Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

cum sa distrug o masina?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
79 replies to this topic

#37
kiwy

kiwy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,263
  • Înscris: 11.01.2004

mihaim80, on Nov 22 2004, 13:36, said:

Masn hai sa-ti spun eu ce sa-i faci respectivului cxa vad ca nimeni nu stie faza asta: te duci in piata si iei cateva fate de peste, le pui intr-un borcan cu putina apa lsi le lasi sa stea asa cateva zile. Dupa ce s-a imputit bine cu o seringa tragi toata apa aia imputita, ii intepi chederul si ii imprastii toata chestia aia prin masina. Garantat ca tipul isi va schimba toata tapiteria, scaune, etc. Daca lasi pestele suficient de mult poate chiar va fi obligat sa revopseasca. Metoda a fost incercata si functioneaza. Bafta.. :coolspeak:   Si vezi sa ne spui si noua ce ai facut.. :D

<{POST_SNAPBACK}>

face puscarie daca te asculta pe tine  :death:

#38
gallax

gallax

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 632
  • Înscris: 27.07.2004
Apropos, daca chiar sunteti pusi pe vandalizat, tineti cont de o chestie - daca te legi de caroserie, roti, pagubele sunt de obicei suportate de asiguratori (CASCO), care mai apoi fac tot posibilul sa le recupereze de la vinovati. Asa ca ori ii tai aluia franele (dar tii cont ca poti face puscarie pentru asta), ori ii imputesti masina (poola casco), ori ii faci zob motoru' (faza cu zahar, aspirina, etc).
Acu' ca ma gandesc la asta cu aspirina, cred ca as fi in stare sa ma duc la pecou' de unde se alimenteaza doar ca sa am ocazia sa i-o pun "live" in rezervor  :angry: .
Si apropos de jmecherii cu parcarea: dupa ce s-a luat dobitocu' de masina mea fara motiv (tot asa, era locu' lui de langa trotuar) am pierdut un week-end doar ca sa vad si unde sta (bloc, scara, etaj, apartament), si pe cine mai plimba cu masina aia...  
Asa ca poate dati peste maniaci mai mari ca mine...  :cursing:

#39
kiwy

kiwy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,263
  • Înscris: 11.01.2004

gallax, on Nov 22 2004, 15:37, said:

Apropos, daca chiar sunteti pusi pe vandalizat, tineti cont de o chestie - daca te legi de caroserie, roti, pagubele sunt de obicei suportate de asiguratori (CASCO), care mai apoi fac tot posibilul sa le recupereze de la vinovati. Asa ca ori ii tai aluia franele (dar tii cont ca poti face puscarie pentru asta), ori ii imputesti masina (poola casco), ori ii faci zob motoru' (faza cu zahar, aspirina, etc).
Acu' ca ma gandesc la asta cu aspirina, cred ca as fi in stare sa ma duc la pecou' de unde se alimenteaza doar ca sa am ocazia sa i-o pun "live" in rezervor  :angry: .
Si apropos de jmecherii cu parcarea: dupa ce s-a luat dobitocu' de masina mea fara motiv (tot asa, era locu' lui de langa trotuar) am pierdut un week-end doar ca sa vad si unde sta (bloc, scara, etaj, apartament), si pe cine mai plimba cu masina aia... 
Asa ca poate dati peste maniaci mai mari ca mine...  :cursing:

<{POST_SNAPBACK}>

Si daca ai aflat cine e si unde sta cu ce te-a ajutat?  :P

#40
gallax

gallax

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 632
  • Înscris: 27.07.2004
Ca sa stiu ca el sau cineva din familia lui nu erau pe langa masina cand i-o aranjam :).

Plus ca daca statea la parter sau etaju unu, se gaseau distractii suplimentare...

#41
kiwy

kiwy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,263
  • Înscris: 11.01.2004
Daca stai sa urmaresti pe cineva inseamna ca ai minusuri la capitolul viata sociala. Daca vrei sa ii faci ceva, ii faci pe loc si nu stai sa te gandesti la faza complicate. Parcarea paralela face minuni cand poti sa iti lasi masina asa o zi. Si nu vine cu faze penale dupa ea.

#42
gallax

gallax

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 632
  • Înscris: 27.07.2004
Depinde cat de mult te oftica respectiva chestie. Daca opresti la vulcanizare inainte de o intalnire importanta doar pentru ca un dobitoc si-a luat pamant in fata blocului (asta fara sa marcheze in vreun fel spatiul ca fiind al lui) iti spun eu ca o sa fii un pic cam ofticat (ma rog, eu am fost).
Iar ala si-a gasit masina aranjata la mai mult de o luna de cand s-a luat de a mea... :)

#43
Zazie

Zazie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,741
  • Înscris: 20.09.2003
Mestere....ori accepti chestia cu fotografiatul/filmatul ori razbuna-te. Da fa-o bine ca sa se sature de "locul meu". Eu unu i-as bate pe astia cu "locul meu" pana in camera de garda de la spital. Daca omu'i prost ori il aranjezi ori il ierti. Gandeste-te ce fel de om esti si apoi....ATACUL!
Oricum fa ceva si schimba ceva.
Bafta!

Edited by Jarrive, 22 November 2004 - 16:21.


#44
Arpi

Arpi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,950
  • Înscris: 23.06.2003
Acid din baterii vechi de masina sau un bidonas cu lichid de frana!!
Sau o punga in care sa ai lichid de frana si cand o arunci sa se imprastie pe toata masina!!  (asta nu stiu daca nu topeste punga)  :huh: !

:oK:

#45
stasi

stasi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 30.09.2002
casco parca nu acopera si vandalizarea, cel putin la omniasig nu acopera...
suna intai la el la usa si intreaba-l ce fel de asigurare are... sa stii cum sa pui problema:)

nici eu nu sunt de acord cu locul de parcare adjudecat de catre cel care l-a vazut primul... am si eu "un loc al meu"... in sensul ca parchez f des acolo... evident ca imi displace sa-l vad ocupat, insa caut altul.. departe gandul de-a ma razbuna cumva pe oameni.. ce sa le fac? acolo au gasit liber, acolo au parcat.. insa daca altcineva mi-ar face ceva la bolid daca voit sau nu as parca intr-un loc "proprietate personala", mi-as dedica timpul liber sa-i schimb viziunea asupra vietii in general, locurilor de parcare in particular...

rechinasule.. sa ne tii la curent, te rog.. asa, de curiozitate... domnu' chivi, nu mai bine va mutati la parter si faceti sufrageria garaj?

#46
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
un ob sau un tampax in rezervor face minuni... :naughty:  :death:  :coolspeak:
o sa-i mearga o perioada, o sa se opreasca, iar o sa mearga, etc... o sa dureze ceva pana o sa-si dea seama de buba :)
spune si tu ce marca de masina are, sa vedem ce buguri gasim la ele :)

#47
xxscorp

xxscorp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 255
  • Înscris: 21.10.2004
Mai, se pare ca dl. kiwy si multi multi romani (ce rusine mi-e uneori ca sunt roman) au o mare problema... Una de mentalitate, se vede ca e tipic romaneasca... Stiu ca nu o sa il putem schimba, asa ca nu ma leg de el mai mult decat in acest alineat. Din pacate asta este, unii nu inteleg ce inseamna proprietate publica, unii sunt nesimtiti si ocupa 2 locuri de parcare unde toti parcheaza perpendicular pe trotuar, doar ei trebuie paralel (s-a inamplat si la mine la bloc). Nu e o solutie sa le distrugi masina, trebuie explicat frumos. In general vecinii nu fac, doar veneticii...
Cand se gaseste cate unul care sustine ca e locul lui, si face gargara, si nu intelege de vorba buna ca din moment ce e loc public, nu e al lui, sunt doua modalitati: vrei pace (cel mai destept cedeaza) sau vrei razboi (poate doar intimidare, dar poate se lasa cu distrugerea masinii).
In caz ca ti-a taiat cauciucurile, ca sa raspund la topicul pentru care a fost deschis forumul - s-a scris aici tot ce trebuie si ce nu trebuie ca razbunare. Eu as face din doua una: ori sa-l prind cand taie cauciucurile si mers la politie, ori daca vreau ceva cu masina, l-as urmari unde lucreaza si i-as face-o acolo, nu la bloc unde se poate prinde. Numai ca atunci trebuie sa te gandesti care e mai bou, tu ca i-o distrugi sau el ca ti-a "distrus-o"...

#48
sigxcpu

sigxcpu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,606
  • Înscris: 22.09.2002
in romania nu exista niciodata martori, deci e greu/imposibil sa dovedesti asa ceva, iti ramane doar sa o dai la fel inapoi sau sa inghiti.
faptul ca te calca toti in picioare nu mi se pare nici un fel de dovada de inteligenta din partea unei fiinte. pe de alta parte, tu ai muncit pentru rahatul ala distrus (si 4 anvelope costa destul de mult), deci trebuie, cumva, sa iti recuperezi paguba. pe de aaaaaaaalta parte, daca nu faci nimic, acest lucru se va intampla din nou, pentru ca ai creat un precedent etc. etc. etc.

daca omul e dement, poti sa ajungi la chestii mai complexe, gen cutitul in beregata si atunci chiar ca nu ai castigat nimic (in fine, in afara de locul de veci). poti si atunci sa ripostezi la fel, dar ai drumul deschis catre meseria de "fetita" la puscarie, lucru, probabil, nedorit.

oricum ai da-o, e si bine, e si rau.

in concluzie, sa lasam vorbaraia fara rost pe aici si sa ne spuna domnu' care a deschis thread-ul ce-a facut pana la urma. ma intereseaza continuarea :D

#49
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,910
  • Înscris: 24.06.2002
Da' tu cum te impaci cu parcarea pe la 34?

#50
Tzepi

Tzepi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,986
  • Înscris: 04.08.2003
ceva vesti noi?ce s-a intamplat pe la urma?

#51
Iedu

Iedu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 812
  • Înscris: 07.12.2002
Nu se stie  -_-

#52
sigxcpu

sigxcpu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,606
  • Înscris: 22.09.2002
la mine la bloc, in pantelimon ranch, o fo' simpla treaba. am gasit un trotuar cu bordura de 15 cm si eram singuru' nebun care o urca acolo. dupa aia, s-au prins gujbetii ca SE POATE si au inceput s-o urce si ei. acum e o cursa muta de a ajunge primul acasa, pentru a gasi loc "la bordura" :D
nu se taie cauciucuri, nu se sparg geamuri etc.
daca se ajunge la asta, eu sunt avantajat, stau aproape deasupra acelui trotuar cu balconul, deci imi pot petrece noptile intr-un mod placut :)

#53
z0z

z0z

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 626
  • Înscris: 05.05.2003
Mie mi se pare cretina ideea de a te razbuna pe el. Razbunarea e arma prostului, in cele din urma. Evident, ai de-a face cu un maaaaare imbecil ori cu unul cu un tupeu iesit din comun, ganditi-va ca el are si masina scumpa, si si-o parcheaza acolo in mod regulat. Asadar, facandu-ti rau, el este ori ATAT de bazat incat isi "permite" luxul de a provoca o serie de sicane, ori este un dobitoc fara de minte.
Sincer, eu unul as fi prost  ;) la faza asta si i-as aplica o corectie: m-as duce la politie si as da o declaratie. Evident, pentru tine este tarziu sa faci asta, stiu, si oricum nu ar rezolva prea multe. Daca as reusi sa ii duc macar un politist la usa, s-ar chema ca mi-am atins scopul. Evident, imediat dupa depunerea declaratiei, m-as duce in targ, si as cumpara una bucata oltcit (sau orice alta gioarsa ieftina) pe care as planta-o definitiv si iremediabil pe locul moronului. :D
E o idee costisitoare, stiu, da' sa stii ca functioneaza al naibii de bine, eu am patit-o pe pielea mea, pe vremea cand credeam ca locul de parcare de pe spatiul public mi se cuvine.

#54
rechinashu

rechinashu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 01.10.2003
nu s-a intamplat nimic inca... astept momentul... nu vreau sa ma grabesc ca sa nu afle cine i-a facut-o. Dar sa va spun toata povestea:

Eu m-am mutat recent intr-un alt bloc. Este suficient loc de parcare pentru toata lumea in zona,  si in fata si in spate, peste tot. Intr-o seara, pe la 23, ploua afara, si nu mi-am pus masina unde mi-o puneam deobicei pt ca acolo era o balta mare si am zis sa o trag mai incoace. Mai erau cam 3 masini in toata parcarea care i destul de mare, asa ca am zis ca nu are nimic daca o pun cu 4 metrii mai in spate. Zis si facut. Dimineata: surpriza ... aceleasi masini in parcare, parcarea tot aproape goala, doar inca o masina mai langa mine... hmmm.... bun.
Am vorbit cu vecini... toti mi-au spus ca numai 1 om putea face asa ceva. Si asta nu-i nimic... am sunat la politie si mi-au spus " ... aaa , pai nu cumva ati parcat pe locul lui Dl. ***** ?" Vecinii mi-au spus ca nu are sens sa ma duc la politie ca nu o sa se intample nimic. Adevaru-i ca nu l-a vazut nimeni si nu cred ca au fost amprente ( nu ca s-ar agita politia ). Asa ca.... am ramas cu varianta " cum sa distrug o masina "  <_<

Ce ar mai fi de completat: NU e loc cumparat sau concesionat sau marcat ... in
zona asta nici nu ar trebui sa fie pt ca este spatiu destul pt toti

Cel mai tare vreau sa ma razbun pt ca tampitu ala nu a avut inspiratia nici macar sa puna un bilet pe geam cu " boule ia-ti masina de aici" sau orice altceva... nu... el doar a luat cutitu si a taiat toate 4 cauciucurile... si eu m-am parcat o singura data acolo...

Oricum... stiu ca razbunarea e arma prostului... dar... daca alta varianta nu este... ce ar fi sa stau si sa ma consolez de cate ori imi taie asta cauciucurle si sa platesc tot cate 6 milioane pe cauciucuri, zicandu-mi " daca cineva iti da o palma, intoarce-i si celalalt obraz" ... pai atunci hai ca imi cumpar 4 cauciuce / zi si bat la el la usa sa isi faca norma....  :angry:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate