Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Info Coronavirus/Vaccinare vs Fake News

Spalarea hainelor care nu au fost...

Recomandarea vacanta in Romania

Comarnic-bombardament cu pietre
 Cat de lung sa fie biroul meu?

Scutire impozit angajati industri...

Citire schema instant apa calda

Tv vs Consola
 dobandire licenta de taxi

Solutii incarcare telefon ce vine...

Intrebare op anaf

Redirectionare apeluri... de iesi...
 palmier areca

M-am culcat cu instructorul de la...

smartwatch LTE

Recomandare boxa portabila dintre...

Mouse optic beat

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

The|SpAwN

The|SpAwN

Active Member

• Grup: Members
Am un mouse optic A4Tech WOP-49. De o vreme a inceput sa se miste cursorul de la dreapta la stanga pe monitor fara sa ma ating de el... asta dupa ce face figuri de genu ca sare 1-2 cm cate-odata... (e pus pe PS2)

Mi-l ia asa la garantie sau trebuie sa ma obisnuiesc cu ideea ca mi s-au dus 500k pe apa sambetei ?

aproape0m

aproape0m

Member

daca face tot timpul poate ti`l schimba, dar totusi ar merge un upgrade

Inginerul

Inginerul

Setup Member

• Grup: Senior Members
Si al meu face la fel, acelasi model.  Daca e in garantie du-l sa ti-l schimbe, daca nu, ia-ti altul sau obisnuieste-te cu el asa..

horatzica

horatzica

Member

Cam asa fac toate A4tech, optice sau nu. Ia ceva mai serios.

neoliviu

neoliviu

Member

Cam asa fac toate A4tech, optice sau nu. Ia ceva mai serios.
dece? folosesc doar exclusiv mouse-uri  A4Tech si paduri de material (pt optic si pt cele cu bila). Nu pot zice ca sunt super dar nu am avut niciodata probleme cu ele. The|SpAwN ai schimbat padul? Am observat ca la cele optice cu pad de aterial e foarte important a tesatura materialului. incearca ca aceasta sa fie paralele cu (lungimea) mouse ului.

horatzica

horatzica

Member

Asa fac toate care le-am vazut.

neoliviu

neoliviu

Member

am acasa primul model de mause optic de la A4Tech  care a aparut. Nu am nici o problema ,  doar atunci cand tesatura materialului din pad e perpendiculara pe mouse (sarea cam 5 mm pe ecran (depinde si de viteza mouse ului setata, ca poate sari si mai mult). Daca pui padul cu tesatura paralele cu mouse-ul (adica cu latura mai mica spre tine a padului) nu mai are nici un salt. Incercati si mai vorbim. Acest lucru am probat si la servici cu un alt mouse optic, o Key mouse de 200 mii care sarea cand era pus padul cu iniile perpendiculare pe mouse (sper ca ati inteles ceva :) )

aproape0m

aproape0m

Member

ce linii perpendiculare mai omule ? fii mai explicit .

si eu am avut a4 , cu bila, si incepuse sa o ia razna . singurele a4 care nu fac figuri sunt acelea care au doar 2 butoane ..

acum am un samsung optic, si sunt portiuni pe pad unde sare putin .. nu inteleg, dar chiar nu ma deranjeaza

woulfy

woulfy

Active Member

am a4tech cu bila si scroll de aproape 1 an si nu am avut nici un fel de pb cu el. Normal, se simte ca e uzat dar nu o ia razna cum ziceti voi.

Rodea

Rodea

Member

L-ai luat din CORA ?

Mr_Woppit

Mr_Woppit

the last of them..

• Grup: Super Moderators
in general pentru mouse-uri optice, mediul de pe care senzorul "citeste" e f important. Eu am primit un pad cu un material albastru f fin si cu o punga de gel pe care sa sprijini mana pe lateralul lui. Nu am nici o problema.

The|SpAwN

The|SpAwN

Active Member

Acuma am intors pad-ul. Suprafata e mai moale si se misca mai greu mouse-ul pe el dar macar nu mai sare si nu se plimba pe monitor :)

Si eu am avut un A4Tech cu 3 butoane fara scroll si nu am avut absolut nici o problema cu el... m-a tinut vreo 3 ani. Acuma imi pare rau ca l-am dat la un prieten ca mouse-ul lui microsoft era mai beat ca al meu :) . Si-a schimbat vreo 5-6 mouse-uri pana acuma. Asta il tzine de cand i l-am dat fara probleme.

Lentzi

Lentzi

Junior Member

toti soareceii optici pe care i-am vazut si eu se misca de capul lor :) eu cred ca pad-ul e de vina. (prima oara cand am vazut chestia, m-am speriat crezand ca e vreun troian  :P  )

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate