Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

"punatori" de muzica la nunti

- - - - -
  • Please log in to reply
635 replies to this topic

#1
remy66

remy66

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 18.02.2008
Ca tot este sezonul nuntilor, haideti sa discutam despre acest aspect! CRED CA NU ESTE F. SIMPLU  sa tii o nunta de unul singur, mai ales ca se presupune ca mirii respectivi fac nunta doaro data in viata! pareri, experiente, scule, etc., va astept parerile....

#2
demential

demential

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 15.02.2008
pareri ? dj-ul este probabil cel mai important in timpul petrecerii efective. la fel de important ca bucataria, ca ospatarii, ca preotul, ca primarul. parerea mea.
experiente ? sonorizari la peste 150 de petreceri in 4 ani (80% nunti).
scule ? depinde de eveniment.de la 200w pentru un numar mic de persoane (statie-boxe sony, laptop hp, creative extern).
sau 6000w eminens si qsc, micuri behringer, mixer likewise. ma rog.
concluzia este un "punator de muzica la nunti" este foarte important. FOARTE.

#3
remy66

remy66

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 18.02.2008

View Postdemential, on Jul 15 2008, 20:07, said:

pareri ? dj-ul este probabil cel mai important in timpul petrecerii efective. la fel de important ca bucataria, ca ospatarii, ca preotul, ca primarul. parerea mea.
experiente ? sonorizari la peste 150 de petreceri in 4 ani (80% nunti).
scule ? depinde de eveniment.de la 200w pentru un numar mic de persoane (statie-boxe sony, laptop hp, creative extern).
sau 6000w eminens si qsc, micuri behringer, mixer likewise. ma rog.
concluzia este un "punator de muzica la nunti" este foarte important. FOARTE.
Ma bucur ca in final a raspuns cineva la acest topic, cu toate ca lumea  ne considera pe noi, punatorii de muzica santem un fel de (paria)ai dj-ilor, dar habar nu au ei ce inseamna sa poti tine o petrecere, de altfel singura din viata unor oameni care se casatoresc,ca si nunta.Oare stie cineva cata munca si dedicatie presupune acesta noapte! Ca trebuie sa fii trup si suflet cu acaei oameni care serbeaza cel mai important eveniment din viata lor? Si special pt. demential, te stimez frate,ca esti nevoit sa suporti asa cv. este f.f.f. greu sa iti asumi raspunderea asta, ca nu esti la disco. unde multi asculta si putini aud, in aburi de alcool,si este cea mai mare satisfactie  ca dimineata, acei miri sau nasi sa-ti multumeasca pt. ce ai facut....Personal, am fost felicitat cu urmatoerele cuvinte: nu am fost noi pe masura muzicii puse, ne-ai omorat....esti tare..

Si afost misto cu CHILIAN- ZECE... AM FOCUT SCURT 100 RON DE LA NASI... CINE SE MAI LAUDA CU ASA CV...

#4
demential

demential

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 15.02.2008
e ... marea masa majoritara a consumatorilor de "muzica" in general prefera muzica comerciala, NU chestii gen drum and base, gen minimal tehno bla bla.
fiecare cu targetul lui, DAR target-ul nostrul este MULT mai greu de satisfacut.
vezi tu ... "munca" nu inseamna doar lipirea unor melodii, mai e inseamna si satisfacerea "nevoilor" dansante ale tuturor invitatilor, eventual in mod egal. + ca nu e vorba de 8 ore de munca ... tre sa te si documentezi inainte despre ce fel de nunta va fi, deci este neaparat o intalnire in prealabil cu mirii si trasarea in linii mari a playlistului.
povestiri de la nunti ... ar fi multe. enorm de multe. unele amuzante, unele frustrante.
apropo de laude si aprecieri : aseara la o nunta de argint am primit urmatoarea reclamatie : "pune si tu muzica de nunta de argint, nu de majorat".
pentru o secunda m-am mirat, dar abia dupa aceea am realizat ce au vrut sa spuna.
satisfactia este enorma, cand vezi ca ai ridicat 90 % din invitati (NICIODATA nu o pot fi TOTI multumiti) si danseaza si se distreaza. (de ex. jaga jaga)
si frustrarea este maxima cand vezi ca invitatii nuntii respective nu danseaza din x motive personale care nu depind de tine.
pe florin chilian nu am scos shpaga niciodata. am scos pe 3se -vorbe care dor :D
ma rog...  si chiar daca sunt atat de hulite manelele, totusi ele aduc cei mai multi bani dj-ului. ca sa nu mai zic lautarilor ...
si cea mai mare shpaga am luat-o la botezuri, de la tatal copilului ;))

#5
remy66

remy66

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 18.02.2008
da,asa este, si m-as bucura sa se alature si altii acestei discutii...cred ca sant f. multi ca noi dar nu au inca curajul sa o faca. si iata un secret al meu, incep programul cu meneaito! Ce muzica ai pus pt. tatal copilului? Sant foarte curios...

pt. demential.. din ce zona a tarii esti? eu sant din roman

#6
demential

demential

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 15.02.2008
si eu m-as bucura sa se alature mai multi . pentru ca sunt sambete cand avem 3-4 nunti in acelasi timp, si nu avem dj suficienti :D
nu sunt FOARTE multi, sunt cativa, si unii buni :D
nu incep niciodata cu meneaito.
incep cu marsul nuptial :)) apoi mars sosire invitati, apoi 1-2 ore claiderman, slow-uri, ambiental. bla bla
pana la valsul miresei. dupa care rock&roll baby :D meneaito in sectiunea latino, oricum, inainte de 12 noaptea ;))
si am varianta de vreo 6 minute, care ii oboseste rau :)
pentru tatal copilului ? hmmmm sunt multe manele/populare "de suflet" :D
Puiu - fata mea , Salam - floare de mai ... ma rog, sunt multe rau.
eu sunt din bucuresti.

#7
remy66

remy66

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 18.02.2008
bravos, daca nu pleaca pe clayderman, ai public misto, la noi, cam greu, si cu meneaito ai dreptate... asa incepe dansul...varianta de 6 minute ai facut-o tu? AS VREA SI EU... LA VALSUL MIRILOR CE MAI PUI?

SUNT CURIOS...mixezi sau mergi pe o mel cap-coada si dupa aia schimbi pur si simplu...am incercat sa mixez si era sa o iau pe cocoasa

#8
demential

demential

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 15.02.2008
deci : nunta : mars nuptial > mars sosire invitati > claiderman, slow-uri, bla bla bla > valsul miresei - clasicul, sau Once Upon a time in december, sau orice alta melodie aleasa special de miri > rock&roll si incepe dansu tuturor :D
am gasit gabi meneaito extended mix (parca)
de obicei las o melodie cap coada (-10sfadein -10sfadeout). dar uneori mai si mixez, cand ma plictisesc, dimineata :))
la tort am io nedumeriri .... am bagat Era-ameno, Vangelis - conquest of paradise, Mars traditional pentru tort, Carmina Burana  de carl orf ...
dar daca cineva nu vrea nici una din astea, ce ma fac ? :))

#9
remy66

remy66

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 18.02.2008
iei tortul si il arunci in fata lor....glumesc, cred ca mai mult conteaza sa prinzi TU momentul prielnic...odata, nunta era f.f. naspa,200 de invitati si mirii aveau 35 ani, se cunosteau din liceu, si multi invitati au venit din obligatie, sa dea banii si sa plece...ERAM disperat, nu dansau neam... am facut asa: am oprit muzica, am stins luminile si i-am chemat pe toti in ring, ca urmeaza o surpriza...cand au coborat toti{ vezi www.parcmultiplex.ro. sala amfiteatru..] AM ZIS: FRATILOR, VREAU SA MANC SI EU O PAINE, CE AVETI CU MINE...MIRII CHIAR S-AU INSURAT... HAI SA-I SARBATORIM... si gata, am salvat nunta... si daca vrei tortul se serveste la noi in moldova cu

bai, tu faci misto de mine? asta e muzica de pus la tort??? m-ar omori in moldova...

#10
demential

demential

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 15.02.2008
cand "ai mei" nu danseaza, e clar : ori sunt obositi, ori pocaiti, ori nu au ei chef. si ii las. nu ma agit :D
cel mai tare a fost un botez, de la 19:00 la 04:00, cand s-a dansat PE O SINGURA MELODIA toata noaptea. in rest au stat NUMAI la masa si au vorbit. am vazut 3 filme :)) si muzica mergea asa, lejer, de vara :D

oricum, ai salvat bine nunta aia :D felicitari :) (cre ca o sa iti fur idee in cazul in care o sa am nevoie :D:)) )
cu ce se serveste tortu la voi in moldova ?

#11
remy66

remy66

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 18.02.2008
da-mi ym ca sa-ti pot trimite, oricum este un mars , ceva cu corul gornistilor parca

#12
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,281
  • Înscris: 08.12.2006
Dacă topicul se transformă într-un chat se închide automat (e un bug al IPB-ului :) )

Later Edit Pentru discuții doar de dragul discuției (schimburi de adrese de mail/messenger, schimburi de muzică - atenție la copyright! sau altele asemenea) se poate folosi PM.  

Edited by antinari, 28 July 2008 - 08:50.


#13
demential

demential

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 15.02.2008
antinari : ipb sau upb ?

remi : cavaleria rusticana sau corul vanatorilor ? :D

#14
remy66

remy66

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 18.02.2008
antinari ce vina avem noi? am invitat la discutie pe toata lumea....

demential: corul gornistilor....

#15
Nicu.S

Nicu.S

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 297
  • Înscris: 23.06.2006

Quote

incep cu marsul nuptial smile.gif) apoi mars sosire invitati, apoi 1-2 ore claiderman, slow-uri, ambiental. bla bla

Sa-i tii doua ore cu muzica ambientala mi se pare ceva criminal ? Maxim 30 de minute pana isi gaseste fiecare locul in sala este chiar ok...dar sa ajungi la doua ore mi se pare infernal. Iti recomand ca Rock'n Roll sa-l folosesti mai pe finalul nunti...in fine fiecare isi face programul dupa cum are chef. Numai bine

#16
demential

demential

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 15.02.2008

View PostNicu.S, on Jul 28 2008, 01:57, said:

Sa-i tii doua ore cu muzica ambientala mi se pare ceva criminal ? Maxim 30 de minute pana isi gaseste fiecare locul in sala este chiar ok...dar sa ajungi la doua ore mi se pare infernal. Iti recomand ca Rock'n Roll sa-l folosesti mai pe finalul nunti...in fine fiecare isi face programul dupa cum are chef. Numai bine
de la intrarea mirilor in restaurant (cu marsul nuptial) pana la valsul miresei pot trece si 2 ore. in sensul asta zic.
si eu asa stiu, ca "dansul" se deschide cu valsul miresei.
si dupa valsul miresei, ce imi recomanzi tu sa pun ca sa iasa toata lumea la dans?

#17
remy66

remy66

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 18.02.2008

View Postdemential, on Jul 29 2008, 00:59, said:

de la intrarea mirilor in restaurant (cu marsul nuptial) pana la valsul miresei pot trece si 2 ore. in sensul asta zic.
si eu asa stiu, ca "dansul" se deschide cu valsul miresei.
si dupa valsul miresei, ce imi recomanzi tu sa pun ca sa iasa toata lumea la dans?

asa este, dupa valsul miresei este cel mai greu sa scoti lumea la dans, incerc sa pun muzica populara, cv. cu nasul, si mai apoi ma orientez, si un truc personal: cat invitatii papa aperitivul, pun cate e melodie din fiecare gen si urmaresc reactia lor... voi cum faceti?

#18
demential

demential

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 15.02.2008

View Postremy66, on Jul 30 2008, 18:57, said:

asa este, dupa valsul miresei este cel mai greu sa scoti lumea la dans, incerc sa pun muzica populara, cv. cu nasul, si mai apoi ma orientez, si un truc personal: cat invitatii papa aperitivul, pun cate e melodie din fiecare gen si urmaresc reactia lor... voi cum faceti?
pe mancare pun populara/lautareasca de pahar.
sararoiu, dragomiroiu, petrescu, ploiesteanu, puceanu, lunca.... etc

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate