Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Universitatea de Vest, Facultatea de Informatica

- - - - -
  • Please log in to reply
56 replies to this topic

#19
delimanteodora

delimanteodora

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 21.05.2009

View PostTranssive, on Jul 25 2008, 16:06, said:

Daca va plictisiti, astea sunt fisierele ce am reusit sa le strang de la mai multi colegi anul acesta.
http://transsive.dii...iles/vest-info/


Daca se poate, va rog foarte frumos, as dori sa intru pe acea adresa de mai sus si nu merge.. :samui: adica  nu exisa nici un fisier acolo.... as dori mai exact sa vad exemple de subiecte la geometrie, limbaje formale, etc... please..

Edited by Lucian_M, 13 July 2011 - 22:15.


#20
Transsive

Transsive

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 878
  • Înscris: 19.10.2007
Am gasit alt host pentru materii...

http://www.box.net/vest-ecs

#21
Metallicarulzz

Metallicarulzz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 07.02.2007
Daca in liceu se face Pascal,si nici o boaba de C,la faculta,in primul an desigur,profii o iau mai usor?(ex. introducerea in C,simboluri,etc.) sau direct explicatii si programe mai hard?

Nu se face deloc Pascal la faculta?

Ms anticipat  :D

#22
andreutza_1515

andreutza_1515

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 12.01.2010
Ceau, as dori si eu informatii despre facultatea de informatica. Sunt la informatica in romana :) ... intr-adevar cu Chis e lejer la seminarii... la proba teoretica :))) cam multe intrebari din vectori...

Despre examenul de la Bazele informaticii (cu Paraschiva Popovici) nu stie nimeni nimic? :D

#23
tfbogdan

tfbogdan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 22.04.2009

View Postandreutza_1515, on 12th January 2010, 18:08, said:

Ceau, as dori si eu informatii despre facultatea de informatica. Sunt la informatica in romana :) ... intr-adevar cu Chis e lejer la seminarii... la proba teoretica :))) cam multe intrebari din vectori...

Despre examenul de la Bazele informaticii (cu Paraschiva Popovici) nu stie nimeni nimic? :D
Chiar asa!Nu ne spune si noua nimeni nimic?

#24
danna88

danna88

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 30.01.2010

View PostTranssive, on 25th July 2008, 15:06, said:

Daca va plictisiti, astea sunt fisierele ce am reusit sa le strang de la mai multi colegi anul acesta.
http://transsive.dii...iles/vest-info/


salut...ceva subiecte de examen la algoritmica (la d-na Zaharie)???....ti`as fi foarte recunoscatoare:)


View Postdelimanteodora, on 21st May 2009, 12:51, said:

Daca se poate, va rog foarte frumos, as dori sa intru pe acea adresa de mai sus si nu merge.. :samui: adica  nu exisa nici un fisier acolo.... as dori mai exact sa vad exemple de subiecte la geometrie, limbaje formale, etc... please..

am atasat niste exemple de subiecte...:)

Attached Files


Edited by Lucian_M, 13 July 2011 - 22:16.


#25
dan84

dan84

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,028
  • Înscris: 25.09.2006

View PostMetallicarulzz, on 4th October 2009, 19:11, said:

Daca in liceu se face Pascal,si nici o boaba de C,la faculta,in primul an desigur,profii o iau mai usor?(ex. introducerea in C,simboluri,etc.) sau direct explicatii si programe mai hard?

Nu se face deloc Pascal la faculta?

Ms anticipat  :D
Pascalul din liceu e pierdere de timp si bataie de joc oricum! La facultate incepeti C cu inceputul si apoi devine chiar repetitiv, adica tot incepeti sa repetati in general aceleasi informatii dar prezentate cu alte cuvinte! Daca vrei sa faceti totusi treaba invatati generalitati din c/c++ si apucati-va de java/c#!

P.S.: Pascal e cat de cat asemanator cu C!

#26
delimanteodora

delimanteodora

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 21.05.2009
M-ar putea ajuta cineva, cu subiecte de examen la baze de date(prof. Petrov)?



View Posttfbogdan, on 13th January 2010, 10:59, said:

Chiar asa!Nu ne spune si noua nimeni nimic?
Pai.. nu stiu daca ati avut inca examenul la bazele informaticii.... uitati aici un mail de pe grupul nostru..
"
Buna.
Eu am dat examen la baze si ne-a dat pe randuri. Pe primul rand, pe care am fost a dat 1a.definitiile informatia, informatica si bitul dat 1b.functii boolene, sa aratam ceva ca e unic, 2.Teorema dimensionarii codificarii 3. Problema cu virgula mobila flotanta. Randul 2: 1a.cod, codificare si mai ceva... 1b.tot functii boolene 2. Teorema optimizarii codificarii 3. Tot prb cu virgula flotanta. Sa invatai mai departe, deoarece nu cred ca la alte grupe o sa dea tot astea, cred ca o sa dea mai departe din carte.
Sa nu incercati sub nicio forma sa copiati :nonobad: , pe un coleg il pune sa repete anul, nu-l mai primeste la examen doar anul viitor.
Scrieti tot ce stiti despre subiecte.. Doamna Popovici, este o doamna in adevaratul sens al cuvantului, ne dadea 5-ul si daca nu am scris exact la subiect, important e sa stii ceva..
Bafta si spor la invatat!!!

#27
tfbogdan

tfbogdan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 22.04.2009

View Postdelimanteodora, on 2nd February 2010, 12:11, said:

Doamna Popovici, este o doamna in adevaratul sens al cuvantului, ne dadea 5-ul si daca nu am scris exact la subiect, important e sa stii ceva..

Oare?Eu am scris pana m-am tampit(3 pag nu-i nimic) la bazele informaticii si aveam si un bonus si am luat 3..si am fost pe subiect(poate nu in totalitate dar am fost).Nu vreau sa fac comentarii aiurea dar nu cred ca putea fi tocmai obiectiva in conditiile in care a corectat 100 si ceva de lucrari in jum. de ora si a impartit numai 2,3 si 4.In schimb la structuri de date(tot cu doamna popovici) am luat 9.Deci da,este o doamna,poti sa iti dai seama usor de asta,pentru ca este printre putinii profesori care isi iau rolul in serios si se chinuie sa iti bage ceva in cap,dar cu notele de la Bazele Informaticii inca nu m-am lamurit.Poate a 3-a oara o sa fie mai bine.

Edited by tfbogdan, 09 June 2010 - 20:54.


#28
dragosmurgescu

dragosmurgescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 420
  • Înscris: 29.12.2006
salut... poate sa imi zica si mie cineva cand incepem facultatea pe 27 sept. sau pe 1 oct.
Multumesc Anticipat!!!

#29
adrianaa09

adrianaa09

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 17.04.2010
Buna. Nu stiti care a fost ultima medie la buget de anul acesta la informatica?

#30
daimon'

daimon'

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 850
  • Înscris: 22.09.2007

View Postdragosmurgescu, on 21st September 2010, 12:20, said:

salut... poate sa imi zica si mie cineva cand incepem facultatea pe 27 sept. sau pe 1 oct.
Multumesc Anticipat!!!
Toate facultățile din UVT încep pe 4, din câte știu. Politehnica începe pe 27.

View Postadrianaa09, on 21st September 2010, 21:16, said:

Buna. Nu stiti care a fost ultima medie la buget de anul acesta la informatica?
Cauți pe site-ul facultății, rezultatele de la sesiunea a doua de admitere au ajuns în pagina a doua. Vezi la http://www.math.uvt....o...5&Itemid=37

La română ultima medie a fost 5.94, iar la engleză 5.22, fenomenal de puțini s-au înscris anul ăsta.

Edited by daimon', 22 September 2010 - 02:06.


#31
anndrey2

anndrey2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 17.01.2010
Intrebare pentru cei care studiaza informatica la Vest.
Sun in clasa 12 la profilul filologie (nu fac mate nici programare) dar sunt pasionat de it si stiu html, php, mysql, c++ si o sa incep meditatiile la mate.
In primul an credeti ca imi va fi greu, foarte greu sau foarte foarte greu? :deadtongue:

#32
danutz4web

danutz4web

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 05.08.2008
Salut!Sunt in clasa a 12 si vreau sa merg la facultatea de matematica si informatica,dupa ce intru,as putea alege doar departamentul de informatica si o sa fac matematica mai putin sau cum?Se da admitere din ceva sau este concurs de dosare?

#33
anndrey2

anndrey2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 17.01.2010
In metodologia de admitere spune asa:
"Candidatii care au obtinut premiile I, II sau III la concursurile interjudetene de
specialitate recunoscute de M.E.C.T.S., respectiv la olimpiadele judetene de specialitate
(matematica sau informatica), in perioada liceului, la cerere, li se vor echivala mediile M2 si M4
cu nota 10. Dupa caz, in situatia existentei mai multor premii I, II sau III, candidatii vor fi admisi
cu media generala 10."

Daca am obtinut pe clasa a XI-a locul 2 si pe clasa a-XII-a locul 1 la etapa judeteana a Concursului de Informatic Aplicata (CIA) se pune? Pentru ca CIA nu e chiar informatica, adica programare.
Multumesc!

#34
AndyM

AndyM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,996
  • Înscris: 01.08.2005
Da, se ia in considerare.
Eu azi m-am inscris, am mai multe diplome, insa numai trei sunt semnate de ministrer, si mi le-a luat in cosiderare.
Eu am avut trei diplome la concursuri judetene Locul I, II si III.
Tipa m-a trecut ca "olimpic".
E ciudat, nici mie nu-mi vine a crede ca m-ar baga aia cu media de admitere 10, eu nu cred asta pana nu vad...
Oricum, nu ma bazez pe asta, fiindca media de admitere, acum o am 9.01, deci intru cu siguranta la fara-taxa si am si loc in camin.

Tu ce medie de admirere ai?

#35
AndyM

AndyM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,996
  • Înscris: 01.08.2005
M-au sunat cei de la facultate, si mi-au spus ca imi maresc M4 la 10. Nu-i mare diferenta, fiindca M4 eu il aveam 9.88, dar totusi, macar imi mareste putin media de admitere :D (Cum spuneam si mai sus, o mareste la 9.01).
Mi-ar fi facut si M2-ul tot 10, dar eu deja aveam 10 la M2.

Nu e nimeni de-aici care s-a inscris la aceasta facultate?
Daca intra vre-unul, pe-aici, ce medie de admitere aveti?

#36
maryus9206

maryus9206

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 11.11.2010
Si eu m-am inscris la informatica de la uvt cu o medie de 9,5, dar este cam a doua optiune in caz ca nu voi prinde un loc la  FMI din cadrul Univ Bucuresti.
Am avut si eu diplome de la CIA, dar am uitat de ele, dar oricum nu aveam o medie de admitere cu mult mai mare decat pe cea care o am fara diplome.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate