Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

cum sa distrug o masina?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
79 replies to this topic

#19
pirannia

pirannia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 437
  • Înscris: 25.07.2003
1. da-i o gaura miiica in rezervorul de benzina (poate ai bafta si isi aprinde o tzigara)
2. taie furtunul de la lichdul de frana NUMAI la o roata shi inveleste cu banda izolatoare taitura sa nu se prinda chiar din parcare ( poate ai bafta si cade banda cand are 100/h)

in ambele variante scapi de problema (poate ai bafta si e definitiv)

PS. glumesc, mergi la politie :)

#20
jonae

jonae

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 680
  • Înscris: 27.04.2004
vei sa nu mai poata folosi masina niciodata??? ia lame de barbierit dalea de doi le de care folosea bunicu pe vremea lu ceasca ... astepti o zii ploioasa si ... mergi si ii arunci vre-o 20-30 de lame pe masina (capota, porbagaj, etc) si pleci .. daca reuseste sa le fea jos sa imi spui si mie cu ce a dat ...

#21
jonae

jonae

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 680
  • Înscris: 27.04.2004

kiwy, on Nov 21 2004, 11:17, said:

razbunarea e arma prostului. parcheaza-ti masina pe locul tau.

<{POST_SNAPBACK}>




si daca ai pati si tu o chestia din asata tot asa ai zice???

#22
kiwy

kiwy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,263
  • Înscris: 11.01.2004

jonae, on Nov 21 2004, 23:05, said:

si daca ai pati si tu o chestia din asata tot asa ai zice???

<{POST_SNAPBACK}>

eu intodeauna imi parchez masina pe locul meu  :P
cum eu nu parchez la altul, la fel nu imi place sa parcheze la mine.

#23
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,910
  • Înscris: 24.06.2002

Dan, on Nov 21 2004, 11:37, said:

asta cu razbunarea e arma prostului e vrajeala de la aia care te ard si nu vor sa te razbuini pe ei... si chiar daca razbunarea e arma prostului, el a fost primu' care s-a razbunat, si deci e prost => trebuie sa te pui la mintea lui si sa te razbuni la randul tau... in lumea asta daca stai sa  te faca toti cum vor ajungi sa mori de foame si sa rida si lumea de tine... da-i ma una in gura si gata.... si dupa ce i-ai dat una in gura iei un levier din borbajaj si ii faci varza masina de fata cu el... sa vada el cine-i boss'u in zona

<{POST_SNAPBACK}>


Asta e mentalitate de kkt, de "baietas de cartier" cu 4 clase . Din pacate indivizi cu astfel de mentalitate ajung prin occident si ne fac de ris.
De ce nu fac si americanii la fel in astfel de situatii. De ce isi cer scuze reciproc iar apoi se mai si saluta. Sa fie vorba de nivelul de civilizatie :naughty:

#24
StGermain

StGermain

    RL 118

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,517
  • Înscris: 04.04.2004
Mie mi se pare o prostie conceptul asta de a avea "propriul loc de parcare". La mine in zona este un bloc in U, si pe a patra latura sunt altele trei, ca sa se completeze dreptunghiul. Ei, in mojloc este un parc in jurul caruia se parcheaza. Toata lumea parcheaza, ei si este unul singur care tot se bate cu pumnul in piept ca ala e locul lui si sa nu ii ia nimeni locul. In rest, fiecare parcam unde gasim loc. Si sunt vreo 60-80 masini. Deseori mi se intampla sa vins eara mai tarziu si sa nu gasesc loc deparcare decat langa blocul din fata... 200m de casa poate. ptr mine e important sa se vada masina din casa de la geam, in rest, nu prea conteaza ca o parchez in scara vecina sau in fatra scarii mele sau mai la distanta... Si fara "locuri proprii de parcare" nici nu se ajunge la subiectul trheadului niciodata...

later edit: ortografie.

Edited by StGermain, 21 November 2004 - 23:28.


#25
Skelet

Skelet

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,376
  • Înscris: 30.11.2003

kiwy, on Nov 21 2004, 22:13, said:

eu intodeauna imi parchez masina pe locul meu  :P

<{POST_SNAPBACK}>


Am drumuri deseori in alta parte a orasului. Cazul meu este ca eu parchez pe locul cuiva ,defapt nu prea e locul lui ca nu e marcat , nimic, doar ca individul obisnuieste sa parcheze in acel loc, nu mai in fata, nu mai in spate, desi ar avea loc, si face scandal ca de ce parchez eu acolo. Pai ce draq, nu scrie nimica acolo cum ca ar fi locul lui, asa ca wtf does he want, anyway? Acuma sper sa nu patesc io intr-o zi ca si Rechinashu, ca atunci ma duc la el si :death:. Si intrebarea la "eu intodeauna imi parchez masina pe locul meu" : in cazul acesta care e locul tau????? :D Poate si Rechinashu e intr-o situatie asemanatoare, nu era in fatza blocului unde are locul lui de parcare.

Rechinasu:
Locul era marcat cumva? Scria nr masinii lui pe acolo? Ce a spus Jaxx e cea mai buna solutie, si chiar daca iti mai taie cauciucurile il dai in judecata si iti recuperezi banii. :D      

later...

#26
kiwy

kiwy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,263
  • Înscris: 11.01.2004
Cand vine unul si parcheaza pe locul unde las eu masinile are 1-2 zile garantat parcarea asigurata acolo (adica nu mai iese). Asta pt ca e nesimtire din partea lui, mai ales ca eu parchez oblic doua masini pe un singur loc de parcare ca sa nu intru peste locul altuia.
Daca e unul care vine in vizita il inteleg. Dar si aici se intampla sa claxonez si ala se uite pe geam si sa il doara undeva. Atunci primeste tratament egal cu al vecinilor.
Nu sunt de accord cu taiatul cauciucurilor, dar nici nu suport nesimtirea unora care isi parcheaza masina pe locul altuia. Aici merg pe principiul 1 loc / apartament si primul venit cu masina in bloc primul servit, pt ca valoarea la o casa e data si de dotari (una fiind loc de parcare).
Cei care zic ca nu exista "locul meu de parcare" sunt cei care nu au asa ceva si vor o reimpartire. Daca aceasta s-ar face si peste un an ar veni altii cu acelasi idei ei ar trece in cealalta tabara.

#27
pirannia

pirannia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 437
  • Înscris: 25.07.2003
bhai kiwy, hai k ai reusit sa ma enervezi  :cursing: ,  de unde shi pana unde e locul tau ala ??? platesti chirie, l-ai cumparat de la careva, l-ai mostenit ?

chestia asta cu 'locul meu' imi pare o aberatie, la mine la bloc sunt 10 locuri de parcare shi 40 de mashini, care e locul fiecaruia in acest caz ?

a venit un destept, si-a facut un garaj, nu stiu cum si de unde a obtinut aprobarea, ma rog, ideea e ca dupa aia s-a trezit ca nu prea poate sa iasa cu mashina pt. ca drumul spre garaj trece prin parcare shi a inceput sa faca d'alea cu montat panouri ca 'daca parcati aici, aici ramaneti'. cred ca e genul tau asta  ;) , sa vedem cat o sa tina treaba ca vazui ca au aparut inca vreo 2-3 masini noi prin zona.

nu inteleg ce e in neregula cu principiul "parchez unde e primul loc liber". aaaa, vii seara  tarziu de la servici shi nu gasesti loc ? ia-ti frate casa de jdemii de euro cu garaj shi teren shi lasa-ne in pace, parerea mea ...

cel mai tare ma enerveaza masinile abandonate care ocupa aiurea locuri de parcare, noroc ca in ultimul timp s-au sesizat primariile de sector si le ridica...

hai k m-am descarcat  :arigato:

#28
kiwy

kiwy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,263
  • Înscris: 11.01.2004
La faza cu masinile abandonate sunt de acord. La restul nu prea.
La faza cu ipotetica ca sunt 10 locuri de parcare si 40 de masini sa stii ca cei 30 care si-au luat masini ultimii trebuiau sa se gandeasca unde isi pun fiarele, ca doar nu le pot lua in casa cu ei.
Ei sunt cei care trebuie sa isi ia case de zeci de mii de euro, pt ca ei sunt cei care au creat problema cu locurile de parcare.
La fel cum cineva care vrea sa isi ia ceva mobila pt casa se uita inainte unde o sa o si puna, la fel sa se uite si la masina. Dar aici e vorba cu capra vecinului.

#29
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,145
  • Înscris: 09.09.2003
din punctul asta de vedere primarul din piatra neamt (fostul) are nota 10 .  s-au facut parcari marcate la fiecare bloc si te costa 1,5 M locul de parcare pe an, vin baietii dupa aia si-ti scriu numarul masinii pe asfalt si n-ai treaba. daca gasesti pe altul in locul tau suni la ei si in 15 min vin si mi-l ridica pe ala si-l costa 2 mil sa-si ia masina inapoi.  \

@kiwi, daca nu dai nici un ban pe un loc care sa fie marcat cu numele tau.. pare rau! primul venit, primul servit... nu-ti mai lua masina daca n-ai un s-o parchezi!

#30
burvi2001

burvi2001

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,055
  • Înscris: 09.04.2002
E vorba de educatie aici...

Cind te duci in vizita, primul gind este sa parchezi in locurile goale de parcare...
Asta e o prostie, aproape sigur e locul cuiva, asa ca, daca nu vreti sa aveti probleme, parcati si voi linga...

#31
AcerMate

AcerMate

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 847
  • Înscris: 14.05.2003
E o timpenie romaneasca cu "locul meu" atita vreme cit nu platesti si nu-l marchezi corespunzator. Si romanul in idiotenia lui alege calea cea mai grea, de a distruge masina parcata pe "locul meu", in loc sa contacteze posesorul si sa o mute de acolo.

#32
Necronomikon

Necronomikon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,554
  • Înscris: 15.04.2004
E o aberatie romaneasca asta cu "locul meu". Atata vreme cat nu ai platit locul respectiv din fata blocului, nu e al nimanui. Nu-mi apartine nici mie, nici vecinului, nici musafirului. E locul tuturora. Cine il gaseste primul liber, ala il ocupa.

La mine la bloc intotdeauna exista probleme cu parcarea, mai ales daca ajungi acasa seara tarziu. De multe ori las masina la nu stiu ce bloc, uneori chiar si 500 de metri mai departe.

M-am enervat enorm cand am fost nevoit sa las masina in alt loc decat de obicei (pt ca locurile "mele" adica cele de sub fereastra pe care parcam in mod obisnuit erau ocupate), si am gasit bilet in geam ca sa nu-mi mai las masina acolo. M-am enervat pt ca locul respectiv era tot LANGA BLOCUL MEU. Eu n-am facut niciodata scandal cand locurile "mele" sunt ocupate. Dar sunt bulangii d-astia cu mentalitate romaneasca de kkt care monopolizeaza ei locurile alea pt ca au parcat pe ele de pe vremea lu' Ceashka.

#33
sepguy

sepguy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,703
  • Înscris: 27.12.2002
Atata timp cat nu platesti vreo taxa la primarie mi se pare chiar nesimtire sa ai pretentia  asupra unui loc de parcare!

#34
kiwy

kiwy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,263
  • Înscris: 11.01.2004
Atat timp cat trotuartul si zonele adiacente blocului trebuiesc intretinute de locatari, primaria poate sa ia munca asta patriotica ca taxa de parcare. Ori mergem pe rationamentul acesta pana la capat ori o lasam moale.

Edited by kiwy, 22 November 2004 - 12:21.


#35
mihaim80

mihaim80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 174
  • Înscris: 17.11.2004
Masn hai sa-ti spun eu ce sa-i faci respectivului cxa vad ca nimeni nu stie faza asta: te duci in piata si iei cateva fate de peste, le pui intr-un borcan cu putina apa lsi le lasi sa stea asa cateva zile. Dupa ce s-a imputit bine cu o seringa tragi toata apa aia imputita, ii intepi chederul si ii imprastii toata chestia aia prin masina. Garantat ca tipul isi va schimba toata tapiteria, scaune, etc. Daca lasi pestele suficient de mult poate chiar va fi obligat sa revopseasca. Metoda a fost incercata si functioneaza. Bafta.. :coolspeak:   Si vezi sa ne spui si noua ce ai facut.. :D

Edited by mihaim80, 22 November 2004 - 13:38.


#36
gallax

gallax

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 632
  • Înscris: 27.07.2004
Sunt de acord ca e o idiotzenie sa pretinzi ca e locu' tau de parcare ca ti-ai pus TU primu' masina acolo...
Locul de langa bloc, daca nu e platit special la primarie ca PARCARE, e public, mancav-as. Si n-as vrea sa nimeresc inca o data pe locu' vreunui astfel de dobitoc care-ti desumfla/taie rotile ca stai pe locu' lui, ca ultimu' a trebuit sa-si schimbe parbrizu' la faza asta.
E locul tau, e platit, ok. Dar atentie - e valabila chestia asta doar noaptea. In timpu' zilei, cele mai multe locuri "rezervate" sunt tot publice.
Abia astept sa faca aia "licitatie" pentru locurile de paracare, asa cum au spus. Sa mai vad atunci jmecheri d'astia ca sunt acolo de cand e facut blocu', asa ca pamantu' e al lor, ca doar il uda din balcon.

Si inca o chestie - e civilizat ca atunci cand unu' sta pe locul tau sa-i pui un biletel in parbriz prin care sa-i spui asta. Nu sa-i dai claxoane si daca nu vine ii arati tu ce coios esti si-i vandalizezi masina.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate