Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

traseu sibiu tg mures : cea mai buna varianta

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
bbogdan23

bbogdan23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 20.01.2007
salut.
cine a fost in ultimul timp de la sibiu la tg mures, care este cea mai buna varianta din punct de vedere al starii drumului:
1. sibiu-medias-tarnaveni tg mures
sau
2.sibiu-medias-sighisoara-tg mures


va multumesc

#2
Dexterr

Dexterr

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 14.06.2005
Eu as merge prin Sighisoara.

#3
marr

marr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,193
  • Înscris: 13.07.2005
Prin Sighisoara !

Prin Tarnaveni este (sau cel putin anul trecut era) impracticabil pe o portiune de cca. 10 km (de altfel erau si indicatoare de drum inchis).

Fac drumul Sibiu - Targu Mures la cateva saptamani (ultima data am fost acum o luna) si de fiecare data merg prin Sighisoara.
E ceva mai lung, dar drumul este foarte bun iar pana in Sighiosra este relativ liber.

#4
pastel3005

pastel3005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,379
  • Înscris: 11.08.2006
s-a reparat cat de cat drumul de la tarnaveni spre tg-mures.
mai sunt denivelari, insa e ok.
de la tarnaveni spre medias nu am fost cam de mult.

#5
dintimisoara

dintimisoara

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 422
  • Înscris: 01.08.2007
Varianta 2.

#6
dintimisoara

dintimisoara

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 422
  • Înscris: 01.08.2007
Revin:am mers Tg.Mures Tarnaveni miercuri seara....am zis ca nu mai ajung...parca eram pe valurile Dunarii...

#7
Merzel

Merzel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 539
  • Înscris: 11.07.2009
Ceva informații mai proaspete are cineva? Am de trecut și prin zona cu pricina iar GPS-ul, la simulare, propune varianta prin Târnăveni. Cum e drumul pe acolo acum?

#8
nimendrum

nimendrum

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 10.12.2007
prin medias-tarnaveni-targu mures e mai scurt de pe sighisoara, dar categoric e mai prost drumul. acum e reparat, nu mai sunt gaurile alea de ti puteai rupe masina si a caror singura semnalizare era o incercuire cu var. totusi trebuie sa mergi mai incet decat pe sighisoara pentru ca sunt multe denivelari. ca idee eu merg ziua pe tarnaveni si noaptea pe sighisoara.

#9
Merzel

Merzel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 539
  • Înscris: 11.07.2009
Mulțumesc.
În urmă cu vreo doi ani m-am aventurat pe varianta Tîrnăveni și am făcut slalom printre gropi. Credeam că între timp au reparat drumul. Sau l-or fi reparat și s-a stricat iar?  :D

#10
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006
din pacate pe partea cu sibiul nu stiu care este cel mai scurt drum, in schimb de la Brasov la Targu Mures drumul este foarte bun. Prea putine gropi sa le bagi in seama :)

#11
arizona_dreaming

arizona_dreaming

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 154
  • Înscris: 24.10.2008
Actualizare la acest post mai vechi- in momentul de fata care este cea mai buna ruta intre sibiu si bistrita ? Prin Tarnaveni sau Sighisoara? Trebuie sa fac acest drum la sfarsitul lui februarie si cum nu am fost in viata mea mai la nord de sibiu nu stiu ce ruta sa aleg. Pe unde e mai bine de condus?

Multumesc anticipat!

#12
oaspetele

oaspetele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,902
  • Înscris: 31.03.2003
teoretic prin sighisoara, dar portiunea tg mures - reghin si mai als reghin-limita de judet BN e spre horror, asa ca daca nu e prea mare o diferenta de 70 de km du-te prin cluj.
:)

#13
arizona_dreaming

arizona_dreaming

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 154
  • Înscris: 24.10.2008

 oaspetele, on 9th February 2011, 20:34, said:

teoretic prin sighisoara, dar portiunea tg mures - reghin si mai als reghin-limita de judet BN e spre horror, asa ca daca nu e prea mare o diferenta de 70 de km du-te prin cluj.
:)

Imi pare rau, dar vin de la Craiova SI NU AM NICI CEA MAI MICA INTENTIE  sa ajung la Cluj. Nu m-as duce nici la Bistrita, dar n-am incotro.... Acum sa mai bananai si pe la cluj, s-avem pardon....

#14
oaspetele

oaspetele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,902
  • Înscris: 31.03.2003
ok, atunci sighisoara sa fie, dar atentie la gropi intre reghin si teaca.

#15
criss17

criss17

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 11.05.2009
buna.mai intra cineva pe aici?vreau sa intreb si eu....ce-a mai scurta ruta din Buc.- Targu- Mures ?

#16
strabun_backup_2

strabun_backup_2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 554
  • Înscris: 23.03.2011
Buc - Pl - Bv - Sigh - TgM

#17
travel_tech

travel_tech

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 16.08.2011
Mergi pe DN1, treci prin Ploiesti, ajungi la Brasov (atentie, la Ploiesti faci stanga sa ocolesti orasul ca altfel iei toate semafoarele), si din Brasov intrii pe DN13 pana la Targu Mures trecand prin Sighisoara. Drumul e bun, mici lucrari dar nimic de speriat.

Ca idee, daca planuiesti sa pleci in curand iti recomand sa alegi DN1A de la Ploiesti la Brasov in loc de DN1 din cauza lucrarilor din localitatile de pe Valea Prahovei (cozi interminabile).

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate