Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone
 Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 Identificare font

problema ping in jocuri online

Problema calculator

Samsung Galaxy A35
 Sfat pentru aprinderea automata a...

Rfg crescut

Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv
 

stare drumuri

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
dulamaa9

dulamaa9

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 17.08.2007
salutare tuturor.
as dori sa fac un trseu prin tara si pentru asta m-am gandit sa ma interesez de starea drumurilor.
am cautat una alta pe google si am gasit cate ceva.
as vrea sa merg pe ruta asta:sinaia, targoviste, pitesti, slatina, craiova, drobeta tr severin, moldova noua, timisoara, arad, oradea, baile felix, beius, deva, sibiu, rm valcea, pitesti.
unele drumuri am inteles ca sunt bune si anume:pitesti slatina, craiova, drobeta tr severin, moldova noua. apoi timisoara arad oradea si deva, sibiu, rm valcea, pitesti.
as dori sa stiu daca a fost cineva pe traseele astea de curand si sa-mi confirme daca sunt in stare buna si mai doresc sa stiu care e starea drumurilor: baile felix-deva, moldova noua-timisoara.
ce alte cai ar mai fi intre sinaia si targoviste(iesirea pe autostrada), pentru ca prin martie am fost eu pe drumul dintre sinaia, fieni, targoviste si e dezastru, plus ca au mai aparut si niste alunecari si se reface si un pod. stie cineva care e starea drumului floresti-targoviste? stiu ca acolo era problema la poduri.
multumesc anticipat celor care imi aduc noutati,
        adrian.

#2
dintimisoara

dintimisoara

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 422
  • Înscris: 01.08.2007

View Postdulamaa9, on Jun 29 2008, 17:56, said:

salutare tuturor.
as dori sa fac un trseu prin tara si pentru asta m-am gandit sa ma interesez de starea drumurilor.
am cautat una alta pe google si am gasit cate ceva.
as vrea sa merg pe ruta asta:sinaia, targoviste, pitesti, slatina, craiova, drobeta tr severin, moldova noua, timisoara, arad, oradea, baile felix, beius, deva, sibiu, rm valcea, pitesti.
unele drumuri am inteles ca sunt bune si anume:pitesti slatina, craiova, drobeta tr severin, moldova noua. apoi timisoara arad oradea si deva, sibiu, rm valcea, pitesti.
as dori sa stiu daca a fost cineva pe traseele astea de curand si sa-mi confirme daca sunt in stare buna si mai doresc sa stiu care e starea drumurilor: baile felix-deva, moldova noua-timisoara.
ce alte cai ar mai fi intre sinaia si targoviste(iesirea pe autostrada), pentru ca prin martie am fost eu pe drumul dintre sinaia, fieni, targoviste si e dezastru, plus ca au mai aparut si niste alunecari si se reface si un pod. stie cineva care e starea drumului floresti-targoviste? stiu ca acolo era problema la poduri.
multumesc anticipat celor care imi aduc noutati,
        adrian.


Adrian,in primul rand sa ai o excursie frumoasa si fara peripetii...
Sa o luam pe rand:
de la Sinaia la Craiova am inteles ca drumul e ok,nu am mers pe el,fiindca am luat-o pe Bran-Rucar-Campulung-Curtea de Arges.
de la Craiova la Severin e ok...doar portiunea Severin-Portile de Fier-Orsova-Herculane-Caransebes e jalnic....de mers incet,drum in lucru....
pe la Moldova Noua....e cam rau...inteleg ca vrei sa mergi pe clisura Dunarii....ai grija ca nu poti merge mai mult de 40km/h....
de la Caransebes la Timisoara ,pana in Lugoj e drum bun,se merge foarte bine...am facut drumul vineri dupa amiaza.
de la Lugoj la Timisoara ai doua variante:pe Buzias si pe Recas.Ambele drumuri sunt rele.Pe Buzias s-a incercat cat de cat sa se astupe gaurile,insa drumul e denivelat si alterneaza portiuni bune cu portiuni excelente.Intre Lugoj si Cheveresul Mare drumul e asa si asa,apoi e drum ca in palma pana la Timisoara.Pe Recas drumul e in lucru,sunt semafoare si fiind aglomerat ai de stat.
de la Timisoara la Arad...cred ca ai auzit si tu....sosea excelenta,d-aia se si cheama "soseaua mortii".
Arad-Oradea....asemeni,sosea foarte buna
de la Oradea la Deva....venind prin Apuseni,soselele sunt bune ,se circula in conditii bune,grija mare la viteza ca stau caralii ascunsi in boscheti cu radarul(eu asa am furat-o,cu tot cu detectorul de radar prin pe geam)....eu am facut drumul,dar de la la Deva la Oradea,anul trecut...am fost multumita,mai putin de sinucigasii cu masini bengoase.
de la Deva la Sibiu drumul este excelent,insa cumplit de aglomerat.La intrare in Orastie si Sebes....in general sunt cozi imense...se traverseaza greu orasele...ca de altfel si Sibiul....soselele sunt excelente.Ai grija la radarul fix de la Cisnadie,cred...sau Orlat?Nu mai stiu,sorry....am inteles ca e pus in functiune.
de la Sibiu la Rm.Valcea pana la Pitesti drumul e bun,insa foarte aglomerat.Valea Oltului a fost mereu asa....deci grija mare...

Inca o data drum bun si sper sa te ajute ce am scris.

#3
dulamaa9

dulamaa9

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 17.08.2007
merci fain de raspuns dintimisoara.
eu am fost anul trecut intre herculane si timisoara prin lugoj si drumul era in reparatii(intre orsova si caransebes).
credeam ca intre timp s-a terminat. intre lugoj si tm se circula destul de bine, acum zici ca se lucreaza.
ma gandeam sa merg pe clisura dunarii ca nu am mai fost niciodata si am inteles ca sunt peisaje ff frumoase.
de drum nu stiu nimic. tu mi-ai spus intre orsova si lugoj si apoi de la lugoj la tm. din ce cauza se merge incet pe clisura? e drumul cu denivelari? e periculos? ai idee? si as mai vrea sa stiu cum este portiunea  de la moldova noua spre timisoara dar pe ruta moldova noua - stamora moravita- deta- timisoara. e frumos peisajul? cum e drumul?
si eu am fost pe ruta sinaia-brasov-bran-rucar-dragoslavele-campulung-pitesti. exceptand faptul ca sunt fffff multe serpentine si ca eu eram putin pe graba sa ajung in pitesti, mi-a placut f mult. drumul e bunicel ca asfalt(7,50 -8) cu mici exceptii(portiuni de 50-100m cu denivelari sau alunecat asfaltul).
ce numai stiu eu, care e starea drumului intre sinaia si targoviste. prin martie am fost la pitesti pe ruta rucar bran etc si m-am intors pe targoviste-moreni-dn1(langa ploiesti) si e prost drumul(la poduri nu se lucreaza si sunt rupte, eu a trebuit sa merg cu viteza intai, desi am un Fiat albeea si am garda destul de mare si eram singur la intoarcere). m-a tinut destul de mult in loc, peisaj urat si prafuit.
am ales ruta asta pentru ca pe targoviste-fieni-sinaia e mai prost, sunt si alunecari ale carosabilului spre sinaia.
daca stie cineva care e ruta cea mai "lina" intre sinaia si targoviste ii multumesc anticipat. astept si lamuririle necesare pentru tronsonul moldova noua-stamora-moravita-deta-timisoara.
sa fiti iubiti si vacante placute,
             adrian.

#4
rexkroki

rexkroki

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,191
  • Înscris: 24.11.2006

View Postdulamaa9, on Jun 30 2008, 17:41, said:

si as mai vrea sa stiu cum este portiunea  de la moldova noua spre timisoara dar pe ruta moldova noua - stamora moravita- deta- timisoara. e frumos peisajul? cum e drumul?


intre timisoara si stamora moravita drumul e foarte bun si din ce in ce mai liber cum te departezi de timisoara... intre stamora moravita si oravita drumul e bunicel, nu sunt gropi dar e mai valurit, insa se poate merge cu grija cu o viteza de 90 - 100 km/h, traficul fiind aproape inexistent... eu din oravita am mers catre bozovici asa ca nu stiu cum e catre moldova noua... eu am trecut prin portiunile descrise acum doua saptamani, intr-o zi de luni, seara pe la 19.00...

drum bun

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate