Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Risipa de 2,5 milioane euro

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
clio2003

clio2003

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 752
  • Înscris: 20.06.2003
Incredibil, :huh: .... cred ca e cel mai scump site de 2 bani .... B)

Se pare ca pentru aceasta `opera de arta` au lucrat timp de 1 an cam 43 de `experti`.
Eu chiar nu am putut crede cea am vazut, cit timp iti poate lua ca sa creezi o mizerie de site ?! :huh:
Conform sursei :
Capital - Risipa de 2,5 milioane euro

B) Site-ul asta se putea face si cu 50.000 euro, eu nu stiu cu cit au fost platiti acei experti dar banuiesc ca ar fii trebuii sa fie cu 10-20.000 euro pe luna ca sa justifice un asa buget. Iar aplicatia are mari erori de stil si no SEO, la asa buget!.... si  trebuia sa arate si sa functioneze ca site-ul microsoft!
Cam acelasi buget l-au avut si iei!
Cine a prins asemenea contracte nu le-a luat prin eficienta! Serios!

Se pare ca probabil oamenii au fost platiti cu sume de ordinul zecilor de mii de euro lunar, ca sa se justifice un asa cost!
Asa da proiecte, sa tot `tai frunza la ele `.. nu? :D

Attached Files


Edited by clio2003, 19 June 2008 - 22:30.


#2
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
se discuta aici -> http://forum.softped...view=getnewpost

#3
cipcip

cipcip

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 739
  • Înscris: 01.03.2007
Site-ul asta il faceam eu chiar si pentru 5.000 euro .. este extrem de prost facut ...

#4
Sergiu_Q

Sergiu_Q

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 11.03.2005

View Postcipcip, on Jun 20 2008, 20:53, said:

Site-ul asta il faceam eu chiar si pentru 5.000 euro .. este extrem de prost facut ...
mda...dar tu nu ai avut pilele lor :)

#5
calinez

calinez

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 14.07.2008
Siteul merita mult mai multi bani, am impresia ca baietii care l au facut s au tepuit!  Eu unu as fii facut calculul in felul urmator:

Suntem 22 de milioane de romani * macar un euro de persoana = 22 de milioane de euro. :rolleyes:

#6
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007
suntem 22 de milioane de romani dar doar 1000-2000 au ajuns vreodata pe site-ul ala....

#7
raduhulubas

raduhulubas

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 24.02.2008
Un an ? Au luat niste oameni de pe strada si au asteptat sa invete sa faca asta ? Si i-au si platit. lol

#8
B3aT

B3aT

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 749
  • Înscris: 02.03.2005

View Postraduhulubas, on Oct 16 2008, 19:34, said:

Un an ? Au luat niste oameni de pe strada si au asteptat sa invete sa faca asta ? Si i-au si platit. lol
Jul 15 2008, 09:00

#9
raduhulubas

raduhulubas

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 24.02.2008

Quote

Se pare ca pentru aceasta `opera de arta` au lucrat timp de 1 an cam 43 de `experti`.


#10
csongi12xme

csongi12xme

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 565
  • Înscris: 15.12.2007
Half english si jumatate in romana,

#11
imblanzitoruldelei

imblanzitoruldelei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,267
  • Înscris: 10.05.2005
Si bani cine a luat ?

#12
anulmeu

anulmeu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 04.11.2008
mmmda .. conteaza foarte mult cati oameni trebuie sa aprobe bugetul respectiv. Cel mai interesant lucru este, frate nu se ancheteaza asa ceva, cum pana mea sa bagi 2,5 milioane de euro intr-un proiect simplutz. In banii astia, il dadea oricine la gata, cu tot cu o mega campanie pe tv, si multe altele....

#13
lalaverim

lalaverim

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 14.11.2008
Mai vazusem acum ceva timp o situatia asemanatoare cu un site guvernamental pe care se platisera 4 mil euro si avea conform trafic.ro 25 hituri/zi :D
Si o data cu stirea aia ziceau ca s-au hotarat si mai primisera inca vreo 2-3 milioane sa il refaca !
De rasul curcilor ...

#14
Jackz0rN

Jackz0rN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,081
  • Înscris: 18.07.2007
Incredibil , pai site-u ala il facea si 1-2 programatori in 1-2 luni poate mai putin cu maxim 10 mii de euro ...

#15
kevinro

kevinro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 753
  • Înscris: 31.03.2004

View Postw4rius_parfumuri, on Dec 19 2008, 18:58, said:

de tot rahatu frate...si acum mai dau incat 1 mil de euro pentru "revigorare". Sa inteleg ca unu dintre shmecheri mai vrea o masina de lux sau o vrea sa iti faca piscina interioara  <_<

Cazurile de genul asta sunt sfidare la adresa oamenilor, dar nu se poate face nimic cata vreme industria web nu e organizata, nu poate lua atitudine si nu poate demasca mizeria ba dimpotriva, probabil sunt unii fomisti care se si bucura la cateva oscioare.

Sume de genul asta fac cat 20-30% din piata de dezvoltare web. Comparativ, ganditi-va ca vine un ministru si cumpara calculatoare de 200 de milioane de euro pentru un singur minister. Eu sunt curios totusi sa vad daca la anul le va mai da mana sa cheltuie cu atata larghete asemenea sume.

#16
Ion_Cristoiu

Ion_Cristoiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 846
  • Înscris: 31.07.2008
Spalare de bani :)

#17
demos

demos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,993
  • Înscris: 05.11.2006
Smecherii fac site`uri cu 22mil E =)) restu comenteaza ...

Edited by demos, 22 December 2008 - 02:40.


#18
Sergiu_Q

Sergiu_Q

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 11.03.2005
sunt curios cat va costa update-ul :))

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate