Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Universitatea de Vest, Facultatea de Informatica

- - - - -
  • Please log in to reply
56 replies to this topic

#37
AndyM

AndyM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,996
  • Înscris: 01.08.2005
La fel si eu... diplomele mi-au crescut media cu 0.02 puncte.

PS.
S-au afisat primele rezultate.
http://www.math.uvt....itiale-v0.1.pdf

#38
maryus9206

maryus9206

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 11.11.2010
Am fost admis si la Timisoara si la Bucuresti la FMI si cred ca voi opta pentru cea de la Bucuresti desi nu sunt total convins. Tu vei confirma la Timisoara?

#39
AndyM

AndyM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,996
  • Înscris: 01.08.2005
Eu am confirmat ieri.

#40
ccostin

ccostin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 22.08.2011
Salut.
Am intrat si eu anul acesta la Facultatea de Matematica - Informatica sectia Informatică cu predare în limba engleză ,ceva colegi pe aici?

#41
AndyM

AndyM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,996
  • Înscris: 01.08.2005
Eu, dar sunt la limba romana. :)

Edited by AndyM, 07 September 2011 - 10:21.


#42
znull

znull

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 17.01.2008
+1 la UVT timisoara la  sectia de informatica in limba romana, dati un PM cu email sa vorbim mai multe sau ssh_bash_history pentru yahoo.

#43
Hilfiger

Hilfiger

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 17.01.2012
Stie cineva ce s-a dat anul acesta (2012) la examenul de Algebra cu Chis? mersi

#44
ticusor

ticusor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,097
  • Înscris: 25.01.2010
Ma intereseaza daca se face Inteligenta Artificiala (ceva gen lisp, prolog).

#45
milya_dmx

milya_dmx

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 30.12.2006
DA se face

#46
kNN

kNN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 380
  • Înscris: 28.08.2008

 ccostin, on 22nd August 2011, 12:56, said:

Salut.
Am intrat si eu anul acesta la Facultatea de Matematica - Informatica sectia Informatică cu predare în limba engleză ,ceva colegi pe aici?

Daaaaaaa, eu :D

 AndyM, on 7th September 2011, 10:21, said:

Eu, dar sunt la limba romana. :)

Atunci poti sa iesi de pe topic :))))

#47
qew

qew

    Tren International

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,752
  • Înscris: 05.11.2010
Am si eu cateva intrebari . 1.Cam la ce nivel se face matematica in anu I comparativ cu Politehnica ? 2.Pentru sectia in  engleza, in ce consta mai exact examenul de limba engleza ?

Edited by qew, 26 May 2012 - 14:59.


#48
flegma

flegma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,294
  • Înscris: 09.08.2009
1) N-am idee cum se face matematica la Vest, dar iti pot spune ca la Automatica/Calculatoare e crima.
2) Examenul la engleza consta in 2-3 intrebari pe care ti le pune. Cum te numesti, de unde esti, de ce vrei sa faci facultatea acolo, bla bla.

#49
adrianaa09

adrianaa09

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 17.04.2010
As dori sa stiu in ce masura se studiaza matematica la facultatea de informatica in limba romana. Din cate am vazut din orar se face algebra, geometrie si analiza. Eu am terminat profil de mate info. Se face cam aceeasi matematica la fel ca si in liceu sau ceva mai usor?
Si in ceea ce priveste profesorii, cum sunt la cursuri, seminarii?

#50
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,600
  • Înscris: 30.07.2003
Cum mai usor ! E continuare de studii. Nivelul e in acelasi ton cu mate-info din liceu.

#51
daimon'

daimon'

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 850
  • Înscris: 22.09.2007
Algebra e o gluma proasta; prof. Chis preda, daca ai chef poti sa si inveti, insa la fel de bine poti sa copiezi pe fatza la examen, nu zice nimeni nimic. Idem la geometrie, daca tot el preda materia, tot asa se poate proceda; materia in sine e ceva mai dificila decat la liceu. Despre analiza pot doar sa-ti spun ca trec doar cei care au cat de cat capacitate intelectuala; nu e usor, nu e excesiv de dificil..

Uite un "sumar" al tuturor materiilor si profesorilor, mai vechi ce-i drept. Au contribuit si doi profesori de la facultate cu propriile pareri vizavi de articol. Poate intre timp s-or fi modificat unele lucruri, cel putin din profesori sigur s-au schimbat. Articolul: http://daimon.me/blo...s-et-magistris/

Edited by daimon', 18 July 2012 - 22:02.


#52
adrianaa09

adrianaa09

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 17.04.2010

 daimon', on 18th July 2012, 21:45, said:

Algebra e o gluma proasta; prof. Chis preda, daca ai chef poti sa si inveti, insa la fel de bine poti sa copiezi pe fatza la examen, nu zice nimeni nimic. Idem la geometrie, daca tot el preda materia, tot asa se poate proceda; materia in sine e ceva mai dificila decat la liceu. Despre analiza pot doar sa-ti spun ca trec doar cei care au cat de cat capacitate intelectuala; nu e usor, nu e excesiv de dificil..

Uite un "sumar" al tuturor materiilor si profesorilor, mai vechi ce-i drept. Au contribuit si doi profesori de la facultate cu propriile pareri vizavi de articol. Poate intre timp s-or fi modificat unele lucruri, cel putin din profesori sigur s-au schimbat. Articolul: http://daimon.me/blo...s-et-magistris/

Multumesc frumos!

#53
Mihaip93

Mihaip93

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 220
  • Înscris: 19.02.2011

 daimon', on 18th July 2012, 22:45, said:

Algebra e o gluma proasta; prof. Chis preda, daca ai chef poti sa si inveti, insa la fel de bine poti sa copiezi pe fatza la examen, nu zice nimeni nimic. Idem la geometrie, daca tot el preda materia, tot asa se poate proceda; materia in sine e ceva mai dificila decat la liceu. Despre analiza pot doar sa-ti spun ca trec doar cei care au cat de cat capacitate intelectuala; nu e usor, nu e excesiv de dificil..

Uite un "sumar" al tuturor materiilor si profesorilor, mai vechi ce-i drept. Au contribuit si doi profesori de la facultate cu propriile pareri vizavi de articol. Poate intre timp s-or fi modificat unele lucruri, cel putin din profesori sigur s-au schimbat. Articolul: http://daimon.me/blo...s-et-magistris/
Foarte interesant articolul tau.L-am citit pe sarite dar cand o sa am timp o sa il iau tot la citit.Pot sa spun ca este ca un "ghid" binevenit deoarece am intrat anul acesta la Informatica(romana).Ceva colegi pe aici :D?

#54
CristinaAlexandra93

CristinaAlexandra93

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 23.12.2013
Buna,
Sunt studenta la Uvt anul 1 la informatica.Avand in vedere ca sunt stresata din cauza examenului la algebra deoarece imi este imposibil sa inteleg ce a predat domnul Chis pana acuma as vrea sa va rog sa postati examenele date de dansul pana la ora actualac.Multumesc!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate