Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 

HDTV, PVR, WIDE SCREEN (16:9) - in curand la BOOM ?

- - - - -
  • Please log in to reply
75 replies to this topic

#19
amadeus79

amadeus79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,660
  • Înscris: 26.07.2004

View Postrz, on Jul 8 2008, 08:05, said:

... pentru HDTV se fac eforturi sa apara pana la sfarsitul anului dar, daca nu se poate, este cert ca va aparea inainte de inceperea CL 2009

sper sa apara HDTV pina la CL 2009, la un pret decent
inseamna potential.

View Postmu_zz_i, on Jul 8 2008, 22:02, said:

la ce va referiti cand spuneti PVR?

personal video recorder (cred)
receptor cu hard disk, pe care se poate inregistra

Edited by amadeus79, 08 July 2008 - 21:11.


#20
mirc77

mirc77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 378
  • Înscris: 08.04.2007
Si uite cum se reaprinde flacra sperantei printre abonatii boom. Pana acum am stat toti cu ochii pironiti la Amos 3 si degeaba. Acum o sa stam amortiti vreo cateva luni (si anii se pot masura tot in luni) sa vedem ce receptoare HDTV ne va oferi spre cumpare BOOM. Chiar, coshipul are si receptoare HDTV ca mie site-urile chinezesti mi se incarca mai greu si nu pot sa verific?

#21
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Karaoke a fost atat la Boom cat si la YES (inca este la YES)
Hop este si la Boom si la YES
Aplicatia Boom Music este prezenta si la platforma YES
Telecomanda Universala este prezenta si la platforma YES

Dupa cum vedeti, la Boom apar servicii/produse deja testate la platforma israeliana YES... apropierea este din ce in ce mai vizibila
De ce spun toate astea ?
Pentru ca este aproape sigura (in proportie de 90%) aparitia receptorului HDTV YES la platforma Boom !
Iata mai jos cum arata acest receptor HD... repet si spun ca este aproape certa aparitia acestui receptor HD la Boom!

Attached Files



#22
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,380
  • Înscris: 05.09.2005
cum ramane cu introducerea canalelor noi pe amos 3?

rz de cand ziceai de chestia asta.  noiembrie 2007?...

sa fim seriosi. tara arde.. si baba..

#23
dan b.

dan b.

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,392
  • Înscris: 28.11.2005
ma indoiesc de faptul ca boom va muta ceva pe amos3. mai degraba vor ocupa transpondere ramase libere pe amos2. ceea ce nu-i un lucru tocmai rau...

#24
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Canale noi putin probabil... au discutat totusi cu cei de la GSP insa fara rezultat, dupa cum se vede
Poate totusi mai intra 4-6 canale dar nu e nimic sigur... PVR si HDTV este 100% sigur!

View Postdan b., on Jul 8 2008, 22:46, said:

ma indoiesc de faptul ca boom va muta ceva pe amos3. mai degraba vor ocupa transpondere ramase libere pe amos2. ceea ce nu-i un lucru tocmai rau...

Posibil un un transponder Amos 3 pentru 6-8 canale HD

Edited by rz, 08 July 2008 - 21:51.


#25
mirc77

mirc77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 378
  • Înscris: 08.04.2007

View Postrz, on Jul 8 2008, 22:28, said:

Karaoke a fost atat la Boom cat si la YES (inca este la YES)
Hop este si la Boom si la YES
Aplicatia Boom Music este prezenta si la platforma YES
Telecomanda Universala este prezenta si la platforma YES

Dupa cum vedeti, la Boom apar servicii/produse deja testate la platforma israeliana YES... apropierea este din ce in ce mai vizibila
De ce spun toate astea ?
Pentru ca este aproape sigura (in proportie de 90%) aparitia receptorului HDTV YES la platforma Boom !
Iata mai jos cum arata acest receptor HD... repet si spun ca este aproape certa aparitia acestui receptor HD la Boom!

Sper sa se materializeze macar o parte din ce spui tu, dar dezamagirea e imensa. Nu numai ca nu au introdus canale "noi" (care la altii sunt decand lumea), dar colac peste pupaza mai vine si scumpirea asta.
Pe mine nu scumpirea in sine ma supara, ca atunci cand m-am abonat preturile erau mult mai mari (mai ales la extraoptiuni), ci modul cum au justificat-o.
Cat despre analogia cu Yes..... cred ca puteau sa cloneze altceva nu Karaoke, Hop, Boom music si telecomanda.
Pana la urma ideea e cu totul alta. Trebuie sa dea si ei un semn ca lucrurile merg spre bine. Ca vezi bine ca intrebarea care e buzele tuturor e cum se poare rezilia contractul cu Boom. Si intrebarea e cu totul si cu totul indreptatita. Pentru abonatii vechi nu s-a facut absolut nimic.

#26
rama

rama

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 336
  • Înscris: 07.01.2004
Am si eu o intrebare prosteasca ?

Chiar nu vede nimeni la Boom ca sunt singurii care NU AU HBO Comedy ;.Este un produs de varf care COSTA si cu toate astea platforma scumpa NU IL ARE ?
Chiarnu se cere sau dece ? Eu gasesc inadmisibil asa ceva
Voirbim de PVR HD si alte chestii si noi nu avem chestii de baza.

PS de vo' 2 luni a disparut si dolby digital .. marfa. better and better.

#27
amadeus79

amadeus79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,660
  • Înscris: 26.07.2004

View Postrama, on Jul 11 2008, 20:31, said:

Am si eu o intrebare prosteasca ?

Chiar nu vede nimeni la Boom ca sunt singurii care NU AU HBO Comedy ;.Este un produs de varf care COSTA si cu toate astea platforma scumpa NU IL ARE ?
Chiarnu se cere sau dece ? Eu gasesc inadmisibil asa ceva
Voirbim de PVR HD si alte chestii si noi nu avem chestii de baza.

PS de vo' 2 luni a disparut si dolby digital .. marfa. better and better.

mai asteptam putin, si daca nu se concretizeaza nimic din promisiuni, putem muta acest thread la categoria zvonuri :) :) :)

#28
isr2002

isr2002

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,973
  • Înscris: 06.09.2004

View Postrz, on Jul 8 2008, 22:53, said:

Poate totusi mai intra 4-6 canale dar nu e nimic sigur..
:D  :D  :D  sau 5-7, sau 3-5....

#29
doktorofsat

doktorofsat

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,901
  • Înscris: 04.04.2008

View Postrz, on Jul 8 2008, 22:28, said:

Karaoke a fost atat la Boom cat si la YES (inca este la YES)
Hop este si la Boom si la YES
Aplicatia Boom Music este prezenta si la platforma YES
Telecomanda Universala este prezenta si la platforma YES

Dupa cum vedeti, la Boom apar servicii/produse deja testate la platforma israeliana YES... apropierea este din ce in ce mai vizibila
De ce spun toate astea ?
Pentru ca este aproape sigura (in proportie de 90%) aparitia receptorului HDTV YES la platforma Boom !
Iata mai jos cum arata acest receptor HD... repet si spun ca este aproape certa aparitia acestui receptor HD la Boom!

ce marca are respectivul receptor HDTV? :naughty:

#30
cipz

cipz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 368
  • Înscris: 03.05.2005

View Postrz, on Jul 7 2008, 23:24, said:

Exclusivitate forum.softpedia.com!

In aceste servicii va investi Boom... unele dintre ele vor aparea pana la sfarsitul acestui an!

La fel si in cazul receptorului HD... se poate schimba vechiul receptorul si se plateste doar o diferenta

Si daca nu apare HD la boom pana la CL 2009 ce faci? Te lasi de zvonuri?
Oricum, dupa cum vedem la digi am avut si poze cu receptorul HD testat de catre inginerii digi si tot nu a fost lansat.
La boom am vazut doar niste imagini in ceata luate de pe site-ul israelienilor deci nu stim daca au un receptor HD in teste si sa ne asteptam ca boom sa lanseze HD pana in septembrie 2009? slabe sanse..

In sept 2009 sper sa posteze cineva acest topic pe topic-ul boom..

#31
dan b.

dan b.

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,392
  • Înscris: 28.11.2005

View Postcipz, on Jul 11 2008, 22:33, said:

Si daca nu apare HD la boom pana la CL 2009 ce faci? Te lasi de zvonuri?
Oricum, dupa cum vedem la digi am avut si poze cu receptorul HD testat de catre inginerii digi si tot nu a fost lansat.
La boom am vazut doar niste imagini in ceata luate de pe site-ul israelienilor deci nu stim daca au un receptor HD in teste si sa ne asteptam ca boom sa lanseze HD pana in septembrie 2009? slabe sanse..

In sept 2009 sper sa posteze cineva acest topic pe topic-ul boom..

sunt obligati de uefa sa retransmita si in HD so... e una din conditii.

#32
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003

View Postcipz, on Jul 11 2008, 22:33, said:

Si daca nu apare HD la boom pana la CL 2009 ce faci? Te lasi de zvonuri?
Oricum, dupa cum vedem la digi am avut si poze cu receptorul HD testat de catre inginerii digi si tot nu a fost lansat.
La boom am vazut doar niste imagini in ceata luate de pe site-ul israelienilor deci nu stim daca au un receptor HD in teste si sa ne asteptam ca boom sa lanseze HD pana in septembrie 2009? slabe sanse..
In sept 2009 sper sa posteze cineva acest topic pe topic-ul boom..

Nu ai inteles... HDTV la Boom nu este zvon!
Cine a spus septembrie 2009... am spus ca se face tot posibilul sa fie lansat pana la sfarsitul anului 2008
Receptorul respectiv este ''in teste'' de cateva luni bune la platforma YES...

#33
dan b.

dan b.

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,392
  • Înscris: 28.11.2005

View Postrz, on Jul 12 2008, 16:33, said:

Nu ai inteles... HDTV la Boom nu este zvon!
Cine a spus septembrie 2009... am spus ca se face tot posibilul sa fie lansat pana la sfarsitul anului 2008
Receptorul respectiv este ''in teste'' de cateva luni bune la platforma YES...

pai explica-le ca la ora actuala e singura platforma cu studiouri proprii. in plus sunt si echipate pt HD inca de la infiintare... multa lume nu cunoaste acest "mic" detaliu...

#34
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Iata a aparut si prima confirmare oficiala despre lansarea HDTV la Boom... acum, s-a confirmat ceea ce v-am spus de mai bine de o luna

Citez de pe site-ul oficial :

''Se poate receptiona HDTV, pentru posturile care emit HDTV?
Pentru acest gen de canale va fi disponibil, in curand, un receptor special.''



http://www.boomextra...nte_221_ro.html

Edited by rz, 02 August 2008 - 07:59.


#35
bogyone

bogyone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 287
  • Înscris: 28.03.2007

View Postrz, on Aug 2 2008, 08:58, said:

Iata a aparut si prima confirmare oficiala despre lansarea HDTV la Boom... acum, s-a confirmat ceea ce v-am spus de mai bine de o luna

Citez de pe site-ul oficial :

''Se poate receptiona HDTV, pentru posturile care emit HDTV?
Pentru acest gen de canale va fi disponibil, in curand, un receptor special.''



http://www.boomextra...nte_221_ro.html

Pentru acest gen de canale va fi disponibil, in curand, un receptor special  :lol:

Am pus intrebarea la ei pe site din  aprilie 2007 de cand este postat raspunsul.
Am primit niste raspunsuri care te nauceau......
2007 : Sa mai astept ca deocamdata nu exista asa ceva  :lol: .
februarie 2008 : Dupa o luna dupa ce am postat pe site-ul lor aceasta intrebare ma suna de la boom si ma intreaba daca nu vreau sa-mi fac un abonament la ei :lol: jalnic. nici macar nu s-a verificat in baza de date daca am sau nu abonament la ei :lol: . Operatorul sau firma care urma,, sa-mi monteze antena ,, habar nu aveau de asa ceva ( programe hd ) si nici macar nu stiau care programe emit in hd.

Edited by bogyone, 04 August 2008 - 21:26.


#36
dan b.

dan b.

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,392
  • Înscris: 28.11.2005

View Postbogyone, on Aug 4 2008, 22:25, said:

Pentru acest gen de canale va fi disponibil, in curand, un receptor special  :lol:

Am pus intrebarea la ei pe site din  aprilie 2007 de cand este postat raspunsul.
Am primit niste raspunsuri care te nauceau......
2007 : Sa mai astept ca deocamdata nu exista asa ceva  :lol: .
februarie 2008 : Dupa o luna dupa ce am postat pe site-ul lor aceasta intrebare ma suna de la boom si ma intreaba daca nu vreau sa-mi fac un abonament la ei :lol: jalnic. nici macar nu s-a verificat in baza de date daca am sau nu abonament la ei :lol: . Operatorul sau firma care urma,, sa-mi monteze antena ,, habar nu aveau de asa ceva ( programe hd ) si nici macar nu stiau care programe emit in hd.

asa e. e un haos total la ei ;)

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate