Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Free LOGO-AVATAR

- - - - -
  • Please log in to reply
441 replies to this topic

#109
deRoberto

deRoberto

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 556
  • Înscris: 29.04.2008

View PostaWp_viTal, on Aug 2 2008, 16:57, said:

Da , ce si cum ai vrea sa fie ?

N'am idei , hai sa vad ce iti poate imaginatia ;) ^_^

#110
Cap-shoot

Cap-shoot

    Un fel de doua feluri

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,328
  • Înscris: 21.05.2006
Daca se poate sa imi mai faci unul.. pentru o firma de constructii.


  Dinamic Instal Construct... sa reprezinte constructiile sau ceva de genul.

sa fie macar 400x400

#111
worlds_pain

worlds_pain

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 296
  • Înscris: 11.03.2008
Mie mi-ar trebui un banner 125*125 pentru http://welcome.haipa.ro Este un blog/site/portal, nici eu nu mai stiu sigur ce e, pe care l-am facut in special pentru divertisment si pentru a ajuta pe toata lumea indiferent de problema pe care o au.. de la ajutor messenger si hi5 pana la cum se face painea. Se vrea a fi haios si util.

Multumesc mult.. cand deschizi site-ul cu logo-uri free sa imi dai un mail sa scriu un post cu site-ul tau, nu de alta dar este util.

#112
LuKian23

LuKian23

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 445
  • Înscris: 22.11.2007

View PostLuKian23, on Aug 2 2008, 01:28, said:

Daca tot esti asa baiat de treaba poate ma ajuti si pe mine cu unu 2 logo-uri pt un site de id-uri de messenger  sa nu mai tin logo copiat de la altu pe site :)  site-ul este id-u.ro si as vrea ca background sa fie culoare site-ului ..ms mult!

p.s sau un bannner 160x600 daca iti ia mai putin timp, ms inca o data

Mai il pun o data poate nu lai vazut prima oara:) ...ms ori cum :!D
Daca tot esti asa baiat de treaba poate ma ajuti si pe mine cu unu 2 logo-uri pt un site de id-uri de messenger  sa nu mai tin logo copiat de la altu pe site :)  site-ul este id-u.ro si as vrea ca background sa fie culoare site-ului ..ms mult!

p.s sau un bannner 160x600 daca iti ia mai putin timp, ms inca o data

#113
SINEKT

SINEKT

    Cyber-omul

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,047
  • Înscris: 23.02.2007
Revin si eu cu inca o solicitare. Ideea de baza este atasata in imaginea de mai jos, si va fi logo-ul / antetul unei firme ce va vinde panouri solare fotovoltaice si echipamente aferente.

Logoul il vreau destul de maricel, am destul loc pt. el.

Ce ma intereseaza: piramida de culoare mai inchisa (eventual maro/verde inchis), soarele sa fie impunator, portocaliu, partial iesit de dupa piramida, si sinusoida accea din dreapta sa para ca vine cumva din soare, eventual cu un fel de fade ceva (sinusoida sa fie un albastru deschis).

Textul sa fie AC POWER TECH.

Imaginea este doar de idee, daca ai vreo idee sa modifici ceva, esti liber. ;)

Attached Files



#114
aWp_viTal

aWp_viTal

    Romania's Special Operations Forces

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,526
  • Înscris: 06.10.2007
Imi cer scuze , dar am o probleme cu PC'ul meu . Acum sunt pe raia lui fratimiu ! Sunt pe acest pc pentru a-mi rezova problema . (Nu mai am internet pe acela , iar fara internet sunt un om mort , imi arata network cable unplugged)

Imediat ce rezolv , ma apuc de ele :)

@ SINEKT : simplu zi eu .
@ LuKian23 : da ti-am raspuns , de banner nu ai nevoie , parerea mea ! logo ti-am facut , daca nu'l vrei asa zimi macar o idee pentru ca poate fii ca o insigna sau un banner ca un cerc etc
@ Cap-shoot : mai exact ce ? Pot face constructi de case de blocuri ... si de toate felurile :) Dar nu se mai "poarta" o macara de exemplu si jos textul :) trebuie ceva cum am eu in semnatura ... adica nesemnificativ :) sau ori cum ceva de genul ... sunt mai multe modele ,cand imi termin problema ma apuc .
@ ecotech : un timp toti imi intrau pe yahoo , acum am vazut postul tau (primul de pe aceasta pagina ) daca mai ai nevoie posteaza .

Edited by aWp_viTal, 03 August 2008 - 10:40.


#115
Cap-shoot

Cap-shoot

    Un fel de doua feluri

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,328
  • Înscris: 21.05.2006

View PostaWp_viTal, on Aug 3 2008, 11:24, said:

@ Cap-shoot : mai exact ce ? Pot face constructi de case de blocuri ... si de toate felurile :) Dar nu se mai "poarta" o macara de exemplu si jos textul :) trebuie ceva cum am eu in semnatura ... adica nesemnificativ :) sau ori cum ceva de genul ... sunt mai multe modele ,cand imi termin problema ma apuc .


  fa cum crezi tu ca e bine... eu nu prea am nici o idee.

#116
LuKian23

LuKian23

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 445
  • Înscris: 22.11.2007
scuze  aWp_viTal  nu am vazut ca ai postat intru-n post pt 3 persoane io credeam ca pt una ca am coborat in viteza prin topic si nam observat..
Da e dragut cel facut dar vroiam ceva legat de o mascota ceva, legata de messenger un mascarici sau....si tot asa ceva culori mov ,galben ...culori mai vi ca si asa e intunecat tot site-ul ..background e bun asa sa fie culoare site-ului dar logo sa aibe alte culori ceva mai viu si mai lucitor. ms si scuze inca o data.

#117
SmileYBosS

SmileYBosS

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 02.09.2005
Merci mult pt logo :)

#118
aWp_viTal

aWp_viTal

    Romania's Special Operations Forces

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,526
  • Înscris: 06.10.2007
Sper ca in cursul zilei de azi sa vina aia de la iLink sa imi faca internetul , parca nu am aer :)))

Edited by aWp_viTal, 04 August 2008 - 09:24.


#119
goro13

goro13

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 09.07.2008
Salutare!
Un logo pentru site-ul www.noitopografii.ro
pentru detalii click aici
cerinte: elegant, simplu
motto: orienteaza-te pe noitopografii!
idee: un ac de busola (simbol pentru orientare, gasirea drumului etc.) intr-un cerc inrerupt (un spatiu care nu este inchis, care permite schimbul de "orientare"

#120
iceangel10

iceangel10

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 29.07.2008
Salut
Esti forte bun in ceea ce faci.
Ai putea sa imi faci si mie un logo cu fortza.ro (este o firma de echipamente de constructi)?
Ca sa vezi despre ce este vorba am pus link-ul aici


Multumec mult.

Edited by iceangel10, 06 August 2008 - 10:01.


#121
aWp_viTal

aWp_viTal

    Romania's Special Operations Forces

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,526
  • Înscris: 06.10.2007
INTR-UN FINAL AM REZOLVAT PROBLEMA , CHIAR ACUM MA APUC DE CERINTE ! BAFTA

View Postworlds_pain, on Aug 2 2008, 17:32, said:

Mie mi-ar trebui un banner 125*125 pentru http://welcome.haipa.ro Este un blog/site/portal, nici eu nu mai stiu sigur ce e, pe care l-am facut in special pentru divertisment si pentru a ajuta pe toata lumea indiferent de problema pe care o au.. de la ajutor messenger si hi5 pana la cum se face painea. Se vrea a fi haios si util.

Multumesc mult.. cand deschizi site-ul cu logo-uri free sa imi dai un mail sa scriu un post cu site-ul tau, nu de alta dar este util.

:) Si cam ce ai vrea sa scrie pe el ? un fundal ceva ? :) culorilele cele dp site presupun . La site'ul tau de divertisment merg mult  pe fundal .... + un font frumos

View PostCap-shoot, on Aug 3 2008, 12:01, said:

fa cum crezi tu ca e bine... eu nu prea am nici o idee.
Cap-shoot pai ce face firma asta ce construieste ? Pe ce se axeaza ? constructi de cladiri ? (case,blocuri,etc)

#122
themolass

themolass

    New Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3
  • Înscris: 26.08.2007
am si eu un post de radio in deschidere, se numeste "radio2k" am facut o tentativa de banner, ce parere ai? sa pun si culoare pe undeva? joaca-te si tu cu el. multumesc anticipat.

Attached Files



#123
worlds_pain

worlds_pain

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 296
  • Înscris: 11.03.2008

Quote

Si cam ce ai vrea sa scrie pe el ? un fundal ceva ? :) culorilele cele dp site presupun . La site'ul tau de divertisment merg mult  pe fundal .... + un font frumos

Nu am o cerinta anume, iar de scris nu prea poti sa scrii multe intr-un spatiu de 125x125, deci probabil o sa scrii doar titlul: welcome si mai mic langa el, spam.ro ; cam asa cum e in header-ul de pe site.

#124
LuKian23

LuKian23

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 445
  • Înscris: 22.11.2007
te mai ocupi awp_vital de parte asta?

#125
ecotech

ecotech

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,248
  • Înscris: 05.03.2006
Awp, cererea inca e valabila, doar ca ajung mai rar pe aici. Specificatiile sunt: 3 litere, SSS, culorile gri, verde, albastru. Mersi anticipat!

#126
voxx

voxx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 29.03.2007
Ma bag si eu in "afacere" :D deci ajut si eu la headere , logouri si avatare  :bigwhitegrin: AStept oferte

Edited by voxx, 16 September 2008 - 08:41.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate