Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Script site anunturi

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#1
rainc

rainc

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 29.08.2007
Vreau sa fac un site de anunturi. Utilizatorii sa completeze un formular si sa poata introduce anunturi, fara autentificare, ceva simplu. Aveti idee ce script sa folosesc?
Am auzit de drupal, dar as vrea sa stiu daca cineva a lucrat cu el si a mers.

#2
XWD

XWD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 384
  • Înscris: 27.12.2007
foloseste CMS-uri cum ar fi joomla.
cauta pe google si gasesti cu tot cu instructiuni de instalare.

#3
rainc

rainc

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 29.08.2007
M-am uitat putin pe joomla. Mi se pare foarte complex si cred ca as avea foarte mult de configurat pana ajung la ceea ce doresc. Ceva mai simplu as putea gasi (ma refer la un script axat doar pe partea de postat anunturi)?

#4
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007
http://www.deltascri.../phpclassifieds

versiunea free.

#5
diasomie

diasomie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 23.08.2007

 lord_ice, on Jul 2 2008, 11:03, said:



ma invart de o ora sa dau jos versiunea free dar peste tot cer licenta. Si doar spun ca au asa ceva dar ....nu gasesc.

Ceva sugestii?

#6
olygent

olygent

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 03.07.2007

 diasomie, on Jul 2 2008, 23:36, said:

ma invart de o ora sa dau jos versiunea free dar peste tot cer licenta. Si doar spun ca au asa ceva dar ....nu gasesc.

Ceva sugestii?

Nu mai e gratuit respectivul script. Ca sa il downloadezi ai nevoie de licenta :)

#7
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007

 olygent, on Jul 3 2008, 03:14, said:

Nu mai e gratuit respectivul script. Ca sa il downloadezi ai nevoie de licenta :)

vechile versiuni banuiesc ca-s tot gpl,nu?

#8
unu_suparat

unu_suparat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 582
  • Înscris: 27.05.2007

 rainc, on Jun 30 2008, 22:41, said:

Vreau sa fac un site de anunturi. Utilizatorii sa completeze un formular si sa poata introduce anunturi, fara autentificare, ceva simplu. Aveti idee ce script sa folosesc?
Am auzit de drupal, dar as vrea sa stiu daca cineva a lucrat cu el si a mers.
Auzi ,simplu ,joomla+adsmanager ,vezi la mine anunturi24.info ,te ajut daca vrei :)

#9
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007

 unu_suparat, on Jul 3 2008, 11:36, said:

Auzi ,simplu ,joomla+adsmanager ,vezi la mine anunturi24.info ,te ajut daca vrei :)

asa frate, ca aveam un mare lapsus  :lol:

#10
diasomie

diasomie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 23.08.2007

 unu_suparat, on Jul 3 2008, 11:36, said:

Auzi ,simplu ,joomla+adsmanager ,vezi la mine anunturi24.info ,te ajut daca vrei :)


Multumesc ..e o idee buna.

intrebare : de ce te-ai grabit sa bagi google ads daca inca nu ai trafic , anunturi, sau ai?
Templateul pe negru e ales de tine sau e dafault? Eu as dori pe alb , mai light.

O sa instalez si o sa studiez.Din ce judet esti?

#11
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007
Mie imi place skinul asta pentru anunturi :

http://template15.jo....com/ja_barite/

Edited by lord_ice, 03 July 2008 - 21:55.


#12
diasomie

diasomie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 23.08.2007

 lord_ice, on Jul 3 2008, 22:55, said:

Mie imi place skinul asta pentru anunturi :

http://template15.jo....com/ja_barite/



Ai gusturi e super. e curat .Dar de unde se da jos ca nu vad buton de download?
INTREBARE ...am instalat joomla  si nu vrea sa ma lase sa instalez ads managerul..cere sa modific traba cu legacy .
"your Extension appears to be written for an older version of Joomla!. You must enable the System - Legacy Plugin in the Plugin Manager if you wish to complete this task."

DAr nu merge ., campul este inactiv nu se lasa selecat si nici activat ( am pus joomla ultima versiune). Ceva sfaturi?

Edited by diasomie, 03 July 2008 - 22:47.


#13
diasomie

diasomie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 23.08.2007
GATA AM INSTALAT JA_BARITE ! E frumos dar nu imi foloseste.
AM INSTALAT SI ADS MANAGER dar nu apare nici o modificare in site ...

JA_BARITE poate fi customizat cu/dupa modelul ADS MANAGER?nu s-a modificat nimic dupa instalarea lui.

Edited by diasomie, 03 July 2008 - 23:58.


#14
unu_suparat

unu_suparat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 582
  • Înscris: 27.05.2007

 diasomie, on Jul 3 2008, 22:49, said:

Multumesc ..e o idee buna.

intrebare : de ce te-ai grabit sa bagi google ads daca inca nu ai trafic , anunturi, sau ai?
Templateul pe negru e ales de tine sau e dafault? Eu as dori pe alb , mai light.

O sa instalez si o sa studiez.Din ce judet esti?
Google ads is bagate sa pletesc domeniul ,dupa le scot :P
Pe negru e ales de mine,insa ai vre-o 3 obtiuni la Classifieds Plazza ,asa se numeste Template-ul ,ai si mai deschis ;)

#15
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007
Nu e nevoie DOAR sa instalezi o comoponenta. Trebuie sa o incluzi in site printr-un link in meniul pricipal (~ new link -> Component -> Selectare componenta), ca sa modifici continutul "skinului" foloseste module, pentru schimbarea graficii foloseste un editor grafic (photoshope,fireworks, etc) iar pentru a schimba formele default arunca o privire ori in index.php de la skin ori in settings.php din acelasi folder(daca exista), Ja Barite nu este free, ai nevoie de o subscriptie de cativa $ la clubul respectiv de templaturi, apoi poti downloada si folosi toate skinurile listate (timp de 3 luni) parca.

Edited by lord_ice, 04 July 2008 - 09:12.


#16
diasomie

diasomie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 23.08.2007
am mai facut un pas, am reusit sa imi arate ads managerin menu
DAR
in cpanelul administratorului am o gramada de "orori" si nu pot nimic sa configurez
chiar si una in site ( de acelasi gen, atunci cand intru in submeniul cu ads)( am testat instalarea pe mai multe calculatoare)


Notice: Undefined variable: act in C:\Program Files\EasyPHP 2.0b1\www\ja\administrator\components\com_adsmanager\admin.adsmanager.php on line 28

Notice: Undefined variable: act in C:\Program Files\EasyPHP 2.0b1\www\ja\administrator\components\com_adsmanager\admin.adsmanager.php on line 41

Notice: Undefined variable: act in C:\Program Files\EasyPHP 2.0b1\www\ja\administrator\components\com_adsmanager\admin.adsmanager.php on line 72

Notice: Undefined variable: act in C:\Program Files\EasyPHP 2.0b1\www\ja\administrator\components\com_adsmanager\admin.adsmanager.php on line 123

Notice: Undefined variable: act in C:\Program Files\EasyPHP 2.0b1\www\ja\administrator\components\com_adsmanager\admin.adsmanager.php on line 145

Notice: Undefined variable: act in C:\Program Files\EasyPHP 2.0b1\www\ja\administrator\components\com_adsmanager\admin.adsmanager.php on line 168

Notice: Undefined variable: act in C:\Program Files\EasyPHP 2.0b1\www\ja\administrator\components\com_adsmanager\admin.adsmanager.php on line 186
AdsManager : Main Page
Configuration - Fields - Columns - Ad Display - Categories - Ads - Tools

Edited by diasomie, 04 July 2008 - 13:34.


#17
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007
Testeaza-l pe linux, windows sticks ;)

#18
diasomie

diasomie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 23.08.2007
erori peste erori ..de peste tot si in site :


....notice: Only variable references should be returned by reference in C:\Program Files\EasyPHP 2.0b1\www\ja\libraries\joomla\application\module\helper.php on line 273

Notice: Trying to get property of non-object in C:\Program Files\EasyPHP 2.0b1\www\ja\libraries\joomla\application\module\helper.php on line 86


ce ma sfatuiti? sa incerc  VARIANTA MAI VECHE DE JOOMLA + ja _ barite +ads manager??

ja barite + ads manager merg cu joomla 1.0?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate