Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Momentul Aprilie 1964

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...
 Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 

LG KS360

- - - - -
  • Please log in to reply
168 replies to this topic

#37
shpeedy

shpeedy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 313
  • Înscris: 04.10.2007
L-am cumparat si eu pentru a-l face cadou de Craciun.

La prima vedere, imi place cum se prezinta : display maricel, grafica arata binishor. Recunosc ca nu sunt un mare cunoscator in ale mobilelor, termenele mele de comparatie fiind un SE w810i si un Nokia N72. Mi-a mai placut cum se vad mp4-urile. Aveam un MicroSD cu "I Am Legend" (mp4 facut dupa un DVDrip) si se vedea chiar bine.

Ce nu mi-a placut: i-am instalat Opera Mini si tastatura culisanta nu prea se descurca cu comenzile; apasam si nu se intampla nimic. Poate ca e o chestiune de timp pina cand o sa apara aplicatii cu suport si pentru acest telefon.

#38
littlemissvixen

littlemissvixen

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 21.12.2008
mi`am achizitionat ieri un LG KS360... imi place la nebunie.
un singur lucru inca nu l`am descoperit la el...
cum se pune ceasul (ora) sa apara ca un... screensaver... adica sa apara in permanenta pe ecran, cand acesta nu este folosit? (sper ca intelegeti ce vreau sa spun... :">)
o prietena are telefonul, si are si ceasul. ea spune ca asa era de la inceput, de cand l`a cumparat. eu am cautat peste tot prin setari si nu am gasit nicaieri optiunea.
va rog ajutati`ma!

#39
shpeedy

shpeedy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 313
  • Înscris: 04.10.2007
Extras din manual:

1 Press Menu or <OK> and select Settings.
2 Select Display and choose from:
...
Clocks - Choose to have the time and date
visible on your standby screen. Choose from
No date & time or Normal.


Have fun !

#40
littlemissvixen

littlemissvixen

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 21.12.2008
am mai incercat acolo... din settings. daca selectez "no date & time", nu imi apare date`ul si time`ul pe display cand acesta ii activ... adica atunci cand ii deblocat si apare si wallpaper`ul si asa mai departe. daca selectez "normal"... apare... dar tot acolo... :D cand ii in standby, adica ecranul este stins... nu apare nicicum. :) telefonul pare oprit de tot. as zice ca nu are optiunea de ceas in standby... dar prietena respectiva care are telefonul are... :D :-S

inca o intrebare. am convertit un avi la format 3gp sau mp4... ambele formate. le`am pus pe telefon si zice ca sunt neacceptate. mai exact rezolutia este neacceptata, sau ceva in genul asta. ce rezolutie trebuie sa aiba...? :D sau ce pot face ca sa mearga..? :D

Edited by littlemissvixen, 23 December 2008 - 14:48.


#41
shpeedy

shpeedy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 313
  • Înscris: 04.10.2007
"ce rezolutie trebuie sa aiba...? "

Pai 320x240

#42
warganizm

warganizm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 09.11.2006
Il am si eu de cateva saptamani de acum.
Pentru a cauta contactele apasati "butonul" aflat deasupra cifrelor in touch screen

un lucru nasol: cand se umple lista de apeluri sau lista de mesaje merge greu.

In general este un telefon bun pentru pretul care il are.

#43
cristyz

cristyz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,988
  • Înscris: 28.08.2008
Am acest model de cateva zile, dar am o intrebare: sunt teme de downloadat pentru acest telefon?

#44
BlaueCorsa

BlaueCorsa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 31.10.2006
Stie cineva daca este posibila sincronizarea agendei cu Outlook-ul?

Multumesc anticipat!

#45
warganizm

warganizm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 09.11.2006

View Postcristyz, on Jan 4 2009, 14:40, said:

Am acest model de cateva zile, dar am o intrebare: sunt teme de downloadat pentru acest telefon?

Si eu am cautat dar nu am gasit nimic. Pacat ca nu sunt mai multe wallpapere speciale.

View PostBlaueCorsa, on Jan 5 2009, 14:11, said:

Stie cineva daca este posibila sincronizarea agendei cu Outlook-ul?

Multumesc anticipat!

nu stiu dar nici cu bluesoleil nu a functionat. daca reusesti sa ne spui si noua.

#46
cristyz

cristyz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,988
  • Înscris: 28.08.2008
Am gasit doua teme, imi puteti spune cum se pun ca eu n-am reusit?

Attached Files



#47
shpeedy

shpeedy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 313
  • Înscris: 04.10.2007
Nu se pot pune, pentru ca nu sunt pentru KS360, ci pentru KU990 Viewty sau KC910 Renoir (asa le-am gasit si eu pe net).

#48
flor!n

flor!n

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 20.12.2006
Spuneti-mi si mie cam cat tine bateria? Am observar ca a aparut din nou la orange si as intentiona sa il cumpar...

#49
picard190

picard190

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 15.12.2005
Si eu o intrebare pentru cei care folosesc telefonul cu Opera mini pentru yahoo messenger - prin siteul yahoo. merge tastatura sau are probleme. ma intereseaza doar pentru yahoo mess prin siteul yahoo nu prin alte softuri sau alte siteuri de profil. Multumesc

#50
cipin85

cipin85

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 22.02.2006

View Postpicard190, on Jan 11 2009, 18:03, said:

Si eu o intrebare pentru cei care folosesc telefonul cu Opera mini pentru yahoo messenger - prin siteul yahoo. merge tastatura sau are probleme. ma intereseaza doar pentru yahoo mess prin siteul yahoo nu prin alte softuri sau alte siteuri de profil. Multumesc

Folosesc eu telefonul surorii mele pt mess la munca si merge super bine. Foloseam Opera 3 , iar acum folosesc Opera 4, si merge brici tastatura. Recomand pt mess pe telefon prin Yahoo Wap Messsenger.

#51
trustmygod

trustmygod

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 939
  • Înscris: 25.09.2006
Azi lg  ks360 meu a crapat. Mai bine zis a crapat banda care face legatura cu displayul. S-a intamplat din senin. Fix 3 luni si 10 zile a tinut. Acum ramane sa vad cum rezolv la garantie. A naibii telefon, am avut un tellit si ala a tinut mai mult, chiar daca era facut in Romania.

Edited by trustmygod, 20 January 2009 - 16:30.


#52
trustmygod

trustmygod

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 939
  • Înscris: 25.09.2006

View Posttrustmygod, on Jan 20 2009, 16:29, said:

Azi lg  ks360 meu a crapat. Mai bine zis a crapat banda care face legatura cu displayul. S-a intamplat din senin. Fix 3 luni si 10 zile a tinut. Acum ramane sa vad cum rezolv la garantie. A naibii telefon, am avut un tellit si ala a tinut mai mult, chiar daca era facut in Romania.

Attached Files



#53
http

http

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 359
  • Înscris: 26.06.2008
Se poate sa pun o subtitrare unui film pe acest telefon?Daca da ,cum?

#54
shpeedy

shpeedy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 313
  • Înscris: 04.10.2007
Telefonul in sine nu accepta subtitrari. Dar poti folosi FormatFactory sau PocketDivxEncoder si bagi subtitrarea direct in film. Eu il folosesc pe primul si se rezolva foarte simplu: iau filmul .avi (Divx/Xvid), aleg formatul MP4, la 320x240, adaug subtitrarea si tipul de caractere, si gata filmul. Iti recomand mp4, in detrimentul lui 3gp, datorita calitatii.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate