt de sapt. viitoare vor fi 2. Intr-adevar au preturi mari, dar n-am venit niciodata aici sa urlu ca mi-au blocat contul din cauza traficului, ca suportu lor este 0, si ca imi pica site-ul tot la 2 zile. De cand am site-ul la ei (cca. 2 ani) am avut fix 2 probl. minore, rezolvate.
Asa ca eu sunt extrem de multumit de ei. Sunt unii care prefera sa de-a mai mult, dar macar au si certitudinea ca pot sta linistiti.

Edited by hyp3rion, 19 September 2008 - 16:22.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate