Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir
 Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa
 Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!
 Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 

xtreme huci 6500

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
cobzaruirl

cobzaruirl

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 14.11.2004
xtreme huci 6500 ; info 02.02.04-CEBA ;
s/w : v.o2.55.04 ; H/W : v.13.42.6D ;
LoADER V 01.00.07 ; C.A 3.0.9 ;PVR 1.6.O

am TETRACRYPT 1.0
si mATRIX RELOAD 1.12

poate cineva sa-mi explice cum sa fac sa am receptie pe intelsat 902?
am avut probleme cu receiver-ul si l-am dat la reparat,inainte puteam prinde intelsat-ul dar acum antena nu vrea sa se mai stabilizeze pe pozitie (am usals cu antena motorizata HH100)
am incercat toate variantele posibile dupa cum scrie in manual si anume sa caut un satelit mai apropiat de 62 est si sa setez limitele
am setat vest est am facut si clear limit
nu reusesc si gata
daca stiti si ma puteti ajuta va rog trimite-ti un mesaj

#2
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,161
  • Înscris: 05.05.2003
Parca s-a mai discutat... de fapt trebuie facut tot clasicul reglaj pe satelitul cel mai sudic (cauta, cu search, dupa formula ''satelitul cel mai sudic), din locatia utilizatorului.
Daca ai si USALS e si mai bine... trebuie facut doar un reglaj perfect pe satelitul Arabsat 26E sau Eurobird/Astra 28.2E ( si chiar 19E...valabile pentru Ro) iar apoi sa te folosesti de USALS, care calculeaza tot.

#3
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,161
  • Înscris: 05.05.2003
Aici sunt informatii/instructiuni (in limba romana!) pentru USALS si monturi Stab

#4
cobzaruirl

cobzaruirl

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 14.11.2004
problema e ca eu am respectat tot ceea ce tine de montajul stab
prind toti satelitii posibili si imposibili pe care asputea sa-i prind in irlanda
dar nu reusesc sa gasesc din nou intelsat 902 de pe care emite prima si pe care l-am avut inainte.
antena se misca de la stanga la dreapta fara sa se opreasca , cand ii dau comanda sa se duca pe intelsat 902
bine, miscari mici dar suficient cat sa nu se stabilizeze
am incercat si cu normal drive si cu fine drive sa mut antena
se muta nimic de zis dar, nu mai gasesc
mai ai alte sugestii te rog......
a inceput sa ma calce pe nervi acest intelsat
merci de raspuns

#5
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,161
  • Înscris: 05.05.2003

cobzaruirl, on Nov 20 2004, 12:24, said:

am avut probleme cu receiver-ul si l-am dat la reparat,inainte puteam prinde

<{POST_SNAPBACK}>


Bun, dar semnal de la Express AM-22, la 53*E, si Panamsat 68.5*E mai receptionezi?

Ma gandeam initial ca receiverul ar fi fost resetat (adus la setarile invechite, din fabrica) acolo, la service, dar e putin probabil.

#6
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,161
  • Înscris: 05.05.2003

cobzaruirl, on Nov 24 2004, 20:41, said:

antena se misca de la stanga la dreapta fara sa se opreasca , cand ii dau comanda sa se duca pe intelsat 902

<{POST_SNAPBACK}>


Comanda pentru NSS 703 (57*E) ai incercat?
Incearca (manual sau automat) pe 11.179V, 14000, 3/4... trebuie sa mergi din aproape in aproape, ca sa vezi unde hiba.

#7
cobzaruirl

cobzaruirl

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 14.11.2004
am incercat nss 57 grade est dar nu reusesc sa gasesc satelitul.
pe manual, nu reusesc sa-l gasesc pentru ca nu e in lista de sateliti preinstalata in memoria motorului.

#8
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,161
  • Înscris: 05.05.2003
Nu stiu atunci... verifica totusi daca transponderul cu Prima TV mai e in memoria/lista receiverului
Daca nu, introdu manual aceea frecventa... deci in lista cu transpondere (frecvente) a satelitului de la 62E, si cauta din nou satelitul respectiv.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate