Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

"Cișmigiu et co" de Grigore Băjenaru

- - - - -
  • Please log in to reply
85 replies to this topic

#37
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,289
  • Înscris: 05.04.2006
Aș dori și eu tare mult să recitesc cartea "Cișmigiu et co"... Dacă mă puteți ajuta și pe mine cu asta, promit că rămân datoare.

Mulțumesc anticipat!

#38
antigen

antigen

    Djilawurr

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,599
  • Înscris: 10.08.2006

View Postinside_spy, on Nov 2 2008, 18:01, said:

Aș dori și eu tare mult să recitesc cartea "Cișmigiu et co"... Dacă mă puteți ajuta și pe mine cu asta, promit că rămân datoare.

Mulțumesc anticipat!
Vine!...  ;)

#39
andreeatrifu

andreeatrifu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 03.05.2008
interesant

#40
iriwdir

iriwdir

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 14.02.2005
Vreau si eu continuarea. Am crescut cu aceasta carte, si am citit-o de nenumarate ori. Va rog. Astet.

Multumesc anticipat.

#41
jimlove2you

jimlove2you

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 02.08.2007

View Postantigen, on Nov 2 2008, 18:07, said:

Vine!...  ;)


Ma puteti ajuta si pe mine cu aceste 2 minunate si exceptionale carti in format electronic?
Va multumesc anticipat!

Cu stima,
Mihai

#42
valentinb74

valentinb74

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 219
  • Înscris: 22.02.2009

View Postjimlove2you, on 24th February 2009, 13:26, said:

Ma puteti ajuta si pe mine cu aceste 2 minunate si exceptionale carti in format electronic?
Va multumesc anticipat!

Cu stima,
Mihai


Dar pe mine .... Multumesc

#43
Thomas-

Thomas-

    Nunc plaudite omnes!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,436
  • Înscris: 31.10.2008
Si eu, si eu va rog!

#44
MoonSorrow

MoonSorrow

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 15.05.2009
Grigore Bajenaru - Cismigiu et Comp.
Lectura placuta !!  :rolleyes:

Attached Files



#45
Ovy123456789

Ovy123456789

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,124
  • Înscris: 12.01.2009
Super carte!
Am citit-o si eu mai demult.

#46
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,540
  • Înscris: 15.06.2004
Se gaseste in librarii - am vazut-o acum 2 saptamani.
Eu am citit-o pe vremea cand eram la liceu. La Lazar...

PDF-ul de mai sus e un mic rezumat, cartea are mai multe pagini:
http://www.edituradp...pamp-comp--i546

Edited by eiffel, 23 June 2009 - 13:04.


#47
ocean36

ocean36

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 568
  • Înscris: 12.12.2007
Este o carte care mi-a placut foarte mult, am citit-o si recitit-o de mai multe ori, insa la sfarsit mi-a lasat un gust amar.

#48
flash gordon

flash gordon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 22.06.2007
oho ce vremuri, eram pustan cand o citeam. imi reinvie copilaria, vremurile cand nu aveam alta grija decat cititul. faina copilarie am mai avut noi.

#49
Clipa

Clipa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 22.05.2009
Va multumesc oameni buni pentru acest topic si pentru bucuria pe care o vad in postari. De ce? D'aia, ma fratilor, ca-mi aduceti aminte de copilarie, cu cititul sub plapuma.... si altele. Am citit cartea. Cred ca a ramas in biblioteca mamei de acasa, din Ardeal. Despre carte, numai de bine, subscriu aprecierilor voastre.
Off topic. Acum citesc Confesiunile unui cafegiu / Florescu. Diametral opus subiectul (alt fel de amintiri ale copilariei), daca cineva zice ca e ok de un topic nou pe marginea acestei carti, poate il dechidem.
Cele frumoase!

#50
OitaNeagra

OitaNeagra

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 25.06.2009
Intr-o zi cand veneam de la liceu s-a bagat in seama cu mine pe la metrou un nene de vreo 30 de ani si m-a intrebat daca am citit-o. Cand i-am spus ca nu, a zis ca e o carte foaaarte frumoasa si ca e potrivita pentru varsta mea. Mi-a recomandat sa o citesc. Apoi, dupa aproximativ 2 saptamani m-am intalnit intamplator cu acelasi nene, la acelasi metrou. S-a rugat de mine sa o citesc si mi-a spus ca daca nu o gasesc pe nicaieri mi-o imprumuta el. Zicea ca e vorba despre viata unor elevi sau ceva de genul. Inca nu am citit-o dar as vrea sa stiu ami detaliat despre ce e vorba :D

#51
Prien

Prien

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,877
  • Înscris: 11.12.2006

View PostOitaNeagra, on 11th July 2009, 16:07, said:

.... Zicea ca e vorba despre viata unor elevi sau ceva de genul. Inca nu am citit-o dar as vrea sa stiu ami detaliat despre ce e vorba :D
Total gresit. E vorba despre submarinul U-47 condus de Gunther Prien. Care si el a fost elev...
Chiar, cum de lasi persoane mai batrane cu 14 de ani sa se lege de matatale? Ce pohteste de la sufletetul tau cel atata de candid? Daca e vrun englez sau romanas de al nostru, vrerde ca bradu si ca Bombo?
Ai uitat de cuvintele de adanca simtire ale formatii: tara de vrea prost? Cum de indrazneste respectivul sa te puna la citit?
Nu fi oaita neagra si bleaga ca miorita laie, buca    laie, si ardei Gheorghe 2 carabe babane peste gura, sa isi scupe fasolea +2 suturi la gioale. Mama lui de telectual..Huo..Pacat ca s-a desfiintat Canalul..

Eu as scapa, pt ca numai unui idiot ca mine putea sa gandesca, sa dowloadeze ce era in aceste postari si dupa aia sa posteze.
Chiar, am vorbit despre mine. Pe mine m-am facut idiot. Ma poate contrazice cineva ? Dovediti ca sunt destept, nu asa cum ma consider..
De aceea ca nu cred ca merit alte puncte de penalizare, ban, warn.
Haoleieu, tara mea, ce viitor de aur te asteapta cacand or ajunge aia ca stie io cine la putere...Da nu spui cine..
PS. Am uitat cum ii zicea formatiei, dar zau ca ii zice bine..Si se potriveste..

#52
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,502
  • Înscris: 13.06.2004
Azi apare "Cișmigiu et comp." + "Bună dimineața, băieți" împreună cu ziarul "Jurnalul Național".

#53
dobrin002

dobrin002

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 24.07.2007
Am luat eu miercuri cartea de la Jurnalul, nici nu pot sa va spun cum am zburat pana acasa, nu mai puteam astepta sa  recitesc cartea care mi-a schimbat copilaria.
P.S. Felicitari pt topic.

#54
icecriss

icecriss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 05.09.2008
Este intr-adevar o super carte:)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate