Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...
 Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua
 sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...
 

Despre Universitatea de Vest Timisoara

- - - - -
  • Please log in to reply
75 replies to this topic

#55
Kcuf_di

Kcuf_di

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 785
  • Înscris: 19.01.2007

View PostCristiZla, on 21st July 2009, 21:46, said:

Pls.. e urgent! Va rog sa-mi raspundeti! Multumesc anticipat!
Specializarea se alege in anul 2 si in functie de medie si preferinte se face repartitia.

#56
DarthAnzai

DarthAnzai

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 07.10.2007
Vreau si eu sa stiu cum iti calculeaza media de admitere? Cat la suta e bacul si cat medile 9-12?

#57
MarioRocknRoll

MarioRocknRoll

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 20.01.2010
buna......sunt nou pe forum...sunt cls a 12-a :P .. ..si as vrea sa dau si eu la drept la uvt ... dar sincer nu stiu daca am sanse.... am cautat  mult pe net...dar nu gasesc nimic din ceea ce vreau sa aflu ... daca ma puteti ajuta... vreau sa stiu
1 .  Care a fost ultima medie de intrare la buget si la taxa ( pe 2009)
2 .  Eu am media pe liceu in jur de 9 :-??  credeti ca am sanse sa intru ... la buget sau taxa...
3 .  Este cineva la drept  sa il intreb mai multe detalii ?
                Va multumesc anticipat ....! ..si astept raspuns cat mai repede....

#58
Kcuf_di

Kcuf_di

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 785
  • Înscris: 19.01.2007
La fara taxa sigur nu intri, la cu lejer, nu te stresa.

Edited by Kcuf_di, 20 January 2010 - 23:35.


#59
dragospas

dragospas

    mai bine chiulangiu decat securist,mai bine mort decat comunist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,377
  • Înscris: 07.08.2006
Poate sa ma ajute si pe mine cineva cu o informatie despre Facultatea de informatica cu predare in limba engleza ? Este concurenta mare,materie multa ,dificila,profi rai ?

#60
Kcuf_di

Kcuf_di

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 785
  • Înscris: 19.01.2007
La cu taxa e lejer.

#61
MarioRocknRoll

MarioRocknRoll

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 20.01.2010

View PostKcuf_di, on 22nd January 2010, 11:25, said:

La cu taxa e lejer.
ms mult ....deci intru sigur la cu taxa
;) ..

#62
todoran13

todoran13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 19.10.2008
Sunt in anul 3 la FEAA Finante-Banci. Daca aveti ceva intrebari va ajut cu placere. Eventual daca nu intru pe acest topic dati-mi un PM.

#63
Tassy

Tassy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 16.02.2010
Buna, as vrea sa ma inscriu si eu si sotul meu la FEAA - Management ID (a 2-a facultate pentru amandoi) si as vrea sa stiu cum e cu prezenta la cursuri/ seminarii, etc. Am inteles, nu oficial, ca cica s-ar merge intensiv vineri, sambata si duminica. E prezenta obligatorie la cursuri? Adica daca mergi ai avea bonusuri la nota finala, ca la seminarii mi se pare ok sa trebuiasca sa mergi, ca doar de-asta vrem sa facem la facultate de stat. Ca o paranteza... ne gandeam sa ne inscriem la Slavici, dar eu inca nu prea am incredere in sistemul privat... incet-incet imi pierd increderea si in cel de stat cand ma gandesc ca unii profi scot manuale ca pe banda rulanta din referatele studentilor care nu intotdeauana sunt in legatura cu disciplina, iar urmatorii studenti invata aberatiile celor dinaintea lor.
Eu, sa zicem ca as putea sa merg in aceste zile, dar parca fiecare weekend sa-mi fie ocupat cu scoala, iar in timpul saptamanii la servici... ar fi prea de tot. Sotul meu lucreaza uneori si sambata si duminica, daca duce adeverinta, e scutit de prezenta?

Ce sanse sunt daca suntem repartizati in serii si grupe diferite sa ajungem, prin aplicarea unei cereri, in aceeasi serie -> grupa?

Astept pareri referitoare la aceasta forma de invatamant: ID de la Management - FEAA.

Va multumesc!

#64
fly_away

fly_away

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 17.04.2010
as vrea sa stiu mai multe informatii despre caminele care apartin uvt-ului. cum se intra? dupa medie? si care sunt costurile?

#65
Finkregh

Finkregh

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 220
  • Înscris: 18.02.2007

View PostTassy, on 8th April 2010, 09:45, said:

Buna, as vrea sa ma inscriu si eu si sotul meu la FEAA - Management ID (a 2-a facultate pentru amandoi) si as vrea sa stiu cum e cu prezenta la cursuri/ seminarii, etc. ---

Prezenta nu este obligatorie la niciunul dintre cursuri sau seminarii. E drept insa ca unii profesori fac prezenta, iar celor care au fost la ore le pot acorda niste bonusuri la examen. Nu e nicio problema sa ajungeti in aceeasi grupa.


View Postfly_away, on 17th April 2010, 15:06, said:

as vrea sa stiu mai multe informatii despre caminele care apartin uvt-ului. cum se intra? dupa medie? si care sunt costurile?

Repartizarea in camine se face dupa medie, iar costurile sunt intre 60 si 80 de lei pe luna, in functie de camin.

Edited by Lucian_M, 03 May 2010 - 21:57.


#66
Ana_S

Ana_S

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 08.07.2010
vreau si eu cateva informatii despre diverse facultati cu specializarea informatica din timisoara. care e mai buna? am vazut sectii de informatica atat la uvt,upt, cat si la tibiscus timisoara. as prefera sa vb cu studenti sau fosti studenti la aceste facultati (dar nu numai  :D) si sa culeg cateva impresii despre...cata scoala se face, cat de mult e apreciata respectiva facultate in momentul in care iti cauti un loc de munca, etc.
id: [email protected]

#67
Elly19

Elly19

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 18.07.2010
stiti cumva cum se calculeaza media la feaa la finante banci cu predare in limba engleza ?! difera de media pentru finante banci in romana ?

#68
Donatella

Donatella

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 14.04.2007

View PostElly19, on 18th July 2010, 10:09, said:

stiti cumva cum se calculeaza media la feaa la finante banci cu predare in limba engleza ?! difera de media pentru finante banci in romana ?

Se calculeaza la fel ca si media de intrare la sectia romana, dar in plus se da un interviu eliminatoriu in limba engleza (s-a dat, mai bine zis, in 16.07.) sau se adauga la dosar si diploma obtinuta in urma promovarii testului TOEFL, CAE sau IELTS.

#69
Elly19

Elly19

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 18.07.2010
da, am dat interviul si am fost admisa .. dar ma gandeam ca pentru media de admitere se ia in calcul si media la engleza pe cei 4 ani de liceu, fiind sectie cu predare in limba engleza ..

#70
dragospas

dragospas

    mai bine chiulangiu decat securist,mai bine mort decat comunist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,377
  • Înscris: 07.08.2006

View Postfly_away, on 17th April 2010, 15:06, said:

as vrea sa stiu mai multe informatii despre caminele care apartin uvt-ului. cum se intra? dupa medie? si care sunt costurile?
da,se intra dupa medie si dupa dosar social...acolo unde este cazul...

am vorbit cu cei de la serviciul social care mi-au spus pe sleau : fata de cererea de cazare se pot asigura doar 50% locuri in camine...eu deja am inceput sa urmaresc rubrica de mica publicitate.Cam ce suma etimati ca este necesara pentru a trai decent ca student...fara sa iau in calcul chiria ?

#71
aiptek

aiptek

    the big red

  • Grup: Moderators
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 02.07.2006
Sa incercam sa nu transformam acest topic in bursa de locuri de cazare ca inchidem taraba

#72
Tinianne

Tinianne

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 13.02.2012
Despre psihologie stiti ceva? Am inteles ca la inscriere trebuie sa alegi intre 5 (?) "specializari". Care sunt ele? Si de media de intrare, stiti ceva?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate