Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

Script site anunturi

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007
ja barite ar trebui sa aiba versiuni diferite pentru joomla 1.5.x si 1.0.x ;)

#20
diasomie

diasomie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 23.08.2007

View Postlord_ice, on Jul 4 2008, 15:15, said:

ja barite ar trebui sa aiba versiuni diferite pentru joomla 1.5.x si 1.0.x ;)




Dar logica ar fi urmatoarea.
am instalat pachet joomla 1.5 + ja barite preinstalat.
Dealtfel JOOMLA + JA BARITE mergi brici asa cum le-am pus dar singure (1.5) . Cand am instalat pachetul ADS atunci am primit mesaj cu versiunea pe care o instalez este pt ceva mai vechi si tre sa umblu la legacy ca sa mearga. am umblat , merge DAR CU ERORI. Alt ads nu am gasit.

#21
unu_suparat

unu_suparat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 582
  • Înscris: 27.05.2007
Adsmanager ,il pui pe 1.0.15 nu 1.5.3
Gasesti si Ja_Barite pentru 1.0.15
Si nu ai nici erori :)

#22
diasomie

diasomie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 23.08.2007

View Postunu_suparat, on Jul 4 2008, 15:45, said:

Adsmanager ,il pui pe 1.0.15 nu 1.5.3
Gasesti si Ja_Barite pentru 1.0.15
Si nu ai nici erori :)

sa traiesti pt raspuns, ramane sa gasesc ce caut. As cumpara cu cardul Ja barite da parca mi-e asa sa las datele pe net la astia.

Ads manager zicea pe site ca e facut si pt 1.5.3 chiar un user multumea pt asta si zicea ca merge bine.

#23
diasomie

diasomie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 23.08.2007
:(( parca e facut...

am incercat o gramada de combinatii template JA+ joomla ( de acelasi tip 1.0 sau 1.5)

templaturile +joomla merg perfect dar cand bag ads manager apar probleme.
DACA sunt pe
---versiunea 1.5 imi apare in meniu dar sunt o gramada de erori, parametri, lipsuri.
---daca instalez ads cu joomla 1.0 -  nu reusesc sa fac sa apara in meniu ads manager     La 1.5 ma descurc dar la 1.0 nu am prins smecheria cu meniul.

CEVA SUGESTII?
multumesc

#24
diasomie

diasomie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 23.08.2007
am scormonit toata noaptea si am ajuns si eu la urmatoarele concluzii:

1) NU s-a scos versiune de adsmanager care sa mearga bine pe Joomla 1.5
2) VA ROG TOTUSI ...cum fac sa imi apara in meniu ADSmanager dupa ce il instalez pe joomla 1.0.15??? Nu reusesc sa dau link in menu pt al afisa.

#25
diasomie

diasomie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 23.08.2007
am reusit cu ajutorul userului ...."unu- suparat " sa fac sa apara ( pe ver 1.015 ) meniu , categorii etc.

DAR problema mai grava, indiferent de ce versiune de adsmanager instalez(2.18---2.1.9 pre3) cand bag un nou anunt apar erori ..dupa care inregistraza anuntul ,pot sa si il caut .


eMail
Notice: Trying to get property of non-object in C:\Program Files\EasyPHP 2.0b1\www\test1\components\com_adsmanager\adsmanager.html.php(983) : eval()'d code on line 1

Phone
Notice: Trying to get property of non-object in C:\Program Files\EasyPHP 2.0b1\www\test1\components\com_adsmanager\adsmanager.html.php(983) : eval()'d code on line 1

Post Code
Notice: Trying to get property of non-object in C:\Program Files\EasyPHP 2.0b1\www\test1\components\com_adsmanager\adsmanager.html.php(983) : eval()'d code on line 1

City
Notice: Trying to get property of non-object in C:\Program Files\EasyPHP 2.0b1\www\test1\components\com_adsmanager\adsmanager.html.php(983) : eval()'d code on line 1

#26
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007
Ai cumva activata limba romana? Daca ai limba romana activata si eng la admanager la componenta atunci asta ar putea fi explicatia.

Daca ai avea linux ar fi mult mai bine :) Pune-l pe un server linux.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate